Dog.bg Форуми : Лабрадор ретривър

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (70 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Лабрадор ретривър

#61 Потребителят е офлайн   Teddy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 662
  • Регистрация: 16-May 05
  • Location:София, Младост 1

Публикувано: 21 June 2005 - 08:26 AM

Romario, здравей и добре дошъл. Какъв е твоят лабрадор, колко е голям b)?
Аз отдавна съм любител на породата, но съвсем отскоро съм горда бъдеща собственичка на малко бебе лабрадор r) Очакваме го да почне да руши от неделя, с голямо нетърпение w).
А за голдъните.... донякъде си прав, те наистина са по-активни (или поне собтсвениците им b) ) по мрежата, но пък трябва да си призная, че и аз преди година малко бърках двете породи. Просто и двете са много сладки:). Но лабрадора напоследък категорично ме спечели. Е, моето кученце поне ще е черно, та няма да го бъркат с Голдън:)
User's Signature

Прави каквото трябва, да става каквото ще!

#62 Потребителят е офлайн   Romario Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 24
  • Регистрация: 20-June 05
  • Location:Бургас-Царево

Публикувано: 21 June 2005 - 08:32 AM

Благодаря ти Eni, че споделяш мнението ми. Затова и смятам да продължавам да пиша тук......... а знае ли човек, един ден може да си направим собствен форум, с различни теми и всичко както трябва (както при голдъните).
Сега обаче искам да споделя един проблем ........ кучето ми Ajax е на 10 мес. и е първото ми в живота. Въпреки многото литература която изчетох, с един проблем не мога да се справя ....... ужасно линее ....... всичко става в косми вече месец, всеки ден гореша активно, но нищо не помага .......... и при Вас ли е така ?.......

#63 Потребителят е офлайн   Romario Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 24
  • Регистрация: 20-June 05
  • Location:Бургас-Царево

Публикувано: 21 June 2005 - 08:50 AM

Цитат

Romario, здравей и добре дошъл. Какъв е твоят лабрадор, колко е голям b)?
Аз отдавна съм любител на породата, но съвсем отскоро съм горда бъдеща собственичка на малко бебе лабрадор r) Очакваме го да почне да руши от неделя, с голямо нетърпение w).
А за голдъните.... донякъде си прав, те наистина са по-активни (или поне собтсвениците им b) ) по мрежата, но пък трябва да си призная, че и аз преди година малко бърках двете породи. Просто и двете са много сладки:). Но лабрадора напоследък категорично ме спечели. Е, моето кученце поне ще е черно, та няма да го бъркат с Голдън:)

Завиждам ти. Първите мигове с малкия лабрадор са незабравими. Сигурно ще е малко буен, особено ако е мъжки... d) .... но после много лесно ще го научиш на послушание.
Моя малък змей Ajax е жълт мъжки. Прекрасен приятел на мен и детето. Освен семейно куче е и страхотен помогач в лова (сега го обучавам, но има данни - роден апортьор е) и е отличен плувец....
Между другото живеем в едно малко градче на морето, на юг от Бугргас и ако някой смята да идва с кучето си на почивка през лятото, нека ми се обади ...... оставям си и кю-то

#64 Потребителят е офлайн   Eni Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1306
  • Регистрация: 04-October 04
  • Location:Плевен

Публикувано: 21 June 2005 - 06:58 PM

Цитат

Благодаря ти Eni, че споделяш мнението ми. Затова и смятам да продължавам да пиша тук......... а знае ли човек, един ден може да си направим собствен форум, с различни теми и всичко както трябва (както при голдъните).
Сега обаче искам да споделя един проблем ........ кучето ми Ajax е на 10 мес. и е първото ми в живота. Въпреки многото литература която изчетох, с един проблем не мога да се справя ....... ужасно линее ....... всичко става в косми вече месец, всеки ден гореша активно, но нищо не помага .......... и при Вас ли е така ?.......



И аз се бях поизплашила / моето лабрадорче е на 7 месеца/, при нас почти месец имаше същото нещо - всеки ден черни косми на бели плочки. Красота! Но сега вече това намалява, т.е.съвсем малко се виждат, тук-там, и се надявам да мине. Не съм сигурна, но си мисля, че може да има връзка с горещините, а може би това си е нормална смяна на косъма. При КОЛИ-то ми ставаше два пъти годишно, обикновено пролет и есен. Иначе го храня с гранули на Diamand, преди два дена намерих Еукануба, но още не съм я давала, така че не знам дали ще я хареса. Мисля, че е нормална смяна на косъма. Но ако считаш, че има нещо тревожно, поговори с ветлекар. w) d) w)
User's Signature

прочети правилата за подписите

#65 Потребителят е офлайн   Eni Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1306
  • Регистрация: 04-October 04
  • Location:Плевен

Публикувано: 21 June 2005 - 08:57 PM

А можеш да се посъветваш и с ita_vet във форум Ветеринарен кабинет. d) w)
User's Signature

прочети правилата за подписите

#66 Потребителят е офлайн   Teddy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 662
  • Регистрация: 16-May 05
  • Location:София, Младост 1

Публикувано: 22 June 2005 - 07:47 AM

Ами надявам се да е още по-лесно да слуша, защото е момиченце b). Вече сме й купили разни работи и само я чакаме да пристигне b).
А за космите - господи:) добре, че си сменихме килима r). и сложих временно балатум.
User's Signature

Прави каквото трябва, да става каквото ще!

#67 Потребителят е офлайн   Romario Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 24
  • Регистрация: 20-June 05
  • Location:Бургас-Царево

Публикувано: 22 June 2005 - 08:25 AM

Теди, още не се притенсявай за космите - сега ще са мънички и не са много, по-скоро внимавай с растящите зъбки. Искат навсякъде да ръбнат. Моя красавец беше много див като малък, наръба някои мебели и дивани, но сега вече не. Все пак щом твоето е женско смятам, че ще е по-спокойно.
Друг въпрос ми дойне на ум - тъй като живея много близо до морето, моя разбоиник всеки ден намира на4ин да плува ;) . Знам, 4е плуването е полезно, но дали не е опасно да го прави бсеки ден.

#68 Потребителят е офлайн   Teddy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 662
  • Регистрация: 16-May 05
  • Location:София, Младост 1

Публикувано: 22 June 2005 - 04:40 PM

Хехе, и ти имаш един късмет - тука тия дето пишем май не сме сред най-опитните с лабрадори (аз и Ени имам предвид - тя с бебе лабрадор аз само с идеята за бебе лабрадор;) ). Мога само да ти кажа - аз ти завиждам искрено, че живееш до морето. Предполагам и бебето ще завижда на твойто куче, като дойде b). Аз живея в София и е една голяма, мръсна скука;). Чувала, че много обичат да плуват, но незнам дали е вредно всеки ден b). Ма не виждам защо (което далеч не значи, че съм права)
User's Signature

Прави каквото трябва, да става каквото ще!

#69 Потребителят е офлайн   In4et0 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2722
  • Регистрация: 06-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Белгия
  • Interests:Дого Аржентино

Публикувано: 22 June 2005 - 04:57 PM

Нали затова са ретривъри, рийвър на английски е река, предполагам знаете r) Аз поне от това, което съм гледала по Анимал планет съм останала с впечатление, че не им пречи това, че плуват всеки ден. Нали затова са създадени ;) да носят плячката от водата.
Какво става с твоето лабрадорче, Теди? Чувате ли се с хората? Аз само те питам кога ще го взимаш ;)
User's Signature

Бъдете ГЛУХИ когато хората ВИ казват, че ВИЕ не ще можете да осъществите мечтите СИ

#70 Потребителят е офлайн   Красен Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 316
  • Регистрация: 01-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 22 June 2005 - 05:13 PM

Цитат

Нали затова са ретривъри, рийвър на английски е река, предполагам знаете r) Аз поне от това, което съм гледала по Анимал планет съм останала с впечатление, че не им пречи това, че плуват всеки ден. Нали затова са създадени ;) да носят плячката от водата.
Какво става с твоето лабрадорче, Теди? Чувате ли се с хората? Аз само те питам кога ще го взимаш ;)

Инче, верно че river на английски е река, ама би ли ми обяснила какво общо има това с думата retriever, което на английски се превжда като "донасящ, (въз)връщащ, докарващ..."? Оттам идва и предназначението на ретривърите - кучета-апортьори, защото апортьор на френски означава същото, което и ретривър на английски... b) .

Или, както казваше един непознат в парка след отговор на въпроса: "Каква порода е това куче?" - "Golden Retriever" - А, да - златната червена река... чувал съм ги... ;)

#71 Потребителят е офлайн   In4et0 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2722
  • Регистрация: 06-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Белгия
  • Interests:Дого Аржентино

Публикувано: 22 June 2005 - 05:17 PM

Еми незнам, аз така съм чувала...явно несъм знаела точно bl) r)
Човек се учи докато е жив, и пак не знае всичко b)
User's Signature

Бъдете ГЛУХИ когато хората ВИ казват, че ВИЕ не ще можете да осъществите мечтите СИ

#72 Потребителят е офлайн   Eni Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1306
  • Регистрация: 04-October 04
  • Location:Плевен

Публикувано: 22 June 2005 - 07:48 PM

Цитат

Хехе, и ти имаш един късмет - тука тия дето пишем май не сме сред най-опитните с лабрадори (аз и Ени имам предвид - тя с бебе лабрадор аз само с идеята за бебе лабрадор;)

Има и един по-опитен от нас - LABORIERO, само че по-рядко пише. Надявам се ,обаче, да се появят още любители на лабрадори. w) d) w)
,
User's Signature

прочети правилата за подписите

#73 Потребителят е офлайн   Teddy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 662
  • Регистрация: 16-May 05
  • Location:София, Младост 1

Публикувано: 22 June 2005 - 09:47 PM

Цитат

Има и един по-опитен от нас - LABORIERO, само че по-рядко пише. Надявам се ,обаче, да се появят още любители на лабрадори.   


Ми да Мартин си е доста опитен:) Аз от него си анбавям информация. Всъщност неговото голямо куче - Баркли, е татко на бъдещото ми бебе b) (то идва в неделя, май вече го казах т'ва ама нямам търпение) l)
Та той може да ти даде много съвети, ама наистина рядко пише. Но ако кажете някакви въпроси в неделя ще се виждаме и ще питам r)
User's Signature

Прави каквото трябва, да става каквото ще!

#74 Потребителят е офлайн   Romario Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 24
  • Регистрация: 20-June 05
  • Location:Бургас-Царево

Публикувано: 23 June 2005 - 08:29 AM

Цитат

Ми да Мартин си е доста опитен:) Аз от него си анбавям информация.

Вярвай ми, въпросите са толкова много, че не могат да се изредят. Но ти сама ще се убедиш - колко расте мъничето, толкова по-интересно ти става и искаш на научиш нови неща.
Но моля те, питай Мартин все пак за водата. Предварително Благодаря.

#75 Потребителят е офлайн   Teddy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 662
  • Регистрация: 16-May 05
  • Location:София, Младост 1

Публикувано: 23 June 2005 - 08:59 PM

Днес ходих да му купувам разни неща и направо ужас - то още не е дошло и аз вече се загубих в чуденки какви играчки да взема, дали т'ва въже няма да му е тежко или онази играчка много малка bl) , а хем бях "обучена" предварително. Ама ще се справим някак де b) . Ще попитам за къпането - в море нали?
User's Signature

Прави каквото трябва, да става каквото ще!

#76 Потребителят е офлайн   In4et0 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2722
  • Регистрация: 06-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Белгия
  • Interests:Дого Аржентино

Публикувано: 24 June 2005 - 12:46 AM

Теди, не се шашкай, аз Лексис го взех непредвидено, без да имам по-специални играчки в нас, а сега не му липсва нищо b) Иначе като няма играчки все ще си избере какво да дъвче l) А за въже не му ли е рано още?
User's Signature

Бъдете ГЛУХИ когато хората ВИ казват, че ВИЕ не ще можете да осъществите мечтите СИ

#77 Потребителят е офлайн   Romario Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 24
  • Регистрация: 20-June 05
  • Location:Бургас-Царево

Публикувано: 24 June 2005 - 08:04 AM

В морето се къмем да.... дори заедно вече...., но той непослушника все гледа да ме потопи ........ прави го от любов, но ако някой ден спра да пиша тук във форума значи съм ме е удавил.
Иначе Инчето е права .......... ако не му намериш какво да ръба, той сам си намира ......... в моя случай беше един матрак на диван, но след 5-6 месец вече нямам такива проблеми.

#78 Потребителят е офлайн   laboriero Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 31
  • Регистрация: 27-May 05

Публикувано: 24 June 2005 - 08:08 AM

Здравейте всички! Много се радвам на заформящия се тук лабрадорски форум!
Наистина пиша рядко, но това е защото за лабрадорите мога да ви говоря с дни, а все пак трябва и да се работи! Мисля обаче това да се промени! Просто не знаех, че тук има толкова въпроси.
И така, по въпроса на Ромарио за плуването: лабрадорът произлиза от кръстоски на Нюфаундленд с Cao de Agua (Португалско Водно Куче) и Cao de Castro Laboreiro (Португалско Пастирско Куче).Лабрадорът е "направен" с цел да плува в ледените води на Нюфаундленд за да насочва пасажите от риба към рибарските мрежи и да вади същите мрежи от водата. Първоначално те са били по-дребни и по-пъргави от Нюфовете и са ги наричали Кучетата на Св. Джон или Малък Нюфаундленд. След време португалските моряци ги пренасят в европа, а оттам в Англия в графство Дорсет...Май се поувлякох! Да, кучето може и е ЖЕЛАТЕЛНО до плува колкото може повече, но натоварването трябва да започне постепенно. Първата седмица по половин час на ден, втората садмица по 45 минути и т.н. Има обаче нещо много, много, бих казал жизненоважно за всяко куче: НИКОГА НЕ ПУСКАЙТЕ ПРЕГРЯЛОТО ОТ ЖЕГИТЕ КУЧЕ ДОРИ ДА ПИЕ МНОГО ВОДА, КАМО ЛИ ДА ПЛУВА! Повярвайте ми, това може да бъде фатално! Не правете дълги разходки и тичане преди плуване. Ако все пак това се случи, изчакайте половин час в покой, на сянка, преди до пуснете кучето да плува или пие вода. Най-добре е целенасоченото плуване - тоест, качвате се в колата, стигате до съответното място и пускате кучето - ако е възможно.

По повод линеенето на косъма: това е нормално, но въпреки това може да се помогне на кучето, по-бързо да преудолее този период. Решете го всеки ден, по 10 минути, първо в посока обратна на ръстежа на косъма, после по посока на ръстежа. Това ресане е желателно да става целогодишно. По този начин Вие премахвате мъртвата козина и мъртвите епителни клетки. Това е мого важно. Повечето кучета замирисват от нересане, а не от некъпане. Относно къпането: може да се прави и всеки ден, но само с вода. Къпете кучето с най-обикновен катранен сапун без ароматизатори, но не по-често от няколко пъти годишно, освен ако не е крайно наложително. След влизане в морска вода го капете много добре, отново само с вода. Освен това в периодите на линеене на косъма може да давате хранителни добавки, като Петнил на ударни дози. Доста е скъп, но върши работа.

Много бих се радвал, ако тук стане форум на тази прекрасна порода! Държа ВСИЧКИ Лабрадори в България да бъдат в добра форма и кондиция и бих направил каквото мога за това! Е, с това писмо мисля да сложа началото!
Питайте ме каквото Ви хрумне, тук или на тел. 0898 48 72 43 или 02/944 82 77. Ще бъда много щастлив, ако успея да помогна на всички!

Поздрави Мартин Николов

#79 Потребителят е офлайн   laboriero Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 31
  • Регистрация: 27-May 05

Публикувано: 24 June 2005 - 08:21 AM

Токущо говорих с Dog bg и той ми обеща да обедини двете теми за лабрадорите, понеже забелязах, че по- нодолу има още една, и да махне тази намръщена физиономия отпред! Затова пишете в тази тема, а не в по-долната!
Поздрави!

#80 Потребителят е офлайн   laboriero Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 31
  • Регистрация: 27-May 05

Публикувано: 24 June 2005 - 09:41 AM

И така, двете теми вече са обединени, за което благодаря на Dog bg! Остава само да има достатъчно пишещи и четящи!
Успех на всички!

  • (70 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни