Dog.bg Форуми : Един цял живот на верига-

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Един цял живот на верига-

#1 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 20 March 2007 - 12:48 PM

Ей така е проживял живота си - години, години на ред.
Качена снимка

Хранейки се само и единствено с кокали. Всичките му зъби са изтрити.
Резулатата е, че за малко да умре - около месец изхождал само "течност".
В момента кучето се лекува и бавно се възстановява. Много е слаб, но имам надежда,че ще се се възстанови.
Нужна му е диета - само мека и силна храна.
Въпреки вида си и годините, много ми се иска, някой да се смили над него и да му даде едно дворче, където да не е на верига, да го галят, защото той не знае какво е това, като си обърне паницата с вода, да му се напълни пак, а не след 24 часа, когато някой случайно забележи, че няма... Иска ми се кучето да изживее старините си обичано и гледано. Малко му трябва.
Не е зъл, бързо свиква с хората,които го хранят. В момента всеки ден го тормозя - стискам яко, докато лекаря го боде и въпреки това, като отида да го храня не ми се сърди. Ръмжи ми само докато го стискам, после му минава.
Така че -кучето е добро и ще свикне бързо.

Иска ли някой да му даде достоен живот?


Качена снимка

Качена снимка
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#2 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 20 March 2007 - 01:31 PM

Присъединям се към призива на Буши- дали не е невъзможно да го вземе някой и го милва като се сети ,и да го е грижа за него? Аз прибрах моят източноевропеец от улицата -беше тогава на около 12-13 год. и живя с нас 3 и половина години- беше обичан и имаше много приятели- хора и кучета.Месеци бяха нужни ,докато се заличи следата от 12 години синджир върху врата му...
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#3 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 20 March 2007 - 01:42 PM

Този е на около 8-9 години.
Наистина му трябва малко -едно дворче, храна и внимание.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#4 Потребителят е офлайн   Anelia Икона

  • опитваща се да помага
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 975
  • Регистрация: 11-May 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:непородисти кучета

Публикувано: 20 March 2007 - 02:04 PM

И ние имахме щастието да срещнем един такъв красавец - намерихме го вързан за едно дърво в пущинак, без храна от седмици. Като скелет е, и почти не може да ходи. Но благодарността, която струи от погледа му, когато му давам купата с храна, обичта в огромното му старо и препатило сърце, са невероятни.
Ето това е нашия дядо Бъки - спасихме го от сигурна смърт само преди 20 дена, но вече ни спечели и ще си остане наш до края...

Прикачени файлове

  • Прикачен файл  111.jpg (128.8K)
    Брой сваляния: 105

User's Signature

0897/878 298 Анелия
......
http://spasijivot.dog.bg/

#5 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 20 March 2007 - 02:42 PM

Цитат

И ние имахме щастието да срещнем един такъв красавец - намерихме го вързан за едно дърво в пущинак, без храна от седмици. Като скелет е, и почти не може да ходи. Но благодарността, която струи от погледа му, когато му давам купата с храна, обичта в огромното му старо и препатило сърце, са невероятни.
Ето това е нашия дядо Бъки - спасихме го от сигурна смърт само преди 20 дена, но вече ни спечели и ще си остане наш до края...

Лелел, Анели, имаш голямо сърце. Пожелавам ти и голяма къща w)
Страхотен поглед има дядо. И дано се възстанови бързо и живне.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#6 Потребителят е офлайн   lunabg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 533
  • Регистрация: 31-August 05

Публикувано: 20 March 2007 - 03:27 PM

И този сладур е бил вързан в пущинак без вода и храна cry2 Хора, човеци, животни, зверове. Нещо ми се объркаха понятията кой кой е bash
User's Signature

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   mihaella77 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 320
  • Регистрация: 07-June 06
  • Location:София

Публикувано: 20 March 2007 - 03:46 PM

Анелка, винаги си била супер! Поздрави от нашата глутница на вашата!
Браво! d)

#8 Guest_Guest_*

  • Група: Гости

Публикувано: 21 March 2007 - 12:01 AM

Буш това на снимката - около паниците - все от кости ли е останало? s)
Кажи още за момчето - как се казва и изобщо...Боже ,как се прекарва един живот на верига - сам, непипнат, непогален- часове ,дни ,години... n) n)

#9 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 21 March 2007 - 08:33 AM

Някакъв боклук е това, вече утъпкан. Върху него има и кости - не може да ги изяде, за това не съм им казала да ги махнат.
Иначе веригата му се вижда колко е дълга - толкова е линийката на свободата му.
Казва се Бък и ми споменаха, че догодина ще строят и трябва да го "махат".
В момента се иоптвам да им обясня - що е това "куче" и с какво аджеба се храни. Бяха безкрайно учудени, че куче яде ориз, кисело мляко... просто не им е хрумвало, че могат да му дават такива неща. Мечката яде мед, катерицата шишарки, котката - мишки, а кучето - кокали. Това знаят те.
Опитват се да ме разберат, купили му ориз, сега се борим да започнат да го хранят и с гранули. Уж ме разбират вече - не са лоши хора, просто разбиранията им са...странни.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#10 Потребителят е офлайн   dakelche5 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 219
  • Регистрация: 03-February 07

Публикувано: 21 March 2007 - 10:48 AM

Много бих искала да помогна,но не мога.Мога да го нахраня,да му се радвам,но няма къде а го подслоня....Тези хора може да не са лоши,но са неуки.Само така мога да ги нарека.....
User's Signature

Вани и Лори

#11 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 23 March 2007 - 11:05 AM

След наставления -кучето се храни с гранули, полети с кисело мляко. Купили са му чувал, дават му и Нутригела за захранване, изобщо - стараят се хората.
Дано скоро започне да се заглажда и да престане да прилича на скелет.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#12 Потребителят е офлайн   mmouse Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 684
  • Регистрация: 08-November 06
  • Location:Слънчев бряг

Публикувано: 23 March 2007 - 11:56 AM

Това е много добре, но все пак не трябва ли да му се намери нов дом, нали ще го "махат"?
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 23 March 2007 - 12:01 PM

Цитат

Това е много добре, но все пак не трябва ли да му се намери нов дом, нали ще го "махат"?

Да, така или иначе ще строят искат да го "махнат".
Дори и да решат да го оставят - ще си умре на тази верига, а в момента нямат нищо против да се разделят с него.

п.п. Беше лекуван, започна да наддава по малко. После пак се влоши и ... умря.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни