Dog.bg Форуми : Ваксините

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

  • (31 Страници) +
  • « Първа
  • 29
  • 30
  • 31
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Ваксините

#601 Потребителят е офлайн   Moni1 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 12
  • Регистрация: 05-April 14

Публикувано: 12 January 2016 - 09:52 PM

Здравейте, кучето ми е на 8 години и половина. Има направени всички бебешки ваксини и всяка година редовна реваксинация с Nobivac DHPPi+NobivacRL. Последната реваксинация е правена януари 2015г. Този месец трябваше да правим реваксниация за тази година, но преди 2 месеца започнах работа в компанията MSD, която е производител на ваксините Nobivac. Въпреки че отговарям за друго поразпитах колегите за Nobivac и те ми казаха, че ваксините осигуряват имунитет за 3 години и не е нужно да реваксинирам всяка година. Говорих с вета и питах защо ме карат да реваксинирам всяка година след като ваксините Nobivac създават са създадени да създават имунитет за 3 и вета ми каза, че те знаели, че създават имунитет за по-дълго време, но с времето титърът на антителата спадал и за по-сигурно реваксинирали всяка година. В общи линии в момента се чудя на кой да вярвам - на вета, понеже уж е професионалист или на информацията от компанията, която все пак произвежда продукта. Ако ваксината защитава 3 години не мисля че е необходимо да си товаря имунната система на кучето с излишни ваксинации всяка година, които освен че няма да са полезни може и да навредят. Някой може ли да даде съвет?

#602 Потребителят е офлайн   mercury Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 28
  • Регистрация: 17-August 13

Публикувано: 20 January 2016 - 03:40 PM

Коластрата е матрицата на имунната система.Това е неоспорим факт има книги,здравни семинари и много информация какво е Коластра.Тя е най-необхдимият продукт както за нас,така и за животните.В статията на ветеринарната клиника са си го написали. "СЛЕД РАЖДАНЕТО МАЛКИТЕ ПОЛУЧАВАТ АНТИТЕЛА ОТ МАЙКИТЕ СИ, ЧРЕЗ КОЛАСТРА, КОИТО ПРЕДСТАВЛЯВАТ ТЕХНИЯ ПАСИВЕН ИМУНИТЕТ.Постепенно този имунитет отслабва и е необходимо да се стимулира организма на животното да изгради стабилен и продължителен имунитет срещу опасните за него болести.!"
http://centralvetcli...2%D1%8F%D1%82-/

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#603 Потребителят е офлайн   mercury Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 28
  • Регистрация: 17-August 13

Публикувано: 16 February 2016 - 01:36 PM

Освен на нанасят поражения върху имунитета друго не правят Ваксините.

#604 Потребителят е офлайн   mercury Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 28
  • Регистрация: 17-August 13

Публикувано: 17 February 2016 - 01:25 PM

Има ли рискове при прилагане на ваксините?
Категорично ДА! Анафилаксия, алергизиране на организма, развитие на неоплазии, разболяване въпреки ваксината, ваксинози.

http://julyvet.com/p...hp?page=1&id=46

#605 Потребителят е офлайн   mercury Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 28
  • Регистрация: 17-August 13

Публикувано: 31 March 2016 - 10:32 PM

https://www.google.b...6BqTt6QTa46S4Dg

#606 Потребителят е офлайн   aldald Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 641
  • Регистрация: 05-August 11
  • Gender:Female

Публикувано: 01 April 2016 - 10:24 AM

Moni1, аз не съм ветеринар, но съм говорила по въпроса с ваксините с хора отглеждащи и развъждащи кучета от поколения. Част от тях не ваксинират кучетата си с години и живеят без проблеми. Може би зависи от средата, в която живеят. Моето куче живее в града и вероятността да срещне примерно бясно животно е минимална. Но държават ме задължава да реваксинирам всяка година... И ако ме проверят и съм без задължителните ваксини, ще ме глобят. Изборът е на всеки собственик. А колкото до инфото - в листовките на ваксините си е написано черно на бяло и официално колко е продължителността на действието. Не мисля, че ветеринарите (поне повечето от тях) в БГ имат достатъчна лична статистика какво се случва ако не се реваксинира всяка година. Просто има законови рамки и те ги спазват.

#607 Потребителят е офлайн   mercury Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 28
  • Регистрация: 17-August 13

Публикувано: 06 April 2016 - 01:33 PM

Здравейте. Вие за или против сте относно биенето на Алуминии и Метали (Ваксина) на домашните кучета.

#608 Потребителят е офлайн   aldald Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 641
  • Регистрация: 05-August 11
  • Gender:Female

Публикувано: 11 April 2016 - 11:44 AM

Показване на мнениетоmercury, в 06 April 2016 - 01:33 PM, написа:

Здравейте. Вие за или против сте относно биенето на Алуминии и Метали (Ваксина) на домашните кучета.


Аз лично не съм против. Има причина за наличието на алумий във ваксините. В детските ваксини също има. На мен са ми правени. А на Вас?

#609 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 11 April 2016 - 09:44 PM

В Бг. вероятността да се появи бяс е голяма, затова и ваксинацията срещу него е година за година.
Във Великобритания, например, ваксина за бяс се поставя на всеки три години, но пък ваксината срещу инфекциозните болести е ежегодишна с реваксинация месец от първата. В страната няма бездомни, заразени и болни животни, но така са го приели, така и практикуват.
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#610 Потребителят е офлайн   mercury Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 28
  • Регистрация: 17-August 13

Публикувано: 29 April 2016 - 03:12 PM

Ами да има си причина,масовото ни тровене.И да за нещастие са ми битивсичките,че и отгоре поне 10г.противогрипни, просто ужас. Сега и аз и кучетата ми се лекуваме и имаме изключително подобрение.Моите да ги оставим,едното ми куче след биенето на годишната ваксина с настъпването на пролетта беше вече с кожна Алергия.Тогава все още бяхме хронични пациенти,и ако всяка седмица се обриваше ние ходихме на Вет. и му се биеха само кортикостероиди.Един затворен омагьосан кръг.Защо не казват че алергията се лекува?
Защо не казват че можем да си лекуваме хроничните,автоимунните и метаболитните проблеми на нас и на домашните животни.Нашата система не го позволява.Кой сега ще носи отговорност......Май аз съм си виновен че не се информирам.Миналата година лятото започнах превънтивно нашето лечение,и минахме без кортикостероиди.Есента се запознах с причината за неговата алергия.Никога повече няма да им сложа

#611 Потребителят е офлайн   vikiwat Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 26-August 16

Публикувано: 26 August 2016 - 06:42 AM

Здравейте,
Взех ме си кученце на 62 дни без правени ваксини до сега. Късно ли е за първа ваксина?

#612 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 26 August 2016 - 09:20 AM

Заведете си го при избрания от вас ветеринарен лекар и той ще прецени и ще ви обясни всичко!
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#613 Потребителят е офлайн   merita Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 18-October 16
  • Gender:Female

Публикувано: 18 October 2016 - 08:58 AM

Здравейте.
Имам си чихи родено на 27.07.2016
Купих го на 4.10.2016. Жената от която е взет не му беше била ваксини. Още същият ден му биха и му сложиха чип. В паспорта е лепната лепенка Nobivac DHP. Вика ни за следваща на 15.12.2016. Въпроса ми е какво се случва като е изпуснал ваксини? Опасно ли е за здравето на кучето?

#614 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 October 2016 - 11:52 AM

Нищо притеснително. Просто се поставят за съответната възраст на кучето. Изпуснатите не се наваксват
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#615 Потребителят е офлайн   Gkulelieva Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 27-December 16

Публикувано: 27 December 2016 - 10:47 AM

Взех си средноазиатска овчарка на 11.12.2016г. с първа ваксина! Заведох на ветеринар на 12.12.2016г.биха и втора ваксина eurican DHPPI2-L , следващата я бихме днес и стикера в паспорта е същия като на втората ваксина. Въпроса ми е, защо може да се бие отново същата ваксина? Благодаря! Следващата ни е за бяс.

  • (31 Страници) +
  • « Първа
  • 29
  • 30
  • 31
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни