Dog.bg Форуми : КАКВО Е ТОВА КИНОЛОЖКА ИЗЛОЖБА?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

КАКВО Е ТОВА КИНОЛОЖКА ИЗЛОЖБА? Оцени темата: -----

#21 Потребителят е офлайн   Дури Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7742
  • Регистрация: 25-October 05
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 27 May 2007 - 11:40 PM

Значи ..да разбирам, че някои кучета си се раждат "фукльовци" l) Явно това си е нещо, с което кучето се ражда и си го носи в кучешката душичка.И при благоприятни обстоятелства(добро, правилно възпитание и отглеждане)бъдещият изложбен екземпляр показва тази си "светла, скрита"страна в ринга..Мдам..Интересно!И съм склонна да повярвам, че е така защото от скромния си опит мога да кажа, че съм виждала кученца в ринга с такова пасивно, да не кажа"безлично излъчване", че все едно да влезе в ринга за него е най-досадното и отегчително нещо на света.И обратното, виждала съм куче, което все едно е лебед във вода..Походката му, изражението на муцуната, лекотата , с която плавно и елегантно пристъпва в ринга ще кажеш, че..е родено в ринга!Визирам едно хъски, което го водеше блестящ хендлер, а когато се съберат на едно място куче с добра анатомия и "звездно, ринг" излъчване и талантлив хендлер..Ех..Тогава гледката е балсам за окото на зрителите! super best

#22 Потребителят е офлайн   ceasar Икона

  • Лунатик
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4415
  • Регистрация: 18-May 07
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 28 May 2007 - 06:37 AM

Наистина си права много е важно да се попадне на талантлив хендлер, тогава и кучето успява да разкрие пълният си потенциал. много е важно как точно се показва то в ринга. при нас от първата ни изложба остана само стрха, че всички ни гледат, това определено ни посмути малко, но сега вече може да се каже спокоино, че от ринг на ринг вдигаме нивото. много е вече спокоен и под напътствията на хендлера си /спокоино може да се каже, че двамата са установили много добра връзка между себе си/ показва всичко най-добро от себе си. за това говорят и постиженията му и не само, сега наистина започва и той да се забавлява, което значи че сме на прав път. съгласен съм напълно, че кучето трябва да е малко фукльо да има желание да се покаже и да ходи гордо в ринга. това е истински красиво и за това и хората ходат по такива изложби, така се развиват породите и се запалват нови почитатели... b) b) b)
User's Signature

Качена снимка

#23 Потребителят е офлайн   North face Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4588
  • Регистрация: 05-August 04
  • Gender:Female
  • Location:Bulgaria,Sofia
  • Interests:siberian husky, akita,amerikan akita pomeran, grooming and handling.

Публикувано: 29 May 2007 - 09:13 AM

За мен кучето,което плюс многото си екстериорни качества притежава и това да бъде " фукльо " е винаги с крачка пред другите в 90% от случаите. Такова куче грее на ринга,обича да се показва. Но моя опит показва,че такива кучета са редки "птици " b)
User's Signature

Golden Nicol siberan huskies
Качена снимка

Сибирско хъски - истината е повече от две сини очи

#24 Потребителят е офлайн   iglika Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 798
  • Регистрация: 24-June 05
  • Location:София

Публикувано: 30 May 2007 - 11:52 AM

Цитат

За мен кучето,което плюс многото си екстериорни качества притежава и това да бъде " фукльо " е винаги с крачка пред другите в 90% от случаите. Такова куче грее на ринга,обича да се показва. Но моя опит показва,че такива кучета са редки "птици " b)

Да това имах предвид, такива кучета са най-успешните шампиони в ринга, независимо, че може да не са съвършени екстериорно.

#25 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 27 December 2007 - 08:16 PM

Изключително интересна статия за американски изложители, описваща кучкарлъка в Европа. /на английски/
User's Signature

Качена снимка

#26 Потребителят е офлайн   RAMONKA Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 18-March 10

Публикувано: 19 March 2010 - 10:40 AM

Дали някои би могъл да ми обясни защо е нужно кучето да има родословие? Възможно ли е да участва в киноложка изложба без такова? Сигурно въпроса ви се струва изключително глупав, но съм невежа определено в тази област. Благодаря ви предварително, ако някои намери нерви да ми обясни. : )

#27 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 19 March 2010 - 10:51 AM

Тук ще намерите отговор на въпросите си!Приятно четене!
Указател
User's Signature

Качена снимка

#28 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 22 March 2010 - 12:24 PM

Цитат(RAMONKA @ Mar 19 2010, 09:45 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Дали някои би могъл да ми обясни защо е нужно кучето да има родословие? Възможно ли е да участва в киноложка изложба без такова? Сигурно въпроса ви се струва изключително глупав, но съм невежа определено в тази област. Благодаря ви предварително, ако някои намери нерви да ми обясни. : )


Ако кучето е без педигри и "участва" в "киноложка" изложба, то изложбата не е такава. Под термина "киноложка изложба" или по точно казано - екстериорна изложба се разбира определянето на годни за разплод кучета по екстериор, съответстващ на стандарта на породата. Именно предназначението на такива изложби като елемент на развъдния процес ги прави киноложки, с съответстващата грижа и отговорност за доброто на породите и кучетата.

За съжаление у нас все повече става обратното, типично по български. Фермите стават "развъдници", борсите "внасят кучета с родословия", "кинолози" "признават родословия" на ксерокс, а на фона на всичко това в България се увеличават бездомните животни, а изолаторите не могат да смогват.

За това - избор на куче се прави само от развъдник, регистриран в FCI или от признати от него организации, с съответстващото родословие на куче. Ако имате силата - кажете НЕ на търговците на живот, независимо под какви абвеатури и наименования се крият.

Иначе в други страни има всякакви изложби - за най красиво куче, за най приличащи си стопанин и куче, най грозно куче - има и такива ab_041.gif , всякакви ... но хората не ги кръщават "киноложки", а pets show - шоу за домашни любимци за забавление на кучетата и на стопаните им, но такива изложби не се използват за определяне на годност за разплод - това е разликата.

#29 Потребителят е офлайн   MaxPower Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 19-March 12

Публикувано: 19 March 2012 - 09:45 PM

Много хубава тема. Поздравления за автора.
От скоро съм запален по тези изложби и не съм много наясно още с правилата
и имам един въпрос.
Моето куче е смеска между хъски и немска овчарка. Има ли възможност да участва в някоя изложба?

#30 Потребителят е офлайн   stefanr Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 19-March 12
  • Gender:Male

Публикувано: 20 March 2012 - 09:42 PM

Ами същото като "мис България", "Мис Свят" и други такива, които се продават и се купуват за повечко пари, всъщност са си ситинска, ама истинска човешка суета. Когато човек не може да се докаже със себе си, тръгва да търси начини да се докаже чрез кучето, котката икаквото му дойде на ум. Човек, който обича животното до него, няма нужда да се доказва или да го доказва на друг. Но за това трябва още мно време.

#31 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 20 March 2012 - 09:44 PM

блгодаря Ви ,че ни просветлихте нас заблудените :tb_195:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#32 Потребителят е офлайн   parcheka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 388
  • Регистрация: 01-June 11
  • Gender:Male
  • Location:Варна
  • Interests:Чехословашки вълчак

Публикувано: 20 March 2012 - 10:05 PM

Поста преди вашия Ви отговаря -НЕ
Друго което искам да доуточня е ,че родословието на кучето не го допуска автоматично до разплодна дейност-това е задачата на изложбата както отбеляза Dogbg. Родословието е документа доказващ породата на кучето и неговото родословно дърво назад във времето.НО се случва така и че при изрядни родители се ражда поколение с дефекти ( зъби,стойка,височина,за мъжките наличие на един тестис и т.н.) Именно за това някои от тях може и да не се допуснат до разплод за да се запази доброто "здраве" на породата.
Друг е въпроса,че от скромния ми опит по ринговете не съм видял до сега да се дискфалифицира куче.Явно или не им се вдигат "панаири" със собствениците или просто в България има само качествени кучета :ba_025:

#33 Потребителят е офлайн   arina Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 474
  • Регистрация: 11-December 09
  • Gender:Female

Публикувано: 21 March 2012 - 09:01 AM

Показване на мнениетоstefanr, в 20 March 2012 - 09:42 PM, написа:

Ами същото като "мис България", "Мис Свят" и други такива, които се продават и се купуват за повечко пари, всъщност са си ситинска, ама истинска човешка суета. Когато човек не може да се докаже със себе си, тръгва да търси начини да се докаже чрез кучето, котката икаквото му дойде на ум. Човек, който обича животното до него, няма нужда да се доказва или да го доказва на друг. Но за това трябва още мно време.

Какво общо имат киноложките изложби с доказването на любовта към кучето? Вече беше обяснено, че чрез тези изложби се излъчват най-качествените екземпляри за разплод......за какво доказване, каква суета намесихте тук не разбрах? Това е едно прекрасно хоби за хора с родословни кучета. А иначе е ясно, че всеки би трябвало да си обича кучето и да си го харесва най-много, защото "нашето гардже е най-хубаво". Все едно да се каже, че запалените рибари, понеже не са могли да се докажат в живота чрез професията си, тръгнали с една въдица да ловят риба и да се доказват така. Съзнавате ли колко е абсурдно това?

#34 Потребителят е офлайн   DOGI_DOG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 438
  • Регистрация: 23-January 09

Публикувано: 21 March 2012 - 10:18 AM

Показване на мнениетоstefanr, в 20 March 2012 - 08:42 PM, написа:

Ами същото като "мис България", "Мис Свят" и други такива, които се продават и се купуват за повечко пари, всъщност са си ситинска, ама истинска човешка суета. Когато човек не може да се докаже със себе си, тръгва да търси начини да се докаже чрез кучето, котката икаквото му дойде на ум. Човек, който обича животното до него, няма нужда да се доказва или да го доказва на друг. Но за това трябва още мно време.


Колега, доста хора мислят като теб, само че никой не ги знае и чува, защото не участват на "празниците" на суетата, наречени още изложби. Докато има дарители ( а аз се радвам, че те са все по-малко с всяка изминала година), ще се продължи с тази порочна практика. Лошото е, че има хора, които осъзнават порочността на тази система, но въпреки всичко си даряват парите белкем някой им хареса кучето и някой "виден" мафиотски деец(съдия) им даде оценка и купичка та да си повдигнат смачканото самочуствие посредством "приятеля" до себе си. Жалка история...поддържана от жалки хора....

Представете си това да направи при нас хората...Само най-красивите(при някои породи кучета това понятие красота се разбира с изродщина) отговарящи на "стандарта" за етнос(порода) да имат право да оставят поколение...Тогава май никой няма да е съгласен... :md_064:
User's Signature

"Направете го заради мен:погрижете се за това,моята овчарка да остане работно куче,така както аз правех през целият си живот в името на тази цел" Max von Stephanitz 1864-1936
http://www.working-d...a%20Dvora%20CS/
http://www.working-d...ls/520770/..CS/

#35 Потребителят е офлайн   arina Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 474
  • Регистрация: 11-December 09
  • Gender:Female

Публикувано: 21 March 2012 - 11:16 AM

Извинете ме, но твърдението Ви е направо абсурдно. Ми тогава да кръстосаме пинчер с кавказка овчарка например. И двете имат право да оставят поколение според Вас. Интересно ще ми е какво ще бъде то и кой ще си купи такова кученце? Нали всеки харесва някоя порода /или не я харесва/ заради определени породни белези, създадени от някакви хора, ходещи по изложби и влагащи средства, желание и време за тази дейност?
И не сравнявайте чистопородното развъждане с правото на хората да имат поколение , защото няма нищо общо това. На моето куче не му пука дали има деца и ако не остави поколение, то няма да е нещастно, уверявам Ви.

#36 Потребителят е офлайн   DOGI_DOG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 438
  • Регистрация: 23-January 09

Публикувано: 21 March 2012 - 12:06 PM

Показване на мнениетоarina, в 21 March 2012 - 10:16 AM, написа:

Извинете ме, но твърдението Ви е направо абсурдно. Ми тогава да кръстосаме пинчер с кавказка овчарка например. И двете имат право да оставят поколение според Вас. Интересно ще ми е какво ще бъде то и кой ще си купи такова кученце? Нали всеки харесва някоя порода /или не я харесва/ заради определени породни белези, създадени от някакви хора, ходещи по изложби и влагащи средства, желание и време за тази дейност?
И не сравнявайте чистопородното развъждане с правото на хората да имат поколение , защото няма нищо общо това. На моето куче не му пука дали има деца и ако не остави поколение, то няма да е нещастно, уверявам Ви.


arina, повечето породи кучета са създадени въз основа на техните ползвателни качества, а не красота(при някои породи граничаща с изродщина). Те са се развъждали години наред именно заради това да служат и помагат на човека за опазване на неговата стока, имущество, семейство и за лов. Тези породи са се зародили не на ринга за красота и спортните полигони, а там където е истинската работа и кучето може да покаже своите достойнства.

Прочетете още веднъж постта ми и тогава давайте примери.


"Представете си това да направи при нас хората...Само най-красивите(при някои породи кучета това понятие красота се разбира с изродщина) отговарящи на "стандарта" за етнос (порода) да имат право да оставят поколение...Тогава май никой няма да е съгласен..."
User's Signature

"Направете го заради мен:погрижете се за това,моята овчарка да остане работно куче,така както аз правех през целият си живот в името на тази цел" Max von Stephanitz 1864-1936
http://www.working-d...a%20Dvora%20CS/
http://www.working-d...ls/520770/..CS/

#37 Потребителят е офлайн   arina Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 474
  • Регистрация: 11-December 09
  • Gender:Female

Публикувано: 21 March 2012 - 12:42 PM

Относно "ползвателните качества" както ги наричате, днес има съответните работни изпити при служебните породи и екстериорна оценка, дадена от компетентни специалисти. При междусъседското развъждане, за което явно сте радетел кои са "експертите"? Вие и комшията? Какво общо има етносът при хората с породата на кучетата? Защо сравнявате несравними неща?

#38 Потребителят е офлайн   DOGI_DOG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 438
  • Регистрация: 23-January 09

Публикувано: 21 March 2012 - 01:02 PM

Показване на мнениетоarina, в 21 March 2012 - 11:42 AM, написа:

Относно "ползвателните качества" както ги наричате, днес има съответните работни изпити при служебните породи и екстериорна оценка, дадена от компетентни специалисти. При междусъседското развъждане, за което явно сте радетел кои са "експертите"? Вие и комшията? Какво общо има етносът при хората с породата на кучетата? Защо сравнявате несравними неща?


arina, изгледайте това филмче и дано нещата ви се изяснят. Така са създадени повечето породи.


Мод: Видеото е премахнато, тъй като съдържа кадри на насилие върху животни!

Това са специалистите arina, тези с овцете и смешните шапчици и ямурлуците, не тези с големите кореми и скъпите костюми искащи пари, за да си кажат "компетентното" мнение.
User's Signature

"Направете го заради мен:погрижете се за това,моята овчарка да остане работно куче,така както аз правех през целият си живот в името на тази цел" Max von Stephanitz 1864-1936
http://www.working-d...a%20Dvora%20CS/
http://www.working-d...ls/520770/..CS/

#39 Потребителят е офлайн   mitoxond Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 235
  • Регистрация: 26-September 07
  • Gender:Female

Публикувано: 21 March 2012 - 01:53 PM

О, да направо е изключително това видео, всичко му става ясно на човек.
А повечето породи отдавна не са овчарки, за които очевидно е изключително важно умението да облайват труп на вълк нанизан на кол докато специалистите със смешни шапчици и ямурлуци крещят наоколо...

#40 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 21 March 2012 - 02:05 PM

Показване на мнениетоmitoxond, в 21 March 2012 - 01:53 PM, написа:

О, да направо е изключително това видео, всичко му става ясно на човек.
А повечето породи отдавна не са овчарки, за които очевидно е изключително важно умението да облайват труп на вълк нанизан на кол докато специалистите със смешни шапчици и ямурлуци крещят наоколо...


:ba_025:

А и като се прибави това, че една значителна част от населението така е вперила погледа си в историята, че забравя движението напред и непременно държи да ни върне в каменната ера, понеже и защото там е "истината". :md_064: Винаги е особено трудно да се приеме, че промяната не е непременно пагубна и страшна.
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни