Dog.bg Форуми : Западно-сибирска Лайка

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (12 Страници) +
  • « Първа
  • 10
  • 11
  • 12
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Западно-сибирска Лайка

#221 Потребителят е офлайн   jigulii Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 13-February 12

Публикувано: 13 February 2012 - 11:29 PM

Показване на мнениетоuki, в 27 January 2012 - 02:38 PM, написа:

Здравейте на всички.От скоро си имам кученце на име Нанси и ме интересува дали то е западно-сибирска или источна-сибирска.Кучето не е купено от развъдник.Предложиха ми я за западно-сибирска лайка.В момента е на два месеца и половина.http://forum.dog.bg/index.php?app=gallery&



колега и аз имам куче и го имам от скоро но не знам как да разбера дали е источна или западна лайка

#222 Потребителят е офлайн   jigulii Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 13-February 12

Публикувано: 13 February 2012 - 11:49 PM

колеги тъй като от скоро имам лайка искам да попитам как да определа дали моята лайка е иточа или западна каква е разликата

#223 Потребителят е офлайн   koce Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 223
  • Регистрация: 17-September 05
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 20 December 2012 - 08:57 PM

Прикачена снимкаИзи :md_064:Прикачена снимка

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

тихо, коце спи!!!!

#224 Потребителят е офлайн   sova Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 26-June 06
  • Gender:Male

Публикувано: 10 July 2013 - 05:31 PM

Показване на мнениетоtodor_kirov, в 23 January 2008 - 05:24 PM, написа:

Здравейте любители на западно сибирските лайки!Според мен това е страхотна порода и са много универсални! :blink:
След като се запознах с породата,реших и аз да си взема такова куче!
Представям Ви моята Самира!
Родителите й са от Русия(Коми) и прадедите й както и родителите й са обучавани за професионален лов на както така едър и среден дивеч!
Но както повечето пъти родословието й се губи от страна на българските собственици :blink:Но както и да е...Обучаваме се,имам много въпроси към хората занимаващи се с породата,интересувам се много от тях...
Тя е на 9 месеца.
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Харесва ли ви?Може ли професионално мнение?
П.с:на тези снимки сме изцапани от плажа...В момента работя върху социализацията и игрите с други кучета! :blink:
Поздрави на всички собственици на тези прекрасни кучета!

Хубавица е

#225 Потребителят е офлайн   ku4ebg Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 01-November 13

Публикувано: 01 November 2013 - 02:11 PM

Здравейте, в момента сме дом на едно загубено кученце. Хората казват, че прилича на тази порода. Много е умен. Ето го: https://fbcdn-sphoto..._43514527_n.jpg

http://media.snimka....1897325.jpg?r=0

Вие как мислите, има ли такива черти?

#226 Потребителят е офлайн   Bistra.bm Икона

  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 03-November 13
  • Gender:Male

Публикувано: 03 November 2013 - 12:20 PM

Прикачена снимка.jpg]Прикачена снимка.jpg]

Показване на мнениетоuki, в 27 January 2012 - 02:38 PM, написа:

Здравейте на всички.От скоро си имам кученце на име Нанси и ме интересува дали то е западно-сибирска или источна-сибирска.Кучето не е купено от развъдник.Предложиха ми я за западно-сибирска лайка.В момента е на два месеца и половина.http://forum.dog.bg/index.php?app=gallery&

Mnogo e krasiva mnogo prili4a na zapadnosibirska laika i moiat Dingo e na sa6tata vazrast i prili4a na neiaI az sam nova ma4a se da ti ka4a snimka Kazva se Dingo i mnogo go obi4am. Znam za tiah 4e obi4at mnogo razhodka as imam goliam dvor i to e nonstop na svoboda. Imam i 8 kotki i edin koker6paniol, ne 4istokraven no se zabavliavat 4udesno zaedno.[attachmentПрикачена снимка.jpg]=506855:Изображение011.jpg]Прикачена снимкаПрикачена снимка.jpg]

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#227 Потребителят е офлайн   Bistra.bm Икона

  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 03-November 13
  • Gender:Male

Публикувано: 03 November 2013 - 01:16 PM

[quote name='Fru' date='10 October 2005 - 10:52 AM' timestamp='1128934357' post='52902']
Здравейте! Току що се регистрирах и се надявам да науча полезни неща в този форум. Притежател съм на Западно-сибирска Лайка. Тъй като не срещнах тема за породата реших да се включа и евентуално да обменя опит с всички които проявяват интерес.
d) nok
[/quote
Ooo mai stana
.jpg]

#228 Потребителят е офлайн   Aris22 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 09-December 13

Публикувано: 09 December 2013 - 11:51 AM

Здравейте
страхотна група
Имам сибирска лайка - незная източна или западна, а и няма значение за мен . Още е бебенце и ще се радвам да обменяме опит за възпитанието и отглеждането.
До сега съм имала немска овчарка, но това същество е доста по палаво и своенравно.
Поздрави за тази тема !!!

#229 Потребителят е офлайн   Brody Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 03-October 15
  • Gender:Male

Публикувано: 04 October 2015 - 12:07 AM

Здравейте, нова съм тук и се наявам да намеря още полезна информация за обучението на кучето, това е първото, за което се грижим аз и приятеля ми. Никой от нас няма практика в обучението на куче, а многото изписано по темата е объркващо и на моменти страшно противоречиво. Та Броди е на 10 месеца, западно-сибирска лайка (макар че си нямаме родословие) и се надяваме да успеем да го направим много щастлив.Караме сноуборд по цяла зима и обичаме да скитаме из планините и решихме, че ни трябва зимно куче-войн, прикачвам негови снимки.
За сега нямаме сериозни проблеми, но по този повод ми е интересно, кои според вас са най-важните команди и уроци, които лайката, като домашна, градска животинка трябва да усвои?
Имаме и проблеми с оставането сам, опитва се да прегризе вратата и вие...
Прикачена снимка Прикачена снимка


#230 Потребителят е офлайн   Jonathan Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 04-July 16

Публикувано: 04 July 2016 - 12:12 PM

Показване на мнениетоBrody, в 04 October 2015 - 12:07 AM, написа:

Здравейте, нова съм тук и се наявам да намеря още полезна информация за обучението на кучето, това е първото, за което се грижим аз и приятеля ми. Никой от нас няма практика в обучението на куче, а многото изписано по темата е объркващо и на моменти страшно противоречиво. Та Броди е на 10 месеца, западно-сибирска лайка (макар че си нямаме родословие) и се надяваме да успеем да го направим много щастлив.Караме сноуборд по цяла зима и обичаме да скитаме из планините и решихме, че ни трябва зимно куче-войн, прикачвам негови снимки.
За сега нямаме сериозни проблеми, но по този повод ми е интересно, кои според вас са най-важните команди и уроци, които лайката, като домашна, градска животинка трябва да усвои?
Имаме и проблеми с оставането сам, опитва се да прегризе вратата и вие...
Прикачен файл IMG_6727.JPG Прикачен файл IMG_6835.JPG




Според мен най важно е да можеш да я връщаш при теб. Аз имам една на 3 месеца и с това се боря най вече. Причината е че имам ловен инстикт и драсват на някаде след като надушат следа. Много енергично са. Искат много разходки иначе пощуряват вкъщи.
Другото което е как се държи с хората навън.

#231 Потребителят е офлайн   Jonathan Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 04-July 16

Публикувано: 04 July 2016 - 12:18 PM

Това е Вяра на 3.5 месеца. Без родословие е но това не ми пречи да го обичам да полуда това куче. Няма скука покрай нея :)

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#232 Потребителят е офлайн   Jonathan Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 04-July 16

Публикувано: 04 July 2016 - 12:37 PM

Показване на мнениетоAris22, в 09 December 2013 - 11:51 AM, написа:

Здравейте
страхотна група
Имам сибирска лайка - незная източна или западна, а и няма значение за мен . Още е бебенце и ще се радвам да обменяме опит за възпитанието и отглеждането.
До сега съм имала немска овчарка, но това същество е доста по палаво и своенравно.
Поздрави за тази тема !!!


Здравей

И аз имам едно мъниче. Твоето трябва да е пораснало вече. Какви са отзивите? :)

#233 Потребителят е офлайн   Таня 73 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 22-November 17

Публикувано: 22 November 2017 - 09:30 PM

Здравейте! От една година имам щастието да притежавам Западносибирска лайка.Много е енергичен и интелигентен.Прикачена снимка

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#234 Потребителят е офлайн   ЗСЛ Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 19-December 17

Публикувано: 19 December 2017 - 12:39 PM

Здравейте и от мен! Моля Ви за малко помощ, като минали по този път.
Горда и щастлива съм да имам западно-сибирска лайка (а може би тя има мен) -Родопа. Взехме я веднага след отбиването от майката, като може би тук е мястото да добавя, че някъде далече в родословието си има и малко вълчак (по данни на собствениците на родителите и). Може би и заради това върви малко по-едричка. Сега е на 7 месеца и около 20 килограма. Гледаме я пусната в голям двор и има къде и с кого да изразходва енергията си. От съвсем малка я научихме да сяда, ляга и да идва при повикване. Тук обаче идва и спънката в обучението- пуснем ли я навън..няма връщане, докато сама не си го науми. Тук, във форума, намерих курс за дресировка на руски автор и смятам да опитам с него. Някой може ли да ме посъветва какъв е правилният метод, нещо което да Ви е направило впечатление при Вашите любимци? Друго, за което бих била изключително признателна е, да ми кажете, тази лудост с хапането престава ли от само себе си, бих ли могла да направя аз нещо в тази връзка? До момента си се сърдим- аз като ме нахапе и после тя, на свой ред, че не и обръщам внимание. Но това е много краткотраен ефект.
Предварително Ви благодаря!!!

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


  • (12 Страници) +
  • « Първа
  • 10
  • 11
  • 12
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

2 потребители четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни