Dog.bg Форуми : Продавам немски догчета

Към съдържанието

 
 
 

БНК Немски дог

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

Продавам немски догчета

#41 Потребителят е офлайн   slaviad Икона

  • Working Bee
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2805
  • Регистрация: 09-January 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Секретар на Български национален клуб Немски дог & Модератор на Клубния форум за породата немски дог.

Публикувано: 21 May 2007 - 02:26 PM

Guest_tatyana,
1. Мисля че основната грешка в начина Ви на мислене е, че не отчитате едни простичък факт - различните породи кучета не са възникнали в природата, а са продукт на човешката дейност и развъждане. И поради намесата на човека в природата възникват и грешки - такава грешка е раждането на сиви мраморни догове или т.нар. "мерл". За да "поправят" грешките и за да ги предотвратят, хората са създали СТАНДАРТИ за различните породи. Сивите мраморни догове са извън стандарта...и ТОЧКА!!
Този стандарт не е създаден от Клуб "Немски дог" или от мене. Създаден е през 1878 в Германия, защото породата е немска и по-късно усъвършенстван и доразвиван, а сега FCI-Стандарт номер 235 (09.08.2002).

2. Нападайки пишещите по темата, Вие, както и всички, които са "ЗА" развъждането на сивите мрамори и всички, които го правят, всъщност обвинявате Клуба ни, че спазва Стандарта и правилата на развъждането. Няма да коментирам какъв е човекът, който нарушава правилата, без да е запознат с последиците!!

3. Това е КЛУБЕН ФОРУМ - можете да го видите и прочетете от главното меню на форума !!

4. Вие сама се наричате с разни имена -"париите", "любители"- и се разграничавате от нас "познавачите"...И знаете ли защо? Защото дълбоко вътре в себе си съзнавате, че не знаете достатъчно за породата - това е факт. И какво толкова лошо има, ако някой знае повече от Вас? Всеки може да се научи - Вие също!! Защо просто не опитате да научите нещо повече от хората, които наистина знаят повече от Вас?? Не е срамно да не знаеш. Срамно е да не искаш да учиш...

#42 Потребителят е офлайн   ivan-z Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1303
  • Регистрация: 31-January 07
  • Gender:Male
  • Location:ЗЛАТИЦА

Публикувано: 21 May 2007 - 02:39 PM

голяма тема стана наистина . аз няма да споря с никой всеки си има мнение по въпроса но мисля 4е след като отношението ви към форума е отрицателно най малкото не е тук мястото на вашата ОБЯВА . Защото като я про4ете обикновенния 4овек , ще о4аква да си купи ку4е като представените тук . А вашите родители не са представени . А ЗА КОМЕРСИАЛНАТА страна на нещата мисля 4е цената от 500 лева сама говори за вси4ко .
User's Signature

р-к http://zlaticamountain.com/


Който не е ЛУД не е НОРМАЛЕН

#43 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 21 May 2007 - 02:40 PM

Татяна, ако живеенето на различни планети означава хората, които спазват правилата да произвеждат красиви и ЗДРАВИ кучета, а тези, които не искат да ги спазват да произвеждат не до там хубави и БОЛНИ животни, то нямам нищо против да сме на различни планети.
За уточнение - нямам нищо общо с клуб "Немски дог".
На останалите се извинявам за острото включване. Виждам, че се опитвате да спечелите всички любители на породата за каузата, а аз една ли ви помогнах много.
User's Signature

Качена снимка

#44 Потребителят е офлайн   slaviad Икона

  • Working Bee
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2805
  • Регистрация: 09-January 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Секретар на Български национален клуб Немски дог & Модератор на Клубния форум за породата немски дог.

Публикувано: 21 May 2007 - 02:54 PM

Татяна, аз наистина се чувствам като "богопомазана"!! l) И знаете ли защо? Защото след 20 години отглеждане, търсене, четене, писане на статии, ровене, членуване в Клуб, пътуване, ВЛАГАНЕ на пари, все още имам желанието да уча - голяма част от свободното си време прекарвам именно в това - продължавам да търся и уча от тези, които знаят повече от мене. И това, което научавам, го слагам тука на форума - за да е лесно достъпно за другите, които имат желание наистина да работят. b)

За улеснение на четящите темата - вижте извадката от Стандарта за породата немски дог - последният пост

ТУК

#45 Потребителят е офлайн   slaviad Икона

  • Working Bee
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2805
  • Регистрация: 09-January 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Секретар на Български национален клуб Немски дог & Модератор на Клубния форум за породата немски дог.

Публикувано: 21 May 2007 - 03:28 PM

Цитат

За уточнение - нямам нищо общо с клуб "Немски дог".
На останалите се извинявам за острото включване. Виждам, че се опитвате да спечелите всички любители на породата за каузата, а аз една ли ви помогнах много.

insult, няма за какво да се извиняваш, тонът ти е нормален за ситуацията...

#46 Потребителят е офлайн   michael Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 311
  • Регистрация: 07-February 05

Публикувано: 21 May 2007 - 03:44 PM

Мдаааааааааааа, s)
явно за пореден път стигаме до даваното вече милион пъти разяснение за какво се борят тези, които вие иронично наричате "познавачите", или иначе казано развъдчиците на КОЯТО И ДА Е порода: ЗДРАВИ И ФУНКЦИОНАЛНИ КУЧЕТА, СЪХРАНЯВАНЕ И РАЗВИТИЕ НА ПОРОДАТА.
Има вече доста теми, касаещи този въпрос, ако наистина сте заинтересувани и милеете за кучетата си, може би сте ги прочели. Ще го пишем ако трябва още милион пъти във "форумчетата", защото ние обичаме и милеем не само за нашите, но и за ВАШИТЕ кучета; защото не можем да махнем с ръка и да кажем "трошете си главите - те са си ваши" - от решенията, родени в тези глави е зависим животът и на други живи същества; защото от това зависи бъдещето на всяка една порода (апропо, нито аз, нито Ancheto, нито insult се занимаваме с развъждане конкретно на немски догове, дори не притежаваме такива)
Целта ни определено не е да влизаме в конфликт, или "да се правим на велики". Никой не се е родил научен, ние също сме се учили и продължаваме да се учим от хора, които знаят повече от нас и са направили повече от нас. Отдавна сме надрасли егото си, за да вярваме и да твърдим, че нашите кучета са най-красивите, най-чистокръвните, най-.... Просто искаме ВСИЧКИ кучета да са здрави, чистокръвни, красиви и обичани. И се опитваме да разпространим знанието и опита си. Надявам се, моля се и вярвам, че написаното във форумите на dog.bg достига до умовете и сърцата на хората, които ги четат и ще им помогне да изберат пътя си.

Guest_tatyana,
няма значение какво е кучето Ви, или дори какво мислите за нас. Всеки има какво да разкаже за любимото си животно, дори и просто някоя забавна случка, да сподели опит или да потърси съвет. И всеки честен и добронамерен човек е добре дошъл d)

#47 Потребителят е офлайн   michael Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 311
  • Регистрация: 07-February 05

Публикувано: 21 May 2007 - 03:48 PM

оф топик:
l) l) l) Виждам, че докато си напиша поста, са ме поизпреварили.
Сори, повтаряме се, но .... ще го повтаряме и още, ако е нужно cheers

#48 Потребителят е офлайн   phoenix Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 461
  • Регистрация: 31-January 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 21 May 2007 - 09:48 PM

Цитат

(Ъ-кхъм, с предварително извинение към клуб "Дог" за тона:)

Друг е въпросът, че един клуб не е длъжен да ходи и да се моли на хората да членуват в него. Идват разни, дуят се, че "ама мойто е с неясен произход и въпреки това си го обичкам и ражда всяка година", а хората от клуба трябва да повтарят, повтарят, повтарят, че така не се прави порода.

Щом няма значение родословието - ми вземете с куче от улицата! Те са прекрасни приятели. Но ако сте си взеле куче от дадена порода, уважавайте нея и хората, които се опитват да я запазят.

Седиш и обясняваш как никой не го чете този форум. Ако ти пука за породата - не дръж сметка на малкото, които се опитват да правят нещо, а вземи и свърши ти някоя работа. И да, в известен смисъл става дума точно за "богопомазани познавачи". Които обаче сами са се направили такива. Никой не ги е взел за ръчичка да им каже: "Хайде, Танче, почети малко за породата преди да развъждаш, запознай се с нея преди да произведеш още цял куп кученца, които се отклоняват от стандарта, моля те..."

Много добре казано,не те познавам ,но споделям напълно казаното от теб,но като чета по надолу ми се струва ,че не те и не ни разбират ,за съжаление типична българска черта.

Бил съм на много изложби в чужбина,познавам много хора ,които се занимават с отглеждане и развъждане на немския дог,но ми е направило впечатление ,че много от тях се стремят да научат колкото се може повече,полагат много усилия -финансови,физически и т.н.,като всичко е в името на тази велика порода,стремежът на всеки да произведе най доброто куче.

#49 Guest_di4inka_*

  • Група: Гости

Публикувано: 23 May 2007 - 08:30 PM

moje li nqkoi da mi kaje kak da vazpitam nemski dog.otskoro imam i ne sam mnogo opitna s taszi poroda.po4ti uspqh da go nau4a na nai vajnite komandi no iskam da postigna dosta pove4e.sa6to taka si tarsq jenska za sazdavane na pokolenie.ako nqkoi ima neka mi pi6e na soseto@abv.bg ot grad mezdra sam.doga mi e 4eren standartnata razcvetka i e na 3 godini

#50 Потребителят е офлайн   Miro_BSL Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 248
  • Регистрация: 03-September 06

Публикувано: 24 May 2007 - 06:35 PM

@Guest_tatyana

Хм, не ми обиждай сайта cl) Не е преди милиони години, а преди 3. В него информацията е доста полезна, според мен. Сайта ми не се развива, защото не срещнах хора с които да го развия. Направил съм каквото мога. Който ми пише, тук го пращам, давам телефони на клуба. 1super Никой не съм върнал, никой не съм обидил.

#51 Потребителят е офлайн   anna Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 05-March 07

Публикувано: 27 May 2007 - 07:21 PM

направихте луда тази таня,тя не продава ,а само споделя с вас.anna продаде вси4ки малки и сега ви пита-как продавате вие,защото ги купиха хора от софия и споделиха 4е са евтини,в софия били по 600 евро,а на вас 500лв ви се струват много.признаваме,4е има разлика ,но ние не сме скрили,4е нямаме родословие.оби4ам ви вси4ки много и ви благодаря за информацията,която давате и се надявам някой ден да имам пове4е пари да си купя от вас дог с родословие,защото ги гледам отли4но и моя сив4о е 88 см и 95 кил.извинете за 4-то,все не го намирам.

#52 Потребителят е офлайн   slaviad Икона

  • Working Bee
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2805
  • Регистрация: 09-January 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Секретар на Български национален клуб Немски дог & Модератор на Клубния форум за породата немски дог.

Публикувано: 27 May 2007 - 08:13 PM

Кой в София продава по 600 Евро немски догове? l)

Защото в Клуба отдавна нямаме кучила - повече от година. Вече обясних, че сме ограничили развъдната работа, защото няма достатъчно свестни хора, които да гледат договете правилно.

Нали за това е цялата дискусия !!! За да се разграничим от търговците на кучета. За това е и форума - за да разберат хората, че трябва да купуват от съвестни развъдчици, челенуващи в Клуб, а не от случайни търговци, които продават догчетата за 600 Евро...

Никого не "правим луд" - искаме да научим хората откъде и как да си намират кучета и ще го НАПРАВИМ !!

А който се е минал да си вземе догообразно куче от търговци, проблемът си е негов! Родословието не е някаква модерна прищявка или белег на грандомания.

Родословието всъщност е документ, доказващ чистопородността на всяко куче - документ за произход. Това на практика означава, че кучетата без родословие не са чистопородни, защото не се знае какво имат назад в прародителите си.

Това е важно да се знае, като се има предвид любовта на българина към експерименти и нежеланието му да спазва правилата. Знаете ли колко често договете се кръстосват с други породи?? И когато кучето ви няма родословие, откъде ще знаете какво носи назад в гените си? И както insult написа, то по-добре в такъв случай да си вземете куче от улицата, отколкото да се дадат 500лв. или 600 Евро за куче с недоказан произход...Малко акъл, но навреме да ти дойде...

И!!! Между другото форумът не е място за продаване на кучета!!
Предупреждавам, че вече ще трия всеки пост, съдържащ обява за продажба на немски догчета !!


Моля да бъда разбрана правилно - не влагам нищо лично, нямам нищо против никого персонално. Просто крайно време е и в нашата страна хората да се научат на киноложка култура, така както е във всички други нормални страни.
Развъждането на кучета не е работа за всеки - трябва много да си учил, работил и влагал - знания, време, пари и т.н.

#53 Потребителят е офлайн   slaviad Икона

  • Working Bee
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2805
  • Регистрация: 09-January 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Секретар на Български национален клуб Немски дог & Модератор на Клубния форум за породата немски дог.

Публикувано: 27 May 2007 - 09:07 PM

Продължавам темата защото е болна...не за хората или за Клуба!!
Болна тема е заради породата!! Развъждането на кучета с недоказан произход и недостатъчно добър екстериор развалят НА ПРАКТИКА породата у нас.

В Клуба отдавна се произвеждат КАЧЕСТВЕНИ немски догове, избирани специално да отговарят на съвременните тенденции в породата. Но дори от тези качествени немски догове НЕ ВСИЧКИ СЕ РАЗВЪЖДАТ.

РАЗВЪЖДАТ СЕ САМО НАЙ-ДОБРИТЕ И НАЙ-ТИПИЧНИТЕ!! ТАКИВА СА 1-2 КУЧЕТА ОТ ВСЯКО КУЧИЛО. ОСТАНАЛИТЕ ПРОСТО СА ДОМАШНИ ЛЮБИМЦИ.

Кога най-сетне и у нас хората ще се научат на киноложка култура???

Преди години ходих на изложба на Чешкия дог клуб...Знаете ли как са нещата там?? Всички кучета са еднотипни и чистопордни. Това е така, защото всеки собственик на дог членува в Клуба и е достатъчно цивилизован да спазва правилата за развъждане. Догчетата се продават и произвеждат от доказали се развъдници, каквито там са много на брой. Всеки притежател на женска или няколко женски има развъдник и е ОТГОВОРЕН за чистопородността на кученцата си и за здравословното им състояние. И популацията на породата немски дог при такава работа е еднотипна и качествена.

Давам пример с Чехия, защото и тя е бивша страна от соц. лагера и е подобна на нашия хал...Всъщност описаната работа се върши ТАКА навсякъде по света, където хората претендират за култура - всичко се прави в интерес на кучетата - да бъдат здрави и красиви и да радват стопаните си...

Е...има и едно малко изключение "нашата мила и родна страна".
У нас отдавна има създадени клубове за почти всички породи и хората в тях се борят именно за това - да се създават типични, правилни, пропорционални и най-вече здрави кученца.
Нещата обаче у нас няма да потръгнат, ако всеки се прави на вещ разбирач и ако хората не се доверят на тези, които наистина работят, знаят и продължават да СЕ УЧАТ, независимо колко много вече знаят за дадена порода.

Запомнете:

НЕ ВСЯКО КУЧЕ, ДОРИ С РОДОСЛОВИЕ ОТ КЛУБА, ТРЯБВА ДА СЕ РАЗВЪЖДА.
РАЗВЪЖДАТ СЕ НАЙ-ТИПИЧНИТЕ, НАЙ-КРАСИВИТЕ, НАЙ-ЗДРАВИТЕ И ТЕЗИ, КОИТО НЕ НОСЯТ НАСЛЕДСТВЕНИ ЗАБОЛЯВАНИЯ. А КОИ СА НАЙ-ТИПИЧНИ СЕ РЕШАВА ОТ ЕКСПЕРТИТЕ ПО ИЗЛОЖБИТЕ И ОТ ДОКАЗАЛИТЕ СЕ В ПОРОДАТА РАЗВЪДЧИЦИ.

СИВИТЕ МРАМОРИ НЕ СЕ РАЗВЪЖДАТ, ЗАЩОТО СА ИЗВЪН СТАНДАРТА, ПРИЕТ ОТ FCI !! ТЕ СЕ ОТГЛЕЖДАТ САМО КАТО ДОМАШНИ ЛЮБИМЦИ.


#54 Потребителят е офлайн   slaviad Икона

  • Working Bee
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2805
  • Регистрация: 09-January 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Секретар на Български национален клуб Немски дог & Модератор на Клубния форум за породата немски дог.

Публикувано: 27 May 2007 - 09:33 PM

И за да разберете за какво става дума в поста ми нагледно...вижте просто тази красота:

http://www.youtube.com/v/3J2xvNR1-5w

#55 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 27 May 2007 - 10:20 PM

slaviad, извинявам се, че се включвам в клуб за порода, от която признавам си не разбирам много, но затова пък съм й страшен фен.
Разликата между примера с Чехия и нас е една - културата и манталитета. Очевадно българина няма скоро да стигне тази култура. Като някои американци. Там обаче са си решили проблема много лесно. Кученце произведено от развъдник, но не успяло да достигне качествата на Шоу клас се продава малко по-евтино и Кастрирано. Така колкото и да са необразовани собствениците му и да искат не могат да го развъждат. Останалите кученца, проявили качества стават Шоу и съотвено собствениците им са задължени да членуват в клуба и да синхронизират с него развъждането.
Това само да отбележа не са данни за цяла америка, така знам от познати там. Но идеята като цяло е хубава и що-годе лесно приложима на практика.
Пак се извинявам за не много компетентната намеса, но ми е болно като гледам как всяко женско куче приличащо на дог /или някоя друга порода/ бива заплождано, независимо с каква цел. Накрая резултата е плачевен АКо не в това кучило, то със сигурност в по-нататъшното поколение. Трябва ли да се стига до там.....тъжно....
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#56 Guest_ljusinda_*

  • Група: Гости

Публикувано: 27 May 2007 - 10:32 PM

Iskam da se vkliucha v temata. Molq nqkoi da mi obqsni kakvo oznachava edno kuche da ima rodoslovie. Tova rodoslovie samo na hartiq li e? Zashtoto ako e taka....moga az li4no da vi napravq rodoslovie za vsqko edno ku4e. Da ne govorim za fakta, che mi se e sluchvalo da mi prodavat kuchence s dumite "Kucheto struva .... lv bez rodoslovie, a ako iskate rodoslovie 200-300lv pove4e". Pri pologenie, che edin normalen chovek iska da si kupi domashen ljubimec dog....spored vas bi li dal 200-300 lv za nqkakva hartiq...samo i samo da si vodi kucheto po izlojbi....kato nqkakuv predmet???? Neka pomislim i varhu tova....i togava da govorim kolko bili glupavi bulgarite.....4e si kupuvali kucheta bez rodoslovie..... cl)

#57 Потребителят е офлайн   ivan-z Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1303
  • Регистрация: 31-January 07
  • Gender:Male
  • Location:ЗЛАТИЦА

Публикувано: 27 May 2007 - 10:46 PM

Цитат

Iskam da se vkliucha  v temata. Molq nqkoi da mi obqsni kakvo oznachava edno kuche da ima rodoslovie. Tova rodoslovie samo na hartiq li e? Zashtoto ako e taka....moga az li4no da vi napravq rodoslovie za vsqko edno ku4e. Da ne govorim za fakta, che mi se e sluchvalo da mi prodavat kuchence s dumite "Kucheto struva .... lv bez rodoslovie, a ako iskate rodoslovie 200-300lv pove4e". Pri pologenie, che edin normalen chovek iska da si kupi domashen ljubimec dog....spored vas bi li dal 200-300 lv za nqkakva hartiq...samo i samo da si vodi kucheto po izlojbi....kato nqkakuv predmet???? Neka pomislim i varhu tova....i togava da govorim kolko bili glupavi bulgarite.....4e si kupuvali kucheta bez rodoslovie..... cl)

струва ми се доста пъти се обясни 4е родословието не е само лист хартия когато е издадено от клуба по дадена порода . и да то4но лист хартия е когато при покупката на ку4е от магазин ви поставят въпроса със толкова .... без толкова .... това се отнася за вси4ки породи не само за НЕМСКИ ДОГ .
User's Signature

р-к http://zlaticamountain.com/


Който не е ЛУД не е НОРМАЛЕН

#58 Потребителят е офлайн   bonboni Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5760
  • Регистрация: 19-June 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 May 2007 - 10:50 PM

Цитат

Iskam da se vkliucha v temata. Molq nqkoi da mi obqsni kakvo oznachava edno kuche da ima rodoslovie. Tova rodoslovie samo na hartiq li e? Zashtoto ako e taka....moga az li4no da vi napravq rodoslovie za vsqko edno ku4e. Da ne govorim za fakta, che mi se e sluchvalo da mi prodavat kuchence s dumite "Kucheto struva .... lv bez rodoslovie, a ako iskate rodoslovie 200-300lv pove4e". Pri pologenie, che edin normalen chovek iska da si kupi domashen ljubimec dog....spored vas bi li dal 200-300 lv za nqkakva hartiq...samo i samo da si vodi kucheto po izlojbi....kato nqkakuv predmet???? Neka pomislim i varhu tova....i togava da govorim kolko bili glupavi bulgarite.....4e si kupuvali kucheta bez rodoslovie..... cl)

Може ли един въпрос и от мен,като го иска това куче за домашен любимец само защо го развъжда после?
User's Signature

"Някои хора са като 1 стотинка - двулицеви и не струват нищо!! "

Качена снимка MASTERPIECE OF BALKAN-NEWFOUNDLAND KENNELКачена снимка

#59 Потребителят е офлайн   slaviad Икона

  • Working Bee
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2805
  • Регистрация: 09-January 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Секретар на Български национален клуб Немски дог & Модератор на Клубния форум за породата немски дог.

Публикувано: 27 May 2007 - 11:27 PM

Цитат

Iskam da se vkliucha v temata. Molq nqkoi da mi obqsni kakvo oznachava edno kuche da ima rodoslovie. Tova rodoslovie samo na hartiq li e? Zashtoto ako e taka....moga az li4no da vi napravq rodoslovie za vsqko edno ku4e. Da ne govorim za fakta, che mi se e sluchvalo da mi prodavat kuchence s dumite "Kucheto struva .... lv bez rodoslovie, a ako iskate rodoslovie 200-300lv pove4e". Pri pologenie, che edin normalen chovek iska da si kupi domashen ljubimec dog....spored vas bi li dal 200-300 lv za nqkakva hartiq...samo i samo da si vodi kucheto po izlojbi....kato nqkakuv predmet???? Neka pomislim i varhu tova....i togava da govorim kolko bili glupavi bulgarite.....4e si kupuvali kucheta bez rodoslovie..... cl)

Родословието не е САМО хартия - има си правила за издаване на родословие, което в никакъв случай не струва 200-300 лева - ако някой е постъпил така с вас или ви го е предложил - то той е изнудвач и мошеник.

А не ви ли хрумна, че просто те нарочно раздуват цената, защото знаят, че ще се откажете. А на тях им е нужно да се откажете....Защото просто НЕ МОГАТ да ви дадат родословие...

Родословията се издават при специален ред от Клубовете по породи и БРФК / Българска федеряция по кинология /. За да се издаде родословие са необходими много документи. В България родословия на догове може да издава само Български Национален Клуб "Немски дог"....цените са нищожни в сравнение с това, което пишете и съвсем достъпни.

Родословето не е само за изложби - то е вашата гаранция, че кучето ви е чистопородно.

#60 Потребителят е офлайн   slaviad Икона

  • Working Bee
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2805
  • Регистрация: 09-January 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Секретар на Български национален клуб Немски дог & Модератор на Клубния форум за породата немски дог.

Публикувано: 27 May 2007 - 11:30 PM

Цитат

slaviad, извинявам се, че се включвам в клуб за порода, от която признавам си не разбирам много, но затова пък съм й страшен фен.
Разликата между примера с Чехия и нас е една - културата и манталитета. Очевадно българина няма скоро да стигне тази култура. Като някои американци. Там обаче са си решили проблема много лесно. Кученце произведено от развъдник, но не успяло да достигне качествата на Шоу клас се продава малко по-евтино и Кастрирано. Така колкото и да са необразовани собствениците му и да искат не могат да го развъждат. Останалите кученца, проявили качества стават Шоу и съотвено собствениците им са задължени да членуват в клуба и да синхронизират с него развъждането.
Това само да отбележа не са данни за цяла америка, така знам от познати там. Но идеята като цяло е хубава и що-годе лесно приложима на практика.
Пак се извинявам за не много компетентната намеса, но ми е болно като гледам как всяко женско куче приличащо на дог /или някоя друга порода/ бива заплождано, независимо с каква цел. Накрая резултата е плачевен АКо не в това кучило, то със сигурност в по-нататъшното поколение. Трябва ли да се стига до там.....тъжно....

samotnata, идеята за кастрирането е много приемлива - стига обаче да може да се обхване цялата популация. У нас засега тове е невъзможно...

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни