Dog.bg Форуми : Корела Нимфа

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (22 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Корела Нимфа

#21 Потребителят е офлайн   Maggie Икона

  • Rover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1333
  • Регистрация: 23-January 07
  • Gender:Female
  • Location:Лом
  • Interests:Музика,литература,кино,театър,фентъзи,езда,животни

Публикувано: 30 March 2007 - 07:27 PM

Snufi да беше падала но тогава все още " изпробваше " крилата и малко равновесието и го нямаше никакво...
Знам,че носи зарази ама мойто пиле надали защото си седи вътре и няма контакт с други болни птици...все пка вече няма инциденти wink

Прикачени файлове

  • Прикачен файл  pileto.jpg (43.19K)
    Брой сваляния: 1012

User's Signature

- Сънищата сбъдват ли се ? – попита Роувър.
- Някои от моите, да – отвърна старецът. – Някои, но не всички; още по-малко пък веднага или докато ги сънуват.

#22 Потребителят е офлайн   Snufy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 369
  • Регистрация: 11-February 07
  • Location:-

Публикувано: 30 March 2007 - 08:04 PM

Много е хубава r)

#23 Потребителят е офлайн   diavilo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 50
  • Регистрация: 22-February 07
  • Location:Vladaq/Sofia

Публикувано: 31 March 2007 - 05:15 PM

Корелите през лятото могат ли да се гледат на слънце? Защото терасата ми е с източно изложение и незнам дале е редно да ги слагам на сланце. cl)
User's Signature

Diavilо[br]black_power@mail.bg

#24 Потребителят е офлайн   Snufy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 369
  • Регистрация: 11-February 07
  • Location:-

Публикувано: 31 March 2007 - 09:31 PM

да защото там пече само сутрин и няма да прегреят ама и сянка трябва да има и да няма течение ако са във волиера и сложи клони с листа от плодно дръвче ама ги измй хубаво с вода преди това ама да има сянка че иначе ще си търсиш нови папагали l)

#25 Потребителят е офлайн   cristalna Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 44
  • Регистрация: 13-March 07

Публикувано: 02 April 2007 - 07:47 AM

Diavilo,благодаря за инфото, малко със закъснение я видях ,ама нищо.Като си взема папагала ще те питам пак! super best

#26 Потребителят е офлайн   x2daz Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 02-April 07

Публикувано: 02 April 2007 - 07:58 PM

http://youtube.com/r...l&search=Search

Ето от тук можете да видите доста клипове които освен че са интересни са и забавни :P

#27 Потребителят е офлайн   Snufy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 369
  • Регистрация: 11-February 07
  • Location:-

Публикувано: 03 April 2007 - 12:00 PM

victoryVVV Добре дошъл във форума!!! victoryVVV
Клипчетата са много интересни bravoS 1super

#28 Потребителят е офлайн   x2daz Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 02-April 07

Публикувано: 04 April 2007 - 09:52 AM

още един линк към клипчета с корели -
http://video.google....rch?q=cockatiel
Имах една корела повече от 3 години я отглеждах и беше усвоила доста от човешките навици.От мен имаше пълната свобода в къщата и може би това е една от причините тя да бъде щастлива.Дълго време беше сама докато не и взех един мъжки но той така и не направи "далаверата".Та въпросният папагал знаеше по добре от нас графика за деня и когато кухнята се отвореше той беше първия който "сяда на масата".Ядеше абсолютно всичко .. като започнем от хляб ... до чорба,от течностите обаче пиеше само вода но това не му пречеше да ми влиза в чашата и да види какво има вътре.Да .. папагалът повече пиеше от моята чаша отколкото от поилката в клетката (макар че я сменях почти всеки ден).Беше се привързал към цялото семейство и странно защо перфектно се разбираше с по възрастните хора.. имам предвид ,че на тях се отдаваше повече отколкото на по младите. Обичаше много да каца на компютъра а когато беше на масата често се оглеждаше в монитора и поглаждаше с самочувствие красивия си перчем.Дори често гонеше курсора по екрана като не се предаваше лесно :P Веднъж вече беше излетял но тогава имах късмета да го намеря след няколко часово търсене.Уви това се случи и за втори път .. но тогава не бях в дома и нямаше как да го открия.Спомням си първия път като избяга колко беше уплашен виждайки света от "другата страна на клетката".Просто беше свикнал с всички ни и не искаше да си тръгва .. затова и се остави да го хвана.
Измина повече от седмица вече без него и губя всякакви надежди да се върне.Дано поне да е жив и някой да го е открил ...
Днес си взех нов папагал като размених мъжкия който така и така не показа нищичко за тази една година която прекара в нас.Само сереше и спеше.Това е .. дори не успя да се сприятели с моя папагалал.Плюс това свиреше доста грозно и фалшиво.Беше толкова страхлив,че едва ли можеше повече.Дори отначало незнаеше как да лети и се приземяваше като свален самолет.В последствие се научи що годе прилично но така и не можеше да се задържи в въздуха за повече от 4-5 секунди.
Така много се олях в историйки но така е като за първи път .. ще се радвам да обменяме информация с други от вас които имат в домовете си такива красиви и забавни папагали като корелите.

#29 Потребителят е офлайн   Maggie Икона

  • Rover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1333
  • Регистрация: 23-January 07
  • Gender:Female
  • Location:Лом
  • Interests:Музика,литература,кино,театър,фентъзи,езда,животни

Публикувано: 04 April 2007 - 10:25 AM

Цитат

Корелите през лятото могат ли да се гледат на слънце? Защото терасата ми е с източно изложение и незнам дале е редно да ги слагам на сланце. cl)

Аз изкарвам моята корела на терасата,когато е слънчево и тя си прекарва чудесно !!!

Нашата тераса е източна и е слънчево така,че нямаме пролеми. 1super По не с Чоколина е така.
User's Signature

- Сънищата сбъдват ли се ? – попита Роувър.
- Някои от моите, да – отвърна старецът. – Някои, но не всички; още по-малко пък веднага или докато ги сънуват.

#30 Потребителят е офлайн   cristalna Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 44
  • Регистрация: 13-March 07

Публикувано: 04 April 2007 - 11:41 AM

x2daz,най-искрено ти съчувствам за загубата, а може пък да го намериш....дано!!!!Тъжно е да загубиш някого!!! (love)

#31 Потребителят е офлайн   1f40 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 180
  • Регистрация: 04-January 07
  • Gender:Male
  • Location:Aarhus,Denmark

Публикувано: 04 April 2007 - 01:32 PM

и на мен мъжката ми корела избяга,тогава имаха и малки,обаче женската успя да го отгледа и то излезе мъжко,после ги подарих де сега нямам корели

#32 Потребителят е офлайн   diavilo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 50
  • Регистрация: 22-February 07
  • Location:Vladaq/Sofia

Публикувано: 04 April 2007 - 09:19 PM

Благодаря ВИ за отговора ! сега ще припека и моите корели на терасата:-) Наистина сажалиавам за корелата ти x2daz! Особено щом е била толкова приварзана и с такав добар характер! Моите 2 мажки са много проклети, но женската е ангел(напоследак се репчи и тя ма ще се оправи)! С най - Добри пожелания:-) super best cheers
User's Signature

Diavilо[br]black_power@mail.bg

#33 Потребителят е офлайн   soikata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 353
  • Регистрация: 07-February 07

Публикувано: 05 April 2007 - 12:42 PM

Цитат

Моите 2 мажки са много проклети, но женската е ангел(напоследак се репчи и тя ма ще се оправи)!

Всичко се дресира с глад и внимателно отношение. Махаш всички хранителни вещества от клетката и оставяш само вода. Влизаш в къщи,слагаш си храна на ръката и го викаш с твой си знак. Ако дойде е добре, ако не , прибираш храната от ръката и му пожелаваш приятна диета. На следващият ден правиш същото като винаги го викай по един и същи начин. Гарантирам че до 3-4 дни като те види и чуе сигнала сам ще идва. Няма животно което да умре от глад само защото е инат. Всичко в еволюцията на птиците е свързано с приспособяването за храна- клюн,нокти и т.н.

#34 Потребителят е офлайн   diavilo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 50
  • Регистрация: 22-February 07
  • Location:Vladaq/Sofia

Публикувано: 05 April 2007 - 06:54 PM

Да наистина ниама животно, което ще умре от глад само защото е инат :-) Благодаря за съвета и начина на дресировка! cheers
User's Signature

Diavilо[br]black_power@mail.bg

#35 Потребителят е офлайн   diavilo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 50
  • Регистрация: 22-February 07
  • Location:Vladaq/Sofia

Публикувано: 06 April 2007 - 08:36 PM

СПЕШНО!!!!!!!!!!!!!!!!
Здавейте, моля за помощ! Имам 3 папагала както вече сам споменал, та вазникна проблем.Те са в една клетка и женската се кани да снася! Искам да попитам трибва ли да отдиля мъжкия коите е сам в друга клетка и какво още триабва да направя (сожил съм гнездо:-) )! s) s) s) s) s) s) s)
User's Signature

Diavilо[br]black_power@mail.bg

#36 Потребителят е офлайн   Snufy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 369
  • Регистрация: 11-February 07
  • Location:-

Публикувано: 06 April 2007 - 08:51 PM

Според мен отдели този мъжки с който женската най не се разбира Аз така мисля но не съм сигурен

#37 Потребителят е офлайн   diavilo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 50
  • Регистрация: 22-February 07
  • Location:Vladaq/Sofia

Публикувано: 07 April 2007 - 07:08 PM

Здравейте пак и благодаря за бързия отговор Snufy!Може да ставам монго нахален, но искам пак да попитам: Женската е снесла презноща, аз сложих малко сенце вчера кам 20 часа, та сега какво да права ? Много ще сам благодарен ако някои можи да ми напише подробно.
Предварително БЛАГОДАРЯ МНОГО !!!!! s) s) s) s) s) s) s)
User's Signature

Diavilо[br]black_power@mail.bg

#38 Потребителят е офлайн   Snufy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 369
  • Регистрация: 11-February 07
  • Location:-

Публикувано: 07 April 2007 - 08:22 PM

Женската снася 4-7 яйца.Започва да мъти след появата на 2-3 яйцеМъжката птица също мъти.Нетрябва да ги безпокоиш много много.
След около 21 дни ще се излюпат пиленцата.Първия ден след излюпването се появяват 2-3 а другите през ден.Младите организми който отглеждат родителите отглеждат се нуждаят от много прясна храна и вода.За това им обръщай повече внимание през този период.На възраст от 5 седмици малките ще напуснат гнездото и ще могат вичи та летят.И запомни трите правила за отглеждане на здрави пиленца
1.изрядна хигиена
2.много прясна вода и храна
3.максимално спокойствие
Наблюдавай гнездото но не през 1-2 часа на 1-2дена дали има счупени яйца или умрели птичета и ако има/но дано няма/трябва да ги отсраниш.
Успех и да пишеш при проблем ама дано няма такива винаги съм насреща с каквото мога да ти помогна! l)

#39 Потребителят е офлайн   Maggie Икона

  • Rover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1333
  • Регистрация: 23-January 07
  • Gender:Female
  • Location:Лом
  • Interests:Музика,литература,кино,театър,фентъзи,езда,животни

Публикувано: 08 April 2007 - 08:37 AM

вчера изкарах Чоколина на слънчице и тя много се изкефи само си свиркаше и си чоплеше перата. b)

Въпрос: Може ли корела ,която досега да е живяла самичка да и взема мъжки или временно другарче - да речем вълнисто папагалче. s) Ще се разбират ли ??? Защото корелите в Лом не са много и по зоомагазините ги дават доста скъпичко та с една вълничка да не и е скучно ще стане ли ???
User's Signature

- Сънищата сбъдват ли се ? – попита Роувър.
- Някои от моите, да – отвърна старецът. – Някои, но не всички; още по-малко пък веднага или докато ги сънуват.

#40 Потребителят е офлайн   cristalna Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 44
  • Регистрация: 13-March 07

Публикувано: 08 April 2007 - 08:38 AM

Имам си вече корелка,за мъжка ми я представиха, ама не са сигурни, защото е още малка и не можело да се разбере със сигурност.Още е плашлива, но започна да се приближава и да ми кълве пръста.А нощем да я покривам ли с нещо ,страх ме е да не настине, нали е още малка.Казва се Ричи.Ще ви питам каквото ме итересува,защото досега не съм гледала папагалче и нямам никакъв опит. super best

  • (22 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни