Dog.bg Форуми : Ваксините

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

  • (31 Страници) +
  • « Първа
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Ваксините

#581 Потребителят е офлайн   Мика Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 35
  • Регистрация: 15-January 14
  • Gender:Female

Публикувано: 28 January 2014 - 06:57 PM

Здравейте, имаме джак ръсел териер на почти 4 месеца. Всичките му ваксини са направени в една и съща клиника, но втората е от друг лекар, тъй като нашия лекуващ е отсъствал.

Роден е на 06.10.2013г.

15.11.2013 Drontal Puppy (вътрешно)
17.11.2013 Nobivac Puppy DP

10.12.2013 Drontal Puppy (вътрешно)
10.12.2013 Eurican DHPPi2-L
Отварям голяма скоба за втората ваксинация - не съм присъствала и лекарката, която е слагала ваксината е казала на приятеля ми, че е нормално вътрешно и външно в един ден. Попитала го е дали сме виждали нещо нередно в изпражненията и след отрицателен отговор от страна на приятеля ми му е сложила ваксината. След което му казва да сложим Drontal Puppy като се приберем и да следим изпражненията.

14.01.2014 Eurican DHPPi2-LR
Eurican DHPPi2-LR
На едната в лепенката на горния десен ъгъл, който е в синьо пише: DHPPi2, а на втората в горен десен жълт ъгъл - L
Eurican DHPPi2-LR (на стр. за ваксинации против бяс, като в горен десен ъгъл на лепенката има R)
Трите ваксинации са поставени заедно. Час след това е поставен и микрочип.

28.01.2014 Canivern 1/2 tabl. (вътрешно)

Въпросът ми е: поставени ли са правилно ваксините и ако не, има ли какво да направим? Трябва ли да се ваксинира и с друга? Колко време след последното вътрешно обезпаразитяване трябва да направим външно? И оттук нататък как следват ваксините и обезпаразитяванията? Първо вътрешно и след това външно?
Искам да попитам и за дирофилариозата? Кога и как се прави изследването? Кога и какви таблетки или инжекции трябва да се слагат?
User's Signature

Качена снимка

#582 Потребителят е офлайн   Vesela_5 Икона

  • Afrodita of Angel's staff
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2664
  • Регистрация: 28-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:American Staffordshire Terrier
  • Skype:

Публикувано: 28 January 2014 - 10:20 PM

Първата ваксина е поставена на 51 дни (по принцип се слага около 45тия ден) - приемаме за правилно.
Втората ваксина е 4валентна + лептоспироза, поставена 23 дни след първата - правилно.
Третата ваксина е 4валентна + лептоспироза и бяс, поставена 32 дни след втората - правилно. (Аз лично избягвам ваксината против бяс, слагам я чак на възраст 1 година, но това е лично мое решение.)
Следваща ваксина - годишната, прави се 1 година след 3тата ваксина, т.е. през януари 2015 година.
Външно обезпаразитяване правете всеки месец, защото бълхи има целогодишно.
Вътрешно обезпаразитяване по важ избор, всеки месец или на всеки два месеца.
За дирофилариозата, не бързайте, като дойде пролетта и комарите, тогава си има препарати за външно обезпаразитяване с репелентен ефект (Advantix, Stronghold) и вече ако живеете в рисков район от заразяване с дирофилариоза може да инжектирате или да давате орално айвомек, но за това се консултирайте с ветеринарен лекар.

#583 Потребителят е офлайн   Мика Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 35
  • Регистрация: 15-January 14
  • Gender:Female

Публикувано: 05 February 2014 - 01:32 PM

Показване на мнениетоVesela_5, в 28 January 2014 - 10:20 PM, написа:

Първата ваксина е поставена на 51 дни (по принцип се слага около 45тия ден) - приемаме за правилно.
Втората ваксина е 4валентна + лептоспироза, поставена 23 дни след първата - правилно.
Третата ваксина е 4валентна + лептоспироза и бяс, поставена 32 дни след втората - правилно. (Аз лично избягвам ваксината против бяс, слагам я чак на възраст 1 година, но това е лично мое решение.)
Следваща ваксина - годишната, прави се 1 година след 3тата ваксина, т.е. през януари 2015 година.
Външно обезпаразитяване правете всеки месец, защото бълхи има целогодишно.
Вътрешно обезпаразитяване по важ избор, всеки месец или на всеки два месеца.
За дирофилариозата, не бързайте, като дойде пролетта и комарите, тогава си има препарати за външно обезпаразитяване с репелентен ефект (Advantix, Stronghold) и вече ако живеете в рисков район от заразяване с дирофилариоза може да инжектирате или да давате орално айвомек, но за това се консултирайте с ветеринарен лекар.


Много благодаря :)
User's Signature

Качена снимка

#584 Потребителят е офлайн   hra Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 08-February 14

Публикувано: 08 February 2014 - 02:32 PM

[
dobur den,iskam da popitam vaksinata za Leishmania na kakvi pari e i po kakva sxema se pravi?????????????

#585 Потребителят е офлайн   GAG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1034
  • Регистрация: 11-May 09
  • Gender:Female
  • Location:VT

Публикувано: 09 February 2014 - 11:13 AM

Ето схемата на Virbac за CaniLeish:
http://www.google.co...bvm=bv.60983673,d.Yms&cad=rja

Мин. възраст за първа инжекция - 6 месеца.

А на какви пари най-добре питайте вашия вет, защото нерядко има разлики в цените в зависимост от мястото и вета.
User's Signature

We make a Living by what we get... We make a Life by what we give...

#586 Потребителят е офлайн   Мика Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 35
  • Регистрация: 15-January 14
  • Gender:Female

Публикувано: 11 February 2014 - 11:25 AM

Препоръчително ли е тази ваксина да се прави в България?
User's Signature

Качена снимка

#587 Потребителят е офлайн   ILUSIon Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 12
  • Регистрация: 17-April 14

Публикувано: 17 April 2014 - 10:33 PM

Здравейте,
От 06.04 имам кученце. За съжаление го взех твърде малко (остана сираче). Малкия е роден на 12 Март. На 07.04 му направихме вътрешно и външно обезпаразитяване. Доктора каза, ако има глисти да го заведа отново след две седмици, а на 45 дневна възраст да поставим първата ваксина. Всичко това се случи в София. За съжаление аз живея в чужбина и в момента с Макс (кученцето) сме си у дома. Следващата седмица (24-25 Април) ще го заведа отново при лекаря, за повторно вътрешно обезпаразитяване и се надявам да поставим и първата ваксина. До тогава ще са минали повече от 14 дена, но ми е невъзможно да пътувам първия ден след Великден. Надвам се, че това не е фатално?
Въпроса ми е, колко дена след повторното обезпаразитяване можем да поставим ваксината? За съжаление не мога да остана в София повече от седмица. От друга страна бих направила всичко по силите си да държа кученцето си далеч от тукашните лекари. Самата аз не бих посетила болница или частна клиника тук, дори и да ми се налага.
Интересува ме също има ли и друго от което се нуждае Макс. Притеснява ме, че твърде рано се е лишил от майчината кърма. Калции от каква възраст се дава? В момента се храни с адаптирано мляко и бебешки пастет. Опитвал е и от нашата храна, харесва му, но му давам само да опита. Много му харесва сварено месо, пасирано. Мога ли да заместя едно от храненията с такова, разредено с адаптирано мляко? Извинявам се, че последните въпроси не са а този раздел!

#588 Потребителят е офлайн   Layla89 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 104
  • Регистрация: 05-February 14
  • Gender:Female
  • Location:Varna

Публикувано: 18 April 2014 - 07:49 AM

Можете да пробвате по-малко да го захраните с гранули стартер , а мисля ,че около ден-два след обезпаразитяване като сте сигурни ,че няма глисти може спокойно да се сложи ваксина :ba_025: Попитайте какво хапче му дават и от ветеринарна аптека можете да го купите и да му го дадете няма нужда да е лекар :rc_036:
User's Signature

I must not fear...Fear is the mind-killer... Fear is the little-death that brings total obliteration...
I will face my fear... I will permit it to pass over me and through me... And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path...Where the fear has gone there will be nothing...Only I will remain.


Качена снимка

#589 Потребителят е офлайн   crazynelly Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 15-May 14

Публикувано: 27 June 2014 - 04:44 PM

Здравейте! Аз търся някакво мнение по една моя дилема.
От 2 месеца вече си имаме старонемска овчарка. Вече му мина третата ваксина на 16.06.2014г..
В момента дилемата ми е следната - да изчакаме 10 или 14 дни след третата ваксина и тогава да го извеждаме?
Всеки ни казва различно. Някои казват 10 дни,а други 14 дни. Аз вече съм адски объркана,а ми се иска вече да го извеждаме.. :dh_188:
Минали са точно 11 дни от както му биха последната третата ваксина. Според вас трябва ли да изчакаме още 3 дни или вече да го разхождаме навън? :dog:

#590 Потребителят е офлайн   4arlito Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 09-July 14

Публикувано: 02 August 2014 - 01:04 PM

Здравейте и аз имам същото питане. Кучето ми е с две ваксини и сега е на 62 дни предстои му трета ваксина , която ще бъде на третия месец. Въпросите са ми: Мога ли да го извеждам навън като му огранича контакта с други кучета и не му позволявам да души изпражнения? Колко време след като му се постави ваксина не трябва да излиза навън кучето. Ще се радвам някой да ми отговори на въпросите защото кучето започва да се изнервя в апартамента в тези жеги не може да си изразходи енергията и е време да започвам със социализацията му.

#591 Потребителят е офлайн   MiSs KiSs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 464
  • Регистрация: 19-August 12
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 26 August 2014 - 11:21 AM

Нормално е да стават хиперактивни сега, но повярвайте ми, като излезнат навън ще се напикат от шубе! :be_107:
Не бързайте с извеждането! За 2-3 дни нищо няма да ви стане, щом сте изкарали месеци!
10 дни са ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ, но за по-сигурно 14 дни е периода на "усвояване" на ваксината. Не рискувайте, защото болестите, срещу които е ваксината водят до мъчителна смърт за няколко часа!!! Дори да не се вижда с други кучета и да не души акита, то ходи по земята, стъпва в пикано от заразено куче, после се пренася по козината му и се заразява. Няма как да знаете къде има бактерии на зараза. Може и гълъб да е долетял и да ги е пренесал! Затова не рискувайте с нетърпението си да навлечете смъртоносна болест на малкото си хайванче.

За да ме разберете защо се чака толкова дни:
Ваксината представлява малка част от самия вирус, срещу която е тя. Целта й е организма да се пребори с тази малка част успешно, като си изгради антитела срещу нея. Така ако отново се срещне с тази болест (която ще е в по-големи количества), той ще бъде готов да се пребори с нея, защото я познава. Но ако организма още не си е изградил антитела срещу болста във ваксината (още се бори със самата ваксина) и попадне на заразата - ефекта й ще бъде троен! Т.е. когато сте били ваксина за Бяс или Гана и не сте изчакали необходимия период да се усвои от организма, ако кучето се зарази със Бяс или Гана в този период, клиничната картина ще бъде три пъти по-тежка!!!

Надявам се да сте разбрали вече, че шега с това не бива! :rc_036:
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Винаги ще останеш в сърцето ми, Ричи (1992-2009)

#592 Потребителят е офлайн   emilvr Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1429
  • Регистрация: 15-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Враца
  • Interests:строителство , техника, ядене и пиене .

Публикувано: 26 August 2014 - 08:11 PM

Някой може ли да обясни
, защо предишното ми куче , което беше ваксинирано умря на 8г , а настоящето което няма никаква ваксина и е на 6 г е още живо ?

#593 Потребителят е офлайн   tut Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 100
  • Регистрация: 10-January 14

Публикувано: 26 August 2014 - 09:46 PM

Защото ваксините предпазват от няколко основно вирусни заболявания,а не срещу всички.Въпроса е повече от неуместен.

#594 Потребителят е офлайн   borislava_ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 88
  • Регистрация: 03-October 12

Публикувано: 07 December 2014 - 03:40 PM

Здравейте,
последната годишна ваксина беше краят на ноември 2013г.,като лекарите ни казаха,че следващата годишна може да е през целия ноември 2014г.
Тъй като в момента не съм в града и няма как да отидем да му сложим ваксината ,проблем ли ще е да направим годишната ваксина към 20.12.2014г.Просто не ми се иска да водя кучето при непознати лекари
Благодаря Ви предварително

#595 Потребителят е офлайн   wap4o Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 27-January 15

Публикувано: 27 January 2015 - 09:33 PM

Здравейте.имамам pitbull на 6 месеца.бях го взел на 4 месеца и излъган,че има всички ваксини.кучето на третия ден хвана парвовироза,след двуседмична борба надвихме тази коварна болест.сега кучето е много добре..от 6,5кг сега сме 19кг за 2месеца и половина.последната ваксина,беше на 05.01.2015 Ваксините са на мериал,та искам да попитам,има ли опасност от заразяване след всички ваксини?преди малко бяхме на разходка, кучето налапа някакъв кокал до като го хвана и изкарам кокала бая го сдъфка и сега ми е много притеснено.ще бъда много благодарен,ако някой ми отговари имали някаква опасност?!

#596 Потребителят е офлайн   zara_zara Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 04-June 15
  • Gender:Female

Публикувано: 08 June 2015 - 02:43 PM

Последния път в който направих годишната ваксина на моето куче,се запона ходенето по мъките,повръщане,алергия,зачервяване по цялото коремче,беше някакъв ужас.Случвало ли ви е се е и на вас?

#597 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 09 June 2015 - 09:21 AM

Последните 2 годишни ваксини и при нас имаше нежелани реакции.
Споделете това с лекаря и вижте дали ако смените марката на ваксината следващия път няма да са по-добре нещата.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#598 Потребителят е офлайн   iva345 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 09-May 15

Публикувано: 12 August 2015 - 02:19 PM

а кастрацията задалжителна ли е

#599 Потребителят е офлайн   zverchoo Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 06-August 15

Публикувано: 25 August 2015 - 11:26 AM

а колко струват тези ваксини защото имам ротвайлер на 60 дена вече и трябва даго ваксинирам?

#600 Потребителят е офлайн   mercury Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 28
  • Регистрация: 17-August 13

Публикувано: 31 December 2015 - 03:35 PM

ВАКСИНИТЕ СА ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ВАЖНИ ЗА ДОМАШНИЯТ ВИ ЛЮБИМЕЦ, особенно когато е оше бебе. За да расте здраво и щастливо животно е необходимо да го предпазите от някои инфекциозни заболявания чрез поставяне на ваксина още от съвсем ранна възраст. Заболяванията, срещу които се поставят ваксини са или нелечими или много трудно лечими. СЛЕД РАЖДАНЕТО МАЛКИТЕ ПОЛУЧАВАТ АНТИТЕЛА ОТ МАЙКИТЕ СИ, ЧРЕЗ КОЛАСТРА, КОИТО ПРЕДСТАВЛЯВАТ ТЕХНИЯ ПАСИВЕН ИМУНИТЕТ.Постепенно този имунитет отслабва и е необходимо да се стимулира организма на животното да изгради стабилен и продължителен имунитет срещу опасните за него болести.

http://centralvetcli...2%D1%8F%D1%82-/

  • (31 Страници) +
  • « Първа
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни