Dog.bg Форуми : Въпросите на НЕРВАКА :D

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Въпросите на НЕРВАКА :D

#1 Потребителят е офлайн   HEPBAKA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 43
  • Регистрация: 13-November 04
  • Location:Пред компютъра с някой чарк в ръка и куче в краката

Публикувано: 08 December 2004 - 10:55 PM

Ами и аз като Атичка реших да пусна тема вместо само да пускам нови и нови за всички въпроси (макар и да не го правя).

Ето малко от въпросите които ме глождят сега:

1. Нормално ли е Хектор да гризе каквото му попадне - така де никой неможе да го погали, той просто започва да хапе, аз мисля че хапе като игра, обаче с тези млечни зъбки като иглички, и на това че няма още контрол на силата три пъти ме заръфва така че ми прави дупка, един път ме заръфа за вена и беше адски неприятно ... сещате се.
До сега не съм го тупал, само един път, когато 3 вечери не ме осави да спа и то не за друго, ами защото искаше при мен да се качи на леглото, което не му позволявам - цяла нощ е седял с качени лапи на леглото ми и лаеше, леглото ми е ниско ... И то не съм го маризил ами просто го хванах за кожата зад врата и го дръпнах от леглото, и един два пъти съм го тупнал щото така ме ръфа че ... ми прегризва кожата ... ходя целия в лепенки ...
2. Нормално ли е вече н-та вечер (ми 2ра или 3та даже седмица е при мен) да квичи до полуда. първата седмица го държах в моята стая със пусната ръка в кашона му, 3 дена квича като луд, докато разбера че просто не го кефи в затворен кашон, ами го обърнах на страни, мълча извесно време (няколко нощи) след това започна отново да пищи като гламав, и аз реших че е време да се научи - оставих го пак в моята стая но да си врещи 3 нощи не спах. След това го закарах в другата стая, първата втората и 3тата вечер квича после престана за известно време, може би 1 седмица там спи значи 4 дена мълча. Сега отново започна да "плаче" вечер, 1 час след като го оставя млъква, и след това задължително в 6 или най-късно 7 без нещо започва да лае като луд и нито съседите нито ние можем да спим, и то се получава че от тези 3 седмици не съм спал повече от 6 часа за денонощие. Разбирам малък е, но егати какво е това 3 седмици да не вдява ? Също така протестира, оставя ли го сам (когато ям немога да го държа в мен) моментално отива и опишква и оаква де що види, тъй де иначе по 4 пъти на ден ака а така отива и поне а 2 места уаква и пак толкова опикава, какво да го правя ?
Винаги когато стане го водя в банята да си върши работата, след като се наяде също, и гадинчето в началото правеше каквото трябва там, ама на 2рата седмица чакаше повече от 30 мин докато ми писне да седя с него и чак като го изкарам от банята тогава вършеше работата, резултата е подуто дюшеме в мойта стая ( точно до вратата където има малка пукнатина между плочките и дюшемето, иначе е лакирано та проблем няма) и продължава да НЕжелае да си свърши работата в банята, но излезе ли от там моментално или в мойта стая или в кухната или в коридора. Пробвах 1 час да стоя с него, само пиша там свърши ... излязохме и оп Ге образната опашка и ае .... сега в момента само пиша прави там, само ако седя с него и го държа там да не зилиза, а другото НЕще и НЕще.
3. Нормално ли е така да гризе де що види, прегриза ми зареждощото на GSM-a преживях го запоих си го на ново, сега работи. Обаче търчи да яде кабели, завира се при комп-а ми и гризе, ае аз толкова за кабелите, вдигнах повечето, които са важни, ама той продълава с останалите (естествено веднага го разкарвам от там), а те са захранващи и по тях тече ток все пак. Ще се лучи някой път да ме няма и той да гризне и може да се случи най-лошото - да го тръшне тока ... аз РС-то си пазя и неговите кабели ама немога пък и да плащам всички кабели дето гризе, пА и компа може да ми прецака ако гризне и стане късо с някой кабел .... как да го отуча. Ималко някакви спреьове, те работа вършат ли, навсякъде ли се намират ?
Гледах някой писа за калция, аз му давам някакъв в бяла опаковка и сини линии - вносен, яде го с кеф, докторката ми каза колко да му давам, някой беше писъл че давал 2но за по сигорно пък повечето се изхвърлял, аз до колкото знам няма такова нещо - има отново ефекта на НЕдостатъчно калций и стават трушливи и лесно се кривят костите.
За разходката питах в друга тема, но и тук питам като моя тема. Колко трябва да го разхождам на ден, 5 километра на разходка стигат ли ? Ели трявба да знае, като е малък по-малко разходки ли, нормано ли или напротив повече да укрепва още от малък - да свиква ? По 2 пъти на ден като го разхождам - сутрин рано и вечер, как да разпределям препоръчителното разтояние за ден ? Мисля вечер повече пък сутрин по-малко, че е и по студено ;-)
3. Бързо ли свиква да си върши работата на вън, като започне да излиза на вън ? Някой писа че немогъл да си научи песа сума ти време да си прави работите на вън, ами седял на вън разходал се пък като се върне и оп в къщи. А да и нали е мъжки, ще започне ли да вдига крака и да пишка или все като женско куче ще си кляка и пикоти ? НЕ за друго ами така си опикава краката и ако и навън го прави всеки път трябва добре да го мия със сапун което не е добре вечно със сапун.

Благодаря Ви превдварително


Ще ъпдейтвам темата с въпроси, които ми изплуват в празната кратуна :=)

#2 Потребителят е офлайн   In4et0 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2722
  • Регистрация: 06-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Белгия
  • Interests:Дого Аржентино

Публикувано: 08 December 2004 - 11:17 PM

Здравей нервак!
Много дълга тема,сигурно ще си забравя мислите докато отговарям;)
Та значи...1.Нормално е Хектор да гризе всичко....видях някъде че е на около 4месеца и че си сменя зъбите,следователно го сърбят и трябва да гризе за да ги чеше и тн...за да намалиш малко хапането когато някой го гали,дъвченето на кабели и всякакви други неща трябва да му намериш играчки,които той да знае че са си негови...когато си играете да му даваш играчките да ги дъвче за да разбере че тях може да яде...трябва да има играчки за да не се чуди какво друго да изяде...
2.За кашона...ако го държиш в кашон ще се депресира според мен...несъм експерт,но ако мене ме затворят в кашон не бих се почувствала добре,той е тъмен и висок...ако твърдо си решил да си има някакво място на което да стои в определени моменти по-добре измисли някаква оградка(незнам дали е по-добре метална или дървена)...това го гледах по Анимал планет...с преградите....не че ще спре да квичи...моето куче като беше малко сигурно с месеци е квичало докато свикне само....не че искам да те плаша,но....А защо не пробваш докато ти ядеш да сложиш и той да яде и като се наяде да го заведеш на определеното място за "изхождане";)За това колко бързо ще се научи къде да си върши работата зависи само от него...моето куче се научи много бързо,но имах и една канадска лисица известно време която до 9месечна възраст не си беше затвърдила навиците,но на един приятел кучето-средноазиатска овчарка се научи още на 5-6месеца....зависи си от кучето...За разходките мисля че ще си прецениш за колко време ти се изморява кучето и кога си е свършило работите и така нататък...но трябва да е над половин час със сигурност....А то стана 3.вече...а ще се научи да си вдига крака не се притесняваи...имах доберман,който на 9месеца още не си вдигаше крака...;)
Успех!
User's Signature

Бъдете ГЛУХИ когато хората ВИ казват, че ВИЕ не ще можете да осъществите мечтите СИ

#3 Потребителят е офлайн   HEPBAKA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 43
  • Регистрация: 13-November 04
  • Location:Пред компютъра с някой чарк в ръка и куче в краката

Публикувано: 08 December 2004 - 11:59 PM

За разходката ми той не излиза още на 2месеца и малко е ... ще видим кога ще дига крачетата :) пък и да видим кога ще се научи. Аз мисля писах че не в затворен кашон там е идеята, кашона е настрани, което ще рече че дупката му е напред - кучо си влиза и излиза когато си иска, станало е като къща без входна врата, за да не се депресира както каза ;) Надявам се няма до 9-тия месец да ми квичи щото аз ще проквича :)
За това да му слагам с мен да яде, еми той до сега само 1 път е отказвал храна - 3я път когато яде, просто щото беше първи ден незнаех колко да слагам и действах "докато иска той" изяде близо 700 грама манджа (гранули) а той самия беше 3 кила, сега е 6 и от горе ... вероятно ще трябва 1 кило да му сложа да яде за да не ми скимти докато ям аз. Ами аз така и правя като се наяде бам в банята, като пие вода пак ... еми сега като го оставя в банята пишка ама акото неще и неще .... и само си отмъщава като не го дундуркам ... ходи и пишка на сам на там и ака .... играчки ще му взема, за сега има само 2 топки :) той ясно че има ама има и за игра 2 :)
Хайде ще лягам че 00:00 стана вече, а той утре в 6-7 часа ще пропищи и ще откача пък аз :)

Лека нощ за сега ;)

#4 Потребителят е офлайн   nori Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 713
  • Регистрация: 10-July 04

Публикувано: 09 December 2004 - 09:10 AM

Кучето при теб ли спи(в стаята ти)?Или спи някъде другаде и ти му обръщаш внимание когато скимти?Обикновено за малко кученце това са причините да скимти(е може да и друго).

#5 Потребителят е офлайн   In4et0 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2722
  • Регистрация: 06-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Белгия
  • Interests:Дого Аржентино

Публикувано: 09 December 2004 - 10:06 AM

Да за това не се бях сетила...че не трябва да му обръщаш внимание,колкото и дразнещо да е скимтенето...така ще се научи че като скимти получава внимание и...сещаш се.А все пак имай в предвид че акъла в момента му е...абе като на ревящо дете,само че детето го успокояваш а кучето не трябва...незнам дали го прави на инта тва с акането но ти трябва търпение...като го видиш че започва извън банята му се скарай с по-строг тон,хвани го за мъртвата кожа и го тръсни леко и го заведи там където трябва да направи това.:)
А между другото и аз имах подобен проблем с квиченето с канадската ми лисица,но просто не издържах и я оставих да си спи при мене;)Не ти препоръчвам да го правиш,ами трябва да си по-инат от него,което си е трудничко...
User's Signature

Бъдете ГЛУХИ когато хората ВИ казват, че ВИЕ не ще можете да осъществите мечтите СИ

#6 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 09 December 2004 - 10:16 AM

1. нормално е да гризе и хапе. Като ти захапе ръката дай му играчка - превключвай вниманието му върху нещо, което става за хапане. Ако те захапе пак, строго кажи "Не" - възпитавай го лека полека от сега, те са умни и е добре от самото начало да слагаме точките над i
2. Гризе кабели? В зоомагазините има течност с гаден вкус от фирма Trixie - тя е точно за напръскване на нещата които искаш да спасиш, Хектор почне ли да ги гризе и ще ги остави, но е добре ако в този момент отново му прехнърлиш вниманието върху играчка.
3. моят започна да вдига лапа около 6 месеца, понякога забравяше, дори и сега на 1.8 година му се случва в бързината да приклекне като женска. Бързото свикване за изхождане навън зависи и от теб, не само от него - колкото по-често и по-навреме го извеждаш, толкова по-бързо ще се научи. например - виждаш че кученцето се върти в кръг, суети се, подготвя се за локвичка или тортичка - хващаш го през корема и бегом навън, оставяш го да си свърши работата там, галиш го и му се радваш като абориген на стъклената огърлица, бурно го хвалиш с подчертана интонация. Има вероятност минувачите да те гледат....Сещаш се как, но да не ти пука - по-важен ти е контакт с твоето куче. Разходките 4-5 пъти дневно за по кратко също ще ускорят процеса, стига да имаш това време. И пак има вероятност да ти прави изненади вкъщи: ако до сега не е влизал по другите стаи в жилището ти, има голяма вероятност в момента в който влезе там да ги маркира - нормално е за мъжкар.

Успех.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#7 Потребителят е офлайн   HEPBAKA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 43
  • Регистрация: 13-November 04
  • Location:Пред компютъра с някой чарк в ръка и куче в краката

Публикувано: 09 December 2004 - 10:58 AM

ми в хола не го пускаме, защото има скъп килим, а и баща ми спи там и неще да му смърди на куче. Наистина обаче веднага щом влезе се куми, ама аз бързо го изкарвам :)
Ще видим кога ще се научи на вън да ходи. За карането няма успех, само ако по строго му кажа мога да го накарам винаги да дойде при мен. Внимание никакво не получава на скимтенето, нарочно го оставям още в 9 часа сам че до 10, 10:30 да млъкне, та и ние като лягаме тогава да спим нормално. При мен е бил едва 3 пъти за 3 седмици и то в началото първите вечери, след това в кашон-а до края на седмицата и след това в кухнята върху одеалото му останалите 2 седцмици, още врещи и се чудя тия кучета не прегракват ли :) да си врещи се за 2 3 месеца ще му писне, а е толкова готин че квото и да прави няма да го бия ...

#8 Потребителят е офлайн   Mini Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 528
  • Регистрация: 09-December 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 December 2004 - 11:28 AM

Здравей, НЕРВАК
Отскоро съм във форума затова извинавай ако вече си казал, но какво порода е кучето ти.
Аз имам "канадска вълчица" на същата възраст и горе-долу същите проблеми (лявата ръка остана почти без палец докато се учехме на "пусни").
По въпроса за спането: докато е малък и го храниш по четири пъти на ден няма как да спиш повече от 6 часа - 4 хранения през 6 часа = на 24 часа т.е. денонощие :))))!Уви.
(някъде из темите, обърках се вече къде, Mil беше обяснила режима за хранене -
2-4 месеца - 4 пъти; 4-6 месеца - 3 пъти; след 6 месеца -2 пъти; след 1 - 1.5 г. - 1 път.Може цял живот да се храни 2 пъти.)

Освен ако не хванеш някой да те отменя за някое ядене. Примерно ние със съпруга ми се редуваме - той дава това в полунощ аз ставам сутринта в 8.

Защо вече не го разхождаш?
Ние направихме ваксинациите веднага, карантината мина и сега вече трети ден излизаме навън.
Струва ми се важно, защото четох (във форума ама пак не помня къде точно), че до три четри месеца кученцата трябва да си играят с други кучета, за да свикнат, да се социализират в "глутницата". Иначе после по-трудно се разбирали с другите кучета (много се мразя като не запомням точно чуждите думи - ами си перефразирам по чувство)
Абе, накратко изкарвай по-бързо ваксинациите и бягай на разходка.
Важно е каква ти е породата, защото примерно булонка и пинчер имат нужда от 15 -30 минути на ден минимум, докато за активните породи - немска овчарка, ретривър за другите не знам, имат нужда от по един час на разходка докато са малки и повече в зряла възраст - за стари вече предполагам е друго.

#9 Потребителят е офлайн   Mini Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 528
  • Регистрация: 09-December 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 December 2004 - 11:42 AM

Цитат

... а е толкова готин че квото и да прави няма да го бия ...

КОЙ ТИ ГОВОРИ ЗА БИЕНЕ!
СТАВА ДУМА ЗА ВЪЗПИТАВАНЕ!
УФ - мога да ти перефразирам доста, но определено е по-добре да заседнеш пред комп-а и да попрочетеш съветите на Marthen_BG, Mil, Furia_S (съвета за ниския тон на карането беше безценен, Таря ми ръмжеше когато повишавах висок писклив тон).
Ще си спестиш главоболия понататък.
И извинявай ако нещо съм казала вповече.
За породата питах защото мониторът ми сдава багажа и е адски тъмен - нищо не мога да различа на снимката на аватара ти

#10 Потребителят е офлайн   tedi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1599
  • Регистрация: 18-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 December 2004 - 02:41 PM

Цитат

ми в хола не го пускаме, защото има скъп килим

Моето куче спи във коридора по същата причина...
User's Signature

Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 09 December 2004 - 03:06 PM

Бая е трудно да си дете или тинейджър и да гледаш куче... като ви чета и понякога съчуствам, честно. Аз например просто махнах килима в хола докато кучето се научи да ходи навън...Още един съвет, който ще ви облекчи чистенето - вземете от тези гумени подложки, които слагат в колите под краката, търсете с вдигнати бортчета - гумена подложка с половинсантиметрови приповдигнати краища, с вестник за пишкане вътре - няма да се разтича урината навсякъде и е адски лесно за почистване.

Успех.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#12 Потребителят е офлайн   Eli i Droopy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1751
  • Регистрация: 25-July 04
  • Location:София the CITY :-)

Публикувано: 09 December 2004 - 07:51 PM

Това което Хектор прави е нормално за малко куче и е абсолютно нормално за малък басет :-)Да бъдат близо до теб им е главното нещо в главата-не можеш да го изкараш каквито и методи за възпитание да ползваш :-)))
User's Signature

Качена снимка[br]BG Басет сайт изцяло за породата басет хаунд.[br]Кога ми се преработи сядам и чeкaм да ми мине.

#13 Потребителят е офлайн   HEPBAKA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 43
  • Регистрация: 13-November 04
  • Location:Пред компютъра с някой чарк в ръка и куче в краката

Публикувано: 09 December 2004 - 10:59 PM

Кучо е Басет (за монитора дето ти сдава багажа, само ако ти е единия контрас е адски лесно поправимо) това за подложка от кола е хитро, до колкто знам тях това ги привлича на вън че ги боцка - гали там дето те искат :)
Ами виж сега, има си програма за ваксинациите, на 1ви месец една на 2-ри 2ра и на 3ти последната и 10 дена след последната може да излиза, вие с мъжа ти сте сгрешили до някъде с ранното извеждане, защото е моглко кученцето да се разболее, всички ветеринари казват че поне 3 месеца в къщи, преди тези 3 месеца и 10 дена със ваксината имунната му система е още неразвита и всичко го докопва жестоко, не че за точно тези 3 месеца и нито ден повече или по малко ще му е на 101% имунната защита но .... все пак по-сигурно по късно от колкото рано ....
Принципно на мен това че скимти, хапе, пишка и ака не ми прави проблем, кофтито е че всеки път на различно място, а от скоро схванах и къде е маркирал че само там ходи. Просто като го оставя за 5-6 часа сам докато съм на училище, после 1 час със сапьорския отбор разминираме, и още 1 със санитарите прибираме труповете :D
Но остават 10 дни и вече можем на вън да излизаме, поне това че лесно се научават на вън го знам :)

#14 Потребителят е офлайн   HEPBAKA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 43
  • Регистрация: 13-November 04
  • Location:Пред компютъра с някой чарк в ръка и куче в краката

Публикувано: 11 December 2004 - 08:37 AM

Добре а какво ще кажете, колко време да го разхождам в началото и след това на по-късен етап ? Ветеринарката каза в началото 5 мин след 1 2 дена 10 на 2та седмица колкото толкова ... :) Вие какво ще кажете ?

Edit: А още нещо се сетих, да ви питам колко трябва да стане голям за да започна да го храня с храна за възрастни кучета ?

#15 Потребителят е офлайн   nori Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 713
  • Регистрация: 10-July 04

Публикувано: 11 December 2004 - 10:04 AM

Извеждаи го докато се измори!Ще усетиш ефекта много бързо и ще спре да лудее след като се е изморил от играта с приятелчета.
С какво го храниш?Ако е с гранулирана храна би трябвало да си пише до кога да го храниш с тази за подрастващи,но маи около 1 година е за зрели кучета.

#16 Потребителят е офлайн   HEPBAKA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 43
  • Регистрация: 13-November 04
  • Location:Пред компютъра с някой чарк в ръка и куче в краката

Публикувано: 18 December 2004 - 12:27 PM

Ето една нова питанка до вас

Вчера за пръв път го изкарах - вечерта да отида да му взема повод и каишка, взех му нагръдник (така каза че се казва чичката от зоомагазина) и от онези "верижки" дето са на някаква макара и може да оди на сам на там. Обаче песа е здравата стреснат, само гледа да се примуши до мен че да го гушна. Снощи спецялно го бях сложил да си легне в кашона така че да неможе да илиза, за да може сутринта да го изкарам, та да си свърши работата на вън, ама друг път. Станал съм в 5:30 да го изкарам и циклихме до 6:10 тоя само тарча след мен, скимтя вартя се и нищо не направи .... аз викам първоначално ще циклим с него на вън докато не го напъне че да се сети тук да го направи .... ама не, седяхме, и си викам че може да взема настине толкова дълго време на вън, та се прибрахме. Влязохме, измих му лапичките дупето и ушите, че седна, пък и нали са му големи ушите а дишу нон-стоп бяха станали бели от мръсно ... та измих го изсуших го и щом го пуснах, той излезе от банята, направи много познатата нам Г стойка, и пусна кафявото, направи 3 крачки и направи Р стойка - изпишка се ... е ясно ми е че от 1 път нищо почти не става, но горе доло съдейки по ваще кучета, нормално ли е да го е шубе, да не може да се качва по стъпалата ? ваще песчета горе доло на кое излизане за пръв път на вън свършиха работата ? За колко време свикнаха само вън ? Ясно ми е че ще е по-трудно имайки предвид че е студено, но ми се ще ориентировачно да знам, да се подготвя психически, че пък ми писна да стоя на дъски в стаята ми, че да не пикае и ака по килима за сумати пари ...

#17 Потребителят е офлайн   Mini Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 528
  • Регистрация: 09-December 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 December 2004 - 02:14 PM

Абосютно нормално! Въобще не се притеснявай!
Първите десет пъти мойта я беше страх прага да прекрачи и по стъпалата я носих на ръце щото скимтеше от ужас.
Сега вече срещам затруднения да я прибера така се е отракала.
Стъпалата ги научи накрая, но имай предвид, че мойта е доста по-дълги крака от басет(немска овчарка).
За пишкането същата работа - от третия или четвъртия път и след едночасово висене.
Като си свърши работата задължително го похвали ама много все едно, че се е изпишкал навън :)))!
За настиването незнам, обикно аз треперя от студ, но Ели ще ти каже по-добре.

#18 Потребителят е офлайн   Eli i Droopy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1751
  • Регистрация: 25-July 04
  • Location:София the CITY :-)

Публикувано: 18 December 2004 - 05:07 PM

Хе-хе....
Ахем ми какво да ти кажа за студа.Басетът по принцип е издръжлива порода, но на моя му треперят кожичките на задните крака като му стане студено.През зимата(особено като има сняг) го навличам с един пуловер.Беше настинал една вечер като баща ми го затворил в антрето(баща ми не може да спи от мърдането му).Имаше дрисък и не беше приятно.
Не съм гледала кученце че да ти кажа дали е нормално да го е страх при първа разходка, но според мен би трябвало едно малко животинче като се озове в изцяло нова обстановка да търси закрила от майка си(сега ти си му майка :-))))Със сигурност му е било кофти на Хектор да бъде откъснат от истинската си майка и сега го е страх да не го изоставиш и ти.
User's Signature

Качена снимка[br]BG Басет сайт изцяло за породата басет хаунд.[br]Кога ми се преработи сядам и чeкaм да ми мине.

#19 Потребителят е офлайн   HEPBAKA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 43
  • Регистрация: 13-November 04
  • Location:Пред компютъра с някой чарк в ръка и куче в краката

Публикувано: 19 December 2004 - 12:21 AM

А ако ще Хирошима 3 да стане аз него не го давам !!!! :) :) :) :)

Иначе готиното е че днес на 3-тата разходка вече се изпишка. Сутринта (днес) както споделих само се чудеше как да се набута при мен, на обед седяхме на пейката пред блока а той си се разхождаше в радиус от 6-7 метра, на 3-тата разходка сестра ми го изведе със майка ми и току що разбирам че се е изпишкъл на вън .... :) :) :) :)
Стъпалата вече на обед със зор макар ги качи на горе, на доло нетрябва да го оставям това го знам .... когато се качи по стъпалата го похвалих и наградих със хрупки, и 2 мандаринки ....


П.С. Тамън се връщам от 12торката на Оушън (бандата на оушън 2) не давайте пари за кино - тъп е 1 беше доста по-горин.

#20 Потребителят е офлайн   Eli i Droopy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1751
  • Регистрация: 25-July 04
  • Location:София the CITY :-)

Публикувано: 19 December 2004 - 12:40 PM

Цитат

П.С. Тамън се връщам от 12торката на Оушън (бандата на оушън 2) не давайте пари за кино - тъп е 1 беше доста по-горин

Eййй, верно ли?Тъкмо гледах реклама тука в нета на филма и мислех да ходя...Първият филм беше як...
User's Signature

Качена снимка[br]BG Басет сайт изцяло за породата басет хаунд.[br]Кога ми се преработи сядам и чeкaм да ми мине.

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни