Dog.bg Форуми : Шиба-Ину

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (10 Страници) +
  • « Първа
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Шиба-Ину

#141 Потребителят е офлайн   asito Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 80
  • Регистрация: 22-July 12
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 06 September 2016 - 02:28 PM

Още една снимка :tongue:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#142 Потребителят е офлайн   Sargon Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 06-September 16

Публикувано: 06 September 2016 - 03:25 PM

Страхотни са :) Ще се обадя на гореспоменатия магазин в такъв случай.

#143 Потребителят е офлайн   t0t0 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 05-January 16

Публикувано: 29 September 2016 - 09:49 AM

Показване на мнениетоSargon, в 06 September 2016 - 11:13 AM, написа:

Показване на мнениетоГалка, в 30 August 2016 - 02:22 PM, написа:

Здравейте група! Прочетох всичко във форума и завиждам на всички за хубавите сладури - шиба. Моля Ви дайте ми съвет - и аз искам кученце от тази порода. От къде да си купя? Не съм опитна и ме е страх да не бъда излъгана! Благодаря предварително!


Така. Аз стоя пред същия казус. Имал съм кучета, но никога от тази порода и не знам към кого да се обърна. Написах имейл до клуба "Акита и Шиба", но все още чакам отговор. Междувременно, изчетох целия Гугъл и установих, че най-качествените и близки развъдници до България са в Словакия. Някъде четох, че има и в Сърбия, но нещо не можах да ги намеря.

http://www.huskyslov...nice-shiba-inu/

Това е най-доброто, което намерих. Моля, ако ти или някой друг съфорумник намери/знае нещо, да го сподели.


Здравей,
Зависи дали си търсиш куче с родословие или не. В България няма официален развъдник, а в чуждите (в EU) официални развъдници вървят между 800-1500 евро без транспорта. Може да разпиташ из тези развъдници http://www.eurobreed...eeds/shiba.html как вървят цените. Гледай да са в Словакия, Чехия, Унгария, че иначе транспорта ще ти е колкото кучето.

Има хора, които си пускат женските и в БГ, предполагам ако видиш родителите, че са в добро състояние, също е вариант. Аз дълго време си търсих и в България, но не намерих. Но има хора, които са писали, че са си взели от България.

Относно българските хора/магазини, които предлагат внос от чужбина, имай в предвид, че кученцата не са с родословие, не се знае какво им е здравословното състояние, в какви условия са гледани, дали имат ваксините, дали имат чип и т.н. Има писано и по други теми/форуми за определени магазини и "вносители", прочети за отзиви. Има доста "опарени" хора, идват болни кученца, за които оставят една торба пари за лечение и пак не се знае накрая ...

Аз моето си го взех от този развъдник http://www.czechjakobin.com/ . Жената, която ги развъжда е изключително коректна, развъжда кучето от 90-та година.

Поздрави!

#144 Потребителят е офлайн   Петя Кръстева Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2223
  • Регистрация: 11-July 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 17 December 2016 - 08:53 PM

Здравейте любители на японските породи :af_089:
Пускам ви малко снимки на кучета от породата, които харесвам...Вярно е, че имам нестандартни предпочитания, но уверявам ви знам какво искам, какво да харесвам, че даже и как да го имам :db_046:
Поздрави от мен и да знаете не съм ви забравила :re_037:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Akita Bagatur Ken
за връзка тел.088 7 982 645, 088 8 982 645

"АКО ВЕДНЪЖ ВЛЕЗНЕШ ВЪВ ФОРУМ ЗА КУЧЕТА, НЯМА КАК ДА НЕ СЕ НАУЧИШ ДА ХАПЕШ"
Петя Кръстева

#145 Потребителят е офлайн   Viktor.Nikiforov Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 04-April 17

Публикувано: 04 April 2017 - 08:26 AM

Здравейте,

Първо да започна с това, че имате страхотни кучета.

Голям почитател съм на породата и от месеци вече съм изчел доста за нея, тъй като сме решили с приятелката ми да си вземем за домашен любимец куче от точно тази порода.

Интересува ме има ли развъдници някъде в България, където можеш да видиш кученцето преди да го вземеш, тъй като предимно ми предлагат доставка на кученце от тази порода от Европа( най-често Словакия, Чехия) ?

От Варна сме и видях за един зоомагазин "Роди" , в който предлагат внос на тази порода и даже се свързах с жената, но честно казано не знам дали всичко там е наред с кученцата, и ако някой може да даде мнение ще му бъда благодарен.

По принцип можем да си позволим кученце без родословие в порядъка на 1000-1200 лв.

Благодаря Ви предварително.

Поздрави.

#146 Потребителят е офлайн   Петя Кръстева Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2223
  • Регистрация: 11-July 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 04 April 2017 - 09:32 AM

Viktor.Nikiforov, здравейте :)

хубаво е, че питате преди да купувате. Поздравления! А сега по същество....в България не знам да има развъдник за шиба ину. Не се лъжете да купувате от зоомагазини и вносители. Просто ще получите лошо качество шиба и няма да имате връзка със селекционера на кучето. Вносителите от Европа пазаруват най-вече от Словакия и Чехия, където такива кучета се купуват директно от дворовете на хората. Няма качество - само цената е много ниска. При продажбата тук търговците си слагат една добра надценка и така....."нищо ново под слънцето".
Най-добрият вариант за вас е да направите внос, но директно от развъдник. На пазара има и добри предложения за домашни любимци. Ако искате свържете се с мен във фейсбук или по телефона за да ви дам контакти на някои развъдници. Спокойно може да им пишете и да се договорите. Не знам дали сте запознати с цените, но хубава шиба с добро родословие подобни на снимките, които ви пуснах по-горе цените им варират около 2200 евро. "Пет клас" за домашни любимци има добри предложения..... Но да знаете много са палави и хиперактивни са тези сладури :wub:
Поздрави и успех :smile:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Akita Bagatur Ken
за връзка тел.088 7 982 645, 088 8 982 645

"АКО ВЕДНЪЖ ВЛЕЗНЕШ ВЪВ ФОРУМ ЗА КУЧЕТА, НЯМА КАК ДА НЕ СЕ НАУЧИШ ДА ХАПЕШ"
Петя Кръстева

#147 Потребителят е офлайн   Петя Кръстева Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2223
  • Регистрация: 11-July 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 04 April 2017 - 09:38 AM

Показване на мнениетоViktor.Nikiforov, в 04 April 2017 - 06:26 AM, написа:



По принцип можем да си позволим кученце без родословие в порядъка на 1000-1200 лв.

Благодаря Ви предварително.

Поздрави.


Не е честно да дадете 1000-1200 лева на търговци, които са купили шиба от двор в Словакия за 100 евро. Сори, но това е пълна глупост, а и така стимулирате тази търговия, която не води до нищо добро за кучетата. :ea_103:
Ако може да заделите 1200 лева за куче, значи ще може да заделите и 1300-1400 лева за шиба с родословие
User's Signature

Akita Bagatur Ken
за връзка тел.088 7 982 645, 088 8 982 645

"АКО ВЕДНЪЖ ВЛЕЗНЕШ ВЪВ ФОРУМ ЗА КУЧЕТА, НЯМА КАК ДА НЕ СЕ НАУЧИШ ДА ХАПЕШ"
Петя Кръстева

#148 Потребителят е офлайн   Viktor.Nikiforov Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 04-April 17

Публикувано: 04 April 2017 - 09:49 AM

Здравейте,

Благодаря Ви за информацията.

Бихме могли да заделим и повече, но в момента събирам информация откъде можем да се сдобием с хубаво кученце. Естествено, че щом сме решили да дадем 1200 лв. ще можем да заделим и още малко в случай, че има възможност да се вземе нещо по-добро.

Моля изпратете ми на лично съобщение координати, които могат да ми помогнат в търсенето, ако не Ви затруднявам.

Поздрави.

#149 Потребителят е офлайн   asito Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 80
  • Регистрация: 22-July 12
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 09 April 2017 - 07:06 PM

Фотосесия от днес

Прикачена снимкаПрикачена снимка
Прикачена снимкаПрикачена снимка
Прикачена снимкаПрикачена снимка
Прикачена снимкаПрикачена снимка
Прикачена снимка

#150 Потребителят е офлайн   Ireiko Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 29-August 16

Публикувано: 26 June 2017 - 03:21 PM

Здравейте група!
Поздрави от Ирейчо :)

Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка

#151 Потребителят е офлайн   hellohello Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 21-November 17

Публикувано: 21 November 2017 - 12:14 AM

Здравейте,

искам да попитам дали случайно имате нова информация за закупуване на кученца Шиба Ину? Много искаме да си вземем едно такова бебе, но се плаша от нещата, които чета за развъдници/магазини в БГ. Моля за информация за изпитан развъдник в чужбина! Или пък...няма ли скоро някой от вашите красавци да си има поколение?

Хиляди благодарности предварително!

#152 Потребителят е офлайн   Mitkova Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 13-October 15
  • Gender:Female

Публикувано: 15 January 2018 - 04:33 PM

Здравей hellohello,

Моля погледни входящата си кутия.

#153 Потребителят е офлайн   t0t0 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 05-January 16

Публикувано: 26 January 2018 - 05:44 PM

Здравейте,

Мислим да пуснем Фокси на следващото разгонване. Въпросът ми е дали има мъжки мераклии (то мераклии, като се разгони, всички са, но дали собствениците са мераклии е друг въпрос :mg_062: )

Направихме опит през септември, но и двете кучета бяха неопитни и не се получи (няма да влизам в подробности). Така че имайте в предвид, че не е просто да пуснем кучетата в една стая и всичко ще стане. От наша страна сме наясно какви промени ще настъпят във Фокси и през какви етапи минава бременността.

Фокси е с родословие от Чехия (czechjacobin). Родословното дърво може да се види тук. Поради тази причина искаме и мъжкият да има такова.

Прикачвам малко актуални снимки на Фоски :db_046:

При интерес, моля драснете ми лично.

Прикачена снимка

Прикачена снимка

Прикачена снимка

Прикачена снимка

#154 Потребителят е офлайн   yannain Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 06-March 18

Публикувано: 08 March 2018 - 04:18 PM

Здравейте,много бихме искали да си вземем кученце Шиба Ину,дали някой не чака скоро да се родят бебета в БГ.Не искам да си купувам от зоомагазини,въпреки че от един във Варна ме увериха,че няма да има проблем.Предпочитам обаче да видя родителите.Благодаря !

#155 Потребителят е офлайн   Mitkova Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 13-October 15
  • Gender:Female

Публикувано: 12 March 2018 - 09:57 AM

Здравейте и от нас,


Ние сме собственици на мъжка родословна шиба и търсим дама, за да си направим малки красиви шиби :dog:
Родословното дърво онлайн може да видите тук: ЦЪК
Кучето е отличен представител на породата - шоу клас. Единствената шиба с регистрирано родословие в България (БРФК), поне доколкото ми е известно.
Участва в киноложки изложби. До сега спечелените сертификати могат да се видят в линка.

Прикачвам актуални снимки :db_046:

При интерес, моля пишете ми лично.

ПС: Вариант с Фокси не става, защото кучетата споделят общ баща.

Прикачена снимка
Прикачена снимка
Прикачена снимка

#156 Потребителят е офлайн   yannain Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 06-March 18

Публикувано: 17 March 2018 - 07:28 AM

Здравейте @Mitkova ,в случай че намерите дама за вашата Шиба и в последствие има бебета,моля да ми пишете или звъннете на 0888009559.Много бихме желали към нашето семейство да се присъедини един такъв прекрасен член.Поздрави,Яна.

#157 Потребителят е офлайн   ddobreva Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 17-March 18
  • Gender:Male

Публикувано: 24 March 2018 - 05:23 PM

@DLawless , от кой развъдник сте си взели вашият кучо ? Въпросът важи и за всички останали собственици, които желаят да споделят

#158 Потребителят е офлайн   Mitkova Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 13-October 15
  • Gender:Female

Публикувано: 26 March 2018 - 09:15 AM

Здравей,
Нашия е от полски развъдник Hangetsu. Развъдник се регистрира там където е майката.
Hangetsu не е голям развъдник. По-точно семейство, което има една женска шиба, и не се занимават активно с развъждане.


Поздрави

#159 Потребителят е офлайн   ddobreva Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 17-March 18
  • Gender:Male

Публикувано: 28 March 2018 - 12:56 PM

@Mitkova , a някакъв контакт може ли да ми дадете ?

#160 Потребителят е офлайн   MaksDim Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 07-May 17

Публикувано: 16 April 2018 - 03:08 PM

Здравейте, искам да ви представя и нашия калпазанин. На 5 месеца и половина е сега, взехме го от Словения от тук. Ходихме лично да го вземем, и да се запознаем с хората. Има си родословие и всички документи. Отговаря на името Оливър, макар че по документи е с друго име, тъй като е трябвало да го регистрриат преди да дойде нашия ред да си изберем.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


  • (10 Страници) +
  • « Първа
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни