Dog.bg Форуми : Шиба-Ину

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (10 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Шиба-Ину

#81 Потребителят е офлайн   nikineli Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 79
  • Регистрация: 29-December 08
  • Gender:Male
  • Location:СОФИЯ

Публикувано: 19 August 2014 - 05:25 PM

Здравейте!Преди се включвах в темите за декоративни зайчета,но за жалост от три ,вече имам само едно.Сега май ще се включвам в тази тема.Преди 8г ми почина кокера от старост,след две години си взехме зайчета,а сега сме готови пак за куче.Аз и моите деца сме израснали с кучета и ни липсват тези животинки,но трудно го прежалихме.От две седмици сме луднали по тази порода.Никога не съм си представяла,че ще искам да си взема нещо,толкова скъпо.Не бях склонна да дам многото пари,които се искат за йорки или за пумеран,но за това бижу бих дала(ако ги имам разбира се).Сега съм в процес на събиране на пари и в процес на търсене.Проведох два телефонни разговора с хора,които доставят от Словакия и Чехия.Малко ме е страх да не ме врътнат,че не стига,че парите са доста,а и да ми продадат някоя кръстоска я с Акита,я с нещо друго и да стане голямо живитно или да не е добре здравословно ,че ще умра.Аз го харесах и визуално и по външните белези,като големина ,тежина и т.н..Исках хъски,но мъжът ми ме разубеди,че е голямо за апартамент.
Имам питане.Има ли някой от София с такова куче,за да го видим аз и децата на яве?До сега сме го гледали на снимка и на клипчета,но никога лице в лице.
Идеи за коректна покупка?Някой ,който да ми препоръча продавач или вносител на тази порода?Все пак тук сте стопани на тези кучета и все от някъде сте ги купили,а и предполагам нямате забележки относно стоката :af_089:
Влюбени сме.За мен в съзнанието ми кучето вече е при мен(дано не полудявам)

#82 Потребителят е офлайн   Петя Кръстева Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2223
  • Регистрация: 11-July 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 20 August 2014 - 11:09 AM

Здравейте, не знам дали на вас отговорях на пощата ми :smile:
Няма защо да търсите по обяви в OXL или другаде, защото предлагането там е основно на неродословни кучета внос от Словакия, Чехия с неясен произход. В България знам само за един развъдник, който развъжда шиба ину, при това много високо качество. От тях ще получите най-точна информация. Ето ви линк за контакти : https://www.facebook...imantai?fref=ts

И една плажна снимка от мен на готини шибаци :ab_041: и не полудявайте предварително :ab_041: това ще стане много естествено след като имате такова куче :ab_041: :ab_041: :ab_041:
Разчитам, че имате чувство за хумор :smile:

Поздави и успех!

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Akita Bagatur Ken
за връзка тел.088 7 982 645, 088 8 982 645

"АКО ВЕДНЪЖ ВЛЕЗНЕШ ВЪВ ФОРУМ ЗА КУЧЕТА, НЯМА КАК ДА НЕ СЕ НАУЧИШ ДА ХАПЕШ"
Петя Кръстева

#83 Потребителят е офлайн   nikineli Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 79
  • Регистрация: 29-December 08
  • Gender:Male
  • Location:СОФИЯ

Публикувано: 20 August 2014 - 02:27 PM

Да аз съм.Казаха,че развйждат само Акита,а могат да ми доставят от Украина,но цетана ми е височка.Тя ми даде връзка с чавек,който продавал от България без документи за родословие.Склонна съм да се доверя,щом тя ме свързва.Четох,че са доста темпераментни лудетини,но кокера ми не мисля,че беше по-малко.И пак да помоля,ако има някой от София,който има тази порода ,бих искала да я видя на яве.До средата на ноември,защото после ще сме горди собственици на тази хала :af_089:

#84 Потребителят е офлайн   Петя Кръстева Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2223
  • Регистрация: 11-July 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 20 August 2014 - 03:44 PM

Показване на мнениетоnikineli, в 20 August 2014 - 12:27 PM, написа:

Да аз съм.Казаха,че развйждат само Акита,а могат да ми доставят от Украина,но цетана ми е височка.Тя ми даде връзка с чавек,който продавал от България без документи за родословие.Склонна съм да се доверя,щом тя ме свързва.Четох,че са доста темпераментни лудетини,но кокера ми не мисля,че беше по-малко.И пак да помоля,ако има някой от София,който има тази порода ,бих искала да я видя на яве.До средата на ноември,защото после ще сме горди собственици на тази хала :af_089:


:smile: Защо съм останала с впечатление, че и те развъждаха шиба?!?! Може да съм се объркала....
Иначе в БГ.... май Гаврил Дангов от Варна развъждаше шиба ину без родословия :smile: Както и да е.....аз мисля, че ако се поразровите малко повече ще намерите и с родословия на по-нормална цена :smile: но избора си е само ваш :md_064:

Кучетата от тази порада са хипер - активни пакостници, които ще направят живота ви цяло приключение, така че... подгответе се :ab_041:
Големи са сладури - харесвам ги, но си падам по по-тежките кучета и м--е :ab_041:

Това е отново специално за вас : https://www.facebook...&type=3&theater

Пожелавам ви успех в избора :smile:
User's Signature

Akita Bagatur Ken
за връзка тел.088 7 982 645, 088 8 982 645

"АКО ВЕДНЪЖ ВЛЕЗНЕШ ВЪВ ФОРУМ ЗА КУЧЕТА, НЯМА КАК ДА НЕ СЕ НАУЧИШ ДА ХАПЕШ"
Петя Кръстева

#85 Потребителят е офлайн   nikineli Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 79
  • Регистрация: 29-December 08
  • Gender:Male
  • Location:СОФИЯ

Публикувано: 20 August 2014 - 09:52 PM

Показване на мнениетоПетя Кръстева, в 20 August 2014 - 02:44 PM, написа:

Показване на мнениетоnikineli, в 20 August 2014 - 12:27 PM, написа:

Да аз съм.Казаха,че развйждат само Акита,а могат да ми доставят от Украина,но цетана ми е височка.Тя ми даде връзка с чавек,който продавал от България без документи за родословие.Склонна съм да се доверя,щом тя ме свързва.Четох,че са доста темпераментни лудетини,но кокера ми не мисля,че беше по-малко.И пак да помоля,ако има някой от София,който има тази порода ,бих искала да я видя на яве.До средата на ноември,защото после ще сме горди собственици на тази хала :af_089:


:smile: Защо съм останала с впечатление, че и те развъждаха шиба?!?! Може да съм се объркала....
Иначе в БГ.... май Гаврил Дангов от Варна развъждаше шиба ину без родословия :smile: Както и да е.....аз мисля, че ако се поразровите малко повече ще намерите и с родословия на по-нормална цена :smile: но избора си е само ваш :md_064:

Кучетата от тази порада са хипер - активни пакостници, които ще направят живота ви цяло приключение, така че... подгответе се :ab_041:
Големи са сладури - харесвам ги, но си падам по по-тежките кучета и м--е :ab_041:

Това е отново специално за вас : https://www.facebook...&type=3&theater

Пожелавам ви успех в избора :smile:

Точно на него ми даде координати и кучката ще ражда другият месец.Цената е същата,като да ми го докарат от Словакия(поне така твърди човека ,който говорих),но тук поне ще мога да го видя.Мислех,че щом ще е от тук цената ще е по-ниска,но съм се объркала.Поне е по-сигурен от някои други ,за които съм чела лоши отзиви.Между другото от три седмици вече се ровя,но не намерих кой знае колко доставчици,които хем да са надеждни,хем да не е на много висока цена.
Не ми отваря линка,който си ми пратила.

#86 Потребителят е офлайн   Петя Кръстева Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2223
  • Регистрация: 11-July 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 20 August 2014 - 10:56 PM

Показване на мнениетоnikineli, в 20 August 2014 - 07:52 PM, написа:

Показване на мнениетоПетя Кръстева, в 20 August 2014 - 02:44 PM, написа:

Показване на мнениетоnikineli, в 20 August 2014 - 12:27 PM, написа:

Да аз съм.Казаха,че развйждат само Акита,а могат да ми доставят от Украина,но цетана ми е височка.Тя ми даде връзка с чавек,който продавал от България без документи за родословие.Склонна съм да се доверя,щом тя ме свързва.Четох,че са доста темпераментни лудетини,но кокера ми не мисля,че беше по-малко.И пак да помоля,ако има някой от София,който има тази порода ,бих искала да я видя на яве.До средата на ноември,защото после ще сме горди собственици на тази хала :af_089:


:smile: Защо съм останала с впечатление, че и те развъждаха шиба?!?! Може да съм се объркала....
Иначе в БГ.... май Гаврил Дангов от Варна развъждаше шиба ину без родословия :smile: Както и да е.....аз мисля, че ако се поразровите малко повече ще намерите и с родословия на по-нормална цена :smile: но избора си е само ваш :md_064:

Кучетата от тази порада са хипер - активни пакостници, които ще направят живота ви цяло приключение, така че... подгответе се :ab_041:
Големи са сладури - харесвам ги, но си падам по по-тежките кучета и м--е :ab_041:

Това е отново специално за вас : https://www.facebook...&type=3&theater

Пожелавам ви успех в избора :smile:

Точно на него ми даде координати и кучката ще ражда другият месец.Цената е същата,като да ми го докарат от Словакия(поне така твърди човека ,който говорих),но тук поне ще мога да го видя.Мислех,че щом ще е от тук цената ще е по-ниска,но съм се объркала.Поне е по-сигурен от някои други ,за които съм чела лоши отзиви.Между другото от три седмици вече се ровя,но не намерих кой знае колко доставчици,които хем да са надеждни,хем да не е на много висока цена.
Не ми отваря линка,който си ми пратила.


Ха, ха, ха......България е много малка страна :ab_041: :ab_041: :ab_041: Г-н Дангов има развъдник за чистопородно развъждане и членува в Клуба за акита - не би трябвало да развъжда не родословни кучета, но в БГ всичко е пълна каша :ab_041: :ab_041: :ab_041: Само като си помисля, че съвсем на скоро мен ме обвиниха, че развъждам като зооборса.....Божеееееееее......"слез и си прибери вересийте" се казва в една стара българска поговорка.

А сега по същество : nikineli, стига с тия доставчици и зооборси. Няма да ти разтягам локуми, защо не си струва да се купува от тях.
Я ми се обади по телефона /ако желаеш/ - 088 7 982 645
User's Signature

Akita Bagatur Ken
за връзка тел.088 7 982 645, 088 8 982 645

"АКО ВЕДНЪЖ ВЛЕЗНЕШ ВЪВ ФОРУМ ЗА КУЧЕТА, НЯМА КАК ДА НЕ СЕ НАУЧИШ ДА ХАПЕШ"
Петя Кръстева

#87 Потребителят е офлайн   nikineli Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 79
  • Регистрация: 29-December 08
  • Gender:Male
  • Location:СОФИЯ

Публикувано: 11 October 2014 - 11:36 PM

Утре вечер или най-късно в понеделник ще ми пристигне малката душичка.Стискайте палци всичко да е наред!

#88 Потребителят е офлайн   asito Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 80
  • Регистрация: 22-July 12
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 13 October 2014 - 09:33 AM

Взехте ли кученцето? Качете някоя друга снимка като имате време :)

#89 Потребителят е офлайн   nikineli Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 79
  • Регистрация: 29-December 08
  • Gender:Male
  • Location:СОФИЯ

Публикувано: 15 October 2014 - 07:53 PM

Ето го и новото попълнение-МАКС.Това е първият половин час от както е в къщи.22,30ч. в неделя пристигна на автогарата,а това е към 23,30ч.На 52 дена-роден е на 21,08,2014 и е около 2,400кг.Вече трети ден и се справя много добре.Достатъчно луд е.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#90 Потребителят е офлайн   asito Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 80
  • Регистрация: 22-July 12
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 16 October 2014 - 12:08 AM

Честито бебе:) Много е хубав и сладък. Да ви радва много и ядосва мъничко, щото е скучно иначе :)
Моето нагриза дръжките на шкафовете, стоперите на вратите, 3-4 чифта чехли, един чифт обувки, десетина пъти изкопа и разпръсна пръстта от една саксия в дневната и сменихме щората на балконската врата, че я изяде :) Малко късно разбрах, че има спрейове отблъскващи кучето, но поне дивана спасих :)
Социализирайте го, важно е, защото като порасне, разни минувачи ще го мислят за малко хъски, особено децата и се спускат да го галят, та да не ухапе някой. Моя не е хич злобен, търпелив е с по-малките кучета, които го лаят и отбягва големите, които го ръмжат. Спокойна порода е шибата по принцип.
Още веднъж честито, чудесен избор на любимец и приятел :)

#91 Потребителят е офлайн   e_lukanova Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 01-November 14
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 01 November 2014 - 05:35 PM

Здравейте и от още една горда представителка на породата Шиба Ину - Емика Вакизаши, на 4 месеца и маааалко отгоре.

:) Потомка на мама и тати шампиони от Словакия, настояща Варненка, та в този ред на мисли - интересувам се от дресурата към тях, също и споделяне на опит, ако някой вече е посещавал изложби и състезания с тази порода.

Ето ни и нас:
Прикачена снимка Прикачена снимка

#92 Потребителят е офлайн   asito Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 80
  • Регистрация: 22-July 12
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 02 November 2014 - 01:32 AM

Хубавица :) Дресурата е трудна работа :) Само с добро, може глад леко, в никакъв случай бой. И ние сме от Варна, може да съберем шибите някой по-слънчев ден :)

#93 Потребителят е офлайн   e_lukanova Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 01-November 14
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 02 November 2014 - 10:17 AM

С най-голямо удоволствие! Обикновено всеки предиобед сме на кучешката полянка под Чайка. Можем да се уговорим нещо за близките дни. :)

А що се отнася до дресурата - извършваме я с много любов и наградки. В общи линии се обучаваме на принципа "приятели в играта". Към момента изпълняваме основните команди, без нужда да се изричат гласово. Бързо и качествено усвояваме. :)

#94 Потребителят е офлайн   nikineli Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 79
  • Регистрация: 29-December 08
  • Gender:Male
  • Location:СОФИЯ

Публикувано: 16 November 2014 - 10:53 PM

Ето ни и нас на два месеца и половина.Три ще направи на 21,11,но снимките са от преди седмица.
Преди да вдигне ушетата.Прикачена снимка
С другият домашен любимец Прикачена снимка

Вече с изправенит уши.Прикачена снимка
Кацнал на едно дърво Прикачена снимка
Изгризаната стена от Макс Прикачена снимка Снимките не са с добро качество,но телефонът ми е смотан.
Може да сяда,да дава лапа,да ляга,ела тук,стой на място докато му сипвам храна и не започва да яде ,докато не му се каже "яж".Сега се учим на "долу"-да слиза от дивана и леглата и на пусни,когато захапе нещо яко.А той си хапе яко,ама ни е голям красавец.Още не е излизал,но скоро и това ще стане.

#95 Потребителят е офлайн   asito Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 80
  • Регистрация: 22-July 12
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 23 December 2014 - 04:50 PM

Манекена на 2 г и 8м.Снимките са днес.
Прикачена снимкаПрикачена снимкаПрикачена снимкаПрикачена снимкаПрикачена снимкаПрикачена снимкаПрикачена снимкаПрикачена снимкаПрикачена снимка

#96 Потребителят е офлайн   Петя Кръстева Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2223
  • Регистрация: 11-July 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 December 2014 - 02:02 PM

Весела Коледа и успешна Нова година на всички братовчеди шибаци :ab_041:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Akita Bagatur Ken
за връзка тел.088 7 982 645, 088 8 982 645

"АКО ВЕДНЪЖ ВЛЕЗНЕШ ВЪВ ФОРУМ ЗА КУЧЕТА, НЯМА КАК ДА НЕ СЕ НАУЧИШ ДА ХАПЕШ"
Петя Кръстева

#97 Потребителят е офлайн   asito Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 80
  • Регистрация: 22-July 12
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 24 December 2014 - 03:55 PM

Весели празници и много,много здраве !!!

#98 Потребителят е офлайн   nikineli Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 79
  • Регистрация: 29-December 08
  • Gender:Male
  • Location:СОФИЯ

Публикувано: 04 January 2015 - 05:46 PM

Голям красавец е твоят...... не знам как се казва.Ето малко снимки и от нас.
Вече на четири месеца.
Прикачена снимка в парка
Прикачена снимка вкъщи
Прикачена снимка като цар
Прикачена снимка на спа в Банско.
Между другото си купих от спрея против гризане,но не помага.Аз пръскам,той ближе.Мисля си дали вкусовите му рецептори нещо не са в час.Много е лаком.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#99 Потребителят е офлайн   Оли Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 19-September 15

Публикувано: 19 September 2015 - 08:24 PM

Здравейте :)
От 3 дни и ние сме собственици на момиченце "шиба ину". Купихме я от развъдник в Силистра (може би) - кученцето е от Словакия... но след всички проблеми, които имахме по "доставката"... не сме сигурни в нищо.
На 4 месеца е, но ушичките и са все още "клепнали". Това нормално ли е?
По паспорт има 2 ваксини, но нашият доктор се усъмни и все още не я извеждаме, ще поставим и трите и тогава..
Ще се радваме да получим съвети за възпитанието и от опитни собственици :)

#100 Потребителят е офлайн   Mitkova Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 13-October 15
  • Gender:Female

Публикувано: 13 October 2015 - 04:18 PM

Здравейте,

Виждам, че някои от вас имат Шиба Ину кучета.
Бихте ли ме насочили към човек в България, който има от тези малки кутрета.
Ако може инфо за това вие от къде сте си ги взели и колко сте похарчили за тях.
Получих оферти от няколко развъдника в Европа, обаче цените варират от 1300евро нагоре (без транспорт) за кученца с родословие.
В крайна сметка бихме се решили и на кученце без родословие.

Благодаря предварително . :)

  • (10 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни