Dog.bg Форуми : За стенозата на пилора!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

За стенозата на пилора!

#1 Потребителят е офлайн   Pako Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 16-March 07

Публикувано: 16 March 2007 - 01:34 AM

Възможно ли е при определени породи, това заболяване да е типично(генетично).

Например при английски бултериер?!

Имах женска, която почина на 5 годишна възраст от такова нещо. Почина 1 час преди операцията. Какви ли не снимки за проходимост и какво ли не беше. Абе ужас.

А сега мъжкият ми 12 годишен започна да показва подобни симптоми. Всичко започна със силно треперене през нощта и учестено дишане, и малко неадекватно поведение - душеше нелогични места по пода като все едно е надушил котка. После грохна. Какви ли не инжекции му правиха: за температурата, гентамицин, витамини, за леко затлъстялото му сърце, серум, също някакви витамини - фосфор и незнам още какво. Дигнаха го от залежаването, но е адски слаб и немощен, а от два дни отказва и храна. Повръща мънички колличества. Както и да е. Пак ми предлагат да го водя на видеозон, но аз и майка ми имаме страшен уплах, защото веднъж вече преживяхме същия ужас - на женската ни точно на ехограф ни съобщиха, че кучето си отива... ние просто искахме да се борим до дупка и затова назначихме операция при Аминков, въпреки че и той самият ни каза, че шансовете за успех са почти нулеви. А за възрастния ми мъжкар, ветеринаря ми каза, че ако се наложи операция - пълната упойка за него ще е равносилна на евтаназия. Пълната кръвна картина няма нещо, което ярко да се отличава, за да ориентира, според ветеринаря. Има завишени стойности, но нищо което да било фрапантно. Пие много вода а повръща по мъничко. Дори при последните две повръщания абсолютно нищо не изкара. Деган и Квамател явно не помагат.

А беше дебел и лигав лакомник, чиято лакомия граничеше с наркомания:) Вярно е, че имаме вина за храненето с какво ли не и по всяко време, но винаги е ял скъпи и проверени неща, макар и не точно кучешки, де:) И никога не е имал проблеми, породени от разпищоленото хранене.

Не, не търся помощ. Преди търсех и се молех на какво ли не и знам какво се случи.
Какви са шансовете от това да го заведем на видеозон? Тоест какво може да се открие на него, което би могло да го спаси? Не искам да си мъча кучето, но не искам и да го убивам. А и не искам да влизам в лудница. Защото вече почнах да сдавам багажа и аз.
Просто искам да попитам - вие какво щяхте да направите на мое място?!

#2 Потребителят е офлайн   Hardy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 467
  • Регистрация: 26-September 05

Публикувано: 16 March 2007 - 08:42 AM

Честно казано съм възмутена! Когато всичко е било оК сте тъпкали кучето с какви ли не работи, а ето идва и моментът с резултатите от това.
Аз бих го завела на видеозон, защото нито лекарите, нито пък аз съм ясновидка и искам да знам какво точно му има, ако изобщо се види нещо на тоя видеозон.
Тогава вече ще се знае трябва ли оперативна намеса. Ако съм на Ваше място, както и искате да бъде - щях да предприема операцията, независимо, че е възможно да е с летален изход. 1. Защото щяло да бъде като евтаназия пълната упойка и 2. Защото колкото и да е странно не винаги става така.
User's Signature

Харди! Черен си ми пред очите.[br][br]

#3 Потребителят е офлайн   AXEL Бултериерът Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 647
  • Регистрация: 19-April 06
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив
  • Interests:ветеринарен лекар<br />

Публикувано: 16 March 2007 - 10:14 AM

Честно казано не мога да оставя без отговор зовътза помощ на болен бултериер!
1.Проверете състоянието на бъбреците/има наследствена обремененост/
Описаната от вас картина прилича на бъбречна недостатъчност.Стенозата на пилора може да е вторична.
2.Нека лекуващият да прецени и изясни дали това е първопричината за състоянието!
3.Не подценявайте консервативното лечение.
4.Видеозонът не е панацея,даже в този случай не е най-информативното средство.
5.Нито Деганът,нито Квамателът разширяват пилора и могат да премахнат неговият евентуален спазъм-ревизирайте лечението и оводнявайте кучето/системи/!!!Успех!Успех!Успех!

#4 Потребителят е офлайн   akitafan Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 212
  • Регистрация: 27-August 06
  • Location:Пловдив

Публикувано: 19 March 2007 - 01:32 AM

Здравейте,

Ние с моята прекрасна женска акита си имаме подобни проблеми. Ще ви опиша симптомите и лечението й до сега и много ще се радвам ако може да дадете мнение и съвет.

Сега е на 9 месеца и от януари повръща по малко храна почти всеки ден. Това доведе до загуба на апетита й, спря да качва килограми и съответно й спря разтежа.
Ходихме по доста лекари и в крайна сметка от последните рентгенови снимки д-рите видяха, че задържа Бариевата каша повече от 3 часа в стомаха. Обесниха ми, че това не било редно и че най-вероятно има стеснение на пилора. Направихме гастроскопия за да се види какво точно й има. Не открих видимо удебеление на пилора, а само много зачервена лигавица на стомаха. От тогава мина 1 седмица и пием лекарства, кучето не повръща, но нощем е много неспокойна, къркорят й червата, има кисилини с много неприятен мирис на кисело зеле и т.н. Преминахме само на сварено месо и зеленчуци.

Успокоява ме само едно, че не повръща и се храни добре, но какво ще стане като спрем лекарствата?
Преди месец пак пи лекарства за успокояване на гастрит и беше по-добре, но в момемна на спиране - още същия ден много се влоши и започна да повръща /това беше преди споменатие по-горе изследвания/.
Дали може да се установи със сигурност стесняване на пилора и да се оперира докато е време?

Моля Ви, помогнете! Не искам да загубя тази красавица!

#5 Потребителят е офлайн   Pako Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 16-March 07

Публикувано: 20 March 2007 - 12:36 AM

Трябва да се даде контрастна течност и да се види после на рентген дали има проходимост м/у стомаха и червата!

#6 Потребителят е офлайн   m_karabadjakov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 42
  • Регистрация: 23-February 07

Публикувано: 20 March 2007 - 12:56 AM

Pako,ако нямаше проходимост , нали се сещаш , че щеше да повръща всичко и нямаше да има изпражнения и щеше да има летален край много отдавна.Има оперативни приоми , просто потърсете специалист , ако естествено се касае за стеноза на пилора.

#7 Потребителят е офлайн   Pako Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 16-March 07

Публикувано: 20 March 2007 - 07:55 AM

Знам само, че моето женско куче имаше малка проходимост и също имаше изпражнения, но това не й попречи да почине от стеноза на пилора. Зависи кога са били изпражненията и кога се прави снимката. Едно разминаване и може да доведе до грешна диагноза. А при мен хванаха диагнозата предварително и пак не помогна. Но тя беше на 5 години. Може и да греша, но не мисля, че една такава снимка ще й навреди.

Но иначе сте прав. И дано да сте прав.

#8 Потребителят е офлайн   Vabank Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1492
  • Регистрация: 09-August 04
  • Location:София

Публикувано: 20 March 2007 - 08:09 AM

Ще си позволя тук да се обадя, че става дума за кученце, чийто живот сам по себе си е започнал като хорър-филм - било е хранено с изобретателната диета от... моркови n) : имам предвид моркови с моркови и моркови, не моркови с нещо друго. Кученце, което на примерно 4 месеца е наполовина на нормалните размери и с крачета така изкривени, че все едно са му ги присадили от булдог. Какви други извращения е преживяло това животинче преди да стигне до сегашните си собственици - не е ясно.... но несъмнено ги има.
С други думи - опашката си има крушка, а случая - предистория... и най-вероятно се касае не толкова за, примерно, стеноза на пилора, колкото за цялостно комплексно разбъркване на храносмилането от единия до другия край на кучето b) и последиците от това. Не, че стеноза на пилора се изключва като диагноза.
С още по-други думи: какви точно лекарства пие кучето? Какво му се дава за подобряване на чревната флора, намаляване на газовете (и дава ли му се нещо такова изобщо)? Пробвани ли са специалните храни за чревни проблеми? Лично мнение - сварено месо и зеленчуци НЕ е най-подходящата диета в случай като този. Правено ли е изследване за паразити (предвид "странния" метод на отглеждане не би ме учудило да цъфне някоя екзотика, която стандартното обезпаразитяване не чисти добре)? Като се замисля, може да се направи и изследване за бактерии в изпражненията...
Лечението в случая трябва да е комплексно - т.е. не само "на проблема като такъв", но и за възстановяване функционирането на храносмилателната система - ензими, пробиотици... дето се вика по една "Активия" на ден прави чудеса b) - сериозно, консултирайте се с вашия лекар по този въпрос... и наистина би си струвало да се погледне каква е ситуацията с чревните бактерии и доколко е нарушен балансът. Друго да не е, газовете са опасни. Къркоренето и миризмата на кисело зеле показват, че организмът не е в състояние да се справи правилно с храната, която му се подава (смяна на диетата...), а газовете, особено при възпаление и отслабена перисталтика, накрая могат да доведат до инвагинация, т.е. впъхване на една намотка на червото в друга и до последваща операция... или смърт на кучето.
Пак в този ход на мисли, какви витамини и други препарати са изписани на кучето и, което е не по-малко важно, защо?
User's Signature

Качена снимка Почивайте в мир, мили ангели!

#9 Потребителят е офлайн   Lutchezar Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1705
  • Регистрация: 02-January 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 20 March 2007 - 10:19 AM

Хайде сега някой да ми каже че като има миризма и къркорене и газове малко активен въглен не би преборил поне този проблем - явно има и токсини. Сетихте ли се поне въглен да му давате на кученцето?

За изследваниятя - Вабанк достатъчно е писала, то храносмилането и проблемите му са си направо самостоятелна вселена.....
User's Signature

,,Работата по общественополезни каузи е бавна, уморителна, неблагодарна, а ползите ще се видят най-рано от следващото поколение. Освен това всички, които имат някакъв пряк търговски интерес от тези каузи, се вбесяват, като видят, че ти нямаш такъв и постоянно ти вменяват мисли, постъпки и чувства, които и при най-голямо желание ти не можеш да си спомниш да си помислил, направил или изпитал..."

#10 Потребителят е офлайн   akitafan Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 212
  • Регистрация: 27-August 06
  • Location:Пловдив

Публикувано: 20 March 2007 - 08:45 PM

Здравейте,

благодаря на всички, който са изразили мнение и се опитват да помогнат!!!

Снимките й са направени с контрастна течност и след 3 часа /след даването на кашата/ в стомаха й все още имаше завидно количество, но и към червата беше преминала. Така че пилора пропуска по малко, но явно не достатъчно!

Иначе снимките са правени няколко часа след като кучето е ходило по голяма нужда.

Ходихме при доста добри специалисти и те още преди да направят гастроскопията се съмняваха в удебеляване на пилура, но за съжаление това не се потвърди от изследването. Всички останали необходими изследвания са й направени и няма нищо нередно.

Единстеният проблем е че два месеца в клиника Син Кръст в София ни заблуждаваха с техните предположения за разширен хранопровод. Тогава никой от техните специалисти не се сети да й направи повторна снимка няколко часа след като е приела контрастната материя!!! Нали се досещате , че ако това беше сторено още януари кучето ми нямаше да повръща 3 месеца и чак сега да се разбере къде се корени проблема!!!

А и на всичкото отгоре в Син Кръст ме уверих, че в България няма гастроскоп във нито една ветеринарна клиника!!! Е, аз съм упорита и взех, че намерих такъв в клиника Бест Вет пак в София!!!

Сега чакаме да излезат изследванията на пробите, който взеха от стомаха на кучето и после продължаваме консултации с най-добрите специалисти, които могат да се намерат в България.

Дано скоро се оправи прекрасната Акита Тайра и отново да печели награди!!!

А, още нещо - кучето наистина дойде недохранено и с рахит от Сърбия, но под нашите грижи за 2 месеца се възстанови напълно и дори спечели 2 награди. Така, че нищо няма да ме спре да продължавам да се боря за здравето й!!!

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни