Dog.bg Форуми : Моят немски дог

Към съдържанието

 
 
 

БНК Немски дог

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Моят немски дог

#1 Потребителят е офлайн   edoboy Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 04-March 07

Публикувано: 05 May 2007 - 02:55 PM

:)
Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 06 May 2007 - 09:27 PM

Много е сладко палето ы но пишете нещо повече за него

#3 Потребителят е офлайн   edoboy Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 04-March 07

Публикувано: 07 May 2007 - 07:00 PM

na 2 meseca e ot pernik,kazva se Aron

#4 Потребителят е офлайн   devilin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1145
  • Регистрация: 05-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Germany

Публикувано: 09 May 2007 - 11:40 AM

koi sa roditelite mu?

#5 Потребителят е офлайн   Juvi Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 07-June 07

Публикувано: 07 June 2007 - 01:20 AM

Здравейте! Винаги съм искала да се регистрирам в подобен сайт и никога не съм намирала време докато....с всеки изминал ден все повече случки ми напомнят за моята Ювентина cry2 .Прекрасно животно,немски дог-женски.Почина на 28 .02. тази година на 13 години:(((.Още е пред очите ми и още не мога да си простя,че бях далеч от нея в последните и дни:( Незнаех,че са последни разбира се,но все пак...:(((((((((
Това е най-благородното куче ,което съм виждала,наистина са великани с добри души.Беше толкова красива,толкова умна,толкова спокойна,величествена ,предана ,дружелюбна,ума.казах ли го? Най-умното куче на света,разбираше ме само с поглед:(((( и...и... всичко най-най! Сигурно си имаше причина за силната ни връзка,аз буквално си

#6 Потребителят е офлайн   Juvi Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 07-June 07

Публикувано: 07 June 2007 - 01:31 AM

..ми продължавам си ,тежи ми....та буквално си я извоювах и се борих за нея с родителите си преди 13 години,гледах я едва ли не скришом в началото,а после всички бяха влюбени в нея!..до последно..Нямаше сърце ,което да не разтопи с дълбоките си добри очи,гушнала глава в скута ви..нямаше човек,който да остави преднамерен за големите на ръст кучета,нямаше приятел на семейството на ,който да не покаже с /нейни си кучешки жестове/,че го цени като приятел на"мама"!!
Тъжно ми е,много ми е тъжно..тя беше за мен съществото,което ме подготви за родител дори,тя беше верен приятел в истинския смисъл/милата ,като малка се страхуваше от овце :),но се хвърляше да ме спасява ,ако някоя ме доближи:)..разхождахме се често в гората/
Та,така..знам,че вие тук сте повече професионалисти отколкото лаици на тема кучета,и моля да ме извините за лиричното отклонение!Но...Боли ме за моето Юве,а няма къде другаде да го "излея" така:(((...

#7 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 07 June 2007 - 08:26 AM

Juvi , съжалявам за загубата ти и ти завиждам за преживяното с твоята догина. Точно тук е мастото където много собственици на догове ще те разберат и така както с твоята красавица сте се разбирали без думи и те също ще те разберат. Такава любов не може да се забрави ,а и не трябва . Как хубаво го каза

Цитат

Тъжно ми е,много ми е тъжно..тя беше за мен съществото,което ме подготви за родител дори,тя беше верен приятел в истинския смисъл/милата ,като малка се страхуваше от овце :),но се хвърляше да ме спасява ,ако някоя ме доближи:)..разхождахме се често в гората/

Нека почива в мир твоята Юве angelpik

#8 Потребителят е офлайн   michael Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 311
  • Регистрация: 07-February 05

Публикувано: 07 June 2007 - 01:12 PM

Juvi,
Благодарим ти за това лирично отклонение worthy И добре дошла при нас!

Нека милата душица почива в мир. Зная колко е тежко да загубиш любимо същество. Всъщност, ако кучетата имат някакъв недостатък, то той е че са до нас твърде кратко време (според нашите човешки разбирания). Но обичта, която ни даряват, всички незабравими моменти, това, че ни правят по-добри и по-човечни са нещо безценно, заради което си заслужава да живеем с тях ... и дори без тях.

#9 Потребителят е офлайн   slaviad Икона

  • Working Bee
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2805
  • Регистрация: 09-January 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Секретар на Български национален клуб Немски дог & Модератор на Клубния форум за породата немски дог.

Публикувано: 07 June 2007 - 06:36 PM

Juvi, добре дошла във форума. b)
Благодаря ти, че сподели историята за твоята догиня. Въпреки, че сме професионалисти, ние също губим кучетата си - всички те си отиват по реда си и живеят с нас кратко, за съжаление. Напълно те разбирам, защото и аз загубих моя любим дог преди година и пет месеца. През тази дълга година и половина, нямаше ден, в който да не мисля за него. Права си, че приятелството с дога е много силно и истинско - много духовно, бих казала. Знам какво имаш предвид, когато пишеш колко силна връзка си имала с нея - такива са си договете. devilin не случайно е кръстила темата "Великанът с нежна душа"....

Нека твоята Юви да почива в мир !! angelpik angelpik angelpik

Сигурна съм, че е имало защо да остане при тебе цели 13 години - това наистина е преклонна възраст за дог... w)

#10 Потребителят е офлайн   Juvi Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 07-June 07

Публикувано: 07 June 2007 - 08:36 PM

Благодаря на всички ви!Дори сега,когато чета постовете ви плача,но наистина няма какво да сторя ,освен да си спомням за нея с умиление:(
Slaviad ,и идея си нямаш колко си права! Знам,че договете не живеят дълго,и знаеш ли?...През последните години я бях оставила на родителите си да се грижат за нея,защото в къщата ,където се преместих да живея нямаше място за нея. /как само звучи:((/ Тя никога не е била вързвана на синджир и си беше свикнала на воля,а тук нямаше как да е така:(..ходех при нея почти всеки ден и после все по -рядко:((...на 28.02. валеше дъжд като из ведро,но тя милата е излязла на двора и просто е легнала пред пътната врата..там и я намерил баща ми безжизнена:(((..Чакала ме е ..сигурна съм в това/без да се втелявам излишно/..за връзката ..имаше я има я и сега,защо иначе ще я виждам пред себе си точно сега,когато ми е тежко в живота?Това са хиляди психосоматични понятия сигурно:)) но е факт,че се усещам така,сякаш ме гледа от някъде..с нейните си добри очи

#11 Потребителят е офлайн   Juvi Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 07-June 07

Публикувано: 07 June 2007 - 08:47 PM

Пак се отвлякох:) простете:)...Но понеже виждам,че сте мили,искам да ви споделя още:)..Сега искам да взема кученце на сина си,той иска това откакто е станал на 3 години,а сега е на 10.Ще ги навърши на 09.07. всъщност.И точно затова искам да му направя голяма изненада като му подаря кученце.Съпругът ми не е съгласен и още водя преговори/както казва той ,аз повече искам от детето:)/..но не е така,това е единственото нещо,което виждам,че истински иска /знаете ги децата/..усещам с инстинктите на майка,че това ще го промени положително в много насоки /имаме си проблемите / ...Та,мисля си за малка порода и по-специално дакелче.Чувала съм,че са спокойни ,умни и нежни кучета,лесни за отглеждане.какво ще ме посъветвате вие?Няма място за куче у дома наистина по принцип,а и вече не съм чак толкова енергична , колкото бях ,когато Юве беше малка:)..Малкия също иска дребна порода..пинчер ,дакел или пекинез.Но аз предпочитам дакел?каква егоистка:))/ oo

#12 Потребителят е офлайн   Juvi Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 07-June 07

Публикувано: 07 June 2007 - 08:52 PM

Само питам и спирам..ама аз съм си за литературни форуми направо:)))..Та можете ли да ми помогнете с намиране на кученце-дакелче-от тези кафяво-златистите?Посъветвайте ме нещо относно породата и избора ми.Може би не е тук мястото,но съм новачка.
Ако имате предложения ми пишете на zhivka_7@abv.bg или тук.Аз с таткото ще се справя:)Трябва ми за девети юли и искам да е изненада за самия ден.
Благодаря ви предварително!!!

#13 Потребителят е офлайн   slaviad Икона

  • Working Bee
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2805
  • Регистрация: 09-January 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Секретар на Български национален клуб Немски дог & Модератор на Клубния форум за породата немски дог.

Публикувано: 07 June 2007 - 09:12 PM

Цитат

Чакала ме е ..сигурна съм в това/без да се втелявам излишно/..за връзката ..имаше я има я и сега,защо иначе ще я виждам пред себе си точно сега,когато ми е тежко в живота?Това са хиляди психосоматични понятия сигурно:)) но е факт,че се усещам така,сякаш ме гледа от някъде..с нейните си добри очи

Juvi, колкото до връзката "сега"...аз също я имам!!

Ако търсиш дакел, най-добре пиши в темата за дакелите

#14 Потребителят е офлайн   Juvi Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 07-June 07

Публикувано: 07 June 2007 - 11:11 PM

Благодаря!

#15 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 08 June 2007 - 01:57 AM

Но и трите породи ще са различни от дога , да не се разочароваш? Боксера също е хубаво куче , но и иска движение .

#16 Потребителят е офлайн   Juvi Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 07-June 07

Публикувано: 09 June 2007 - 08:30 PM

Да,знам,че не може да се сравняват с дога и съм подготвена за това.Само с безпричинното вряскане незнам как ще се оправям :)))
Но,съм готова,мисля:)..Боксер харесвам,но трябва да е възможно най-неангажираща със себе си порода.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни