Dog.bg Форуми : Въпросите на НЕРВАКА :D

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Въпросите на НЕРВАКА :D

#21 Потребителят е офлайн   tedi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1599
  • Регистрация: 18-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 19 December 2004 - 01:12 PM

И аз го гледах-пълен провал!!!
User's Signature

Качена снимка

#22 Потребителят е офлайн   HEPBAKA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 43
  • Регистрация: 13-November 04
  • Location:Пред компютъра с някой чарк в ръка и куче в краката

Публикувано: 23 December 2004 - 12:00 PM

Я кажете хора какво да го правя тоя малкия пес, започвам да губя търпение и ще го набия едно хубаво .... ясно че няма но вече ми призлява.

Вече 2ри месец тече от когато е в къщи, а още не желае да спи сам, лае като луд и ми лази по нервичките, те мойте противно на бившия аватар и настоящия ник, са издражливи, обаче баща ми много недоволства. Тоя Хектор лае вече 2ри месец по цяла нощ, поне до 2 часа, и после пак почва в 6-7. Единственото спасение е да се вземе при нас и то не до нас ами в леглото, обаче аз не искам щото после ще започне да ми се качва и да изорава мебелите ...
Кажете какво да правя, вече обмислям варянта да му запечатам чофката със тиксо както на крокодилите та да неможе поне да лае ... скимтенето ае, ще си сложа още една лазглавница на главата и няма да ми прави впечатление. Кажете, дайте съвет, какво по дялволите да го правя, това вече е 2ри месец !!! Споменаха ми че имало кучета дето цял живот си плачат така, егати ако ще ме мъчи цял живот ще го дам на някой, какво е това, няма на кучето да му е добре а на мен зле, егаатттиии ????

#23 Потребителят е офлайн   atichka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 362
  • Регистрация: 24-September 04
  • Gender:Female
  • Location:софия

Публикувано: 23 December 2004 - 12:44 PM

Ей нали и херошима 3 да падне нямаше да го изоставиш пък са друго говориш !!

на първата разходка Нана беше злато. нито се дърпа нито нищо. не я беше страх от АБСОЛЮТНО нищо.

а за скимтенето не знам. тя Нана скимтеше в началото но после спря. само като чуе някъв шум почва пак щото знае че някой е станал и иска да и се обърне внимание ( : . даите му като го оставяте храна или кокалче от ония кожените за дъвчвне. при Нана вършеше работа !

#24 Потребителят е офлайн   Eli i Droopy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1751
  • Регистрация: 25-July 04
  • Location:София the CITY :-)

Публикувано: 23 December 2004 - 01:04 PM

Мъка е , знам. Някак трябва да го научиш да е самостоятелен...ще разпитам в едни американски форуми за породата и ще ти кажа какво са ми отговорили.Потърпи още малко, не стигай до крайности.И на мене Дру ми пили по нервите по някога ама какво да се прави.
User's Signature

Качена снимка[br]BG Басет сайт изцяло за породата басет хаунд.[br]Кога ми се преработи сядам и чeкaм да ми мине.

#25 Потребителят е офлайн   Eli i Droopy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1751
  • Регистрация: 25-July 04
  • Location:София the CITY :-)

Публикувано: 23 December 2004 - 01:40 PM

НЕРВАК пуснах съобщения на две места-няма как да не дадат добър съвет.
--------
Значи ето какво ми каза една жена.Имало някакъв спрей с вкус на лимон , който впръсквали в устата на кученцето всеки път като лаело.така то сптряло да лае.ще чакам за още предложения..
--------
Ето го варианта с лимона по друг начин-слагаш една супена лъжица оцет в пулверизатор с вода.Когато Хектор излае му пръскаш в муцката.Това не го наранява но му е неприятно
--------
А ако знаеш ангийски ти предлагам този линк.Става дума за притеснението при раздялата.Пише всичко.
User's Signature

Качена снимка[br]BG Басет сайт изцяло за породата басет хаунд.[br]Кога ми се преработи сядам и чeкaм да ми мине.

#26 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 23 December 2004 - 10:44 PM

има нашийник анти-лай. когато кучето се разлае, от нашийника, задействан от движението на гръкляна по времето на лай, се изстрелва в муцуната на кучето течност с неприятен вкус. Друг вачин - бабешки и жесток - бой по муцуната с вестника и застрашително съскане:"ШШШШШШШШШЪТ"...

нямах този проблем - чау не лаят почти. Съчуствам ти.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#27 Потребителят е офлайн   tedi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1599
  • Регистрация: 18-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 December 2004 - 09:41 AM

А пък аз по идея на брат ми,когато кучето лае я пръскам с воден пистолет-действа:)
User's Signature

Качена снимка

#28 Потребителят е офлайн   Eli i Droopy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1751
  • Регистрация: 25-July 04
  • Location:София the CITY :-)

Публикувано: 24 December 2004 - 11:45 AM

Ето ти малко имфо, ако го разбираш.Щом се занимаваш с компютри би трябвало, де.А за анти лай каишката също ми казаха обаче не знаех дали има такова нещо в България.
Обаче много хора казват, че няма да е зле да го пускаш да спи с тебе, защото това значи че си е създало кученцето връзка с тебе.Но това е мнението на басет-маниаци така че решавай както искаш.

Tutor Comment: The Attention Seeking Behaviour Evolution
Attention Seeking Behaviour progresses through the following stages as the need becomes more and more acute and more excruciating to the individual who is experiencing the energetic shortfall in a visceral, whole body experience:



1. Awareness

Here, the creature (child, dog, cat, horse) first becomes aware that the shortfall exists and begins to look around for a likely other who may fulfill this need.



2. Approach

The creature will get up and start approaching the other and make some minor signs that it is in need of some attention. In an animal, that would probably be just coming over and presenting themselves whilst looking at the other.



3. Escalation

If the other ignores (read refuses to provide the attention energy) this subtle approach, creature A will now escalate its behaviours to break on through the barrier of ignoring make sounds, push physically, engage in behaviours that have previously worked to gain attention.



4. Extreme Escalation

If these higher level behaviours are also ignored, the need turns to a pain and will now drive consecutively more extreme behaviour in turn in a direct cause and effect relationship. If the need is high enough, the creature may even attack.



5. Catastrophic Collapse

If still no energy is forthcoming, the system collapses in on itself in a catastrophic implosion which causes severe neurological damage; the stage beyond rage is autism, where the creature can no longer elicit the energy required nor process it when it is being offered because of the damage sustained by the receptors of the energy processing system during the catastrophe.



Depending on the severity of the neurological/energetic catastrophe and the age of the creature at which the catastrophe occurred (obviously the younger the creature, the greater the impact on the system overall), some individuals may never come back from the autism stage and remain there forever.





The Cure For Attention Seeking Behaviour Disorders


It is so simple following the crying baby model for filling the need as soon as it arises, ASBDs can be entirely avoided as well as cured by giving focussed attention immediately and as soon as the request has been received.



This does not mean one has to put ones entire life on hold or run rings around the creature it is literally a simple little flash of attention at the right time and when first asked for it; the classic a stitch in time saves nine principle.



Rather than rewarding attention seeking behaviour, it never gets to escalate, the creatures energy system remains balanced and the disturbed behaviours never need take place at all.



As the babies who are fed when they are hungry cry markedly less or not at all, creatures who receive attention energy (or love or recognition energy) when they ask for it, their attention seeking behaviours become markedly less frequent, markedly less dramatic and may cease altogether once the system has been in operation for a while and the creature has understood that not only can it get what it needs just the for the asking, but also its energy system has become more robust, more healthy, more resilient and wont collapse when there is a time when attention is in short supply.

--------------------------------------------------------------------------------



The barking is an attention seeking behavior. Unfortunately in this case it has inadvertently been rewarded to such a point trying to extinguish the behavior by ignoring it we be most likely impossible. It must be remember a punishment is by definition something that makes a behavior less likely to occur. If it does not no matter how distasteful or unpleasent we may think it is it is not punishment to the dog. Often the case with attention seeking behaviors any attention at all even what we humans percieve as humans as negative the dog may not see that way. It got attention and rather than be punished to dog was rewarded. This is often why supposed punishment like yell at the dog, hit the dog, shocking the dog, spraying the dog with water do not work. They actual reward the dog for the behavior. THey are often couple with trying just to ignore the behavior. When you can stand it no more you break down, no longer ignoring the behavior but try punishing the dog unfortunately this inadvertantly rewards the dog. What has the dog learn? If a lone yelp does not work just bark constantly cuz eventually you will be rewarded. This type of scenario is better explained as an " extinction burst"

Therefore ignoring the behavior while theoretically would work fine in the real world the behavior is so obnoxious it can not be ignored. The only solution is to train and reward an incompatible behavior. The barking behavior must be avoided
because it has become guaranteed of being rewarded. This means avoid/change the situation that cause the problem.

1 is the crate in the bedroom if not move it into the bedroom.

2. Is the crate covered, If not covered do so. This is often enough to stop a dog from barking.

3. make other sleeping arrangement that avoid the crate all together. This does not necessarily mean sleeping on the bed. but the dog could have its own bed at the base or side of the bed. Periodically when the dog is quite one could reward the dog with attention such as a pat/ belly rub and/or food.

4. Be sure the dog is tired before sleeping, a rousing activity that burns a lot of calories is what is need, not a meandering sniff in the park that is often construed as a walk and/or exercise. for the dog it is neither. See Tug of War for games that tire the dog without killing the owner.

5. create a night time ritual see links Above.

6. Have the dog examined by a vet to rule out any medical cause for the behavior, uti, joint pain etc.
User's Signature

Качена снимка[br]BG Басет сайт изцяло за породата басет хаунд.[br]Кога ми се преработи сядам и чeкaм да ми мине.

#29 Потребителят е офлайн   HEPBAKA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 43
  • Регистрация: 13-November 04
  • Location:Пред компютъра с някой чарк в ръка и куче в краката

Публикувано: 26 December 2004 - 12:23 AM

Атичка, криво съм се изразил ....

НЯМА ДА ГО ОСТАВЯ НИКОГА ... !!!

Просто бях афектиран от 2 месеца НЕспане, поради нон-стоп лай-я му !

Ами ето какво стана : Писна ми да ми джафка и го взех при мен, сега си кърти с мен - тих е като мъртвец. Вън, незнам защо не излиза с охота - предполагам защото е студено, знам че на "зимните" кучета (родените през зимата) им е трудно да свикнат на вън ... но какво да се прави, мой си е ще го дундуркам докато е жив, вече излиза но не му е много кеф предпочита в къщи. Вчера за пръв път се изпишка и изака на вън, ама то и друг избор нямаше, след 4 часа разходка, ако не го беше свършил вероятно щеше да се пръсне Качена снимка
За момента всичко е ОК, тези 2 дни ваканция го спуквам от разходки и той спи като къпан. Ама то 10 километра ходене и на мен ми се доспива.

А и БЛАГОДАРЯ ти Ели&Друпи, това обаче ще го чета по-късно Качена снимка защото вече ми се затварят очичките ... Качена снимка

#30 Потребителят е офлайн   Eli i Droopy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1751
  • Регистрация: 25-July 04
  • Location:София the CITY :-)

Публикувано: 26 December 2004 - 10:59 AM

Цитат

А и БЛАГОДАРЯ ти Ели&Друпи, това обаче ще го чета по-късно  защото вече ми се затварят очичките ... 

Моля, моля.Питай каквото ти скимне се ще намирам по нещо.Хайде като поотрасне Хектор го вземи на една от срещите от форума, че ме сърбят пръстите да го гушна!От толкова време друг басет не съм виждала.Какво става с клуба?Ще се регистрираш ли?
User's Signature

Качена снимка[br]BG Басет сайт изцяло за породата басет хаунд.[br]Кога ми се преработи сядам и чeкaм да ми мине.

#31 Потребителят е офлайн   trenertg Икона

  • ветеринарен лекар -етолог
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2307
  • Регистрация: 22-December 04
  • Gender:Female
  • Location:Cофия
  • Interests:обучение на кучето , клинична етология и изследване на поведението при кучето и котката, зоопсихология .
    немско овчарко куче :) , боксер , мин пин
  • Skype:

Публикувано: 26 December 2004 - 11:11 AM

наистина има анти лай нашийници , една моя приятелка си купи такъв - но от Америка.
нейният басет просто в момента който излезе от къщи започва концерт от рода на песента на друпи и не спира докато не се върне
нашийника е на батерии като залае се активира и го хваща ток .
след 2 седмици с това чудо вече не пее дори и без нашийника когато е сам

втори вариант 100 % ефективен които се прилага, но е драстичен - рязане на гласните струни- козметична операция - след 2,3-5месеца гласът се възстановява

#32 Потребителят е офлайн   Eli i Droopy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1751
  • Регистрация: 25-July 04
  • Location:София the CITY :-)

Публикувано: 26 December 2004 - 12:44 PM

Цитат

нашийника е на батерии като залае се активира и го хваща ток .
след 2 седмици с това чудо вече не пее дори и без нашийника когато е сам

втори вариант 100 % ефективен които се прилага, но е драстичен - рязане на гласните струни- козметична операция - след 2,3-5месеца гласът се възстановява

Ъъъъъ не, мерси!Гласните струни на басета и на блъдхаунда са златни!
Я ми разкажи за басета на твоята приятелка.Момче или момиче е?А имаш ли представа дали са членове на клуба(аз веднага атакувам, обаче)
User's Signature

Качена снимка[br]BG Басет сайт изцяло за породата басет хаунд.[br]Кога ми се преработи сядам и чeкaм да ми мине.

#33 Потребителят е офлайн   HEPBAKA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 43
  • Регистрация: 13-November 04
  • Location:Пред компютъра с някой чарк в ръка и куче в краката

Публикувано: 26 December 2004 - 08:25 PM

Ха абе Хектор е голям странник, един път не стана весел като излиза на вън. Колкото кучета съм виждал все се кефят, радват когато илизът на вън, тоя нашия обаче вечно бааавеееннн муден никакъв такъв ...
Е върши вече малката работа винаги когато излезе, но голямата само 1 път за 1 седмица вече. Вероятно му е студено, сега прочетох какво сте писъли, прочетох и текста - интересно е и до някъде обяснява поведението му ! Голям е мързел обаче, въобще не му се тича ... аз тръгвам да тичам, той обаче само леко се забързва и прави нещо като галоп, повече неще, а може би неможе. Вече не се бута само в мен, а и вечер не лае, ама то щото спи с мен вече ;)
между впрочем сега се обадих на г-жа Дърмова, разбрахме се след празниците да се чуем, белким майката се сети да доведе всички бебоци на веднъж да стане ...

#34 Потребителят е офлайн   tedi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1599
  • Регистрация: 18-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 December 2004 - 09:16 PM

Цитат

Е върши вече малката работа винаги когато излезе, но голямата само 1 път за 1 седмица вече. Вероятно му е студено...

Пробвай един много ефикасен начин за изхождане по голяма работа навън-Пускаш го от повода(да остане по каишка или нагръдник-каквото има) и го оставяш да се разходи сам или да потичка ако иска.След като се е поразходил и потичал ще си свърши работата:)
Аз точно така правя с Кари и повярвай-номера действа безотказно!!!
User's Signature

Качена снимка

#35 Потребителят е офлайн   Actor#39s best fan Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 206
  • Регистрация: 23-September 04

Публикувано: 27 December 2004 - 01:25 AM

Цитат

Атичка, криво съм се изразил ....

НЯМА ДА ГО ОСТАВЯ НИКОГА ... !!!

Просто бях афектиран от 2 месеца НЕспане, поради нон-стоп лай-я му !

Ами ето какво стана : Писна ми да ми джафка и го взех при мен, сега си кърти с мен - тих е като мъртвец.

Ахххххх, как познато ми звучи товааааааа. Ахххх, ама защо ли си мисля, че съм го преживялаааа :)
User's Signature

Хъски...хъски...хъски I'm love in it ![br][br][br][br]ИВО И КЛАВДИЯ РУЛЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗ

#36 Потребителят е офлайн   atichka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 362
  • Регистрация: 24-September 04
  • Gender:Female
  • Location:софия

Публикувано: 27 December 2004 - 09:29 AM

аз Нана просто я извеждам 15-20 минути след като се е наяла и готово. ти по колко време го разхождаш ?
П.с. теди аз не знам куче което да си върши работата без да е пуснато от повода.не им е комфортно .......

#37 Потребителят е офлайн   tedi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1599
  • Регистрация: 18-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 December 2004 - 11:36 AM

Цитат

П.с. теди аз не знам куче което да си върши работата без да е пуснато от повода.не им е комфортно .......

Ами става въпрос че трябва да потича малко:)
User's Signature

Качена снимка

#38 Потребителят е офлайн   Eli i Droopy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1751
  • Регистрация: 25-July 04
  • Location:София the CITY :-)

Публикувано: 27 December 2004 - 02:55 PM

Цитат

П.с. теди аз не знам куче което да си върши работата без да е пуснато от повода.не им е комфортно .......

Друпи прави и #2 когато е с повод.Вчера щях да се гръмна направо.Чаках го толкова време да се изака обаче беше прекалено зает да си играе с една голдънка.Чак като си тръгнахме взе че се ндупи и аз си викам е най-накрая.От никадето цъфна няква котка и той като я видя забрави и акане и всичко.Щях да се гръмна.После се овъртахме още 15 минути но не, не поиска да се изходи и толкоз..
User's Signature

Качена снимка[br]BG Басет сайт изцяло за породата басет хаунд.[br]Кога ми се преработи сядам и чeкaм да ми мине.

#39 Потребителят е офлайн   trenertg Икона

  • ветеринарен лекар -етолог
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2307
  • Регистрация: 22-December 04
  • Gender:Female
  • Location:Cофия
  • Interests:обучение на кучето , клинична етология и изследване на поведението при кучето и котката, зоопсихология .
    немско овчарко куче :) , боксер , мин пин
  • Skype:

Публикувано: 27 December 2004 - 03:26 PM

Цитат

Ъъъъъ не, мерси!Гласните струни на басета и на блъдхаунда са златни!
Я ми разкажи за басета на твоята приятелка.Момче или момиче е?А имаш ли представа дали са членове на клуба(аз веднага атакувам, обаче)

не съм казала че трябва - това с рязането де ... някой го прилагат
басета беше мъжки , и все още е ... трудно мога да се свържа с моята приятелка щото си взе кучето, мъжа и детето и отпраши за АМЕРИКА - зелена карта преди 6 месеца .

#40 Потребителят е офлайн   Eli i Droopy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1751
  • Регистрация: 25-July 04
  • Location:София the CITY :-)

Публикувано: 27 December 2004 - 03:33 PM

Ааа ясно.Те с тея зелени карти сега щом те приканват толкова и щом го рекламират навсякъде значи нещо не е наред..Ама това е доооста различна тема.
Нищо, аз събирам инфо за басетите в София.Искам да имам представа горе долу от това колко басета има тука и ЗАЩО ПОВЕЧЕТО ИМ СТОПАНИ СЕ КРИЯТ!Аз знам от кого се крият и само ТЯ си е виновна за това...
User's Signature

Качена снимка[br]BG Басет сайт изцяло за породата басет хаунд.[br]Кога ми се преработи сядам и чeкaм да ми мине.

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни