Dog.bg Форуми : Лабрадор ретривър

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (70 Страници) +
  • « Първа
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Лабрадор ретривър

#101 Потребителят е офлайн   Teddy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 662
  • Регистрация: 16-May 05
  • Location:София, Младост 1

Публикувано: 24 June 2005 - 09:35 PM

Колко хубаво звучи w) .... най-вече това с "преработената храна" b). Майка ми вече ми връчи парцала, а то още не е дошло... r) И се гордее, че бил чисто нов - ама че глупост, то ще си го препикае още на първия ден:). Ама пак ще е весело. Аз само веднъж бях при лабрадорите в Хилтън и беше върхът! После два дни все тичащи кучета сънувах:).
Инче, нямам предвид да си дъвче каишката - аз още не съм му купила нито повод, нито нашийник. Мислех си за нещо друго заместващо въже, че да му се радвам как му се зъби и го унищожава - много е симпатично w).
Уф, айде да идва неделя, че искам да си го намачкам b)
User's Signature

Прави каквото трябва, да става каквото ще!

#102 Потребителят е офлайн   Teddy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 662
  • Регистрация: 16-May 05
  • Location:София, Младост 1

Публикувано: 24 June 2005 - 09:36 PM

Иглика, забелязах, че и на аватарите на жълтото лабрадорче му се вижда повече физиономията b). Иначе черничкото си е като петно:)
User's Signature

Прави каквото трябва, да става каквото ще!

#103 Потребителят е офлайн   Eni Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1306
  • Регистрация: 04-October 04
  • Location:Плевен

Публикувано: 24 June 2005 - 09:51 PM

Цитат

Мислех си за нещо друго заместващо въже, че да му се радвам как му се зъби и го унищожава - много е симпатично .

Аз използвах една хавлиена кърпа / не много голяма/, усуках я и вързах по един възел на двата края. Голяма игра играе и до сега с нея, само ,че вчера забелязах, че е започнал да я къса вече. Ама то толкова време....Ще прежаля още една. b) d) w)
User's Signature

прочети правилата за подписите

#104 Потребителят е офлайн   laboriero Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 31
  • Регистрация: 27-May 05

Публикувано: 25 June 2005 - 08:10 AM

Оооо Роска, как си?

По въпроса - въже: кърпата не е много подходяща защото лесно се къса на конци, които кучето гълна и в добрия случай повръща. В лошия слечай - да не говорим. Въжето по принцип има и почистваща зъбите функция. Теди купи въже, независимо, че ти се струва голямо, е стига да не е един метър. Я, всъщност остави въжето на татко Баркли!

#105 Потребителят е офлайн   iglika Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 798
  • Регистрация: 24-June 05
  • Location:София

Публикувано: 25 June 2005 - 08:47 AM

teddy, за аватара не само в картинките , но и на снимка черните кученца не се виждат така красиви, както са в действителност! Ще видиш колко е трудно да снимаш черно кученце. От цял фотоапарат снимки онзи ден само на 4-5 се виждат добре кученцата, на другите снимки едно черно петно върху общия фон! Но аз съм амбициозна за твоята малка госпожица да я заснемем подобаващо.
За одеалото - в неделя ще е много топло, по добре наистина вземи чаршаф или по-голяма хавлиена кърпа. А за легло на кученцето в къщи още не мисли. Баркли спи на олекотена завивка и много си я обича, а Багира от както дойде обожава да му пикае върху кревата, а той какъвто е гнуслив!!! Всеки ден я перях и ми писна, сега съм я прибрала - и двамата спят на паркета - сега е топло и им е добре. Ще изчакам да мине периода и с растежа на зъбите - сега всичко дъвче - и чак после ще им сложа кревати. Съветвам те и ти да изчакаш. Каквото и да сложиш в момента ще бъде препикано и убито!!! И аз много се вълнувам за утре. На мен децата на Баркли са ми като мои кученца - следя им развитието и много ги обичам!!!


За Ени! В Плевен живее Краси едно момче с дълга коса и с голден ретривър - женски на около годинка. Краси е работил в Francos Valley в Португалиял Това е много престижен развъдник за голдени и лабрадори - много известни световни и европийски шампиони идват от там. На Баркли прадядото - Matchmaker Prince of Francos Valley е от там http://www.labradorbg.com/Rodnini.htm
Краси знае много неща и за двете породи - за съжаление не знам никакви негови координати - познаваме се от изложби.
Живо ме интересу ва от къде е твоето кученце - може да си писала,но ние от скоро четем тоя форум , вобще аз рядко пиша и чета по форумите, иначе на живо не млъквам - Теди е свидетел, но тук ми е интересно! Пиши ми от къде е и има ли родословие или поне кои са майката и бащата!

#106 Потребителят е офлайн   Rosen Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 24-June 05

Публикувано: 25 June 2005 - 08:51 AM

Але-хоп, здрасти Марто, Иглика. Не се стърпях, след като се пише за лабрадори и взех че се появих. Добре сме, ще се видим на поляната след час и малко. До скоро.

#107 Потребителят е офлайн   Teddy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 662
  • Регистрация: 16-May 05
  • Location:София, Младост 1

Публикувано: 25 June 2005 - 11:08 AM

Специални благодарности за аватара. Много е готин как си вее ушите. Аз тайничко ти завиждах b).
За въжето - един татко трябва да е отговорен в грижите за децата си (особено за дъщерите r) ), така че поверявам с пълно спокойствие избора на въже на него b).
Ени, и на мен ми е интересно за твоето лабрадорче. Това на аватара то ли е? Качи малко снимки да го видим:).
А на Иглика и Мартин да кажа, че днеска ако знаех къде точно живеете щях да тропам на вратата в 8 сутринта да ви водя да си взимам бебето. Направо вече ми е терсене, че още нямам изядени столове и напишкан под w). Една тема по биология не съм научила да мисля как ще си го мачкам утре r). А, за малко да забравя. Имам ли си вече храна?
User's Signature

Прави каквото трябва, да става каквото ще!

#108 Потребителят е офлайн   Eni Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1306
  • Регистрация: 04-October 04
  • Location:Плевен

Публикувано: 25 June 2005 - 11:24 AM

Цитат

За Ени!
Живо ме интересу ва от къде е твоето кученце - може да си писала,но ние от скоро четем тоя форум , вобще аз рядко пиша и чета по форумите, иначе на живо не млъквам - Теди е свидетел, но тук ми е интересно! Пиши ми от къде е и има ли родословие или поне кои са майката и бащата!

За съжаление нямам родословие черно на бяло. А таткото е клубно куче - Yster pan Amor / Archi/, записан е под номер 66 в племенната книга на клуба, майката е Тара, доколкото разбрах, също е записана в клуба. Когато си търсех кученце, бях в лоша финансова ситуация и търсех без родословие. Писах си доста време със собственичката на Арчи, и тя и собственикът на Тара се съгласиха да ми продадат кученцето на по-ниска от обявената цена. Страшно съм им благодарна за жеста, първото ми куче /КОЛИ , донесено от Москва, той имаше доста дълго родословие/, беше починало на 13 год. и не ме свърташе в апартамента. Толкова празен ми се струваше, че когато оставах сама вкъщи / а това не ми се случва често/ не ми се стоеше вътре, а гледах да изляза навън. Просто много ми липсваше това мило същество, което постоянно се мотаеше из краката ми и с което бях свикнала толкова много. А защо толкова много исках точно лабрадор - нямам обяснение. Някакво вътрешно усещане, дотогава бях само чела за тези кучета, наживо не ги бях виждала.Аз наистина четях като ненормална из интернет всякакви сайтове за всякакви породи кучета /най-много руски/ и у мен се породи някакво много силно желание точно за такова кученце. Да ,но се предлагаха на високи цени, а с финансите в къщи нещо го бяхме позакъсали тогава. И доста дълги кореспонденции водих, докато попаднах на собственичката на Арчи. И така, вече си го имам това черно слънчице, което е толкова различно по характер и поведение от предишното ни куче.Но е толкова чаровно, толкова мило е умничко, че няма да намеря думи да го опиша. И сега ходим като залепени , и денем и нощем. Най-смешно ми е, когато някой друг от семейството тръгне да го разхожда, а той от вратата се връща и сяда до мен. Е, вече излиза и с мъжа ми. Но когато двамата го разхождаме , не се отделя от мен. Добре се чувстваме двамата. Та не ми беше удобно и да отварям думя за родословие тогава, пък и признавам си, това не ми е било важно никога. Най-важното е ,че сме заедно с Рекс /това беше името на предишното ни куче, и по-емоционални причини така нарекохме и сегашното./ Това е. w) d) w)
User's Signature

прочети правилата за подписите

#109 Потребителят е офлайн   Eni Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1306
  • Регистрация: 04-October 04
  • Location:Плевен

Публикувано: 25 June 2005 - 11:31 AM

Цитат

Ени, и на мен ми е интересно за твоето лабрадорче. Това на аватара то ли е? Качи малко снимки да го видим:).

Да, на аватара е то, но както стана на въпрос , черните лабрадорчета са трудни за снимане и наистина стоят на сничките като черни петънца. На тая снимка поне малко личи къде са му очите. От зимата е. Беше на три месеца. А снимки ще пратя, но ще ми е нужна малко помощ, така, че ще стане по-късно.
User's Signature

прочети правилата за подписите

#110 Потребителят е офлайн   iglika Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 798
  • Регистрация: 24-June 05
  • Location:София

Публикувано: 25 June 2005 - 01:25 PM

За Теди - имай още малко търпение - кученцето си ти е там и те чака! При това още може да си няма име, но си има въже - лично негово! Утре ще си го получи и ще е много, много щастливо с теб за стопанка. Аватара и без това повече отива на теб - ти си с черният лабрадор , а ние с 2 жълти. Новият аватар на Мартин е с Багира!!! Той си го анимира.
За Ени - за кученцата на Арчи много добре знаем! Арчи е член на клуба ни, а Албена добра наша приятелка. Мартин направи връзката между нея и собственика на женската Тара. Когато правихме тази връзка, не знаехме че Арчи има родословие - Албена ни каза че има някакви документи, в последствие се оказа че някаквите документи са експортно словенско родословие. Ако тогава знаехме че Арчи е с родословие, щяхме да направим връзка със родословна женска, но и сега не е късно да повторим. Когато кученцата бяха на възраст около 1.5месеца Мартин, по молба на Албена, ходи лично да ги види и да им направи тестове за характер - всички имаха спокоен , уравновесен и жизнерадостен нрав - типично характерен за лабрадора!!! За нас това е най-важно , не толкова как изглежда кучето , а до каква степен е лабрадор по характер - агресивни лабрадори дори и с перфектен екстериор не се допускат до разплод.
Близо до едни наши приятели тук в София живее едната от сестрите на твоето куче, забравих как се казва, и тя е черна. Някъде по дискове имам снимки на кученцата съвсем като малки, на Арчи и на Тара - ще се поразровя да ги намеря! Ако ми изпратиш е-mail мога да ти ги пратя.
Албена много се притесняваше дали кученцата ще си намерят добри стопани! Сега ще я успокоя че е попаднала точно на такива!
b) b)
Забравих да кажа за Тара - тя не е никак лошо куче, може и да е имала документи, но някякви хора са я зарязали в хотел за кучета на един приятел на нашия ветеринар.Човека с хотела я гледа известно време , а после явно я е дал на сегашните и стопани. Просто лошото е че никой не знае от къде идва тя. Иначе изглежда добре!!!

#111 Потребителят е офлайн   iglika Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 798
  • Регистрация: 24-June 05
  • Location:София

Публикувано: 25 June 2005 - 03:04 PM

Тук можете да се позабавлявате със снимки на Баркли и Багира! Това ни е семейният албум , поне от момента в който пристигна Багира!
http://community.web...332056361WjLznx
Чак сега имах време да прочета темата от начало! Лабрадорският сайт www.labradorbg.com го списваме основно ние двамата с Мартин! Интересно ми е че го определяте за официален - аз го намирам за весел - поне такава ни е целта. От три години и полувина се стремим да направим породата популярна и обичана и да знаете този форум много ме радва. Той показва, че вече и лабрадорите имат много фенове. По идеята за форум на лабрадорския сайт , не ми беше хрумвало, но сега я намирам за добра. Ще попитам Мартин дали това е сложно , като реализация и подръжка!!!
Ени, много е хубаво да имаш бебе и лабрадор едновременно. Бащата на Баркли живее на 2 пресечки от нас. В семейството им се роди бебе с 2 дни разлика с кучилото на Баркли - Баркли сега е на 3 и полувина и хлапето е на толкова. Малката Елена проходи буквално на гърба на бедния Тото - таткото на Баркли. Още не можеше да говори ,издаваше някакви гърлени звуци, Тото дотичва и малката се изправя набирайки се по него и ходят заедно. Много красива гледка. Мъжко куче, а толкова грижовно към дете, аз бях възхитена! Последната снимка която сложих сега в албума на Баркли и Багира е на Тото и Ели снимах ги вчера, защото много им се кефя всеки път като ги видя! Виж ги, защото това и вас ви чака!!!

#112 Потребителят е офлайн   Eni Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1306
  • Регистрация: 04-October 04
  • Location:Плевен

Публикувано: 25 June 2005 - 04:47 PM

Цитат

Някъде по дискове имам снимки на кученцата съвсем като малки, на Арчи и на Тара - ще се поразровя да ги намеря! Ако ми изпратиш е-mail мога да ти ги пратя.

Благодаря ти! Албена ми изпрати още тогава снимки на Арчи и Тара, а после и на малките. Всъщност благодарение най-вече на нея се сдобих с моето сладурче.С нея си кореспондирах. Но за жалост не сме се виждали с нея и Арчи, докато с Емил /собственика на Тара/, два пъти - когато взехме малкия и после им ходихме на гости при едно пътуване до София. Много хубаво си играха Рекс и Тара, на ръст той е почти колкото нея. А иначе моите познати още ме майтапят, че съм била казала, че си падам по таткото,т.е. Арчи, и съм искала Рекс да прилича на него. Той наистина е голям красавец на снимките, които Албена изпрати.
User's Signature

прочети правилата за подписите

#113 Потребителят е офлайн   Eni Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1306
  • Регистрация: 04-October 04
  • Location:Плевен

Публикувано: 25 June 2005 - 05:03 PM

Разгледах снимките, чудесни са. А за Багира разбрах, когато ви поздравяваха ваши познати във форумите за това, че е пристигнала и съм я виждала на снимки, заедно с големия лабрадор и съм ви завиждала за нея. Известно време и аз гледах вкъщи две кучета - предишното ми КОЛИ и негов син, който сърце не ми даде да продам и си го оставих. Година и половина живя при нас и при една разходка мъжът ми го изгуби. Търсихме го до три часа през нощта из квартала, после пусках обяви по вестници и радиа плевенски , но за съжаление без резултат.Що села обиколихме, уж, че търсим мъжко коли за баща /Рекс беше със страшно дълга козина, като пелена и с едни красиви бадемовидни очи и все го вземаха за женско куче/, но така и не го намерихме. И едно частно детективско бюро бях ангажирала, но нищо не стана.Май още не съм го прежалила, сега си давам сметка, като пиша за него. Ама оставя ли те някой да тъгуваш - Рекс ми е донесъл каишката за разходка и ме гледа в очите дано се сетя за какво я е донесъл. Няма как, ще се разхождаме. w) d) w)
User's Signature

прочети правилата за подписите

#114 Потребителят е офлайн   Teddy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 662
  • Регистрация: 16-May 05
  • Location:София, Младост 1

Публикувано: 25 June 2005 - 06:44 PM

И аз разгледах снимките и са супер сладурски b) Само колко грамаден изглежда Баркли на фона на Багира r).
Ени, лабрадорчето на аватара изглежда много, много сладурско. Сигурно е станало хубаво голямо куче и си има много царско име.
Я да питам, как ви звучи Джина? Точно преди три минути майка ми и сестра ми ме налазиха с това име. r) Аз малко се чудя. Иска ми се да е нещо хем необикновено, хем сладурско, ама като не ми хрумва нищо. Пък и не искам да е нещо като Барби, т'ва все пак си е лабрадор. Трябва да си има подобаващо име b)
User's Signature

Прави каквото трябва, да става каквото ще!

#115 Потребителят е офлайн   Eni Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1306
  • Регистрация: 04-October 04
  • Location:Плевен

Публикувано: 25 June 2005 - 07:39 PM

Цитат

Я да питам, как ви звучи Джина?

Teddi, на мен Джина също ми харесва, но доколкото разбирам, кученцето ще е с родословие, и си мисля, че там имаше някакви правила - да се има предвид името на бащата или майката - не съм много наясно. Но когато взимахме предишното си куче от Москва, трябваше непременно името да започва с буквата Р и на нас нищо друго не ни дойде на ум освен Рекс. Понеже собственика на бащата чакаше на телефона да измъдрим име и това беше първото, което ни дойде на ум. Неудобно беше да държим човека на телефона. Все пак международните разговори не са евтини. Та може би собствениците на бащата ще ти помогнат за име. А може и да не съм права и да трябва ти да си го измислиш. Ако е така, изчакай да го вземеш. Ще видиш кое име ще му подхожда.
А Рекс наистина е сладурско кученце. Ама то доколкото разбирам от форумите /щото друго малко лабрадорче не съм виждала наживо засега!/, няма несладурски лабрадор. Пораснал е да, когато ходихме при майка му - тя беше по пухкава от него. Но на височина е колкото нея и, ми се стори, че беше малко по-дълъг. w) d) w)
User's Signature

прочети правилата за подписите

#116 Потребителят е офлайн   iglika Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 798
  • Регистрация: 24-June 05
  • Location:София

Публикувано: 25 June 2005 - 07:41 PM

Не знам Джина е готино, но не е необикновено. В някакъв форум за именана кучета ставаше дума, някой ти беше казал да го кръстиш Чопър. На мен пък ми хрумна Чопра - в никакъв случай не е сладурско, но е необикновено и звучи бандитски!!! А пък ако искаш утре си я разгледай, пробвай на какво име ти прилича и дали реагира като и го кажеш и ще решиш!
А по родословие ще бъде Гренда Абадор или Герда Абадор - това което си изберешр но името по родословие е само фиктивно Багира по родословие е Одет Бел Принцес, а Баркли е Лорд Баркли Блондфел

#117 Потребителят е офлайн   Teddy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 662
  • Регистрация: 16-May 05
  • Location:София, Младост 1

Публикувано: 25 June 2005 - 09:20 PM

А какво стана с Грита. То май от тия с Г най-ми харесваше. Ама все тая де, иска ми се да й измисля някакво сладурско име. На мен Чопра също ми хареса, ама наще вкъщи нещо не гоодобриха. То т'ва е проблема. Аз все измислям някакви такива имена, пък те все някакви обикновени ми предлагат дето със същия успех хора могат да се наричат. Ама мисля утре като си го взема да си му узмисля сама име и те да си гледат работата - то си е мое в края на краищата b). Аз ще си му бърша пишаното и аканото, аз ще си му дам и името r). Уф, че собственическо звучи. Бих го попитала как иска да се казва, ама се съмнявам,ч е ще ми отговори r)
Ени, хвани малкия сладур в някоя готина поза и го снимай да го видим, моля, че ми е много интересно. Аз досега черен лабрадор съм виждала само майката на бебетата и не съм виждала поотраснало черно лабрадорче. Много ми е любопитно r)
User's Signature

Прави каквото трябва, да става каквото ще!

#118 Потребителят е офлайн   iglika Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 798
  • Регистрация: 24-June 05
  • Location:София

Публикувано: 26 June 2005 - 12:17 AM

Грита Абадор - щом това ти харесва, Мартин нещо не е разбрал или не е запомнил. Айде , малко остава до утре!!!

#119 Потребителят е офлайн   Teddy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 662
  • Регистрация: 16-May 05
  • Location:София, Младост 1

Публикувано: 26 June 2005 - 01:54 AM

Ужасно:) Сега е 3 часът, а аз седя и слушам разни глупости на глупави политици, а през цялото време си мисля, че сега, като легна по-късно, утре ще дойде по-бързо два часа, че да си намачкам бебето r). Мисля че като дойде ще почна да лазя на четири крака r)
User's Signature

Прави каквото трябва, да става каквото ще!

#120 Потребителят е офлайн   Eni Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1306
  • Регистрация: 04-October 04
  • Location:Плевен

Публикувано: 26 June 2005 - 01:41 PM

Teddy, 2 часа мина. Сигурно вече си гушнала малкото сладурче. Пожелавам ти много, много щастливи мигове с него. Сигурна съм, че ще ги имаш. w) d) w)
User's Signature

прочети правилата за подписите

  • (70 Страници) +
  • « Първа
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни