Dog.bg Форуми : Декоративни птици 2

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (120 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

Декоративни птици 2

#61 Потребителят е офлайн   nikigeen Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3727
  • Регистрация: 25-August 06
  • Gender:Male
  • Location:Кюстендил

Публикувано: 22 May 2007 - 09:56 PM

Цитат

ааааа аха ясно дано си харесата нещо там 1super

Днес сме си само аз и ти b) cheers
User's Signature

"Животните са голямото мълчаливо мнозинство,без право на глас,което може да оцелее едиствено с наша помощ" Джералд Даръл

#62 Потребителят е офлайн   soikata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 353
  • Регистрация: 07-February 07

Публикувано: 22 May 2007 - 10:09 PM

Ники, започвам да си търся женски голям александър. Ти какво направи с твойта двойка- намери ли син. Хайде да идем тези дни до тези в Г.Гращица да видим какво имат.

#63 Потребителят е офлайн   nikigeen Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3727
  • Регистрация: 25-August 06
  • Gender:Male
  • Location:Кюстендил

Публикувано: 22 May 2007 - 10:11 PM

Цитат

Ники, започвам да си търся женски голям александър. Ти какво направи с твойта двойка- намери ли син. Хайде да идем тези дни до тези в Г.Гращица да видим какво имат.

На морето отидоха ,че имат там заведение ,но в събота ще говоря с някой от тях и ще ти звънна на телефона да ти кажа ,пък и ти да се съобразиш с твоето време
User's Signature

"Животните са голямото мълчаливо мнозинство,без право на глас,което може да оцелее едиствено с наша помощ" Джералд Даръл

#64 Потребителят е офлайн   nikigeen Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3727
  • Регистрация: 25-August 06
  • Gender:Male
  • Location:Кюстендил

Публикувано: 22 May 2007 - 10:13 PM

Не .Аз и зелен не мога да намеря oleeee Мога де ,но не искам да е социализиран ,те такива (социализирани) стигат и до 200 лв oleeee
User's Signature

"Животните са голямото мълчаливо мнозинство,без право на глас,което може да оцелее едиствено с наша помощ" Джералд Даръл

#65 Потребителят е офлайн   mariageorgieva Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 147
  • Регистрация: 12-February 07

Публикувано: 23 May 2007 - 08:08 AM

Здравейте, скоро ще се местим да живеем на село в къща с двор и смятаме да си правим волиера за птичките. Обаче много ми се иска да си гледам и кокошки. Признавам, че е и заради яйцата. Израснала съм на село и си спомням като малка как ходех да ги събирам вечер и какви топли бяха. И какви странни цветова са в момента яйцата по магазините - имам предвид жълтъците - направо изглеждат изкуствени.
Това искам да споделя. Нищо не питам, просто си представям бъдещата картина. r)

#66 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 23 May 2007 - 09:28 AM

Цитат

Здравейте, скоро ще се местим да живеем на село в къща с двор и смятаме да си правим волиера за птичките. Обаче много ми се иска да си гледам и кокошки. Признавам, че е и заради яйцата. Израснала съм на село и си спомням като малка как ходех да ги събирам вечер и какви топли бяха. И какви странни цветова са в момента яйцата по магазините - имам предвид жълтъците - направо изглеждат изкуствени.
Това искам да споделя. Нищо не питам, просто си представям бъдещата картина.  r)

Ох и аз така - изведнъж много ми се прииска да имам пернати и да се възползвам от яйцата им.
Купих си патета. После пъдпъдъци. После и кокошка и петел.
Пъдпъдъчетата бяха чудни, симпатични, дребни същества, които отгоре на всичко, успяваха с малките си телца даа произведат яйчица. Обаче една нощ нещо ги отнесе. Нямаше нито перце, нито следа s)
Патетата порастнаха, сега са напети патоци. Оказаха се и двамата мъжки, но за сметка на това са много красиви.
Кокошката, която си купих се оказа бабЕ - снася с 300 зора два месеца и после реши, че е време за пенсия. Така - вече 2 години си живее с петела, който е огромен и красив, въпреки съветите на съседките, че щом не снася - трябва да бъде сготвена.
Та, и и аз имах хубави представи за топли яйчица, събирах ги сутрин с кеф - малки пъдпъдъчи и големите кокоши, но беше много кратко.
Сега си имам пернати само за украса l)
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#67 Потребителят е офлайн   nikigeen Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3727
  • Регистрация: 25-August 06
  • Gender:Male
  • Location:Кюстендил

Публикувано: 23 May 2007 - 10:15 AM

l) Е то ние повечето ги гледаме за украса и удоволствие,малко скъпо но пък приятно super best
User's Signature

"Животните са голямото мълчаливо мнозинство,без право на глас,което може да оцелее едиствено с наша помощ" Джералд Даръл

#68 Потребителят е офлайн   Aragoen Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-April 07
  • Gender:Male
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 23 May 2007 - 11:47 AM

Според мен кефа цена няма , който има мерак винаги намира средства и време :)




Поздравления за продължението на темата браво на всички Пернатковци :)
User's Signature

И ние ядем бонбонки тик-так и пушиме кент!!!


Цитат

Американски форум - Задаваш въпрос, после ти отговарят.
Арменски форум. - Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
Български форум - Задаваш въпрос, после в 50 поста ти разказват какъв си тъпак, че си попитал.



Качена снимка

#69 Потребителят е офлайн   soikata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 353
  • Регистрация: 07-February 07

Публикувано: 23 May 2007 - 12:43 PM

Аз до сега не съм изял нищо от това което гледам. Само миналата година понеже имах една сама паунка и снасяше неоплодени яйца та жената изпържи 3-4. Оставям ги да си умират от старост. Не мога да си представя как скубя примерно златен фазан и го сварявам bash bash bash oleeee oleeee oleeee

#70 Потребителят е офлайн   Aragoen Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-April 07
  • Gender:Male
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 23 May 2007 - 12:53 PM

Хаха разбирасе :) толкова време си го гледа, радвал , страхувал и накрая да го изядеш няма начин :)
User's Signature

И ние ядем бонбонки тик-так и пушиме кент!!!


Цитат

Американски форум - Задаваш въпрос, после ти отговарят.
Арменски форум. - Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
Български форум - Задаваш въпрос, после в 50 поста ти разказват какъв си тъпак, че си попитал.



Качена снимка

#71 Потребителят е офлайн   DRAAC Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 306
  • Регистрация: 06-April 07
  • Gender:Male
  • Location:Кюстендил
  • Skype:

Публикувано: 23 May 2007 - 02:36 PM

Абе то ще е добре да се уточним за напред 1 ден и да се съберем да се видим някъде.В софия ще е добре,понеже е само на 80 км от къщендил.
Тва там чудовище и на мен един път преди 2 години ми беше излязло такова,когато диамантената фазанка ми беше минала някакси при златния фазан.Сугирно като съм минавал през клетките и съм оставил вратата отворена и не съм забелязъл.

#72 Потребителят е офлайн   volen Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 786
  • Регистрация: 07-March 07
  • Location:ямбол

Публикувано: 23 May 2007 - 07:06 PM

Цитат

Цитат

ааааа аха ясно дано си харесата нещо там 1super

Днес сме си само аз и ти b) cheers

ники верно снощи май само двамата бяхме cheers . ама като гледам и днес сте писали доста
User's Signature

всяко яйце-бомба,всяка кокошка летяща крепост срещу агресорите!(лозунг в птицеферма)

#73 Потребителят е офлайн   volen Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 786
  • Регистрация: 07-March 07
  • Location:ямбол

Публикувано: 23 May 2007 - 07:08 PM

Цитат

Абе то ще е добре да се уточним за напред 1 ден и да се съберем да се видим някъде.В софия ще е добре,понеже е само на 80 км от къщендил.
Тва там чудовище и на мен един път преди 2 години ми беше излязло такова,когато диамантената фазанка ми беше минала някакси при златния фазан.Сугирно като съм минавал през клетките и съм оставил вратата отворена и не съм забелязъл.

да ама от тука софия е на 360км трябва да го измислим някъде по среда на българия пловдив примерно 1super
User's Signature

всяко яйце-бомба,всяка кокошка летяща крепост срещу агресорите!(лозунг в птицеферма)

#74 Потребителят е офлайн   Aragoen Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-April 07
  • Gender:Male
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 23 May 2007 - 08:07 PM

София на мен ми е на 70 км :) кадето кажете там ще е
User's Signature

И ние ядем бонбонки тик-так и пушиме кент!!!


Цитат

Американски форум - Задаваш въпрос, после ти отговарят.
Арменски форум. - Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
Български форум - Задаваш въпрос, после в 50 поста ти разказват какъв си тъпак, че си попитал.



Качена снимка

#75 Потребителят е офлайн   dankata Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 25
  • Регистрация: 20-May 07

Публикувано: 23 May 2007 - 08:17 PM

здравеите аз от скоро посештавам вашия фором ,но с наи голямо одоволствие ште гледам да присуствам на тази збирка штото сам сигорен че ште е супер забавно

#76 Потребителят е офлайн   volen Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 786
  • Регистрация: 07-March 07
  • Location:ямбол

Публикувано: 23 May 2007 - 08:20 PM

ами дано го измислин някъде да се съберем да се видим да се опознаем и т.н. b) cheers
User's Signature

всяко яйце-бомба,всяка кокошка летяща крепост срещу агресорите!(лозунг в птицеферма)

#77 Потребителят е офлайн   Aragoen Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-April 07
  • Gender:Male
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 23 May 2007 - 08:31 PM

dankata , ти така и не ни каза с какви пернати мислиш да се занимаваш :)
User's Signature

И ние ядем бонбонки тик-так и пушиме кент!!!


Цитат

Американски форум - Задаваш въпрос, после ти отговарят.
Арменски форум. - Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
Български форум - Задаваш въпрос, после в 50 поста ти разказват какъв си тъпак, че си попитал.



Качена снимка

#78 Потребителят е офлайн   dankata Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 25
  • Регистрация: 20-May 07

Публикувано: 23 May 2007 - 09:42 PM

ми казвам веднага ,аз имам гулаби и малко кокошки преди имах копринки но нешто стана започнаха да им истичат очите и неможах да ги спаса ,сега ште се опитам да направа пак нешто дано да се получи,този пат штото имам голямо желани .Ако всичко е нормално се надявам да оспея този пат и то с вашата поткрепа .

#79 Потребителят е офлайн   soikata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 353
  • Регистрация: 07-February 07

Публикувано: 24 May 2007 - 08:57 PM

Абе ние и да се съберем някъде без пилци най-много да се напием drink . Хубаво е да знаем кой от къде е и какво гледа. Аз поне разчитам на приятелско отношение между хора с едни и същи интереси. Вярно че всеки си гледа интереса но можем да сме си полезни и с размяна на някой птици дори само за размесване на кръв. По-добре да подаря на някой като вас птица която на мен ми е излишна за момента но е спешна за някой друг отколкото да и търся пазар и да я продам на човек който не различава петел от кокошка oleeee . Живот и здраве започнаха да се излюпват фазанчета и след някой ден може да пишем кой какво има за продаване или замяна.

#80 Потребителят е офлайн   dankata Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 25
  • Регистрация: 20-May 07

Публикувано: 24 May 2007 - 09:30 PM

добре ште следа нештата тук и ако излезе нешто може да ме задомитеи и мен b) приятел ти от каде си я даи някви кординати

  • (120 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни