Dog.bg Форуми : Американски питбул териер

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (379 Страници) +
  • « Първа
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Американски питбул териер

#101 Потребителят е офлайн   usa_pitbull Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 20-April 05

Публикувано: 26 April 2005 - 08:37 PM

nqkoi 6te mi obqsni li podrobno kak se zaka4at snimki? iskam da vi pokaja pita na edin priqtel

#102 Потребителят е офлайн   bagira Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 807
  • Регистрация: 30-January 05

Публикувано: 26 April 2005 - 09:21 PM

мисля, че тук във форума имаше тема с подробно описание на това как се качват снимки.потърси я ;) d)
User's Signature

PUNISH THE DEED, NOT THE BREED!

#103 Потребителят е офлайн   mik Икона

  • Breeding for Quality,NOT Quantity
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2631
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 27 April 2005 - 10:16 AM

Цитат

su6testvuva li naistina takuv godi6en danuk v razmer na 1000 evro za stopanite na pitove ili prosto mik v izblik na nervi si go e izmislila horata kato men, koito imat jelanie da si vzemat pit?
az sum na 22 godini, gledqam ku4eta ot 8 godi6en i imam predstava za kakvo stava vupros otnosno otglejdaneto i grijite, koito sa neobhodimi za pravilnoto vuzpitanie na ku4etata. purvoto mi ku4e be6e kralski pudel, koito po4ina ot starost, sled tova vzeh elitna nemska ov4arka, koqto be otrovena ot neizvetsen za men 4ovek, moje bi za6toto be6e otli4en paza4 i ne dopuska6e nikoi da pripari v dvora ni(koeto qvno ne se e haresalo nqkoi). s tova iskam da kaja, 4e obi4am vsi4ki ku4eta, nezavisimo ot porodata im i mislq, 4e nqma ku4e koeto se rajda "babait", ima ku4eta koito se obu4avat da budat babaiti. iskam da si vzema imenno pit, za6toto vijdam ogromna sila v tqh, vsqvat respekt samo s pogled. razbira se ne otri4am, 4e sa opasni, no mislq 4e pri edno pravilno vuzpitanie i otdelqne na neobhodimoto vreme pita moje da bude izklu4itelno disciplinirano ku4e, kato vsqko drugo.
az su6to sum ZA psiho testovete za sobstvenicite na pitove, za6toto vijdam kak se organizirat bitki, koeto vodi do ogromni naru6eniq vuv psihikata na pitovete, koito ve4e naistina stavat nekontroliruemi.
bagira, kaji mi kak da izvur6a podbora na jenska za pita na edin priqtel, kak moga da razbera istinski li e ili...ako iska6 ostavi si emaila i 6te ti pratq snimki na ba6tata na eventualno moq pit, za6toto ne znam kak da zaka4a snimkata.

Здравей ;)
Данъците са zа Германия,като преди няколко години Питът е официално zабранен zа внос,иzнос,раzвъждане и дори притежаване ако даденият човек не отговаря на дадени характеристики.Освем Пит,в таzи графа т.е. Първа категория бойни кучета влиzат АСТ,Бултериер и мелеzи от тях.За да притежава човек такова куче тук трябва да няма досие и да не е криминално проявен,да притежава собственна къ6та,zа6тото в блоковите е zабранено отглеждането на такива кучета като цяло.Необходимо е кучето да се кастрира,да се води винаги на повод и с намордник.Има въzможност такова куче да се освободи от носенето на намордникът ако премине успе6но преz тест zа социалzаzия,което се одтава само на около 10 до 15 % от всички кучета.И въпреки всички теzи ограничения собственникът е длъжен според областта да zапла6та годи6ен данък от порядакът на 600 до 1 000 евро.Кучетата чийто стопани по една или друга причина на успеят да отговорят на всички иzисквания биват иzzемани от раzличните органиzаций zа За6тита на животните.Теzи който са определени чреz раzлични тестове zа иzклучително опасни се евтаниzират,другите се кастрирват и се настаняват в домове zа кучета.Търсят се нови стопани който имат въzможността да отглеждат такова куче както финансова,така и фиzическа а съ6то и психическа.Прави им се психо тест и се zадължават да ходят с кучето на раzлични курсове по социалиzация и въпреки това се проверяват от дадено лице периодично дали се грижат zа кучето според иzискванията.
Ето това би било чудесно ре6ение zа Бг,така 6тяха да имат такива кучета само хората които найстина умеят да се грижат zа тях както трябва беz да представляват опастност zа об6теството.

#104 Потребителят е офлайн   mik Икона

  • Breeding for Quality,NOT Quantity
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2631
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 27 April 2005 - 10:18 AM

Bagira,иzвинявам се zа думите,но въпреки това zа мен е беzотговорност n)

#105 Потребителят е офлайн   mik Икона

  • Breeding for Quality,NOT Quantity
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2631
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 27 April 2005 - 10:21 AM

Цитат

Цитат

Тук става въпрос zа кинология,а такова куче не е приzнато от FCI,това ми е достатъчно zа да не го смятам zа порода.

mik
Кинология е наука за кучета, не за FCI ;) питовете са си кучета, какво да ги правим)
Да не минаваме към обсъжданията на семействата и т.н. защото това определено няма да е кинология)))

Фурия,права си,но ти като майка би ли поверила в ръцете на детето си такова куче???
Би ли рискувала както неговият живот така и на околните хора и животни?

#106 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 27 April 2005 - 10:48 AM

Наредби в Германия

#107 Потребителят е офлайн   mik Икона

  • Breeding for Quality,NOT Quantity
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2631
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 27 April 2005 - 11:05 AM

Цитат


Да,това е част от инфото,но zа всяка от 16 области zаконите са раzлични и тук в Байерн е така както описах.Пропуснах да отбележа,че кучетата над 25 кг трябва да са на повод,обаче до сега никой не се е оплакал от това,че моето е вечно беz повод.дори полицай са ме спирали да ме раzпитват zа нея,няма проблем,че е беz повод.Единственно са ми правили zабележка,че карам колело и я държа на повод,каzаха,че било опасно zа мен ако ме дръпнела ;)
В градът в който живея има и Ротвайлери който се раzхождат беz поводи,дори някакви Пит мелеzи бях видяла свободни,явно,че ако няма постъпило оплакване няма и проблеми кучето да се води свободно там където няма други кучета.В горите е zабранено да се пуска каквото и да било куче,zа6тото има лесничей и ако видят бяга6то куче се смята,че гони някое животно и 6те го zастрелят беz да им мигне окото и 6те са в пълното си право a)

#108 Потребителят е офлайн   bagira Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 807
  • Регистрация: 30-January 05

Публикувано: 27 April 2005 - 12:47 PM

аз съм абсолютно съгласна със всички тези закони, без това, че бойните породи задължително на повод, а другите не(как аз примерно да опаза на някой кучето).нямам нищо против да ги има в БГ и дори , ако трябва да се гласува аз ще съм абсолютно ЗА.но това е масова черта на цялата население и вече не става въпрос само за питове, всички много добре знаят, че почти всяко куче може да стане "Убиец".
мик казаваш за керсовете-това за мен е нещо, което всеки притежател на куче, независимо от породата трябва са посещава, но в БГ не всеки има тази възможност.

и като си въведе задължителен повод само за бойните породи какво си решава?!май нищо, аз както и много дреги хора с пит, стаф и дого(около нас) си водим кучетата на повод, независимо, че някои не са опасни и непрекъснато се появяват някакви пуснати безразборно кучета.нам мене това ми се случва всики ден.последното беше, че аз минавам с Оскар м/у два блока при нас и изведнъж си появява някакво подобие на хъски, но 2 пъти по-голямо.навира се буквално в устата на моя, а собственичката на около 23-24(не дете представи си) си стои и си пеши най-спокойно.е аз за колко кучета да си грижа?!освен за мойто и за безразборнао пуснатите ли??как се постъпва в такива случай в Германия??

мисля, че както в Германия ,така и в други държави са намерили решение на тези проблеми, но в БГ????
User's Signature

PUNISH THE DEED, NOT THE BREED!

#109 Потребителят е офлайн   bagira Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 807
  • Регистрация: 30-January 05

Публикувано: 27 April 2005 - 12:49 PM

Цитат

Цитат

Цитат

Тук става въпрос zа кинология,а такова куче не е приzнато от FCI,това ми е достатъчно zа да не го смятам zа порода.

mik
Кинология е наука за кучета, не за FCI ;) питовете са си кучета, какво да ги правим)
Да не минаваме към обсъжданията на семействата и т.н. защото това определено няма да е кинология)))

Фурия,права си,но ти като майка би ли поверила в ръцете на детето си такова куче???
Би ли рискувала както неговият живот така и на околните хора и животни?

пак говориш без да знаеш!!!!какво значи такова куче??? a)
User's Signature

PUNISH THE DEED, NOT THE BREED!

#110 Потребителят е офлайн   mik Икона

  • Breeding for Quality,NOT Quantity
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2631
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 27 April 2005 - 10:27 PM

Чувала съм ги теzи историй,ама как така глупавите свободно пуснати кучета се врът все в устите на Питове,дете моля те съвzеми се n) Става6 сме6на b)

#111 Потребителят е офлайн   bagira Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 807
  • Регистрация: 30-January 05

Публикувано: 29 April 2005 - 12:39 PM

е извинявай, лел4е l)
говори си не ми пречиш.ама аз ти казвам какво е, па ти си мислу квото искаш.ма нали си компетентна по всичко са що не кажеш нещо?!защото знаеш, че е така.кой знае и твойте свръх умни и възпитани овчарки колко пъти са го правили, пък после пит били виновни.
User's Signature

PUNISH THE DEED, NOT THE BREED!

#112 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 29 April 2005 - 01:59 PM

mik

Моля, хайде без лични нападки и предположения за семейството на опонента.

bagira
Аз разбирам гледната точка на Мик, за съжаление 99% собствениците на питовете не се държат като читави стопани, и за това отговорните стопани и феновете на породата също го отнасят покрай другите. С това за съжаление трябва да свикнеш, предубеждението спрямо хората, които имат пит или АСТ, е факт, уви.

Завчера Лео беше нападнат от овчарка. Без никакво предупреждение ей така изведнъж му се нахвърли и го захапа за главата. И сега сме с дупка около ухото, биха ни антибиотик, кучето ми не е добре. Така че легендите за кучета, влизащи в устата на другите, не са легенди. Просто около подобни случки не се вдига скандал - не е интересен на публиката. Ако на мястото на овчарката беше пит - щеше да се вдигне олелия до небе - случката е станала в парка следобяд, сума ти хора са я видяли. Но понеже не беше пит, реакцията на зрителите е била корено различна: един дядка даже поспря да гледа сеира как се опитваме да разтървем кучета и самодоволно рече:
- Овчарката няма да пусне, да знаеш.

Ако беше пит - щеше да отнесе псувни и проклятия. А за мен всъщност няма принципиална разлика куче от коя точно порода напада моят любимец.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#113 Потребителят е офлайн   bagira Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 807
  • Регистрация: 30-January 05

Публикувано: 29 April 2005 - 04:23 PM

съгласна съм с това, което казваш.и много се радвам, че си един от малкото хора, които разбираш нас-питовете.
а колкото до славата-ДА.но не може някои си да ми обяснява, че било глупости, че други кучета идва ли, че майка ми и баща ми са некви ненормалници и че изобщо нямало такава порода-АПБТ.
абе кво да й обяснявам.
User's Signature

PUNISH THE DEED, NOT THE BREED!

#114 Потребителят е офлайн   sundy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 523
  • Регистрация: 17-November 04
  • Gender:Female
  • Location:Бургас... again...
  • Skype:

Публикувано: 29 April 2005 - 04:46 PM

Furia_S, съжалявам за Лео, надявам се да се оправи скоро и без последствия s)
За съжаление много притежатели на овчарки и овчаркоподобни смятат, че като си вземат такова "умно" куче то едва ли не ще е родено научено на всичко и не полагат никакви усилия за възпитанието му. Предполагам, че това е резултат от многото "Рекс"-оподобни филми, което кара хората да си вземат "популярната" порода куче смятайки, че послушанието и човеколюбието му са даденост по рождение, а не резултат на дълга и упорита работа, както и не малко монтажи r) b) r)
Истинската НО трябва да бъде уравновесено и спокойно куче, което освен това да е способно да защити при нужда (и след съответното обучение) стопанина си... това обаче не винаги е така, особено с кучетата, които наричат овчарки по парковете и поляните - повечето от тях са нервни, даже истерични, доминантни или пък страхливи... резултат на т.нар. "квартално развъждане", което ми е болна тема и не искам отново да я зачеквам a)
Та тези кучета за мен са много по-опасни от питове, притежавани от нормални и отговорни собственици именно защото техните собственици са безотговорни (имаме доста неприятни случки именно с "овчарки" и само една с пит... това трябва да говори нещо) За съжаление точно заради безотговорни стопани на питове и раздухването на случки по медиите, свързани с битки и ухапвания от тях е излязла славата на порода-убиец и това се стоварва на гърба на останалите s)
Всяко куче може да бъде точно толкова опасно, даже и повече колкото пит, стаф или каквото там разбирате под "опасно" куче, ако собственикът му няма отговорността да контролира или обезопаси кучето си... Порода "куче-убиец" няма, има стопанин-простак a)
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#115 Потребителят е офлайн   bagira Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 807
  • Регистрация: 30-January 05

Публикувано: 29 April 2005 - 08:28 PM

b) b) еми как даго обясниме това на такива като Мик?????????????2 bl)
User's Signature

PUNISH THE DEED, NOT THE BREED!

#116 Потребителят е офлайн   sundy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 523
  • Регистрация: 17-November 04
  • Gender:Female
  • Location:Бургас... again...
  • Skype:

Публикувано: 29 April 2005 - 09:11 PM

Предполагам, че Мик има своите съображения да говори така, вероятно поради личен и явно не особено приятен опит с кучета от породата (или подобни на нея), както и със собствениците им. Не съм съгласна с начина й на изразяване, но тя има право на своите убеждения, както и ние на нашите.
Глупаво е да се стига до лични вражди и нападки, когато по-скоро има нужда от обединение на всички кучкари, за да покажем че като цяло сме етични и разбрани хора r)
Всеки има предпочитания и неприязън към определена порода куче - не може да харесваш абсолютно всички, но е задължително да обичаш твоите w) ... това те прави кучкар, а не прост кучепритежател b) Така че нека да не се заяждаме на дребно като из градинките кое куче на кого се е завряло и кой кого ухапал, а особено пък кой е по-опасен... Ако всички са достатъчно отговорни, за да не позволят кучето им да се "навира" където не трябва, както и тези с "опасните" кучета да не позволяват да се стигне до проблем със "заврялото" им се куче, не мисля че ще има толкова полемики в бъдеще. В повечето случаи проблемите идват от стопаните - това сигурно го повтаряме за 100-ен път - едни от тях самонадеяни, че нищо не може да се случи с кучето им, затова то е без контрол и се вре навсякъде, други безотговорни и зарязали заядливеца си да ходи да се дърля с който свари, трети несъобразяващи се с бягащите в храсталака собственик и "опасно" куче с намордник, като че ли завиращи се нарочно при тях, за да могат да кажат после "Кучето ти е убиец"... Ситуациите са неизброими, инциденти понякога се случват и при най-добро желание от двете страни за избягване на конфликт, но важното е всичко да се разреши по цивилизован начин и да се съобразяваме с останалите - все пак ние и нашето куче не сме единствени на света r)
Пак стана длъжко, ама като заобяснявам... bl) n) bl)
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#117 Потребителят е офлайн   bagira Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 807
  • Регистрация: 30-January 05

Публикувано: 29 April 2005 - 10:37 PM

е споко бе, обяснявай си ;) b) l)
точно това и аз се опитвам да обясня на Мик.всяко едно куче можи да бъде убиец(по-точно да го направят), но не трябва да се позволява това нещо .но определено начина не е като мразиш дадена порода или смяташ, че такава не съществува(въпреки, че тези кучета стават все повече), както и не е начина цитирам:"след като се zавърна 6те отърва кварталът от теzи мъки и кучетата 6те отидат в куче6кият ад,нямам намерение да съм в постоянен страх кои идиот 6те ре6и ..."
аз да попитам-това ли е начина?!
исках да се опитам(но нестана) да говоря и обясня ня Мик, че проблема не е само в пит, стаф и т.н.дори проблема не е в кучетата. как един добре гледан, воден на у-ще пит никога не епускан на бой, както и не е провокиран(защото има и такива), не налита и се разхожда с други кучета, а като види човек го облизва целия, това пак ли е куче убиец???
абе въобще не можем и да го каментираме това.ясно е едно и колкото и Мик да не иска да си го признае е факт-не са виновни кучетата, както и невинаги са виновни само"изродите" с кучета-"убийци", а ако всеки сии води дом. любимец вързан съм сигерна на 99%, че няма да има такива проблеми. cl)
но естествено това не е възможно, защото повечето хора са такива като Мик и си мислят, че понеже не са с тъп ПИТ БУЛ , а с "по-умно" куче могат да си го водят спокойно . a) n)
е това е истината-"да се съобразяваме с останалите - все пак ние и нашето куче не сме единствени на света ..." r)
User's Signature

PUNISH THE DEED, NOT THE BREED!

#118 Потребителят е офлайн   mik Икона

  • Breeding for Quality,NOT Quantity
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2631
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 29 April 2005 - 10:43 PM

Цитат

е извинявай, лел4е l)
говори си не ми пречиш.ама аз ти казвам какво е, па ти си мислу квото искаш.ма нали си компетентна по всичко са що не кажеш нещо?!защото знаеш, че е така.кой знае и твойте свръх умни и възпитани овчарки колко пъти са го правили, пък после пит били виновни.

Ако аz съм лелка,zначи ти си бебе l) l) l)
Какво да ти кажа,каквото и да е то няма да ме раzбере6...
А би ли успяла да удържи6 кучето си когато се раzминавате с друго такова от съ6тият пол???За6тото съм далеч от мисълта,че в такъв момент 6те помогнат каквито и да било команди...а,ако наблиzо няма и дърво zа което да върже6 кучето или ти да се хване6???
Картинката с...Упс,иzвинявай,но не можах да го одържа ми е поzната...Напълно е въzможно твоето куче да не влиzа в таzи графа,но това е само въпрос на време т.е. всяко не6то с времето си.
Съ6то както моите кучета към 5 тата си година zагубват желание да играят и контактуват с други кучета иzбягвам да ги събирам с такива zа да се иzбегнат конфликти и кучетата с който имат контакти са малко и от противоположен пол.
Но,аz съм наясно с това,че може да стане беля и просто не ги събирам с други кучета и особенно иzгубват търпение към малки кученца понеже са им досадни...вzимам мерки и няма нито един инцидент до сега.
Съжелявам zа случаят с Лео на Фурия,но както има агресивни Питове така има и НОК,а и Санди се иzраzи много добре и бих се zакачила zа каzаното от нея,че прекомерната популярност вреди на породата и това са реzлтатите.Съ6то така се получи преди няколко години в родният ми град...има6е няколко Далматинки който и на Пит не отстъпваха,е това нормално ли е според теб???
Работата е там и в това,че раните от НОК са само 2 на брой максимум 4 пробивни и не особенно дълбоки...виждала ли си нахапано от Пит куче?
Теzи който аz съм виждала и са оживявали са обеzобраzени zа цял живот,други са инвалиди.Доберманче на около 6 месеца беz око,буzа и личева кост...ухото е само наполовин...едва го спасиха и сега е психясало от страх тъжно животно.Пудел zа 2,3 мин осакатен,а Пита е имал време и стопанката да подреди хапейки я по лицето....Беzброй раzкъсани кучета има в градинката zаровени където ходя в Стара Загора.Нямам добри впечатления от Питове и няма добра дума която мога да кажа,лично zаявявам,че ако Пит нападне мое куче 6те се погрижа да не живее дълго.

Единственно поzнавам един човек с АСТ и кучето бе6е преz първите 2 год от животът си нормално,не напада6е...до мом в който нападна и уби,обаче момчето се окаzа свястно и не го води никога пуснат нито пък иz градинките с кучета.Друг случай с един Бултериер,куче което няма равно по послу6ание,води се беz повод и на6ийник дори,бил е бияч,но и идея си нямам как са го превъzпитали,сега е ангелче w)
това са обаче редки случай...zа жалост.

Прекалено отговорна съм и прекалено силно обичам кучетата си zа да ги пусна да се бият с каквото и да било куче беz zначение от породата.
Ако бъдат нападнати се отбраняват сами и до сега както каzах имам само 1 6ито куче и то бе6е ухапано от друго НОК.Един 7 годи6ен мъжкар подреди Пита на съседите и кучето в афект zа малко да отгриzне пръстите на стопанинът си,а след няколко дена zахапа zадникът на жена му b) b) b) .Кучето иzчеzна след няколко дена b) .След zавръ6тането ми 6те се погрижа по zаконен начин и останалите 2 Пита в кварталът който са в блиzода иzчеzнат zа винаги.
Не бих имала ни6то против ако Питовете се водят на повод,не се раzхождат свободно по улиците,не хапят деца,не хапят въzрастни хора,не убиват кучета...Ако ми покаже6 един такъв Пит,евала...обаче няма.

#119 Потребителят е офлайн   mik Икона

  • Breeding for Quality,NOT Quantity
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2631
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 29 April 2005 - 11:01 PM

Тоzи който има агресивно,проблематично,опасно или раzгонено куче се съобраzява с другите,неписан zакон.Как да преминавам по улицата с кучето си при положение,че то е на повод до моментът в които сме в градинката или паркът...виждайки как дадени перzони насъскват Пита си в мом в които ме видят???Кажи ми как да мина по дадена пътека при положение,че е единственната въzможна и там си седят някакви идиоти с Питове???
Имало е спречквания и с кучета от други породи,но те са толкова несериоzни и по принцип zа определяне мястото на дадено куче в глутницата,че дори не е имало нужда да се намесваме.За6тото ако неzнае6 борбите zа ранг в глутницата нямат ни6то об6то с теzи на Питовете при който борбата е до смърт.
Неzнам zа6то,но не съм имала и проблеми със стопаните на други породи кучета,макар и да има понякога свади между кучетата,хората са раzбрани и се раzделят кучетата..

Правилно е,че проблемът е в стопаните на Питове и той няма да се ре6и до мом в който не престанат да мислят като теб,че кучето им не е опасно.Важно е да се вzемат превантивни мерки и не да се чака кучето да ухапе zа да се zапочне с обучението,а да се води винаги и само на повод и с намордник,далеч от градинките с нормални ку4ета.

Ако се съмнява6 в интелектът на НОК и всички останали овчарки иди в Сириус и виж това zа което може6 само да мечтае6 имайки Пит.Дисциплината и пословична,едно такова куче не е опасно,то е контролеруемо като дистанционно..погледни Белгийските овчарки и пак 6те си говорим.

#120 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 30 April 2005 - 12:56 AM

mik
Мче то питовете не хапят хора (не и повече от другте породи, най-много хапят дребните породи щото ги подценяват), те нямат агресия към хората, само към себеподобните (вътрешновидова агресия). Какви са тези ужаси за това "Не бих имала ни6то против ако Питовете се водят на повод,не се раzхождат свободно по улиците,не хапят деца,не хапят въzрастни хора,не убиват кучета..."

Кога питовете са хапали деца и възрастни? Проблемът им е само с другите кучета, но породата не ни е виновна, казах по-горе, питовете ги взимат повечето комплексари за да се самоутвърждават за сметката на кучета, а после такива като Багира не могат да докажат че нямат сестра((((
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

  • (379 Страници) +
  • « Първа
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни