Dog.bg Форуми : Лабрадор ретривър

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (70 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Лабрадор ретривър

#81 Потребителят е офлайн   tedi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1599
  • Регистрация: 18-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 June 2005 - 09:54 AM

Цитат

... и защото ми омръзна да го бъркат с голдън ретривър, не само на улицата, но и в нета.

Моето голдънче пък го бъркат с лабрадорче.... l)
То разликата между двете породи май е само че голдъните имат по-дълга козина..иначе по държание са абсолютно еднакви w) w) w)
User's Signature

Качена снимка

#82 Потребителят е офлайн   Красен Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 316
  • Регистрация: 01-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 24 June 2005 - 10:35 AM

Цитат

Моето голдънче пък го бъркат с лабрадорче.... l)
То разликата между двете породи май е само че голдъните имат по-дълга козина...

Ми не, не е "само" това... много са разликите. Вчрно е, че на външен вид най-забелязващата се разлика е дължината на косъма. По-горе Laboriero даде кратко описание на произхода на лабрадорите - произлиза от Нюф-итата и Cao de Agua Portugues. Голдънът, от своя страна, произлиза от една друга порода ретривъри, а именно Flat-coated retriever. Започнало се е от едно кучило с незнайно как пръкнали се жълти кученца от черни родители, които Лорд Туидмаут много харесал и поставил с тях началото на породата... По-късно тези кученца са били кръстосвани помежду си, както и с други породи - ирландски червен сетер, лабрадор, tweed-water spaniel... дори е добавена и малко кръв от бладхаунд (за подобряване на обонянието), за да се получи точно тази очарователна смес, която представлява голдън ретривърът.

Малко се отклоних от темата "Лабрадор", но е добре да се знае повече за разликите между двете прекрасни породи. b)

#83 Потребителят е офлайн   laboriero Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 31
  • Регистрация: 27-May 05

Публикувано: 24 June 2005 - 12:05 PM

Така, така, право думаш Красене!
Има и малки разлики в темперамента, поведението и психиката, но те не са съществени, и за човек, който не е работил и с двете породи, са незабележими.
Пазнавам хора, които мислят Голдена за дългокосмест Лабрадор, а за свой огромен срам, притежават Лаб.

#84 Потребителят е офлайн   Topsi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 467
  • Регистрация: 23-November 04

Публикувано: 24 June 2005 - 12:20 PM

Така е това са си две съвсем различни породи.
Но по темперамент много си приличат:)
Като гледам бягащият мъник под ника на лабориеро , ми то може да си е чисто бебе голденче :))))))) доволно усмихната муцунка и развяващи се уши:)

#85 Потребителят е офлайн   noks Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 24-June 05

Публикувано: 24 June 2005 - 12:56 PM

здравейте ,токущо се регистрирах в този форум.Сигурен съм,че тук ще науча интересни неща за лабрадорите/имам два:жълт и черен/ И двамата са страхотно добри плувци,Не пропускам почивен ден да ги заведа на морето .Но прав е laboriero,че трябва да сме много внимателни a) и да не ги пускаме във водата ако са били дълго време на слънце/твърдя го от собствен опит/

#86 Потребителят е офлайн   Teddy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 662
  • Регистрация: 16-May 05
  • Location:София, Младост 1

Публикувано: 24 June 2005 - 01:13 PM

b) Е, т'ва вече се казва разговор за лабрадори r) щом и Мартин почна да пише и тоцели романи. Аз тъкмо мислех да напиша, че си много отзивчив и нямаш против да ти звънят за разни въпроси, ма реших да не го правя:), че да не ме караш после да ставам телефонистка b) . Ама като гледам ти сам си направи харакири - само гледай сега колко обаждания и въпроси. Аз вече бях решила да ги трупам, да ги задавам накуп.
noks, здравей!. Черен и жълт казваш - представям си какви са сладури един до друг w). Колко са големи? Предполагам и ти знаеш повечко за лабрадорите, щом имаш два r)?
А за разликата в породите - има, но за повечето хора, които нямат куче от една от двете породи или специално не са се интересували, те са незабележими. Аз преди да почна да се интересувам само знаех, че са различни и ги различавах наистина по дължината на косъма, но не знаех нищо за темперамент и други подобни. Да не говорим, че не бях виждала черен лабрадор наживо.
Инче, ще си взимам кученцето в неделя. Вече направо нямам търпение (то си е така откакто го видях преди две седмици де) w).
User's Signature

Прави каквото трябва, да става каквото ще!

#87 Потребителят е офлайн   Красен Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 316
  • Регистрация: 01-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 24 June 2005 - 01:35 PM

Здравей, noks! Струва ми се, че си от Бургас и ако е така се познаваме задочно чрез собственика на Рей... или бъркам?

#88 Потребителят е офлайн   Romario Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 24
  • Регистрация: 20-June 05
  • Location:Бургас-Царево

Публикувано: 24 June 2005 - 01:49 PM

Супер ..... нямаше ме само наколко часа, а я какъв хубав разговор се е заформил.
Специално благодаря на laboreiro за отговора. Всъщност с Вас Мартин сме се чували преди около 8 месеца, исках да купувам куче. Тогава в бързината да купя лабрадорче (този форум не ми беше известен, а и нямах много познания) си го взех от развъдник от Горна Оряховица със собственик на име Петьо Войчев.
Кучето е прекрасно, вече порасна и е типичен лабрадор ........ но ме гложди съмнението дали паспорта който ми дадоха и родословното дърво са валидни ...... не че по-малко ще го обичам ако не са, но все пак.
Доста време отделям за възпитание и дресура, постигнах по мое мнение успехи (за начинаещ е добре) и не съм далеч от идеята да го водя по изложби, така просто за негово и мое удоволствие. Но сигурно ако нещата с родословието не са добри това няма да се случи.

#89 Потребителят е офлайн   Romario Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 24
  • Регистрация: 20-June 05
  • Location:Бургас-Царево

Публикувано: 24 June 2005 - 02:50 PM

Цитат

Здравей, noks! Струва ми се, че си от Бургас .......

Извинявам се че влизам в този разговор .....
но Красен ти от Бургас ли си .... или пък има ли някой друг от района ....... защото аз съм от Царево и ще ми е приятно да срещна моя Ajax с някой негов събрат .... виж софиянци как си определят срещи ....... трябва да се организираме, ако ни има разбира се, а не съм само аз.

#90 Потребителят е офлайн   Красен Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 316
  • Регистрация: 01-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 24 June 2005 - 05:15 PM

Не се намесваш - това е форум все пак b) .

Да, от Бургас съм, а и не само аз от списващите в този форум... има и доста хора като теб от околните населени места, макар и част от тях да живеят вече в София. Нямам нищо против среща, но да знаеш, че аз нямам лабрадор, а голдън... което не е пречка де. r)

#91 Потребителят е офлайн   laboriero Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 31
  • Регистрация: 27-May 05

Публикувано: 24 June 2005 - 06:51 PM

За Romario: можеш да ми пратиш родословието което са ти дали от Горна Оряховица на мейла: laboriero@yahoo.com и ще го проверя!

#92 Потребителят е офлайн   iglika Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 798
  • Регистрация: 24-June 05
  • Location:София

Публикувано: 24 June 2005 - 07:08 PM

Здравейте и от мен, аз съм Иглика. В нашето семейство всеки си има Лабрадор-Баркли е на Мартин, а Багира е моята! Шега, и двете кучета са ни общи, ама така и аз да се представя, като собственик на Лабрадор!

#93 Потребителят е офлайн   gogdelb Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 22-April 05
  • Location:Пловдив

Публикувано: 24 June 2005 - 07:20 PM

Бре много собственици на лабрадори се появиха - браво!!!

Казвате ,че съществуват разлики между лабрадора и голдъна в психиката и поведението, но не уточнявате какви са те...
Не съм запознат много добре с тези породи, имал съм контакти, но наблюденията ми са бегли и повърхностни.Така, че моля да ми обясните.

#94 Потребителят е офлайн   Teddy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 662
  • Регистрация: 16-May 05
  • Location:София, Младост 1

Публикувано: 24 June 2005 - 07:56 PM

b) Така, така, чрез нахалство към прогрес b) - ние с Ени тук от месец "нахално" си пишем самички в темата и добре, че е Инчето да ни поддържа разговора и сега...... усилията ни се увенчаха с успех. b) Ама то сега само аз останах без аватрче на размятващо уши лабрадорче. Ще видите вие като си взема бебето и ще ви покажа най-сладкото лабрадорче. Е, няма да му се веят ушите ама нищо:).
О! Я да си питам аз в аванс:) - ходих до борсата (специални благодарности за перфектното упътване, Иглика - аз съм принципно като муха без глава, а от първия път го открих) и купих две панички и кокали. Кокалите незнам дали не са малко малки, ама Мартин каза средните и аз взех средните b) . Оооооооо видях и суууупер сладурските нашийници на разни животини - върха са. Ама въпросът ми беше за въже - имаше само големи, почти колкото него в момента, и затова не му взех. Дали мога да приспособя нещо временно. Някакво "обикновено" въже. Защото като бях на гости на един малък лабрадор (на три месеца) и той много симпатично си дърпаше въжето и много искам и моето бебе да си дърпа въжето r) .И може ли вместо старо одеяло да взема стар чаршаф, че нещо не можем да намерим одеялото? Чаршафът ще свърши ли работа?
User's Signature

Прави каквото трябва, да става каквото ще!

#95 Потребителят е офлайн   Eni Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1306
  • Регистрация: 04-October 04
  • Location:Плевен

Публикувано: 24 June 2005 - 08:04 PM

Уфффффффф! Как хубаво се намирате тези, дето живеете на морето. А от Плевен как пък един не се обади. Писах и във форума на плевенския Евроком и пак нищо. Е неможе да няма и други лабрадори в града. Така ми се иска да се срещаме някъде в града. Моят чернушко е страшно дружелюбен и си играе с почти всяко срещнато куче /изключвам едни ръмжащи овчарка и ротвайлер/. Умира си да грабне повода на другото куче и да го поведе - като впрегнати кончета са. Така довежда при стопанката му един непослушен мъник, който обича да се отдалечава. w) d) w)
User's Signature

прочети правилата за подписите

#96 Потребителят е офлайн   In4et0 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2722
  • Регистрация: 06-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Белгия
  • Interests:Дого Аржентино

Публикувано: 24 June 2005 - 08:24 PM

Ени, от Плевен са ку4ето и анери, те са с няколко кучета, но нямат лабрадор. b)
Теди, незнам дали е добра идея да позволяваш на кучето ти да си играе с каишката. Ако искаш да дърпа нещо по-добре му купи отделно въже (продават се и такива за целта) . Просто сега ще си играете веселичко, но като порасне това създава много неудобства при разходка, най-малкото ще ти лигави каишката bl) l)
User's Signature

Бъдете ГЛУХИ когато хората ВИ казват, че ВИЕ не ще можете да осъществите мечтите СИ

#97 Потребителят е офлайн   Eni Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1306
  • Регистрация: 04-October 04
  • Location:Плевен

Публикувано: 24 June 2005 - 08:32 PM

А на Teddi и завиждам за сладките "тревоги" по посрещането на лабрадорчето. Тоя момент на очакване е много приятен. Спомням си как и аз се чудех какво да купя, кое ще е най-доброто ...и т.н. Ама после пък какво идва - няма да разказвам. Сама ще го усети. НЕВЕРОЯТНО Е! Може би защото много исках това кученце и доста дълго време го търсих. Имам чувството, че вчера го донесох вкъщи, а вече са минали почти шест месеца и той е толкова голям и различен от оная малка топчица. И е толкова умен. Разбира от дума , поглед, жест. Е ,занимавам се с него и в къщи и навън. Доста ми помогна написаното в Dog.bg и в руски форуми четох за възпитанието на лабрадори и за отглеждането им. Самата аз нямам кой знае какъв опит - първото ми куче мина без такива възпитателни мерки от моя страна, и затова имаше моменти, когато трудно се справяхме с него. Сега ми е по-лесно и съм по-спокойна. А най-важното е, че има кого да попиташ. Форумът на dog.bg в това отношение е the best.
User's Signature

прочети правилата за подписите

#98 Потребителят е офлайн   Eni Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1306
  • Регистрация: 04-October 04
  • Location:Плевен

Публикувано: 24 June 2005 - 08:36 PM

Цитат

Ени, от Плевен са ку4ето и анери, те са с няколко кучета, но нямат лабрадор.

И това е добре, благодаря ти за информацията. Може пък да ми излезе късмета и някой с лабрадор да се обади. d)
User's Signature

прочети правилата за подписите

#99 Потребителят е офлайн   Rosen Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 24-June 05

Публикувано: 24 June 2005 - 09:01 PM

Добър вечер. Най-после и аз да драсна някой ред. От година и два месеца гледам Лабрадор и от първите дни, та и до сега се чудех, какво съм правил, когато го нямаше. И после си спомних. Не ставах в 06.30ч за първата разходка след последната ваксина. Не го извеждах по 6-7 пъти на ден, докато порасне. Не излизах с топка и лакомства за да се занимавам с него, в градинката до нас. Не го водех почти всяка събота и неделя на поляната до Хилтън. И най-важното, никога преди това не съм се разхождал с найлонови пликчета по джобовете, за да събирам, ъ .... преработена и изхвърлена храна. И всичко това е нищо в сравнение с удоволствието да имаш и да се радваш по всеки възможен начин, на този невероятен представител на семейството на кучетата. Защото Лабрадора е точно такъв. Безкрайно чаровен, с невероятен интелект, винаги готов за игра и много привързан към семейството. Какво може повече да се иска.

#100 Потребителят е офлайн   Eni Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1306
  • Регистрация: 04-October 04
  • Location:Плевен

Публикувано: 24 June 2005 - 09:18 PM

Наистина е така. Общуването с Лабрадор е голямо удоволствие. Радвам се ,че се увеличават почитателите на тая порода във форума.
User's Signature

прочети правилата за подписите

  • (70 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни