Dog.bg Форуми : Западно-сибирска Лайка

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (12 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Западно-сибирска Лайка

#1 Потребителят е офлайн   Fru Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 37
  • Регистрация: 10-October 05

Публикувано: 10 October 2005 - 10:52 AM

Здравейте! Току що се регистрирах и се надявам да науча полезни неща в този форум. Притежател съм на Западно-сибирска Лайка. Тъй като не срещнах тема за породата реших да се включа и евентуално да обменя опит с всички които проявяват интерес.
d) nok

#2 Потребителят е офлайн   Fru Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 37
  • Регистрация: 10-October 05

Публикувано: 10 October 2005 - 12:34 PM

b) Виждам че всички само гледат... ъмм ако някой дръзне и да напише нещо може да е сигурен че няма да го порази птичия грип r)
Аз мога да добавя за породата : порода от групата " шпицове и примитивни" ( Група 5 ) създадена в русия , използвана както за лов ( лосове , язовци, за птици като ритрийвър.) така и като "sled dog" ( впрегатно куче ) Уравновесен характер. Притежава здраво телосложение - категоризирана като средна големина порода. Има 3 типа лайки 1. Западно-Сибирска ,2. Източно-сибирска и Руско-Европейска лайка регистрирани в номенклатурата на "FCI"
Породата е дружелюбна към хората и особено към децата. Не изразява агресия към други кучета , но е войнствена когато трябва да се отбранява. Лайката има нужда от 4-5 часа движение дневно ( предимно бягане )

Западно-сибирската Лайка :
Качена снимка
Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   Konak Икона

  • Зодия Стрелец
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1099
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Male
  • Location:Търговище

Публикувано: 10 October 2005 - 07:07 PM

Fru , здравей!
Бих искал да те попитам използваш ли твоята лайка за лов? d)

#4 Потребителят е офлайн   Fru Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 37
  • Регистрация: 10-October 05

Публикувано: 11 October 2005 - 09:32 AM

Това сериозно ли ме питаш ;-) ....ЛОЛ
Така или иначе не я използвам за лов. По-скоро домашно куче. Едва ли някога ще използвам уменията и инстинкта му....

#5 Потребителят е офлайн   boxer4eto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 592
  • Регистрация: 06-July 05
  • Location:Гетото

Публикувано: 14 October 2005 - 02:26 PM

страшно красива порода
Качена снимка
Качена снимка
User's Signature

Ако искаш верен приятел вземи си куче!

#6 Потребителят е офлайн   Fru Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 37
  • Регистрация: 10-October 05

Публикувано: 19 October 2005 - 04:25 PM

И аз смятам така Boxerche... Макс ще стане точно като лайката на долната снимка.. ( светлата ) но до тогава има много време ;-) и много работа с него.. тъй като изисква много търпение.

#7 Потребителят е офлайн   slavena Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 284
  • Регистрация: 28-September 04

Публикувано: 19 October 2005 - 04:36 PM

Здравей малка западносибирска лайка! w)
разкажи ни повече за твоя любимец. какво искаш да знаеш за лайките? откъде си?
поздрав най-сърдечен от Славените super best

#8 Потребителят е офлайн   Fru Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 37
  • Регистрация: 10-October 05

Публикувано: 20 October 2005 - 11:01 AM

Цитат

Здравей малка западносибирска лайка! w)
разкажи ни повече за твоя любимец. какво искаш да знаеш за лайките? откъде си?
поздрав най-сърдечен от Славените super best

Привет Славена! Много ми е приятно. Искам да знам всичко. хехе. Вече знам доста ... та за лайката Макс.. той е на 5 месеца и е изключително любопитен... у дома е леко подтиснат но ми казаха че е нормално за толкова свободолюбива порода като него.... Когато излезем на разходка става истинска фурия... знам че има нужда от огромни разходки и много движение.. Опитах с колелото но все още предпазливо тъй като нямам "твърд повод" за колело което трудно се намира по магзините ни. Яде изключително икономично и има доста изисквания за храната. Оказа се че налита най-много на кокали с месце по тях и тъй като зъбките му още растат му давам меки кокали ( фенери и тн. ) сварени и с буьона.
Първо изпива бульона а после яде кокалите. r)
Сега смених с гръкляни но с гранулите сме малко скарани.. както и да е много го метнах на хранене ахаххахах .
какво искаш да знаеш ти .. задавай въпросите си и с удоволствие ще ти отговарям. cheers
Какво е твоето куче? разкажи нещо и за теб.

#9 Потребителят е офлайн   slavena Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 284
  • Регистрация: 28-September 04

Публикувано: 20 October 2005 - 12:40 PM

Здравей Фру,

аз имам няколко кучета, от тях 3 са западно-сибирски лайки: Норд, Ахинора и Виктория. ние още живеем в София и са на двора, когато идват в жилището и те предпочитат да хапват от моята храна и са капризни на сухите храни. и моите лайки ядат малко, но особено трудно беше с Норд докато беше малък. с кокалите в ранна възраст съм предпазлива, започвам да давам след 8-9 месеца и не кръгли: цепят се опасно и износват зъбите, без да имат особено хранителна стойност.

#10 Потребителят е офлайн   Fru Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 37
  • Регистрация: 10-October 05

Публикувано: 20 October 2005 - 12:49 PM

Цитат

Здравей Фру,

аз имам няколко кучета, от тях 3 са западно-сибирски лайки: Норд, Ахинора и Виктория. ние още живеем в София и са на двора, когато идват в жилището и те предпочитат да хапват от моята храна и са капризни на сухите храни. и моите лайки ядат малко, но особено трудно беше с Норд докато беше малък. с кокалите в ранна възраст съм предпазлива, започвам да давам след 8-9 месеца и не кръгли: цепят се опасно и износват зъбите, без да имат особено хранителна стойност.

Хехе чудесно! значи ще обменяме опит ;-)
Имаш ли снимки на сладурите ?

П.С. за кокалите - давам му изключително меки кости... тоест равностойни на хрущяли по които има известно количество месце.... преди малко му взех фрискис комбинирани гранули ама не знам дали ще прояде от тях.
Мисля и да му слагам чип така или иначе ще се наложи с влизането в ЕС... обмислям и адресник на нашийника.. което ме навежда над една сериозна тема.
Купих му нашийник от текстил на "Fareplast" но козината му стои "обърната в тази област и е сериозен проблем...чудя се как да подходя.. някакви съвети ?

#11 Потребителят е офлайн   slavena Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 284
  • Регистрация: 28-September 04

Публикувано: 20 October 2005 - 01:02 PM

естествено, че имам снимки! oleeee
можеш да ги видиш на страницата ми като кликнеш върху подписа ми: Славена фон Бранддорф.
не на всички наши дечица имам снимки: все ми обещават да ми пратят снимки и не пращат... важното е че поне ми се обаждат и знам, че са добре.

"Fareplast" но козината му стои "обърната в тази област ...
марката е добра, но ако е винаги с нашийник неминуемо ще изсече козината там. затова, а и защото не понасям вързано на синджир куче, моите живеят в клетки: всеки си има дворче с къщичка и не е нужно да носят нашийници постоянно. другият вариант е строгия нашийник - има ги във финни брънки и е подходящ за нашите кучета, особено във фазата на учене да ходи и тича в крак с теб. ако искаш обаче да те тегли с колелото - то тогава трябва нагръдник за ездови кучета: с нашийника и обикновения нагръдник, които се продават в БГ има сериозна опасност за гръбначния стълб на кучето, особено в момента на потегляне, когато усилието се понася рязко и с голямо натоварване...

#12 Потребителят е офлайн   Fru Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 37
  • Регистрация: 10-October 05

Публикувано: 20 October 2005 - 01:13 PM

Цитат

естествено, че имам снимки! oleeee
можеш да ги видиш на страницата ми като кликнеш върху подписа ми: Славена фон Бранддорф.
не на всички наши дечица имам снимки: все ми обещават да ми пратят снимки и не пращат... важното е че поне ми се обаждат и знам, че са добре.

"Fareplast" но козината му стои "обърната в тази област ...
марката е добра, но ако е винаги с нашийник неминуемо ще изсече козината там. затова, а и защото не понасям вързано на синджир куче, моите живеят в клетки: всеки си има дворче с къщичка и не е нужно да носят нашийници постоянно. другият вариант е строгия нашийник - има ги във финни брънки и е подходящ за нашите кучета, особено във фазата на учене да ходи и тича в крак с теб. ако искаш обаче да те тегли с колелото - то тогава трябва нагръдник за ездови кучета: с нашийника и обикновения нагръдник, които се продават в БГ има сериозна опасност за гръбначния стълб на кучето, особено в момента на потегляне, когато усилието се понася рязко и с голямо натоварване...

Ооооооооо НЕ! Аз слагам нашийника само когато излизаме навън.. у дома е волен като птичка.. тоест никакви нашийници .. проблемът с обърнатият косъм може би ще се реши с времето защото само допреди известно време Макс е бил нон стоп с нашийник и то кожен, груб при това.. Смятам че не се налага да му купувам нагръдник особено при съгласие с теб че нагръдниците тук не са особено качествени.. мхм макар че мярнах една марка .. Еди си кво For Dogs Gear, нещо зчучащно на немски и се римува с догс.. примерно Щогс Фор Догс.. нещо такова и ми се сториха много качествени ( както и цената ) един съвсем къс повод бе 36 лева.
Някой бе постнал по темата за нагръдниците че истинските нагръдници за впрегатни кучета завършват на гърба ... доста назад а не като тия които продават тук.

#13 Потребителят е офлайн   slavena Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 284
  • Регистрация: 28-September 04

Публикувано: 20 October 2005 - 01:22 PM

"истинските нагръдници за впрегатни кучета завършват на гърба ... доста назад а не като тия които продават тук. "

абсолютно верно.
имам впрегатни нагръдници, но ги купих от Германия и освен това и там не се продават във всики магазин, а се предлагат в различни размери и най-често се поръчват по индивидуалните размери на кучето.

по принцип западносибирската лайка е ловно куче, а не впрегатно. за впряг повече се ползува източносибирската лайка, която е служебна порода.
това обаче не означава, че зсл не може да се използува за спорт. доколкото разбирам Макс няма да има ловна кариера, а по-скоро спортна - тъй че правилният нагръдник е важен проблем сега.

#14 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 20 October 2005 - 01:47 PM

Ако е на 5 месеца, мисля че е още малък за впрягане. Понеже сме с самоед, братовчед на лайката b) си позволявам да споделя опит :

до 9 - 10 месец свободно тичане, повече игра в парка, без големи преходи или натоварвания. Хубаво е да катери стълби или нагорнище - примерно на планина, неравен терен.

след 9-10 месец леки натоварвания, като постепенно се увеличават, важно е да тича за бързина и мускули, за да натрупа мускулна маса. Може да тегли, но по скоро да свиква, не да се претоварва.

След 1.2 - 1.5 години вече се започват активни тренировки с постепенно натоварване на преходите и теглото на товара.

Също се интересувам от впрегатен спорт ... ще се радвам да обменяме опит ! d)

#15 Потребителят е офлайн   Fru Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 37
  • Регистрация: 10-October 05

Публикувано: 20 October 2005 - 01:56 PM

nok Знам за ЗСЛ че е ловна порода .. един приятел ловждия ми разказа за лайките ... каза че това било куче мечта за лов на глигани .. и дори ми пускаше мухата да го правим ловец. Същият приятел е гледал видеота на лайки изкарващи мечка от бърлогата и и задържайки я объркана хапейки я по задните части позволяват на ловеца да я отстреля както трябва... имам мнгоо приятели ловджии... и всички се възхищават на ловните умения на западно сибирската лайка..

Уважаеми Dog.bg относно впрягането ехехехех
Извини ме но не съм малоумен . няма да си впрегна пет месечното кутре,., да не говорим че и няма от къде да си купя екипировка за впрягане в БГ .... но това е друга тема.. смятам с интензивно бягане в парка да заздравя мускулатурата му ио костната му система.. тоест гърдите и холката въобще всичко да се развива равномерно ..
Това ме навежда над една болна тема!
ЖИВЕЕМ В КАМЕННАТА ЕРА! тук човек няма от къде да си закупи твърд повод за велосипет!!!!!!!!!!!!!!!!! Всичко става с някакви проучвания и евентуално поръчки от чужбина... УЖАС! Аз дори адресник за нашийника не мога да намеря а не живея във някое селце а във Варна...
както и да е .. много ще говорим за кинология за напред.. И каквото мога да помогна с моите скромни познания в областта ше помагам и аз.

#16 Потребителят е офлайн   slavena Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 284
  • Регистрация: 28-September 04

Публикувано: 20 October 2005 - 01:56 PM

това, което казваш Дог, е вярно, но Фру иска да разхожда Макс с колелото си, ако правилно съм разбрала.
нали се сещаш колко ще е неприятно да се дръпне след котка или друго животно, ако е с нашийник и гръбначният стълб е този, който ще бъде натоварен. същото важи и за наличните на пазара нагръдници.

#17 Потребителят е офлайн   Fru Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 37
  • Регистрация: 10-October 05

Публикувано: 20 October 2005 - 02:00 PM

Цитат

това, което казваш Дог, е вярно, но Фру иска да разхожда Макс с колелото си, ако правилно съм разбрала.
нали се сещаш колко ще е неприятно да се дръпне след котка или друго животно, ако е с нашийник и гръбначният стълб е този, който ще бъде натоварен. същото важи и за наличните на пазара нагръдници.

Скъпа славена разгледах лайките ти!!!!!!!!!! сТРАХОТНИ СА! w) w) w) НОРД ми стана любимец ехех. Желая ти успех в популяризирането на породата.. амм между другото някой спомена че в БГ има само единм единствен развъдник за западно сибирски лайки ?!?!?!?!
да не би . хм .. да бе би това да е ТВОЯТ !?!!? bl) r) super best

#18 Потребителят е офлайн   slavena Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 284
  • Регистрация: 28-September 04

Публикувано: 20 October 2005 - 02:18 PM

да, засега няма други, които развъждат лайки. има регистриран още един. можеш да видиш повече на www.ndbkc.dir.bg

много се радвам, че моите вълци ти харесват super best

ако дойдеш на САС Пловдив на 29.10.05 ще видиш три дечица на Норд и Ахинора: по едно от всяко кучило: Амор, Дарс и Златил. Златю е на 5 месеца и онзи ден ми идва на гости в къщи - падна голяма игра, за ужас на новите му стопани обърнахме къщата с главата надолу bravo

#19 Потребителят е офлайн   Fru Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 37
  • Регистрация: 10-October 05

Публикувано: 20 October 2005 - 03:33 PM

Качена снимка

Иска ми се да дойда... но май няма да мога Славена.. a)

#20 Потребителят е офлайн   slavena Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 284
  • Регистрация: 28-September 04

Публикувано: 20 October 2005 - 05:13 PM

ТОВА ЛИ Е МАКС?

ХУБАВ Е - ДА Е ЖИВ И ЗДРАВ И МНОГО РАДОСТ ДА ТИ НОСИ w) w) w)
КОИ СА МАЙКАТА И БАЩАТА? СЕГА ОТИВАМ НА СРЕЩА В КЛУБА НА СЕВЕРНЯЦИТЕ - УТРЕ ЩЕ ТИ ПИША ПАК r)

  • (12 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

2 потребители четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни