Dog.bg Форуми : за кили

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

за кили

#1 Потребителят е офлайн   novobraneca Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 03-May 07

Публикувано: 07 May 2007 - 02:51 PM

купих си чифт килита май са фундо ма нали съм новобранка не знам как точно се казват в 29 литра аквариум са , живеят сами от как ги пуснах мъжкия започна да гони женската и се едно че танцуват така се въртят единоколо друг и плуват много бързо това какво означава ХАРЕСВАТ ЛИ СЕ ИЛИ НЕ oleeee

#2 Потребителят е офлайн   Nikolay Ninchev Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 80
  • Регистрация: 27-November 06
  • Location:Ботевград
  • Interests:Акваристика

Публикувано: 07 May 2007 - 03:45 PM

Здравей novobraneca!
Светът на килитата е пъстър и многообразен.Това което пишеш не е пълно като информация.Предполагам, от частичните ти думи за вида на рибката, че става въпрос за род - Fundulosoma.Аз лично, но само на снимка съм виждал вида Fundulosoma thierryi.Друг вид не ми е известен.
Друг вариант е рибките да са от род - Fundulopanchax.Но съдейки по това, което интерпретираш е, че са от род - Fundulosoma.
Моя приятелски съвет е, че когато купуваш килита, непременно накарай продавача да напише името на рибката.След името на рибката го накарай да ти уточни и локацията.Дори да напише и името на рибката и локацията, ако може и на латински.Ако не може да ти напише латинските имена от справочници ще си ги уточниш.Така ще въведе ред в твоята покупка относно родова, видова и локационна принадлежност на закупената рибка.За хората притежаващи килита това е много, много важно.
За съжаление нямам дори информация за поведението на тази рибка и мисля, че трябва хора имащи информация да ти напишат защо мъжкия гони женската.Обикновено при килитата, мъжкият гони женската за полагане на хайвер т.е. за размножение.
Ако не ти представлява трудност, ще ти бъда задължен, ако ми напишеш откъде си намерил този вид.
Избора да отглеждаш килита е само твой, но ти си попаднал в един пъстър, различен и емоционално - позитивен кили-свят.Чакат те много незабравими, емоционални, но позитивно заредени кили-фрагменти.
Желая ти успехи и много приятни изживявания с килитата.
Поздрави!

#3 Потребителят е офлайн   Vasko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 810
  • Регистрация: 09-November 04
  • Location:София

Публикувано: 07 May 2007 - 09:15 PM

По всяка вероятност са от род Fundulopanchax.

Виж в ТОЗИ линк, може би ще успееш да ги познаеш.

#4 Потребителят е офлайн   novobraneca Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 03-May 07

Публикувано: 07 May 2007 - 10:19 PM

Цитат

По всяка вероятност са от род Fundulopanchax.

Виж в ТОЗИ линк, може би ще успееш да ги познаеш.

ами като гледам това е fundulopanchax gularis ако ми дадеш линк на български или руски да прочета за тях ще съм ти много благодарен 1super или ако ми кажете поне с каква храна да ги храня държа ги на 21градуса без осветление за сега

#5 Потребителят е офлайн   Nikolay Ninchev Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 80
  • Регистрация: 27-November 06
  • Location:Ботевград
  • Interests:Акваристика

Публикувано: 08 May 2007 - 10:43 AM

Здравей !
Ако има информация за вида в някой руски сайт, веднага щом я намеря ще ти пусна линк.Относно храненето мога да кажа, че всички видове жива и замразена храна са подходящи.Все пак живата е за предпочитане, но аз лично ползвам и замразена / хирономус, артемия, черна ларва и т.н./. Хубаво е замразената храна, предварително да я размразиш и да я промиеш под течаща вода.Промивай и живата.Моят съвет е, живият тубифекс да го ползваш само след добра промивка под течаща вода за по- продължително време./ да кажем 7-10 дни /.
За температурата мисля, че 20-23 градуса е оптималната за вида.
Човекът който ти пусна линка - Vasko, спечели 1-во място на третата международна кили изложба през 2006 г. в Чехия с развъдна група от този вид, и може би ще ти даде още по-пълна информация за него, ако го попиташ нещо конкретно.
Ще ти пусна на ЛС моят e-mail, за да ми пуснеш снимка на вида.
Желая позитивни емоции, създадени от допира с тези така пъстри и по своему различни, но винаги интригуващи и впечатляващи представители на ихтиофауната.
Дерзай!
Поздрави!

#6 Потребителят е офлайн   novobraneca Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 03-May 07

Публикувано: 08 May 2007 - 12:03 PM

Цитат

Здравей !
Ако има информация за вида в някой руски сайт, веднага щом я намеря ще ти пусна линк.Относно храненето мога да кажа, че всички видове жива и замразена храна са подходящи.Все пак живата е за предпочитане, но аз лично ползвам и замразена / хирономус, артемия, черна ларва и т.н./. Хубаво е замразената храна, предварително да я размразиш и да я промиеш под течаща вода.Промивай и живата.Моят съвет е, живият тубифекс да го ползваш само след добра промивка под течаща вода за по- продължително време./ да кажем 7-10 дни /.
За температурата мисля, че 20-23 градуса е оптималната за вида.
Човекът който ти пусна линка - Vasko, спечели 1-во място на третата международна кили изложба през 2006 г. в Чехия с развъдна група от този вид, и може би ще ти даде още по-пълна информация за него, ако го попиташ нещо конкретно.
Ще ти пусна на ЛС моят e-mail, за да ми пуснеш снимка на вида.
Желая позитивни емоции, създадени от допира с тези така пъстри и по своему различни, но винаги интригуващи и впечатляващи представители на ихтиофауната.
Дерзай!
Поздрави!

благодарско за отговорите bravoS

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни