Dog.bg Форуми : Сибирско хъски (стара тема)

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (336 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

Сибирско хъски (стара тема)

#41 Потребителят е офлайн   Blazy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 855
  • Регистрация: 09-August 04

Публикувано: 03 September 2004 - 12:06 PM

Ето една прекрасна статия на вестник Монитор за нашите хъскита и Руския Черен териер Льова и страхотните шелтита
Качена снимка

#42 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 03 September 2004 - 12:22 PM

Супер, нали ?

#43 Guest_Guest_*

  • Група: Гости

Публикувано: 07 September 2004 - 06:52 PM

Здравейте, аз имам кученце хъски вече от няколко месеца, страшна сладурана е на име Роуз. Вече е на около 8 месеца и е страшно слодко куче, ако още не сте избрали вашата порода - направете го!
Купих си го от развъдник естествено и съм много доволен! Кученцето е страшно палаво както всички хъскита.., ама по някого е толкова непослушна и си прави каквото иска! Направо тогава ме изкарва от кожата ми... ама бързо ми минава! Не я отвързвам много щото си тръгва на някаква посока и после гледай кво гонене става... абе хора дайте ми съвет как да се справя с това.... какво може да се направи така, че кучето да не бяга или то при хъскитата няма такова нещо!

А искам да попитам и за:
Хъскитата поддатиливи ли са на тренировки и възпитание и има ли в БГ специализирано място за това?
От каква възраст могат да почнат да се водат кучетата на изложби?
Къде мога да открия информация за провеждането на изложбите и къде ще се състоят?

Благодаря ви предварително..

#44 Потребителят е офлайн   Blazy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 855
  • Регистрация: 09-August 04

Публикувано: 07 September 2004 - 07:28 PM

Здравеей и аз съм влюбена в хъскитата за обучението трудна работа но не и невъзможна :))))
Лично аз до година и половина ми пенясва устата от командата " ела тук " но при кучетата ,които съм ги почнала от 3-4м. възраст сега бера плодовете на моя труд Двата ми мъжкара Тофи и Тауни са добре контролируеми е като всяко хъски имат голям периметър на игра но гледам да не ги губя от поглед е други като Блейзи слушаха до 2-3г. и после от много лигавене вече тичат само на оградени места в парка не!
Сега ще има курс за хендлери,който би могъъл да ти помогне за възспитанието на Роуз и за изложбеното и поведение.
Кучето може да посещава изложби от ранга национални още от 3-4м. възраст в клас бебе "3-6"м.
и от ранг международни от -9м. клас подрастващи.
За да участва собственикът трябва да е член на БКК " Северни кучета " или или към киноложкото д-во на своя град, да му е заверено родословието в БРФК
ето линк към сайта но клуба а и тук някаде май беше поместен календара до края на год.
Успех
Северни кучета

#45 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 07 September 2004 - 08:53 PM

Информация за предстоящи изложби в станата и чужбина можеш да намериш тук, в Dog.bg.

#46 Guest_mario_*

  • Група: Гости

Публикувано: 08 September 2004 - 04:07 AM

Az sam tozi gore deto ne si beshe napisal imeto i zadavashe bezbroi vaprosi!
Ta blagodaria za vishckata infomacia.. do kolkoto razbiram ne e hich lesno.. napravo neznam mnogo mi se shteshe da ia zaveda krasavicata na nikoia izlojba. ama mai niama da uspeia niamam vreme da svarsha tolkova mnogo neshta...
a vsashntost kak se stava chlen.. na kluba? Podavat se dokumenti.. ?
hich ne sam naiasno za tova pitam za vsichko - Blazy iskam da te pitam kakvo e Hendler che mnogo chesto go sreshtam ama oshte niamam v rechnika si.. tochna definicia na tozi termin! I koga shte go bade tova neshto za hendlerite?!
A poglednah na saita na SEVERNI KUCHETA>. i se okaza che mai teia ot razvadnika deto sam vzel Rous iavno sa chlenove i az shte govoria s tiah.. mai direktno che shte stane po lesno.. i bez tova triabvashe da im se obadia za tatuirovka da i napravim! ;)

Aide shte bada pak na linia da si lafim tuk.. za tezi sladki HASKITA!

PS: samo da vi kaja che az reshih da imam haski tochno za edin den.. sabudih se sutrinta .. do vecherta biah nameril razvadnika.. otidoh haresah si kuchenceto.. i si go vzeh.. nashte malko v nachaloto ne biaha dovolni che shte se grijat.. za nego.. ama sega ne moga da si go izveda.. kuchenceto.. vse se butat te da go izvejdat.. i cialoto semeistvo sme super privarzani.. naprao nemoga da si predstavia kakvo shtiah da pravia bez tazi palavnica ;))

#47 Потребителят е офлайн   Blazy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 855
  • Регистрация: 09-August 04

Публикувано: 08 September 2004 - 09:10 AM

Хи-хи такива са те хъскитата омагьосват всички наред!!!!
За членството елементарно с една молба и членски внос и нямаш шанс да не си приет:))
За хендлера това е професионален водач на кучета за изложби / обобщено казано /
Айде бързайте за татуто че е задължително:-)))) и пусни една снимка на Роуз а така ли и е името по родословие или ти така и викаш? )))))))

#48 Guest_Guest_rb77_*

  • Група: Гости

Публикувано: 08 September 2004 - 11:22 AM

Moito,haski jivee ve4e 5godini v apartament i se 4uvstva prekrasno.Po4ti vsiaka sabota i nedelia go vodia na planina ili more i e mnogo 6tastliv.Taka 4e ne vigdam kakav e problema da gleda6 haski v apartament.A otnosno kozinata,toi ima velikolepna kozina i ne mu davam ni6to,osven birena maia.Sibirskoto haski e edna velikolepna poroda.Tova sa mnogo inteligentni jivotni s prekrasen harakter,stiga da uspee6 da gi otgleda6 i vazpita6 pravilno.Ne e viarno tova,4e haskito triabva da se vodi samo varzano,za6toto biagalo i ne se vra6talo.Tova,4e ma hora,koito ne uspiavat da si nau4at ku4eto,ne zna4i,4e porodata e takava.Moito haski nikoga ne e vrazvano,a dosega ne sam imala takiva problemi.Toi e mnogo poslu6en i vaspitan.

#49 Guest_Huskypower_*

  • Група: Гости

Публикувано: 08 September 2004 - 11:31 PM

За доброто на кучето и за собствената му безопастност, а и не само неговата - всеки развъдчик знае добре, че хъскито е по добре да се води на повод. Не всеки човек може да се справя с куче от тази порода и не всяко куче от тази порода е еднакво! За това е по-добре без експерименти. Моите кучета се разхождат пуснати, нямам проблем, дори да тръгнат в три различни посоки - знам че мога да ги събера, нищо че са с промити мозъци както казват някои хора за тях :))) Но изключенията само потвърждават правилото и за това хората трябва да знаят, че хъскитата са буйни по природа и с тях трябва да се внимава заради собствената им безопастност. Не бива да се провокират хората с това, че те не могат да се справят ... или че кучето им е тъпо например ...

#50 Guest_Guest_rb77_*

  • Група: Гости

Публикувано: 10 September 2004 - 12:39 PM

Kakvo zna4i"vseki razvad4ik","buini ku4eta" i t.n. gluposti?Ku4eto e takova kakvoto si go napravi stopanina.Tova,4e ima hora,koito niamat jelanie da go proumeiat tova, ne zna4i,4e ku4etata sa "buini",svoenravni,ne podlejat na obu4enie i t.n.Tova,4e haskito triabva da se vodi na povod e izmisleno ot hora,koito ne sa dostata4no inteligentni,za da si vaspitat ku4eto.Kakto az sam vazpitala moito,ti tvoito taka mogat da se vazpitat i vsi4ki ostanali.Az poznavam o6te dosta hora s haskita,koito nikoga ne sa gi vrazvali i do sega ne sa imali problemi s tiah.Iskam da znam kak stoi vaprosa s rodosloviata i za6to tuk v Balgaria to e tolkova vajno?Pitm ot lubopitstvo,za6toto iskam sega da puskam moito ku4e,a toi ne e s balgarsko rodoslovie i tova mi sazdava golemi problemi.

#51 Потребителят е офлайн   Blazy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 855
  • Регистрация: 09-August 04

Публикувано: 10 September 2004 - 03:55 PM

Според мен е чудесно,че така добре си възспитала кучето си :-)))
А за родословието не е голяма философия /поне според мен /
До колкото знам собственикът трябва да стане член на клуб,който е член на БРФК в този случай БКК " Северни кучета " и от там заедно със собственика и отговорника по служба племенна книга да отидат един ден и да заверят родословието / стига по него всичко до е ок....да има експорт / и след това да получи оценки от изложби за да се допусне за разплод. За да не се впускам в дълги писания ако не ме лъже паметта условията за разплод ги има на сайта на клуба:-))))
Успех

#52 Guest_Guest_rb77_*

  • Група: Гости

Публикувано: 11 September 2004 - 06:34 PM

Abe ,ti da ne si 4len nomer 1 v klub"Severni porodi" i Davidofska,a,Blazy?

#53 Потребителят е офлайн   nori Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 713
  • Регистрация: 10-July 04

Публикувано: 12 September 2004 - 09:50 AM

.

#54 Потребителят е офлайн   Blazy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 855
  • Регистрация: 09-August 04

Публикувано: 12 September 2004 - 01:06 PM

Цитат

Abe ,ti da ne si 4len nomer 1 v klub"Severni porodi" i Davidofska,a,Blazy?

problem li ima a? Lesno ne se poddavam na tapi provokacii !!!! Mislq che sam ti dala smislen otgovor za rodoslovieto i legalniq nachin za razplojdane no ti neshto mi se zaqjdash togava mainata ti !!!

p.s. pishe se " Davidovska " dori i na latinica ne e s f

#55 Guest_Guest_rb77_*

  • Група: Гости

Публикувано: 12 September 2004 - 11:08 PM

Mai,niakoi sa mnogo doka4livi,a?I vse pak blagodaria ti Blazy za otgovora za rodoslovieto.Az sam mnogo gotin 4ovek i ne se zaiajdam.Tova 4e imam ne6to protiv klubovete si e moe mnenie i ne go nalagam,prosto si izpatih ot edin klub i za tova taka mislia.Izviniavai ako sam te obidila s ne6to.Moje pak niakoi den da si izvedem zaedno ku4etata,ako ima6 jelanie.

#56 Потребителят е офлайн   Blazy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 855
  • Регистрация: 09-August 04

Публикувано: 12 September 2004 - 11:40 PM

Съжелявам аз съм си такава : бързо паля фитила но за разходката няма проблем:-))) Да ти кажа във всеки клуб си има разни проблеми но има и много хора отдадени на породата обединила ги в един клуб общо взето намира се баланс:-))) А и какво толкова се изисква от едно обикновенно членство та аз не се чувствам по никакъв начин възспряна от клуба или задължена с нещо по някакъв начин но пък си намерих сродни души да се виждаме от време на време / даже по скоро рядко да си полафим за хъскита и северни кучета / ...... информирамсе за разни изложби и т.н.
Преди не се бях сетила да ти кажа че ако искаш да участваш със своето хъски на изложба а то е със чуждо род. можеш да отидеш направо в БРФК и да го запишеш да участва като чуждо куче /демек собственик чужденец /е таксите са в евро но при голямо желание......и разбирасе ако род. е ок

#57 Guest_Guest_rb77_*

  • Група: Гости

Публикувано: 13 September 2004 - 10:42 AM

Blagodaria,Blazy,za pokanata za izlojbi,no predpo4itam da ne go tormozia,a te 6te go diskvalificirat,za6toto ne mu porasna 1 zab4e.A ina4e rodoslovieto mu e OK.

#58 Потребителят е офлайн   Blazy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 855
  • Регистрация: 09-August 04

Публикувано: 13 September 2004 - 01:02 PM

Цитат

Blagodaria,Blazy,za pokanata za izlojbi,no predpo4itam da ne go tormozia,a te 6te go diskvalificirat,za6toto ne mu porasna 1 zab4e.A ina4e rodoslovieto mu e OK.

не няма да го дисквалифицират : гледа се само вида захапка!!!!!!! И тя трябва да е ножицовидна

#59 Guest_Guest_rb77_*

  • Група: Гости

Публикувано: 13 September 2004 - 01:17 PM

Dobre,Blazy,nadiavam se da se vidim na 19.09 zad Hiltan.Taka 6te preceni6 na miasto dali 6te moje da u4astva v niakoia izlojba.

#60 Потребителят е офлайн   kalis Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 49
  • Регистрация: 29-June 04
  • Location:BG

Публикувано: 13 September 2004 - 02:15 PM

Честито, Blazy ! Награди отново за вас и супер хъскитата ! Честито !

  • (336 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни