Dog.bg Форуми : Избиване на бездомните кучета

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Избиване на бездомните кучета

#1 Потребителят е офлайн   Lutchezar Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1705
  • Регистрация: 02-January 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 15 April 2007 - 11:10 AM

Преди 4-5 години една съседка реши да премести кастрираните си любимни под опеката на "грижовни" хора в село Ромча / малко преди Своге/ - та от софиянци станаха селяни - както и да е хората спряха да се грижат за животните тя търсеше кой да дава храна на кучетата, и постепенно всичко замря - докато ми звъни днес сутринта да ми каже че в петък е имало отсрел, а в понеделник ще ходят да довършат всичко останало. Преди време я предупреждавах да не оставя така кучета в вилна зона без постоянен контрол, ама тя дори закара още - в един момент бройката беше над 20-30! Сега едва ли са повече от 10, особено че повечето са кастрирани, а от местните некастрирани едва ли има голяма популация. Аз поне не съм в състояние да се вдигна до Ромча и да събирам нейните кучета и да се чудя какво да ги правя после - да, сигурно ме помнят, помагах при "преместването", карал съм някой от тях от преди това на кастрация, няколко месеца съм ходил да ги храня през 2-3 дни - но сега не мога да направя нищо...

Ако някой има някакви идеи дай се обади 927 17 73.
User's Signature

,,Работата по общественополезни каузи е бавна, уморителна, неблагодарна, а ползите ще се видят най-рано от следващото поколение. Освен това всички, които имат някакъв пряк търговски интерес от тези каузи, се вбесяват, като видят, че ти нямаш такъв и постоянно ти вменяват мисли, постъпки и чувства, които и при най-голямо желание ти не можеш да си спомниш да си помислил, направил или изпитал..."

#2 Потребителят е офлайн   yavor50 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1148
  • Регистрация: 02-January 06

Публикувано: 15 April 2007 - 12:25 PM

Вчера е имало ловна хайка в с. Владо Тричков, предвождана лично от кметицата. Писах на няколко медии, една журналистка се е свързала с Жеко Байчев, който е казал, че хайките са нарушение на ЗВМД и утре ще пусне проверка. За конкретния случай - сигнал до полицията.
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   dmst Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 657
  • Регистрация: 30-September 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 15 April 2007 - 02:26 PM

То каквато и проверка да има вече след дъжд качулка.Наистина не трябва да се оставят така кучета без надзор,ние имаме вила наблизо-в с.Луково,там също преди са се случвали такива ужасни неща,даже едно време убиха на съседа колитата за 5 лв на чифт уши,сега изчезнаха няколко кучета,но незнам конкретно какво е станало,нашите само им носят храна,иначе са бездомни,но чух друга ужасна вест-един съсед сложил капан за вълци и имало куче с откъснат крак,умряло естествено от кръвозагубата!Трябва най-сетне да се разясни закона и в тия затънтени кътчета!Аз мисля,че хайката е била заради зачестилите случаи на бяс в близост,но немога да знам и естествено не одобрявам подобно зверство!

#4 Guest_Guest_lizard_*

  • Група: Гости

Публикувано: 16 April 2007 - 07:51 AM

В момента ловния сезон е забранен!

Не може ли да се нарави нещо и на ловците да им бъде забранено да стрелят по кучета. Това че в закона пише, че имат право да стрелят по скитащи кучета им отваря вратичка и много често упражняват ловните си умения в/у домашни любимци.

И все пак мисля, че точно сега на ловците е забранено да използват ловните си оръжия. Т.е нямат право да ги изнасят от вкъщи. Не съм специалист, но тази кметица която е организирала хайката не си ли е превишила правата?

#5 Потребителят е офлайн   yavor50 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1148
  • Регистрация: 02-January 06

Публикувано: 16 April 2007 - 11:01 AM

Току що ми се обади една жена, която има вила във Владо Тричков. Застреляли са домашното й куче - овчарка. В събота е бил някакъв ужас - стреляли са по всички животни по улиците, имало е застреляни кучета и по ж.п. линията.
User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   yavor50 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1148
  • Регистрация: 02-January 06

Публикувано: 16 April 2007 - 12:03 PM

http://www.focus-spo...=n1148764078392
User's Signature

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   trenertg Икона

  • ветеринарен лекар -етолог
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2307
  • Регистрация: 22-December 04
  • Gender:Female
  • Location:Cофия
  • Interests:обучение на кучето , клинична етология и изследване на поведението при кучето и котката, зоопсихология .
    немско овчарко куче :) , боксер , мин пин
  • Skype:

Публикувано: 16 April 2007 - 02:17 PM

в района на Своге има бяс - правят се масови имунизации на всички домашни кучета ,така че обадете се на районния си ветеринарен лекар . Домашните кучета не трябва да скитат сами по улиците и трябва да се ваксинират.

#8 Потребителят е офлайн   yavor50 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1148
  • Регистрация: 02-January 06

Публикувано: 16 April 2007 - 02:21 PM

Цитат

в района на Своге има бяс - правят се масови имунизации на всички домашни кучета ,така че обадете се на районния си ветеринарен лекар . Домашните кучета не трябва да скитат сами по улиците и трябва да се ваксинират.

Независимо дали се скитат по улиците или не - недопустимо е да се правят ловни хайки в населени места. Между другото - г-н Байчев е направил проверка по случая, която установила, че са избивани само лисици и чакали, и то извън селото. Явно сме свидетели на масова халюцинация сред населението на Владо Тричков.
User's Signature

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   Lutchezar Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1705
  • Регистрация: 02-January 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 16 April 2007 - 09:52 PM

Теория: малките общини нямат средства за изолатори и кастрация и в последните дни на стария закон впрягат всички средства да намалят бройката на кучетата....
User's Signature

,,Работата по общественополезни каузи е бавна, уморителна, неблагодарна, а ползите ще се видят най-рано от следващото поколение. Освен това всички, които имат някакъв пряк търговски интерес от тези каузи, се вбесяват, като видят, че ти нямаш такъв и постоянно ти вменяват мисли, постъпки и чувства, които и при най-голямо желание ти не можеш да си спомниш да си помислил, направил или изпитал..."

#10 Потребителят е офлайн   yavor50 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1148
  • Регистрация: 02-January 06

Публикувано: 17 April 2007 - 08:51 AM

Всъщност истината е малко по-различна - НВМС и съответните РВМС-та излизат с информация, че има висок брой на случаи на бяс /според Байчев - 17 от началото на годината, според Войнов, който е шеф на РВМС-Своге - 34 само при тях, според Международната организация по епизоотиите в Париж - 0. Който се интересува от темата - да прочете в новините, доста се изписа/ и това налага организирането на хайки за отстрелване на лисици и чакали. Войнов е участвал в хайката във Владо Тричков и твърди, че са стреляли само по кучета в гората. Един от ловците обаче казал на жената с изчезналата овчарка, че те са стреляли само в центъра и не са се качвали по баирите и че били убили само разни помияри и рошльовци.
User's Signature

Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   tito Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 339
  • Регистрация: 01-August 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 17 April 2007 - 04:18 PM

Ей това вече е недопустимо!!!! Няма ли кой да им вземе ловния билет и да им прибере пушките на такива?! Това не са ловци , а екзекутори!!!!!!!!
User's Signature

Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   yavor50 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1148
  • Регистрация: 02-January 06

Публикувано: 18 April 2007 - 03:00 PM

Тази събота ще има ловна хайка в с. Реброво, което е също в Искърското дефиле. Там от години ловците избиват дори дворните кучета, очаква се и тази събота да е така. Ако някой има познати в медии,които биха се заинтересували - да разпространява.
User's Signature

Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   yavor50 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1148
  • Регистрация: 02-January 06

Публикувано: 20 April 2007 - 11:13 AM

http://news.club.bg/100605.html
User's Signature

Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   Lutchezar Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1705
  • Регистрация: 02-January 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 20 April 2007 - 12:09 PM

Утре пак ще има отстрел в Ромча, кметицата твърди че няма нищо общо и не е уведомена...
User's Signature

,,Работата по общественополезни каузи е бавна, уморителна, неблагодарна, а ползите ще се видят най-рано от следващото поколение. Освен това всички, които имат някакъв пряк търговски интерес от тези каузи, се вбесяват, като видят, че ти нямаш такъв и постоянно ти вменяват мисли, постъпки и чувства, които и при най-голямо желание ти не можеш да си спомниш да си помислил, направил или изпитал..."

#15 Потребителят е офлайн   Diyana Char Икона

  • Freaky animal
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 853
  • Регистрация: 29-December 05
  • Location:София

Публикувано: 20 April 2007 - 12:38 PM

Да се вмъкна и аз с една реплика, понеже семейството ми има виличка в Луково - на горе в планината. Какво се случва най-редовно? Хора идват рядко вече, но обикновено идвайки, довеждат и куче, а отивайки си го зарязват, свободно - до другия сезон или дори година, когато се появят, без да им пука, какво става с кучето. Горе хоря почти няма, храна - никаква зимата, кучетата освирепяват, да не се срещнеш с такова. То обикаля около двора си, като всяко селско куче свирепо пази, но и е прегладняло... Не знам дали ви се е случвало такъв звяр да срещнете. И така всяка зима - хората слизат в градовете, а в планината остават сами и забравени техните верни пазачи, които в последстие освирепяват, почват да обикалят другите къщи, ровят дупки под оградите и влизат - а излез и го изгони де. А като подхвърлиш на едно, две храна, след два дни, от вън те чакат десет.

И друга атракция от една година виждам в края на селото. На пътя, който води на горе в двора на някогашното училище живее дама, която явно питае неземна любов към кучета и котки. В началото виждах в двора кокери, ротвайлери и всякакви други породи кучета. Сега е нещо неописуемо. Нали можете да си представите стадо овце като се прибере в кошара, как изглежда, поне по филмите сме виждали. Така изглежда сега двора на това някогашно училище. Препълнено в абсолютно буквалния смисъл на думата с кучета и котки. Нещо страшно е!!! bl) bl) bl) bl) bl) bl) . Има някакво ограждение и зад постройката, което също е натъпкано с кучета. Предполагам, че на порции ги пуска през деня из двора, а през другото време са едно върху друго. В двора често има изсипани камари с хляб, явно от някъде ги стоварват с камион - нямам никаква идея. Все ми се е искало да спра и да снимам, но ми е неудобно без да попитам дали може. Ужасяваща гледка е.
Преди година си мислех, че жената се грижи за загубени или не знам какви кучета, но сега си е направо страшно. Толкова животни да живеят по този начин - може би тя си мисли, че прави добро, но за мен е престъпление. Съмнявам се че кучетата са кстрирани, защото редовно има кучила из двора. Това не знам, към кого да го обърна и какво всъщност може да се направи. Подозирам, че ако го отнеса до община Своге, може кучетат просто да бъдат иззети насила от жената и да бъдат избити. Те не са виновни с нищо, и жената явно иска да им помогне, но това за според мен не е начина.

#16 Потребителят е офлайн   yavor50 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1148
  • Регистрация: 02-January 06

Публикувано: 20 April 2007 - 12:49 PM

Цитат

И друга атракция от една година виждам в края на селото. На пътя, който води на горе в двора на някогашното училище живее дама, която явно питае неземна любов към кучета и котки. В началото виждах в двора кокери, ротвайлери и всякакви други породи кучета. Сега е нещо неописуемо. Нали можете да си представите стадо овце като се прибере в кошара, как изглежда, поне по филмите сме виждали. Така изглежда сега двора на това някогашно училище. Препълнено в абсолютно буквалния смисъл на думата с кучета и котки. Нещо страшно е!!! bl) bl) bl) bl) bl) bl) . Има някакво ограждение и зад постройката, което също е натъпкано с кучета. Предполагам, че на порции ги пуска през деня из двора, а през другото време са едно върху друго. В двора често има изсипани камари с хляб, явно от някъде ги стоварват с камион - нямам никаква идея. Все ми се е искало да спра и да снимам, но ми е неудобно без да попитам дали може. Ужасяваща гледка е.
Преди година си мислех, че жената се грижи за загубени или не знам какви кучета, но сега си е направо страшно. Толкова животни да живеят по този начин - може би тя си мисли, че прави добро, но за мен е престъпление. Съмнявам се че кучетата са кстрирани, защото редовно има кучила из двора. Това не знам, към кого да го обърна и какво всъщност може да се направи. Подозирам, че ако го отнеса до община Своге, може кучетат просто да бъдат иззети насила от жената и да бъдат избити. Те не са виновни с нищо, и жената явно иска да им помогне, но това за според мен не е начина.

Преди време получих сигнал от хора от селото, явно за същата жена става дума. Според тях кучетата се използват за производство на инсулин. Подавали са жалба в общината, но не са им обърнали внимание. Раздбира се, винаги има възможност хората даси измислят просто за да се махнат кучетата. Ако имаш възможност, поразпитай, проучи, дали става въпрос за луда бабка или за нещо по-организирано с неясно предназначение.
User's Signature

Качена снимка

#17 Потребителят е офлайн   Diyana Char Икона

  • Freaky animal
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 853
  • Регистрация: 29-December 05
  • Location:София

Публикувано: 20 April 2007 - 01:04 PM

Ооо, съмнявам се, в обятията й винаги има някое коте или кученце, тя видимо им се радва. Определено не допускам, че ги отглежда с някаква такава цел. Трудно ми е това с разпитването, защото никого не познаваме от селото, трябва да спра да питам нея самата.

#18 Потребителят е офлайн   dmst Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 657
  • Регистрация: 30-September 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 20 April 2007 - 04:54 PM

Diyana Char,оказва се,че сме съседи по вили-нашата също е нагоре в планината,малко след гробищата,ако се сещаш на един завой дето се разкланява пътя и в ляво има пак надолу за към гарата,ние сме отдясно на самия завой,една дървена къщичке в чийто двор майка ми от 30 г се опитва да гледа цветя върху камънаците!Аз също забелязах кучетата в бившето училище,дано наистина не ги гледат с някаква лоша цел,а и в тези условия е направо гадно,но пък по-добре отколкото да се скитат изоставени из гората все пак.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни