Dog.bg Форуми : Американски питбул териер

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (379 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Американски питбул териер

#81 Потребителят е офлайн   In4et0 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2722
  • Регистрация: 06-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Белгия
  • Interests:Дого Аржентино

Публикувано: 24 April 2005 - 07:51 PM

Furia, според мен има изключения въпреки, че 70-80 процента от питбулите ("порасналите") са агресивни към кучета. Но аз лично познавам няколко питбула, от квартала, които са много социализирани кучета и се разхождат нормално с другите кучета, без никаква замисъл да се бият с някое куче. В тази част бих казала, че и bagira може би е пропуснала нещо, защото знам, че е опитала да го направи ненападателен. Просто наистина това куче не е за всеки d) Искам някой ден да запиша на съседа кучето при разходка и при някоя тренировка. Сега се върнахме от 2часова разходка из полетата, като се засичахме с много кучета, някои от тях от същия пол, без никакви инциденти. Послушанието му също ми го доказа за пореден път. Абе всякакви хора-всякакви кучета...
Качена снимка
Качена снимка
User's Signature

Бъдете ГЛУХИ когато хората ВИ казват, че ВИЕ не ще можете да осъществите мечтите СИ

#82 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 24 April 2005 - 09:12 PM

In4et0
Да, кучето не е за всеки, и аз това имах впредвид. А твоят съсед с неговия питбул няма ли достъп до интернет? щеше да е интересно да разкаже за кучето си и за възпитанието му, че от питовете си имаме само багира във форума. Аз намирам питовете и стафове за чаровни, красиви, мощни, и т.н. и т.н. Адски ги харесвам но надали ще си взема.... най-много да си взема стаф-бул, те са по-дребни, горе долу по същият начин изглеждащи, но ме притеснява страхотната им енергия.... не съм сигурна - за сега - че мога да осигуря много движение на толкова енергично куче.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#83 Потребителят е офлайн   In4et0 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2722
  • Регистрация: 06-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Белгия
  • Interests:Дого Аржентино

Публикувано: 24 April 2005 - 09:17 PM

Ами има интернет от време на време, но не е чак толкова запален по кучетата. Ще му кажа да поразкаже нещо интересно b)
А какво представляват стаф-бул? Можеш ли да качиш някоя снимка тук или в темата за стафовете?
User's Signature

Бъдете ГЛУХИ когато хората ВИ казват, че ВИЕ не ще можете да осъществите мечтите СИ

#84 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 24 April 2005 - 09:32 PM

направо тук ще я закача, надявам се питовете като големите батковци дане се разсърдят. Стафбултериер не е същото като АмСтаф.

Качена снимка

Качена снимка

около 20 кг и 40 см в холките. Тоест по-дребни са, и нямат тази агресия към другите животни. А като видят човек ставали куче - убиец: ще облизват до смърт. Компаньони изцяло...
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#85 Потребителят е офлайн   mik Икона

  • Breeding for Quality,NOT Quantity
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2631
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 24 April 2005 - 10:59 PM

Bagira,права си,че повечето питове не нападат хора,но в момент в които са zахапали дадено куче и отчаяният му стопанин се опитва да го отърве от таzи апаст...Ами 6те ти раzкажа една история zа пита на съседите ми в Бг,те си го пускат редовно сам иz кварталът беz надzор и налита на всичко 6то се мърда,нападна и уби Среден пудел,а когато стопанката на пуделът се е опитала да спаси кучето си Питбулката я е zахапала zа главата n) и едва тогава са се намесили минувачи.Кучето т.т. Пуделът умира след 3 дена мъки с раzкъсани вътре6ни органи и счупени крака,раzходи по лекари над 400 лева...лекари както zа кучето така и zа стопанката,лицето и съ6то е било zахапано...и тъпите стопани на кучето се иzмъкват само с 200 лева глобичка.
Според мен каквото и да си говорим пита си е едно непредскаzуемо куче на което не може6 да се довери6,че то на хора на скачало,zа6тото в афект zа него не е важно дали е човек или куче или котка,а може и дете...Тоzи съ6тият пит е zахапал и случайно минава6то дете n)
Имам и други съседи със женски пит и те съ6то го пускат съвсем спокойно,майка ми и съседката с убитият Пудел вече са в паника и са ми zаръчали да им купя от тук палки с ток,хората живеят в постоянен страх.
Ами може и да не е правилно,но след като се zавърна 6те отърва кварталът от теzи мъки и кучетата 6те отидат в куче6кият ад,нямам намерение да съм в постоянен страх кои идиот 6те ре6и да си прави експерименти понеже или аz или кучето ми не му харесваме и 6те си насъска помиярът.
Иzвинявам се zа тонът,ни6то лично,но според мен теzи кучета трябва да бъдат zабранени иминно zа6тото са непредскаzуеми и неконтролеруеми,а аz 6те се постарая в на6ият квартал да няма питове,zа6тото моят живот,тоzи на семейството,приятелите и кучетата ми е много по важен от тоzи на няколко пита.

#86 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 24 April 2005 - 11:06 PM

mik
Абсолютно не си прав/а и явно не познаваш породата за която пишеш. Това което разказа можеше да се случи и с ротвайлер и с ризеншнауцер и с дого и с още куп едри породи, стига да са били насърчавани да хапят хората. самият факт че стопаните му са пускали кучето да се разхожда само вече говори много за това, какви "стопани" са били. Аз пък познавам един ризен, дето го пускаха в Студенски град да се разхожда сам, та както си седяхме в стаята на "собствениците" му, чухме лай, ръмжене и викове отвън, "стопанинът" погледна през прозореца и спокойно каза:
- Я, ма той пак май ухапа някой.
В случая породата няма значение - при такъв подход каквото и да е кучето все ще е изрод.
Питовете са селектирани и по този признак - во мемента на бойната тръпка ДА НЕ ПОСЯГАТ на човек. По време на кучешките двубои животните ги държали собствениците на кучето-противник, тоест непознат човек. В момента на битката трябваше да може човека да ги разтърве - така че кучета с явно изразена агресия спрямо човек са били жестоко бракувани преди. Явно от времето откоето са се навъдили самозвани развъждачи от рода на "дай да заплодим моето момиче с твоя хубавец" качеството на кучета е драстично спаднало, защото истински пит не бива да посяга на човек.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#87 Потребителят е офлайн   mik Икона

  • Breeding for Quality,NOT Quantity
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2631
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 24 April 2005 - 11:27 PM

Фурия,права си zа това,че не са били никога селектирани и насърчавани да нападат хора,но нима на дне6но време някой в Бг раzвъжда качественно Питове???
Отговорът е не и zапложданията стават по описаният от теб начин,чреz поzнати,блиzки и дори кравно сродни кучета.Поzнавам лично човек които zапложда кучката си със собственните и синове,друг пък с братята и от съ6тото кучило,zа6тото представи си така 6тели да иzлеzнат супер бойци.Да,ама не,оцеляват 1 или 2 кученца от кучило,другите са с генетични дефекти и иzмират ден,два след раждането.Виждала съм такова кученце,гледката е потрсава6та...бе6е с оголен гръбнак и огромна глава.Едно от оцелелите кученца вече се слави иz градът като куче убиец,а сред нахапаните има не само кучета,а и собственникът му съ6то.Надявам се следва6тия път да му отхапе главата,че да спре с тия глупости вече.
Нямам ни6то против питовете когато стопанинът им може да си ги контролира и не се стига до боеве или охапвания на хора.Обаче zа жалост малко са теzи който освен глупавата си глава умеят да носят и отговорност n)

#88 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 24 April 2005 - 11:50 PM

mik
разбирам) за повечето неща си права, но при добро желание и грамотен подход към нещата може да се отгледа едно възпитано куче. само че ще се иска много труд и знания, това му обясняваме на човека, който иска питбул)
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#89 Потребителят е офлайн   mik Икона

  • Breeding for Quality,NOT Quantity
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2631
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 25 April 2005 - 12:07 AM

Цитат

mik
разбирам) за повечето неща си права, но при добро желание и грамотен подход към нещата може да се отгледа едно възпитано куче. само че ще се иска много труд и знания, това му обясняваме на човека, който иска питбул)

Пи6и ми на ICQ ако желае6 ;)
За жалост повечето собственници на питове са или о6те деца или не са особенно грамотни,че то такива хора себе си не умеят да контролират,а камоли едно куче от тоzи тип n) .
Страхувам се именно от теzи комбинаций макар,че до сега не съм имала проблеми със моите кучета и винаги са се справяли с питовете дори беz драскотина,но се надявам това да си остане и така,zа6тото никога няма да поzволя перманентно да се чувствам zастра6ена само,zа6тото някой не умее да контролира кучето си.В такива моменти си иzпускам нервите и става стра6но като си го отнася кучето.

#90 Потребителят е офлайн   bagira Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 807
  • Регистрация: 30-January 05

Публикувано: 25 April 2005 - 02:26 PM

виж mik забелязвам, че ти имаш нещо против питовете(както повечето водачи на овчарки или подобни).говориш, че пит трябва да се забрани, защо да се забранява????ти имаш ли представа как изглежда истински пит, какви са неговите качества, напада ли хора, кучета??единствиното нещо, с което мога да си съглася с теб е, че пит не е за всеки и , че не трябва да се води песнат.колкото до твоите съседи-нима кучето е виновно или???
мого също да ти кажа, че има истински развъдчици на питове у нас, които се броят на едната ми ръка.но те следят абсолютно всичко още от ражданито на един малък пит .чивтосват се само определени кучета с доказано родословие и родители, като целите са две-запазване на кръвна линия или създаване на нова.така че можем да говорим за добро развъждане и на пит , а друг е въпросът , че някои си взима куче, което уж е пит , без доказани родители и т.н.

абсолютно съм против забраняването на пит , защото той не е по-различен от другите кучета, той НЕ Е УБИЕЦ!!!!!!!!!!!и съм го казвала, но пак ще го кажа- неможе някой кучета да са вързани , а други НЕ.
по повод моето куче- Инче ти го знаеш.как стана Оскар нападащ кучета?!пред блока имаме газостанция в нея има няколко песа.единият е някаква подобие на НОК и е много лош.когато Оскар беше на около годинка и аз го бях извела на полянката това същото куче дойди , изръмжа и без причина налетя на Оскар.моето куче беше цялото в белези, едвам го оправих.от тогава стана лош към кучета , и то пак не към всички.а забравих да кажа, че беше и вързан.

и има огромна разлика м/у пит и подобие на пит!!!!!едно истинско куче не налита на хора, още по-малко на стопанина си .и никой не може да ме убеди в противното.
единствените виновни са само и едиствено хората.те правят кучетата убийци.те немогат да си родят такива.

а и още нещо-"инаги са се справяли с питовете дори беz драскотина", мик това е още едно доказателство , че не си срещала истински пит бул.
User's Signature

PUNISH THE DEED, NOT THE BREED!

#91 Потребителят е офлайн   mik Икона

  • Breeding for Quality,NOT Quantity
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2631
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 25 April 2005 - 06:23 PM

Както писах и в друг мой постинг нямам ни6то против това хората да си гледат пит,но да си носят и отговорността zаедно с кай6ката,zа6тото се иzморих от стопани на пит дето викат...Ама то не хапе.Писна ми лично да ти кажа,добре,че тук тоzи проблем е ре6ен и на кретените се иzzимат кучетата,освен това не всеки може да си поzволи 1 000 евро годи6ен данък.Ето това намирам много добре,да се наложи един стабилен данък zа питове и подобия,zа да могат съвсем малко хора са го поzволят това куче,тогава биха намалели инцидентите.
Каzва6 кучета с родословия, обаче от породата Пит бул се иzкарват само от Американската асоциация по кинология до колкото zнам,обаче тя не е приzната в Европа т.е. родословията на теzи кучета не важът тук в Европа.
За каква порода говорим въоб6те след като Пит е приzнат като такава само в отделни 6тати в Америка???За мен такава порода няма,както и zа всеки кинолог,породата не съ6тествува.За какво свястно раzвъждане става дума след като няма такава порода регистрирана,по кои правилници на кой клуб се иzвър6ва раzвъждането,кой го контролира,кой е селекционерът по годност,кой.....?????
Про6тавай,но zа мен всичко това което пи6е6 са праzни прикаzки.
Има кучета който не са агресивни и не нападат,но това са не повече от 5 % от Питовете,ами другите 95%???
До като животното наречено Човек не се научи да носи отговорност няма друго спасение освен породата да се контролира строго или дори zа даден период от време да се zабрани zа притежаване до като поолегне всичко и един ден хората проумеят,че това куче не е zа непълнолетни и такива с комплекси zа малоценност или каквито и да било други психически проблеми.
Един психо тест би бил доста подходя6т както при кучетата така и при стопаните им.

#92 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 25 April 2005 - 06:48 PM

bagira
mik
момичета, не се карайте b)
Багира, аз за съжаление много добре разбирам Мик - признай си че 90% от собствениците на питове са хората, доволни от агресивността на своя любимец. За това на свестните собственици им е трудно.
Плюс, ти не знаеш в кой точно момент Оскар щеше да иска да се бие, няма 100% гаранция че ако не го беше пронокирала онази овчарка той щеше да си остане добър и послушен.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#93 Потребителят е офлайн   bagira Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 807
  • Регистрация: 30-January 05

Публикувано: 25 April 2005 - 09:53 PM

аз никога не съм казвала , че моето куче е супер добро и няма да се бие никога.вярно е имах няколка инцидента, но си водя кучето вързано, както си нося и отговорността, ако стане нещо.

мик първо пит са признати в цяла Америка, второ тези родословия не важат само за кучета, които ще се водят на изложби, но в Европа не се правят такива за пит,трето защо не съществува тази порода, защото не може да се води на излогби или??кажи ми една държава, в която можеш да ми докажеш , чи няма пит(легално или не).и ако няма такава порода, то тогава какво е Амстафът?!
един съвет прочети и се пизаинтересувай малко и от такива кучета, не само от овчарки и пудели и тогава можем да спорим.
и ако има такава глоба(абсолютно съм за нея), то тогава трябвана 100% да има и такава всички кучета да са на повод.защото твоите може да слушат, когато са пуснати, но на съседа ти примерно ну.и тогава какво трябва да правим ние със ЗАБРАНЕНИТЕ КУЧЕТА?

абсолютно сем ЗА и за тестовете, но не ми говори да се забраняват тези кучета или , че не били съществували.съществували се още преди да е имало и Немски Овчарки, съществуват и сега.

колкото за клубовете из цяла Европа има Кенъли за питове, но ти не ги знаеш, защото се интересуваш само от такива за изложби.и не се заблуждавай моля те , че няма такова куче или порода, прочети малко истина, не само измишльотините във вестниците
User's Signature

PUNISH THE DEED, NOT THE BREED!

#94 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 26 April 2005 - 07:46 AM

bagira
Имаш право, породата може да не е призната, но кучета ги има, и то по целия свят, което е най-важното. Не, не смятам че породата трябва да се забрани, може би стопаните да се подбират много внимателно, за да няма всеки комплексар достъп до тези кучета, проблемът е все пак в хората - както винаги.
Поздрави на Оскар b)
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#95 Потребителят е офлайн   bagira Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 807
  • Регистрация: 30-January 05

Публикувано: 26 April 2005 - 03:40 PM

АБСОЛЮТНО СЪМ СЪГЛАСНА-ХОРАТА!!! a)
User's Signature

PUNISH THE DEED, NOT THE BREED!

#96 Потребителят е офлайн   mik Икона

  • Breeding for Quality,NOT Quantity
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2631
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 26 April 2005 - 04:42 PM

Запоzната съм отлично с историята на породата както и с това,че АСТ и Пит са с един и съ6т пройzход,само се питам zа6то Пит и до ден дне6ен не е приzнат???
Тук става въпрос zа кинология,а такова куче не е приzнато от FCI,това ми е достатъчно zа да не го смятам zа порода.А zа да не е приzнато явно си има доста основателни причини.Как може да говорим zа чистопородно раzвъждане и породни белеzи след като няма правилници по които се раzвъжда???Моля,те отвори си очите и престани да гледа6 на кучето си с присъ6тото zа Пит собственници дебелоочие и погледни истината в очите.Кучето е опасно,а о6те повече в ръцете на деца и комплексари.
Не раzбирам 6то zа родители биха поzволили на детето си такова беzумие,zа мен това е чиста проба беzотговорност и глупост което в даден момент 6те се наложи да zаплатите.
Съ6то съм съгласна,че хората са виновни,ей такива като родителите ти,ако има6 такива и имат капка раzум поне.
Иzвинявам се zа дръzкостта,но това zа мен са луди хора.

#97 Потребителят е офлайн   usa_pitbull Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 20-April 05

Публикувано: 26 April 2005 - 06:34 PM

su6testvuva li naistina takuv godi6en danuk v razmer na 1000 evro za stopanite na pitove ili prosto mik v izblik na nervi si go e izmislila horata kato men, koito imat jelanie da si vzemat pit?
az sum na 22 godini, gledqam ku4eta ot 8 godi6en i imam predstava za kakvo stava vupros otnosno otglejdaneto i grijite, koito sa neobhodimi za pravilnoto vuzpitanie na ku4etata. purvoto mi ku4e be6e kralski pudel, koito po4ina ot starost, sled tova vzeh elitna nemska ov4arka, koqto be otrovena ot neizvetsen za men 4ovek, moje bi za6toto be6e otli4en paza4 i ne dopuska6e nikoi da pripari v dvora ni(koeto qvno ne se e haresalo nqkoi). s tova iskam da kaja, 4e obi4am vsi4ki ku4eta, nezavisimo ot porodata im i mislq, 4e nqma ku4e koeto se rajda "babait", ima ku4eta koito se obu4avat da budat babaiti. iskam da si vzema imenno pit, za6toto vijdam ogromna sila v tqh, vsqvat respekt samo s pogled. razbira se ne otri4am, 4e sa opasni, no mislq 4e pri edno pravilno vuzpitanie i otdelqne na neobhodimoto vreme pita moje da bude izklu4itelno disciplinirano ku4e, kato vsqko drugo.
az su6to sum ZA psiho testovete za sobstvenicite na pitove, za6toto vijdam kak se organizirat bitki, koeto vodi do ogromni naru6eniq vuv psihikata na pitovete, koito ve4e naistina stavat nekontroliruemi.
bagira, kaji mi kak da izvur6a podbora na jenska za pita na edin priqtel, kak moga da razbera istinski li e ili...ako iska6 ostavi si emaila i 6te ti pratq snimki na ba6tata na eventualno moq pit, za6toto ne znam kak da zaka4a snimkata.

#98 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 26 April 2005 - 07:15 PM

usa_pitbull
ЕЕЕЕ, приятелю, при този подход и начин на мислене съм сигурна че ще направиш всичко възможно за да отгледаш възпитан, социализиран и неагресивен пит. Успех ти желая! За данъка не знам, в САЩ - възможно и да има, защо не проучиш как стоят нещата там относно тези данъци? Чисто визуално и аз много я харесвам тази порода, но няма да си взема - нито време имам нито тази енергия, надявам се че ти имаш вповече и двете r) И да питам... защо не потърсиш няколко собственици на питове някъде в района си за да имаш инфо от първа ръка? Ако си харесаш някое добро куче и заговориш стопанина му може би ще те свържат с развъдчиците на кучето, което ти допада?
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#99 Потребителят е офлайн   bagira Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 807
  • Регистрация: 30-January 05

Публикувано: 26 April 2005 - 07:36 PM

мик явно не си чела достатъчно.щом питаш защо пит не е признат, то няма и смисъл да ти обяснявам, защото ти си знаеш твоето.ок тва си е твой проблем, но само мога да ти кажа, че заради такива като тебе-чули недочули, пит не е признат и се смята за убиец.

другото, което искам да ти кажа е , че абсолютно нямаш никакво право да говориш за мен или за мойте родители, защото не познаваш нито мен, нито тях, а още по-малко моето куче.ти не ме гледай мене, гледай себе си.също мога да ти кажа, че и има доста по-разумни "деца" от някои "големи" хора.но смятай си, което искаш за порода, тва си е твой проблем.обаче недей да пълниш главите на хората, които смятат че има такава порода, с глупости без да знаеш почти нищо.+ това да възпиташ Нок не е нищо , но да възпиташ пит е гордост и постижение.и моля те не говори за мен е за семейството ми без да знаеш(но ти явно така си свикнала да се правиш на компетентна по всичко)нищо, гледай себе си.но това , което ти го нямаш, го имат и 7год. деца-възпитание.

"Иzвинявам се zа дръzкостта"
User's Signature

PUNISH THE DEED, NOT THE BREED!

#100 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 26 April 2005 - 07:40 PM

Цитат

Тук става въпрос zа кинология,а такова куче не е приzнато от FCI,това ми е достатъчно zа да не го смятам zа порода.

mik
Кинология е наука за кучета, не за FCI ;) питовете са си кучета, какво да ги правим)
Да не минаваме към обсъжданията на семействата и т.н. защото това определено няма да е кинология)))
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

  • (379 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни