Здравни проблеми и въпроси
#281
Публикувано: 20 September 2009 - 08:42 AM
#282
Публикувано: 20 September 2009 - 12:42 PM

Ние сложихме ваксината за бяс сега веднага след 3-тата (която е със закъснение, заради кашлянето на йоркито и лекуването му), това грешно ли е....или аз нещо не съм разбрала?
от ваксина до ваксина трябва да минават 21 дни и седмица приди всяка ваксина кучето задължително се обезпаразитява, ако изкара порозити, ваксинирането се отлага и се обезпаразитява още веднъж
Добре де, избрала съм много добра клиника, голяма и сериозна собствениците дори са ми познати и да правят грешно нещата. Какво да правя в този случай? Ваксините действат ли?
#283
Публикувано: 20 September 2009 - 01:56 PM
[/quote]
Еми незнам. Може пък клиниката да не е чак толкова добра, а това, че са ти добри познати незначи, че са и добри специалисти. Няма голяма вероятност да има ефект от такова пренатрупване, даже обратното може да не може да се справи организма на кучето и да има ефекта на бумеранга.
#284
Публикувано: 21 September 2009 - 02:55 PM

#285
Публикувано: 21 September 2009 - 05:40 PM
#286
Публикувано: 21 September 2009 - 09:49 PM

#287
Публикувано: 21 September 2009 - 11:44 PM

Охх и моята госпожица започва да трепери от малко по-хладно, веднага я обличам, което сигурно е грешно, защото точно сега е момента да си калява!

#288
Публикувано: 21 September 2009 - 11:51 PM
[/quote]
Еми незнам. Може пък клиниката да не е чак толкова добра, а това, че са ти добри познати незначи, че са и добри специалисти. Няма голяма вероятност да има ефект от такова пренатрупване, даже обратното може да не може да се справи организма на кучето и да има ефекта на бумеранга.
[/quote]
Ами клиниката според мноооого хора е една от най-добрите в София. Както и да е, ще попитам по този въпрос да видим какво ще кажат.
ПП: Има ли някакви сиптомии, ако организма не се справя с натрупването на тези ваксини?
#289
Публикувано: 22 September 2009 - 06:54 AM
ПП: Има ли някакви сиптомии, ако организма не се справя с натрупването на тези ваксини?
[/quote]
не се притеснявай да споменеш името на клиниката или имената на докторите. Тук го правим и когато сме доволни и когато не сме, защото и в двата случая информацията е полезна за останалите.
Ако не е изградило кучето необходимия имунитет го разбираш, чак като се разболее, за съжаление.
#291
Публикувано: 23 September 2009 - 08:55 PM
Правилния въпрос е не колко трае, а какво я предизвиква?! По-притеснителнителното е не колко трае, а защо се е получило?!
#292
Публикувано: 24 September 2009 - 07:44 AM

здрави и красиви
www.yorkibows.com
#293
Публикувано: 24 September 2009 - 10:10 AM
Благодаря за отговора.
Вчера ни поставиха една инжекция,която според думите на лекарката би трябвало да вдигне кученцето малко.
Със сигурност ще я кастрирам когато всичко отшуми и много ме е яд,че не го направих още преди първото разгонване.
Работата е там,че гърдите не са и зле,единствения симптом е,че постоянно лежи и въобще не иска да играе,не реагира дори на някои звуци,които преди я подлудяваха.Няма температура и никакви други симптоми,което да насочват вниманието на лекарите към друго заболяване.
#294
Публикувано: 24 September 2009 - 10:54 AM
#295
Публикувано: 24 September 2009 - 11:31 PM


http://yorkanastasia.com
facebook: Mariya Tsaneva
tel za Bg :+359 888 600 751
tel za Croatia :+385 977 600 751
#297
Публикувано: 26 September 2009 - 09:32 AM
Налепа появяващ се на зъбите на животното (зъбния камък) е необходимо регулярно да се маха, тъй като 24-48 след тази процедура на емайла отново започва да се натрупват остатъци от хранителна маса и микрофлората на устата, състояща се от милион бактерии. Примерно на 15-я ден поворхността на зъбите подвъздействието на калция се покрива с плътен слой жълто на цвят вещество.
Киселиността на слюнката на кучето е много малка в сравнение с човешката: тя съдържа примерно 9% водород (човешката - 6,57-5%). Подобно повишено съдържание на това вещество прави кучето по-малко предразположено към кариеси, но същевременно способства за усилено образуване на фосфорнокисел калций, а следователно това води към образуване на зъбен камък. Освен това, поради натрупващите се върху зъбите отлагания възниква неприятен дъх излизащ от устата и и венците се възпаляват и покриват с ранички. При случаите, когато се занемари кучето, възпалените венци водят до разрушаване на тъканта около зъбите, което пък води естествено до тяхното разклащане и изпадане.
За развитието на бактерии и следователно, образуването на зъбния налеп допринася повишеното количество на захар в храната. И затова: колкото по-малко сладки неща, толкова по-добре. Най-добре запомнете, че за профилактика на зъбните заболявания трябва да се предприемат мерки, които да възпрепятстват образуването на зъбния налеп и неговото втвърдяване.
Животното ползва зъбите си за да захапе и убие жертвата ("кучешките зъби"), за да отделя неголеми късчета месо (резците), да ги сдъвче и преглътне (кътниците). Периодичното триене на твърда храна в зъбите способства ца тяхното механично почистване. Ако храната се поглъща цяла или се дъвче недостатъчно дълго, зъбния налеп не се отделя. Подобно явление се наблюдава, например при някои дефекти при разположинието на зъбите, заболяване на челюста, пулпите, а също така и поглъщане на твърде мека храна, която не се нуждае от дълго предъвкване. Крокетите не могат напълно да бъдат причислени към твърдата храна способна да не допуска образуване на зъбен камък, те твърде бързо омекват подвъздействието на слюнката и водят към частично чистене на зъбите, затова е полезно допълнително хранене с "груба" храна, която изисква дълго дъвкане.
За това прекрасно подхождат сухите храни, разбира се трябва да се отчете общата калоричност на дневната дажба (зъбите са си зъби, но нетрябва да забравяме опасността от наднормено тегло)
В момента на пазара има продукти, които претендират за предотвратяване на зъбния камък, но на практика тяхната ефективност е още твърде ограничена, в същото време тяхната употреба излиза скъпо на собственика, повече даже от обикновенно посещение при ветринарния доктор за отстраняване на зъбния камък. Ако приучите кучето в ранна възраст (1 год) към подобна процедура, никакви проблеми няма да имате при нейното извършване.
В случаите когато при животното се наблюдава много бързо образуване на зъбен камък, механичното почистване е полезно да се съчетава с борба против разпространение на бактерии и други микроорганизми. Много ог предлаганите пасти за зъби съдържат антисептици или ферменти. При остро възпаление на зъбната пулпа се препоръчва лечение с антибиотици.
Когато профилактичните мерки (специализирана храна и механично почистване на зъбите) вече не дават необходимия ефект, остава единственото разумно решение - обърнете се към ветринарния лекар да почисти зъбния камък.
#299
Публикувано: 27 September 2009 - 09:43 AM
Да, добре е храната да не се накисва, защото като я дъвчат си почистват зъбките по този начин.
Аз също нахално да попитам - от каква възраст насетне трябва да храним кученцето по 2 пъти дневно?
#300
Публикувано: 27 September 2009 - 11:12 AM


http://yorkanastasia.com
facebook: Mariya Tsaneva
tel za Bg :+359 888 600 751
tel za Croatia :+385 977 600 751