Dog.bg Форуми : Куче на зъболекар

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Куче на зъболекар

#1 Потребителят е офлайн   desimalinkova Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 06-February 06

Публикувано: 21 April 2007 - 10:12 AM

Здравейте, обръщам се за помощ. От София съм и имам кученце, което след мессец ще навърши 12 годинки, но е в отлично здраве. Единственото нещо от което се нуждае е почистване на зъбния камък. Обръщам се към всички ако може да ми препоръчате ветеринарен кабинет, където да отида. Предпочитам манипулацията да бъде извършена със специална за целта машинка. Чистили са му зъбния камък с инструменти, но не съм особено очарована и смятам че и за кучето не беше добре. Ако някой може да ме насочи към добри специалисти ще съм много благодарна. Желая на всички щастливи мигове с домашните любимци. d)

#2 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 21 April 2007 - 11:17 AM

Тук може би е момента да попитам -защо трябва да се чисти зъбния камък? Особено на едно толкова възрастно куче? От какво ще го предпази и каква е целта на процедурата?
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#3 Потребителят е офлайн   Елен Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1345
  • Регистрация: 03-August 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 21 April 2007 - 11:41 AM

Според мен риска от упойката е по голям за 12 годишно куче, от почистването с инструменти.
User's Signature

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   MistressLinda Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 768
  • Регистрация: 09-August 06
  • Gender:Female
  • Location:London

Публикувано: 21 April 2007 - 12:20 PM

Цитат

Според мен риска от упойката е по голям за 12 годишно куче, от почистването с инструменти.

При всички случай се прави с упойка....няма друга алтернатива

Цитат

Ако не почистите зъбния камък със сигурност ще има много неприятни последици за любимеца ви. Ще се развие гингивит, след това пародонтит, след него пародонтоза с дистрофични изменения и като последствие загуба на зъби при добър късмет. При липса на такъв стават максиларни фистули. Това за упойките са пълни глупости и отживелици от времето , когато се е упоявало с етер. Дори да има някакво отношение като временна натовареност на черния дроб, то това е нищо в сравнение с постоянната инфекция в устата, която дава отражение на всички органи. Поговорете си с вашия лекуващ лекар за диета, целяща нормализиране функциите на стомаха за да не се образува повече или да се забави повторната поява на зъбния камък.
D-r Koko

User's Signature

Аnimals fans and friends are what keep this board alive !!!

#5 Потребителят е офлайн   desimalinkova Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 06-February 06

Публикувано: 21 April 2007 - 12:46 PM

Цитат

Тук може би е момента да попитам -защо трябва да се чисти зъбния камък? Особено на едно толкова възрастно куче? От какво ще го предпази и каква е целта на процедурата?

Наложително е, защото дъхът му е лош, венците започват да му се възпаляват и то се мъчи. На два пъти са му чистили с инструменти, но то е много своенравно куче и се мъчи повече когато е без упойка. Затова и самите лекари смятат, че е наложително да се направи такава процедура, а за упойката да си призная честно не се притеснявам чак толкова, защото въпреки годините си той е много енергично куче и след изследванията, които направиха лекарите и те са на мнение, че е в отлично здравословно състояние. Само лекар, на който да се доверя не съм намерила и затова помолих за помощ.

#6 Потребителят е офлайн   Елен Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1345
  • Регистрация: 03-August 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 21 April 2007 - 12:52 PM

Цитат

При всички случай се прави с упойка....няма друга алтернатива

Ами и аз така мислех допреди месец, сега обаче си реших проблема и съм мнооого доволна 1super
User's Signature

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   desimalinkova Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 06-February 06

Публикувано: 21 April 2007 - 12:53 PM

Цитат

Цитат

Според мен риска от упойката е по голям за 12 годишно куче, от почистването с инструменти.

При всички случай се прави с упойка....няма друга алтернатива

Цитат

Ако не почистите зъбния камък със сигурност ще има много неприятни последици за любимеца ви. Ще се развие гингивит, след това пародонтит, след него пародонтоза с дистрофични изменения и като последствие загуба на зъби при добър късмет. При липса на такъв стават максиларни фистули. Това за упойките са пълни глупости и отживелици от времето , когато се е упоявало с етер. Дори да има някакво отношение като временна натовареност на черния дроб, то това е нищо в сравнение с постоянната инфекция в устата, която дава отражение на всички органи. Поговорете си с вашия лекуващ лекар за диета, целяща нормализиране функциите на стомаха за да не се образува повече или да се забави повторната поява на зъбния камък.
D-r Koko

Благодаря за мнението, което сте изказали. Аз също смятам така. Много е неприятно когато отворя устата на кучето, видя състоянието на зъбите му, усетя дъхът му и поглеждайки зачервените му венци ми става жал и не мога да го оставя така. Затова ако знаете добър лекар ми го кажете за да отида там.

#8 Потребителят е офлайн   MistressLinda Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 768
  • Регистрация: 09-August 06
  • Gender:Female
  • Location:London

Публикувано: 21 April 2007 - 01:08 PM

На моето шелти, на 3г (след консултацията с Д-р Коко) му почистиха зъбния камък в нашата квартална клиника на "Анимо". Не знам обаче
къде имат оборудване със специална зъболекарска техника и почистване с машина r)
User's Signature

Аnimals fans and friends are what keep this board alive !!!

#9 Потребителят е офлайн   Елен Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1345
  • Регистрация: 03-August 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 21 April 2007 - 01:49 PM

MistressLinda,
а с какво ви чистиха зъбния камък?
User's Signature

Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   MistressLinda Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 768
  • Регистрация: 09-August 06
  • Gender:Female
  • Location:London

Публикувано: 21 April 2007 - 03:03 PM

Цитат

MistressLinda,
а с какво ви чистиха зъбния камък?

Вета каза, че го е чистил механично, как точно не знам, не съм присъствала. След като му сложиха упойка, и му включиха система, аз си тръгнах, и се върнах да го прибера след час...

Беше замаян от анестезията, но зъбите ми бяха бели като на новородено
b)
User's Signature

Аnimals fans and friends are what keep this board alive !!!

#11 Потребителят е офлайн   Елен Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1345
  • Регистрация: 03-August 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 21 April 2007 - 03:08 PM

MistressLinda,
от специализирана аптека си купих зъболекарско инструментче за почистване на зъбен камък.
Въпреки, че за пръв път държах такова нещо, за 10 минути почистих зъбния камък на 4 годишната си кучка, а за мъжкия ми бяха нужни двойно повече, защото той не беше съвсем убеден че иска да му ги чистя r)
Така спестих упойката и системите и на двамата, а и по всяко време мога отново да ги почистя.
User's Signature

Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   MistressLinda Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 768
  • Регистрация: 09-August 06
  • Gender:Female
  • Location:London

Публикувано: 21 April 2007 - 04:55 PM

Цитат

MistressLinda,
от специализирана аптека си купих зъболекарско инструментче за почистване на зъбен камък.
Въпреки, че за пръв път държах такова нещо, за 10 минути почистих зъбния камък на 4 годишната си кучка, а за мъжкия ми бяха нужни двойно повече, защото той не беше съвсем убеден че иска да му ги чистя r)
Така спестих упойката и системите и на двамата, а и по всяко време мога отново да ги почистя.

Браво на вас b)

Моят обаче едва ли ще ми позволи подобна процедура bl)

Иначе е много кротък, но когато трябва да му се отваря устата, по
какъвто и да било повод, полудява...едвам му давам таблетки,
когато се налага, за други манипулации - и дума да не става s)
User's Signature

Аnimals fans and friends are what keep this board alive !!!

#13 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 21 April 2007 - 08:27 PM

Елен, бихте ли споделили някакви подробности. На моето куче доста бързо му се появява зъбен камък, досега е чистен само с машинка, под упойка, но това е било допълнително, упойката сме слагали поради нуждата от операция, двата пъти различна. Но занапред не смятам да има нужда от повече операции, а й стигат толкова упойки. Та бихте ли казали каква е специализираната аптека и как изглежда инструменчето, пък и ние като вас бързо ще се научим да го ползваме.
Предварително благодаря d)
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#14 Потребителят е офлайн   D-r Koko Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 1597
  • Регистрация: 20-June 06
  • Location:Пловдив

Публикувано: 21 April 2007 - 08:40 PM

И като се научите да не забравите да слагате пред името си специалист кучешки стоматолог! Айде моля, всяка жаба да си знае гьола! Почистването на зъбния камък е вид оперативна процедура. В щатиге със закон е забранено дори квалифицирани медицински сестри да го правят. Може само лекар. Не зашото няма да се справите с почистването, а защото освен зъбния камък може да засегнете и нещо друго, а незнаете кое какво е. То и операциите по своята същност са само рязане и шиене, но специалното е в това да знаеш какво да срежеш и как да го зашиеш. Скалерите за почистване на зъбен камък, за които говорите са остри предмети и можете да се нараните или пък да нараните кучето. a)
User's Signature

ветеринарен кабинет "Д-р КОКО" гр. Пловдив
тел: 0887415207 032/693578
Аз не съм най-добрия лекар, аз просто си върша работата.

#15 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 21 April 2007 - 09:10 PM

То и тона можеше да е по-културен, ама какво да се прави. Нервни са станали лекарите напоследък.
Щом е така няма да го правя аз, ще си я водя на лекар, ама да ме бяхте "посъветвали" културно, както е правилно.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#16 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 21 April 2007 - 09:14 PM

D-r Koko, а кога чистенето на зъбен камък със ултразвуков скалер е противопоказано? и кое според вас е за препоръчване-ръчното или ултразвуковото почиставне?

#17 Потребителят е офлайн   D-r Koko Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 1597
  • Регистрация: 20-June 06
  • Location:Пловдив

Публикувано: 22 April 2007 - 06:29 PM

По принцип ултразвуковото почистване е за предпочитане. По-прецизно е и може спокойно да се почисти подвенечния зъбен камък. Със ръчен скалер е по-трудно. Недостатък е, че при неправилно боравене и при нарушение в целостта на зъба ултразвука води и до разрушаване на повърхността на самия зъб. Почистване не се прави ако зъба е за вадене, ако венеца е много възпален и животното не пие антибиотик, ако има туморни изменения на венеца, които могат само да се раздразнят и да станат разсейки. Трябва да се преценя на място даден зъб дали да бъде почистен, лекуван или изваден. Трябва и да се преценя какво да се прави с венеца. Сори за тона, но не може да ме убедите, че ветеринарни манипулации трябва да се вършат от хора неспециалисти.
User's Signature

ветеринарен кабинет "Д-р КОКО" гр. Пловдив
тел: 0887415207 032/693578
Аз не съм най-добрия лекар, аз просто си върша работата.

#18 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 22 April 2007 - 06:38 PM

Извършват ли се процедури като лекуване на кариес, правене на пломба и подобни на кучета?
И къде?
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#19 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 22 April 2007 - 08:36 PM

противопоказание са всички болести засягащи сърдечния мускул и клапите (миокардити, ревматизъм, клапни пороци)-почистването на зъбния камък води до преходна бактериемия, която при наличието наувреден ендокард, вегетации по клапите и тн лесно води до усложняване на сърдечното заболяване.
по прецизно е РЪЧНОТО почистване-води до получаване на по-гладка коренова повърхност и по-малко резидуален калкулус, респективно по-бавно натрупване на нов зъбен камък. при силно възпален венец не се прави субгингивално почистване, но супрагингивално се прави именно с цел намаляване на дразненето и възпалението. като стана дума за почистване на субвенечния зъбен камък нали ветерианрните лекари са снабдени със специалните ултразвукови накрайници за целта, а не чистят всичко с един и същ? и надявам се си го сменяте редовно?
отделно-как оценяват ветеринарите степента на възпалението и какви лечебни процедури могат да се приложат? основното, което се препоръчва на хората в такива случаи е подобряване на оралната хигиена, което в случая с животните ми се струва неприложимо в огромната част от случаите. какво са учили ветеринарите за пародонта изобщо? защото като казвате "всяка жаба да си знае гьола" в тема като тази, предполагам се досещате че със сигурност чете и някой който има повече познания точно по този въпрос.

ПС. и един сериозен въпрос-по какъв начин може да се уреди почистването на зъбния камък да стане от хуманен стоматолог? практикува ли се това и според вас (ветеринарните лекари на форума) това възможно ли е?

#20 Потребителят е офлайн   AXEL Бултериерът Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 647
  • Регистрация: 19-April 06
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив
  • Interests:ветеринарен лекар<br />

Публикувано: 23 April 2007 - 11:51 AM

А,защо трябва да е хуманен стоматолога??????
Почистването на зъбният камък и лечението на пародонтита,се извършва в почти всички клиники и кабинети/с ултразвуков скалер/,винаги с упойка,задължително от ветеринарен лекар!Всъщност сигурно всеки човешки стоматолог би се изумил,ако някой негов пациент си лекува зъбите при вет.лекар!Мнението,че хуманните стоматолози разбират повече от ветеринарните е напълно погрешно и ВРЕДНО.Същото се отнася и до всички останали хуманни лекари-моите уважения към тях,но нека да не се занимават с лечение на животни/при тях е по-различно/

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни