Dog.bg Форуми : Продавам немски догчета

Към съдържанието

 
 
 

БНК Немски дог

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

Продавам немски догчета

#21 Потребителят е офлайн   slaviad Икона

  • Working Bee
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2805
  • Регистрация: 09-January 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Секретар на Български национален клуб Немски дог & Модератор на Клубния форум за породата немски дог.

Публикувано: 16 May 2007 - 07:37 PM

Цитат

Но ми е много странно защо всички стават толкова нервни и нападателни, когато стане въпрос за малки догчета. Има ли някаква основателна причина за това? Аз много се надявах да ми кажете нещо повече за малките, все пак сте хора, които разбират. А вие: "На цимента ли ги гледате?" Мисля, че трябва да се прояви малко повече толерантност към хората, които не са специалисти.

Развъждането на кучета е изцяло дело на хората, а не на майката природа.
За да развъждаш кучета и особено да отгледаш малки, са необходими доста познания и предварителна подготовка, включваща изчитането на много информация за това:
- кои кучета трябва да се развъждат и кои не
- как трябва да се отглежда женската преди и след заплождането
- как става раждането - често има усложнения, за които обикновения човек не е подготвен
- как се отглеждат малките
- кога започват да се захранват и с друга храна освен с майчината кърма - при дога, като по-едра порода, това става доста по-рано - след 12 ден от раждането
- кога се обезпаразитяват кученцата, колко пъти и през какъв интервал
- кога се слагат ваксините, кога първата и след колко време останалите
- каква храна да се избере за отрастването на малките
- в какво помещение се отглеждат

Чак, когато навършат 2 месеца и повече се мисли за цена и за продаване!!!Предварително не може да се определи цената, още повече в такава ранна възраст. Според изискванията на всички Клубове по породите у нас, кученца никога не се продават и не се взимат преди да навършат 2 месеца и да са сложени поне 2 васкини.

Всичко това се прави в интерес на кученцата - за да бъдат здрави и в интерес на купувача - да получи здраво, ваксинирано кученце, което да се развива правилно и да не умре - както прочетохте и на превода в горния пост.

Защо питам за цимента ли??? Ами по простата причина, че договете не трябва да живеят - лежат и спят на твърдо, да не говорим за цимент - получават бурсит, който се лекува много трудно и дълго. Ето снимка как изглежда бурсит на лакътната става, получен от спане на твърдо:

Качена снимка

А защо се изнервяме, когато се продават малки догчета???
Защото хората не членуват в Клуба, точно защото НЯМАТ СМЕТКА да спазват строгите изискваня за отглеждането и развъждането на малките догчета и обикновено целят да спечелят от продаването на догчетата, но не и да ги отгледат правилно. Тоест това е търговия с живи същества и то доходна, защото у нас няма закон, който да иска отговорност, на тези, които не спазват правилата за развъждане.

Който знае как и иска да е правилно, обикновено членува в Клуб.
Повярвайте ми...за 20 години се нагледах на какви ли не идиотщини.

Развъждането е отговорност на хората...Кучета и немски догове в майката природа няма...

Ако аз искам да си купя немски дог, ще отида при доказал се развъдчик. Не бих купила никога от случайни хора. Съвестният развъдчик първо показва какво и как е ВЛОЖИЛ като средства и след това определя цена !!!
И понеже у нас няма закон по въпроса, а дори да има - обикновено не се спазва, за мене лично важи маскимата:

ВИНОВЕН ДО ДОКАЗВАНЕ НА ПРОТИВНОТО

Цяла тема сме изписали по въпроса - събрала съм тези постове

ТУК

#22 Потребителят е офлайн   ivan-z Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1303
  • Регистрация: 31-January 07
  • Gender:Male
  • Location:ЗЛАТИЦА

Публикувано: 17 May 2007 - 12:45 AM

здравеите. незнам дали някои друг е забелязал но ку4енцата които ве4е се продадоха са от мраморните родители за които се питаше на 1 ва страница във форума как е станало 4удото да не са мраморни ouu . може би затова няма информация за родителите . има малко разминаване от къде са внесени ама ина4е са те де . super best . и броя на ку4енцата съвпада . ако покажат родителите как ще ги продадат като ясно се обясни 4е не бива да се развъждат . нямам нищо против никой но според мен хората трябва да са на ясно за какво си дават парите . жалкото е 4е има хора които купуват ку4е без да са видели дори майката да не говорим за бащата или за родословие . май много писах но как да е . поздрави на вси4ки . d)
User's Signature

р-к http://zlaticamountain.com/


Който не е ЛУД не е НОРМАЛЕН

#23 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 17 May 2007 - 01:23 AM

Ми какво да кажа ....отвратена съм от такива продавачи и търговци . Кученцата са родени и да кажем не са знаели , че не трябва така да се развъждат , но сега да крият и да мамят народа.... .

#24 Потребителят е офлайн   slaviad Икона

  • Working Bee
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2805
  • Регистрация: 09-January 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Секретар на Български национален клуб Немски дог & Модератор на Клубния форум за породата немски дог.

Публикувано: 17 May 2007 - 07:01 AM

Ами аз всъщност не бях забелязала - ivan-z добре, че го написа.
Сега като прочетох първите страници се убедих, че е така. И майката ту е внесена от Австрия, ту от Германия...ееее...то все тая - немски се говори l)
И май много добре са знаели, че не е редно да се развъждат мраморни догове, защото са написали , че е "извън стандарта"....и още неща не съвпадат - потребителят ту е собственик, ту клиент...а женската ту е покрита тука...ту в Германия. Фокус-мокус bl) bl) bl)

#25 Потребителят е офлайн   Eva-Buddah Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2001
  • Регистрация: 15-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 17 May 2007 - 09:47 AM

Лелееее... Явно при вси4ки съществува този така обсъждан въпрос-"ку4е с родословие или без"... r)
В нашия блок има една 4ерна дама, която била 70 или 80 кг (ще Ви излъжа, не си спомням колко то4но). Тя е на един 4ужденец. Много е красива, но когато си разхождам мопса по принцип го държа настрана от толкова големи животни за всеки слу4ай-да не стане игра4ка-пла4ка! b) Поздрави на Вас и Вашите гоолеееееемиии сладурковци! cheers
User's Signature

"You haven't lived until you've been owned by a Pug!"
Качена снимка

#26 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 17 May 2007 - 09:55 AM

Цитат

Лелееее... Явно при вси4ки съществува този така обсъждан въпрос-"ку4е с родословие или без"... r)
В нашия блок има една 4ерна дама, която била 70 или 80 кг (ще Ви излъжа, не си спомням колко то4но). Тя е на един 4ужденец. Много е красива, но когато си разхождам мопса по принцип го държа настрана от толкова големи животни за всеки слу4ай-да не стане игра4ка-пла4ка! b) Поздрави на Вас и Вашите гоолеееееемиии сладурковци! cheers

Не става толкова въпрос дали е с родословие ,а дали е правилно да се заплождат догове носители на летален ген. Става въпрос за здраве а не за потекло само.

#27 Потребителят е офлайн   Eva-Buddah Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2001
  • Регистрация: 15-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 17 May 2007 - 10:11 AM

Да, но според мен това е комплексно! В смисъл, ако ку4ето е с родословие се предполага, 4е има много по-малка вероятност да има каквито и да е генети4но предадени болести, нали? Естествено, 4е здравето на ку4енцето е най-важно! За това и хората, преди да заплождат трябва да си дават сметка за последствията. Така 4е аз напълно подкрепям Вашето мнение! wink
User's Signature

"You haven't lived until you've been owned by a Pug!"
Качена снимка

#28 Потребителят е офлайн   slaviad Икона

  • Working Bee
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2805
  • Регистрация: 09-January 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Секретар на Български национален клуб Немски дог & Модератор на Клубния форум за породата немски дог.

Публикувано: 17 May 2007 - 04:26 PM

Обособих темата като самостоятелна, защото е класически пример за измама при продаване на нестандартни немски догове, ОТ ДВАМА СИВИ МРАМОРНИ РОДИТЕЛИ на доста високата цена от 500 лева.

#29 Потребителят е офлайн   Rexxar Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 66
  • Регистрация: 20-February 05

Публикувано: 17 May 2007 - 04:27 PM

Цитат

Да, но според мен това е комплексно! В смисъл, ако ку4ето е с родословие се предполага, 4е има много по-малка вероятност да има каквито и да е генети4но предадени болести, нали? Естествено, 4е здравето на ку4енцето е най-важно! За това и хората, преди да заплождат трябва да си дават сметка за последствията.  Така 4е аз напълно подкрепям Вашето мнение!  wink


примери бол - англ. булдог, пудели, мастифи...
Родословието не е никаква гаранция.

Идеята на хората тук е че е НЕДОПУСТИМО от морална гледна точка, да се развъждат кучета
които са абонирани за здравословни проблеми.
И най-вероятно бъдещите собственици на догчетата си нямат и на идея какъв
дебел ще го поемат след време, тъй като едва ли им е споменато какви са родителите.

#30 Потребителят е офлайн   michael Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 311
  • Регистрация: 07-February 05

Публикувано: 17 May 2007 - 05:00 PM

l) темичката се превърна в "криминална" май....
майката ту немска, ту австрийска, ту заплодена тук (с мъжкия на anna може би) , ту в Германия...
Родословия или въобще каквито и да било данни за произход: "Ne moga da ti dam pove4e informacia za sega", но пък има ОБЯВЕНА доста "солена" цена.
Ама те хората знаели, че кучетата им са с нестандартна окраска, но защо пък да не експериментират, хем "поколение" да имат кучетата, хем някой лев да изкарат...
Склонна съм да НЕ вярвам, че са се родили само черни и арлекини, а е имало и бели нежизнеспособни!!!! кученца, тъй като според генетиката на цветовете теоретически при такава връзка 50% от кученцата би трябвало да са бели!!!
Тъжно, много тъжно... И много обидно и нечестно спрямо хората, които се опитват да заблудят.

Като отговор на заглавието на темата - "Продавам немски догчета, А дали да се доверим?" се сещам за онази "крилата" фраза от близкото минало: "ЗА БОГА, БРАТЯ, НЕ КУПУВАЙТЕ!!!" (и жалко за тези, които вече са купили)

#31 Потребителят е офлайн   radostt Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 357
  • Регистрация: 03-November 05
  • Location:София

Публикувано: 17 May 2007 - 07:09 PM

Цитат

Да, но според мен това е комплексно! В смисъл, ако ку4ето е с родословие се предполага, 4е има много по-малка вероятност да има каквито и да е генети4но предадени болести, нали? Естествено, 4е здравето на ку4енцето е най-важно! За това и хората, преди да заплождат трябва да си дават сметка за последствията. Така 4е аз напълно подкрепям Вашето мнение


А това че едно куче има родословие също не е гаранция че става за развъждане ,нито пък е застраховано от генетични заболявания предадени през поколенията ,точно това е работата на клуба и хората който се занимават с развъждането на дадена порода ,да преценяват кое куче е полезно да се развъжда и кое би навредило на породата .има много невежи собственици които решават да си чифтосат кучетата ей така за кеф и хич не се замислят че има хора вложили десетки години средства, труд ,знания за да създадат дадена порода такава каквато е в момента
User's Signature

[br]Dezira MD Fon Baskervil

#32 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 17 May 2007 - 08:45 PM

slaviad , може би трябваше първият пост от тази тема да е твоят .

Ще ме поправите ако греша , но договете с цвят мерл получават родословие , но се изключват от разплод имено , заради здравето на бъдещото поколение.
Родословието не е здравна книжка и не го бъркайте. Кучетата се оценяват и оценката им е определяща дали ще са годни за това.
За съжаление има много подобни случаи. Кучка се покрива от случайно куче и докато са палета мъниците се разпродават на високи цени ,а после.....на късметлиите от тях -любов, а на по-голямата част - село , улицата.

anna , предполагам , че четеш тази тема дори и да не пишеш в нея. Моля те , умолявам те обяснете най-точно , без да скривате нищо от купувачите какви са кученцата и родителите имл Вярвайте ми , че ако са хора , които ще ги обичат с радост ще си ги вземат. Рано или късно новите собственици на кученцата може да разберат за всичко , което писахме по-горе и ....има и такива хора , да ги натирят на улицата. Просто бъдете искрени с хората , а не както направихте тук.
Не спестявайте нищо на бъдещити стопани worthy

#33 Guest_Guest_tatyana_*

  • Група: Гости

Публикувано: 21 May 2007 - 10:19 AM

Знаете ли, четох , четох форумчето ви и едно нещо не ми стана ясно - защо си мислите че светът се върти единствено и само около вашите кучета с родословие?! Вярно - хубави са / много хубави дори/, но има много хора, които имат немски дог, без да претендират кучето им непременно да е с родословие, дори и да не е съвсем по стандартите - все пак някои не държат да ходят по изложби. И о, ужас - тези хора си обичат кучетата и се грижат за тях адекватно!
Аз също имам женски немски дог, който, като поразгледах форума разбрах че не трябва да се развъжда / сив на черни петна/. Може и да не съм разбрала правилно - все тая. Може и да ви се струва ужасно, но миналата година имах кученца от нея и не ми е било безразлично при кого попадат те. Следя развититето на почти всички / още повече че голяма част съм ги раздала на мои близки, които имат опит с едри породи/ и кучетата са здрави. Не го правя с комерсиална цел - кучето ми е член на семейството и не гледам на него като на "стока", както някой се изрази по- горе.
Аз съм просто любител и съм сигурна че изказвам мнението на много любители на породата, които не се осмеляват да се намесят във вашата клика със скромното си мнение / все пак - не ви ли прави впечатление че тук пишете не повече от 10-12 човека ;) /.

Може и да не съм разбрала правилно - все тая.

Като не сте разбрали правилно, защо въобще развъждате??? Значи развъждате...без да сте разбрали правилно?? Все тая?????
мод


#34 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 21 May 2007 - 10:37 AM

След като толкова много си обичате кучето , защо не си направихте труда да проверите повече за породата като цяло преди да скочите да си го развъждате. Ами чудесно , че го обичате , никой не казва , че куче без родословие и порода не заслужава да се обича. Тук се говори за ПРАВИЛНО РАЗВЪЖДАНЕ И ОТГЛЕЖДАНЕ на догове , а и на всякакви други породи. Коментира се многогодишен световен опит на много реномирани развъдници в отглеждането на договете. Ако кучета с цвят МЕРЛ (като вашият дог) бяха подходящи за разплод щахте да виждате такива по изложби , сайтове на развъдници и щеше да е съвсем ясно споменат като разрешен в стандарта. Не се обиждайте , родословието не прави кучето , а главно работата на развъдчика и правилното селекциониране. Аз нямам дог и се надявам някога да имам , но преди да започна да чета тази тема мислих като вас и ви разбирам напълно повярвайте ми.

#35 Guest_Guest_*

  • Група: Гости

Публикувано: 21 May 2007 - 11:14 AM

Не съм "скочила" да го развъждам. Не съм си взела кучето с комерсиална цел. Не ми е и минавала през главата подобна идея, когато си я взехме. За нейните кученца - хората си бяха съвсем наясно че са без родословие. И въпреки всичко си ги взеха с голямо желание и се грижат за тях много добре. За изложбите - не съм се интересувала, защото рядко ходя по такива. Сигурна съм че голяма част от притежателите на догове в БГ нямат претенции непременно да си водят кучетата по изложби. Най малкото защото аз самата го смятам за унизително и на кучетата се гледа буквално като на стока - "тая - става, тая- не". За мен кучето е нещо повече от експонат, с който да се фукам колко е чистокръвен и какво му е потеклото до девето коляно.

#36 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 21 May 2007 - 11:51 AM

Ходенето по изложби не е задължително , но е важно да се определи какъв клас е кучето просто с цел правилното развитие , не развъждане , на породата. Изложбите са място където хората нагърбили се да развиват дадена порода си "сверяват часовниците" на местно и международно ниво.
За цвета мерл ще пусна един линк, на мен ми беше много интересно и полезно. Все пак нашето желание не може да надвие генът и природата.
Мерл -красиви , но....
Ще се радвам да споделите мнението си за това, което пише в статията.

#37 Guest_Guest_tatyana_*

  • Група: Гости

Публикувано: 21 May 2007 - 01:14 PM

Благодаря за статията - беше ми полезна и ми даде отговор на някои въпроси.

Разбирам идеята ви с този форум да популяризирате породата, но давате ли си сметка колко хора четат тук? За Бога - та форума дори не излиза на падащото меню в началото на сайта! Оставам с впечатлението че тук е място да пишат само "богопомазани" познавачи. А ако някой беден любител се осмели да напише няколко реда, веднага се нахвърляте върху него.
Това за мен / а и предполагам не само/, не е адекватен начин за даване на информация!
Може би сте пробвали, но когато задам в Гугъл "немски дог", не излиза форума, а един сайт на момченце, правен преди милион години...
Идеята ми е че за да постигнете адекватна информираност, това не става с форум в който пишат десетина човека...
Друг е въпроса колко от стопаните на немски догове имат достъп до Интернет...

#38 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 21 May 2007 - 01:43 PM

(Ъ-кхъм, с предварително извинение към клуб "Дог" за тона:)

Друг е въпросът, че един клуб не е длъжен да ходи и да се моли на хората да членуват в него. Идват разни, дуят се, че "ама мойто е с неясен произход и въпреки това си го обичкам и ражда всяка година", а хората от клуба трябва да повтарят, повтарят, повтарят, че така не се прави порода.

Щом няма значение родословието - ми вземете с куче от улицата! Те са прекрасни приятели. Но ако сте си взеле куче от дадена порода, уважавайте нея и хората, които се опитват да я запазят.

Седиш и обясняваш как никой не го чете този форум. Ако ти пука за породата - не дръж сметка на малкото, които се опитват да правят нещо, а вземи и свърши ти някоя работа. И да, в известен смисъл става дума точно за "богопомазани познавачи". Които обаче сами са се направили такива. Никой не ги е взел за ръчичка да им каже: "Хайде, Танче, почети малко за породата преди да развъждаш, запознай се с нея преди да произведеш още цял куп кученца, които се отклоняват от стандарта, моля те..."
User's Signature

Качена снимка

#39 Guest_Guest_tatyana_*

  • Група: Гости

Публикувано: 21 May 2007 - 02:06 PM

Цитат

....

Хм, ето точно за това отношение говорех по- горе.
Имам чувството че ние "париите" любители и вие "познавачите" живеем на различни планети. Не се надявайте с подобно отношение някой да ви вземе на сериозно...

И нямам желание някой да ме хване за ръчичката, че да се интересувам. Самият факт че си правя труда да пиша тук говори противното.

И още нещо - опитайте се да свикнете с мисълта, че в България любителите като мен са мнозинство и подбно надуване на перките не ви прави добра услуга.


Поздрави от мен, и продължавайте в същия дух щом ви харесва...

#40 Потребителят е офлайн   slaviad Икона

  • Working Bee
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2805
  • Регистрация: 09-January 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Секретар на Български национален клуб Немски дог & Модератор на Клубния форум за породата немски дог.

Публикувано: 21 May 2007 - 02:17 PM

Мисля, че Вие сте тази, която не проявява уважение...дори не сте се регистрирали. Или не е нужна регистрация, ако идваш тук само да уязвиш хората, които от години развъждат и СЕ УЧАТ??

Или не е нужно да се регистрираш - що пък да не използавш форума, за да си продадеш кучетата??

В момента пиша по-изчерпателен отговор...

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни