Dog.bg Форуми : измамници

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

измамници Оцени темата: -----

#1 Guest_румяна андреева_*

  • Група: Гости

Публикувано: 03 January 2005 - 05:01 PM

здравейте! искам да ви разкажа за това какво изживях с моето куче.и така на 18.112004г ми докараха куче лабрадор на 3месеца от Пазарджик.Кучето беше от развъдник/поне така твърдеше този който го продаваше.Адреса го бях намерила от Интернет.Продавача се казва Георги Серафимов. Когато му се обадих от Шумен и той мидонесе кучето за 1 ден за което ми взема 600лева.Но аз бях съгласна на всичко защото имам внуче което боледува и исках да го изненадам.Търговецът ми каза че кучето има 3 ваксини за парвовероза и др.Даде ми и паспорт който в последстие се окоза фалшив.На втората седмица кученцето се разболя. В продължение на една седмица то беше между живота и смъртта.Благодарение на наш познат лекар от Шумен кучето оздравя но немога да ви опиша мъките които преживя животинчето.Затова искам да кажа на всички :НЕ КУПУВАЙТЕ КУЧЕТА ОТ ГЕОРГИ СЕРАФИМОВ ОТ ПАЗАРДЖИК.ТОЙ Е ЖЕСТОК МОШЕННИК.

#2 Guest_DARA._*

  • Група: Гости

Публикувано: 03 January 2005 - 05:38 PM

Тук всички знаем, че не трябва да се купува лабрадор от пазарджик.
Или поне хората които се интересуват от ретривъри

#3 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 03 January 2005 - 06:40 PM

Ужас ! Благодаря Ви от името на всички, които пишат тук за това, че сте го спасили !!! Но това може да се случи на всеки, който иска да си вземе куче, за съжаление ! Как можем да помогнем е въпроса ? Ще се радвам на предложения от страна на посетителите в сайта ! Зная, че не можем да помогнем на всички, но можем поне да опитваме.

#4 Потребителят е офлайн   Хлебаров Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1531
  • Регистрация: 01-September 04

Публикувано: 03 January 2005 - 08:37 PM

Всеки е невинен до доказване на противното (принцип от римското право)

Не защитавам никого, само напомням, де ...

А и двата постинга са от нерегистрирани гости.

#5 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 03 January 2005 - 08:49 PM

Направих проверка набързо - дамата е писала от Шумен, а въпросния господин има доста обяви в интеренет, които успях да открия, включително с мейла му и телефона му. Не е в това въпроса, по скоро въпроса е какво можем да направим наистина. Имам предложение за нещо като - Съвети при покупка на куче, където вие, посетителите на сайта ще можете да ориентирате хората кое и откъде е възможно да се намери. Не става дума за търговия, в админ профила не се допускат обяви от магазини или сайтове за покупка на животни, въпреки че получавам там поне по 10 на ден. Дали наистина можем да помогнем и как или да чакаме следващото такова писмо ? А ако този път не успеят да спасят бебето ?

#6 Потребителят е офлайн   Marten BG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 582
  • Регистрация: 16-October 04

Публикувано: 03 January 2005 - 11:03 PM

Важно е да се знае кога се прехвърля риска.Урежда се с писмен договор,който при нас не е практика.В Щатите- да,в Русия- от време на време.Уговаря се,че кучето се приема в отлично здравословно състояние и с ваксини....След което се уговаря карантинен срок,в рамките на който ако се влоши здравословното му състояние се счита че вината е в развъдчика.
Едно малко българско овчарско куче,което ми бе продадено без ваксини,след като мина карантината и го ваксинирахме- може би два месеца по късно премина парвовироза,но остана живо.Използуваме най добрите ваксини,затова държах аз да си го ваксинирам.Ветеринарите с които работя,не правят компромис с качеството.И въпреки всичко се случи- некачествена ваксина.Ако не беше станало с мен,щях да си помисля че развъдчика е виновен.
Условно прието е карантинния срок да е 7 дни максимум.
След това- доста са случаите,за които пишат партньорите ми ,при които независимо от инструкциите за хранене и плавен преход към друг вид храна,предпочитана от новия собственик-се правят небивали изпълнения.След това е имало звънене- кучето има диария,повръща и прочие.Давали на кученцето освен гранулите и мазните кашички(в Русия обичат да им готвят) - и му се радвали как здраво хапва.
Въобще съм забелязал,че независимо от съветите и препоръките на развъдчика,новите собственици си решават че имат по добра система за отглеждане и -което е по лошото- незабавно я прилагат към малкото кученце,независимо от необходимостта поне да му осигурят плавен преход.
Българското "Ти ще ми кажеш кой ще кара влака" тук вирее здраво.
Свидетел съм как държат произведено от мен куче във влажен и тъмен гараж през деня и само през нощта го пускали да се поразходи,за да охранявало.Пет месеца след това ми се обаждат да видя как му се е схванала гърбината и задните крака.Било дисплазийно.Предложих им да си го изкупя обратно.....Даже не сметнах за необходимо да им напомням за съветите да бяга много и на слънце в двора им.Бесен съм.
Тук ще се съглася с Хлебаров.Невинни до доказване на противното.
ПП- и бащата и майката имат тестове за дисплазия в Старозагорския Университет.0.Негатив.
User's Signature

Marten BG

#7 Guest_РУМЯНА АНДРЕЕВА_*

  • Група: Гости

Публикувано: 06 January 2005 - 12:51 PM

ЗДРАВЕЙТЕ ГОСПОДИН ХЛЕБАРОВ!СЪГЛАСНА СЪМ СТОВА,ЧЕ ВСЕКИ Е НЕВИНЕН ДО ДОКАЗВАНЕ НА ПРОТИВНОТО РНО КАКВО ПО ГОЛЯМО ДОКАЗАТЕЛСТВО ЗА БЕЗОЧИЕТО ЗА ЛЪЖИТЕ ЗА ВИНАТА ЗА ВСИЧКО КОЕТО МИ ПРИЧИНИ ГЕОРГИ СЕРАФИМОВ ОТ ПАЗАРДЖИК?!ЩЕ ВИ КАЖА ПАК -КУЧЕТО Е РОДЕНО НА 5.08.2004Г И ИМА ТРИ ВАКСИНИ ЗА ПЕРИОДА 5.082004-18.11.2004/ТАКА Е ОТБЕЛЯЗАНО В ПАСПОРТА/ НАЛИ АКО ИМАШЕ ПОНЕ ЕДНА ВАКСИНА КУЧЕТО НЯМАШЕ ДА ПРЕЖИВЕЕ ТОЛКОВА ТЕЖКО БОЛЕСТА.И ОЩЕ-СЕРАФИМОВ ОБЕЩА ДО 30.11.2004 ДА ИЗПРАТИ РОДОСЛОВНОТО ДЪРВО НА КУЧЕТО НО И ДО ДЕН ДНЕШЕН НЕ ГО Е НАПРАВИЛ.ИСКАМ ДА СЕ СВЪРЖА СЪС ФОНДАЦИЯТА ЗА ЗАЩИТА НА ЖИВОТНИТЕ И ДА ГИ ПОМОЛЯ ДА НАПРАВЯТ ПРОВЕРКА НА РАЗВЪДНИКА НА СЕРАФИМОВ.АКО НЯКОЙ ОТ ВАС МОЖЕ ДА МИ ДАДЕ НЯКАКВИ КООРДИНАТИ.

#8 Потребителят е офлайн   Хлебаров Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1531
  • Регистрация: 01-September 04

Публикувано: 06 January 2005 - 12:56 PM

Никоя ваксина не дава 100% гаранция. Но ако все държите да преследвате въпросния господин по-добре ще е да се обърнете към БРФК. Лично мнение.

#9 Потребителят е офлайн   Face Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2238
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 06 January 2005 - 01:05 PM

Цитат

ЗДРАВЕЙТЕ ГОСПОДИН ХЛЕБАРОВ!СЪГЛАСНА СЪМ СТОВА,ЧЕ ВСЕКИ Е НЕВИНЕН ДО ДОКАЗВАНЕ НА ПРОТИВНОТО РНО КАКВО ПО ГОЛЯМО ДОКАЗАТЕЛСТВО ЗА БЕЗОЧИЕТО ЗА ЛЪЖИТЕ ЗА ВИНАТА ЗА ВСИЧКО КОЕТО МИ ПРИЧИНИ ГЕОРГИ СЕРАФИМОВ ОТ ПАЗАРДЖИК?!ЩЕ ВИ КАЖА ПАК -КУЧЕТО Е РОДЕНО НА 5.08.2004Г И ИМА ТРИ ВАКСИНИ ЗА ПЕРИОДА 5.082004-18.11.2004/ТАКА Е ОТБЕЛЯЗАНО В ПАСПОРТА/ НАЛИ АКО ИМАШЕ ПОНЕ ЕДНА ВАКСИНА КУЧЕТО НЯМАШЕ ДА ПРЕЖИВЕЕ ТОЛКОВА ТЕЖКО БОЛЕСТА.И ОЩЕ-СЕРАФИМОВ ОБЕЩА ДО 30.11.2004 ДА ИЗПРАТИ РОДОСЛОВНОТО ДЪРВО НА КУЧЕТО НО И ДО ДЕН ДНЕШЕН НЕ ГО Е НАПРАВИЛ.ИСКАМ ДА СЕ СВЪРЖА СЪС ФОНДАЦИЯТА ЗА ЗАЩИТА НА ЖИВОТНИТЕ И ДА ГИ ПОМОЛЯ ДА НАПРАВЯТ ПРОВЕРКА НА РАЗВЪДНИКА НА СЕРАФИМОВ.АКО НЯКОЙ ОТ ВАС МОЖЕ ДА МИ ДАДЕ НЯКАКВИ КООРДИНАТИ.

клуб лабрадор - това е официалния им сайт. Тези хора могат да ти отговорят на всички въпроси. Има ли такъв развъдник, за самото кучило, човека и т.н. Ако има измама ще разбереш ма момента. Клуба също може да наложи санкции, на производите на кучилото.

Успех и дано всико да е наред и кученцето да расте здраво имного да ви радва е вие също де ;):):)
Поздрави.

#10 Потребителят е офлайн   Face Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2238
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 06 January 2005 - 01:09 PM

Цитат

Никоя ваксина не дава 100% гаранция. Но ако все държите да преследвате въпросния господин по-добре ще е да се обърнете към БРФК. Лично мнение.

При тази схема от три ваксини до 3-тия месец, да има проблем ми се струва странно. Ние ползваме същата схема за 9 кучета, досега такъв проблем е нямало.

#11 Потребителят е офлайн   Хлебаров Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1531
  • Регистрация: 01-September 04

Публикувано: 06 January 2005 - 02:11 PM

Знаеш, че при всяка една ваксина са възможни пробиви. Особено пък, ако се ползват ваксини, които не са разработени специално на базата на български щамове. Ако ваксините даваха 100% гаранция сега нямаше да искат изследванията за интензитет на антителата на бяс при пътуване в ЕС, а само доказателство за ваксинацията.

Хубаво е, че не сте имали проблеми (и дано никога да нямате !), но това не е гаранция, че някъде другаде няма да се случи. Моите познания по ветеринарна медицина са ограничени, но в къщи си имам специалист по микробиология с повече от 40 години професионален стаж, та поразпитах по въпроса.

Освен това и не всяко разстройство и повръщане се причинява от парвовирус, нали ? Точното диагностиране на парвовирозата изсиква почти седмица и се прави в специализирана лаборатория.

Не защитавам никого, дори не познавам нито госпожата, нито господина от Пазарджик, просто излагам факти и личното си мнение по тях.

Между другото, как се казва развъдникът в Пазарджик ?

#12 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 06 January 2005 - 02:22 PM

Аз също мисля, че не бива да се обвинява недоказано.
Специално по отношение на парво-ваксините изчетох, че те са проблемни: антителата, получени с майчината коластра, елеминират действието на ваксината. Затова тя се прави по схема и на няколко пъти, но дори кученца от едно кучило имат различно ниво на майчините антитела на една и съща възраст, т.е. ваксината може "да хване" едни на 12 месеца, а други - на 20.
Освен това чета (за свое учудване), че породите доберман пинчер, ротвайлер и черен лабрадор ретривър са по-податливи на парвовирус от останалите, отдава се на особености в имунната им система.
Грххх, колкото повече човек чете, толкова повече се обезпокоява... Спирам с това.

#13 Потребителят е офлайн   Face Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2238
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 06 January 2005 - 03:28 PM

1. NOBIVAC DHP - м/у 42 до 45 ден
2. NOBIVAC DHP + LEPTO - 2 седмици след I-вата
3. NOBIVAC DHPPi + LEPTO - на 3-тия месец
4. NOBIVAC RABIES - на 6-тия месец
5. NOBIVAC DHPPi + LEPTO + RABIES - всяка година

DHP - гана (дистемпер), инфекциозен хепатит, парвовироза
DHPPi - гана (дистемпер), инфекциозен хепатит, парвовироза, параинфлуенца
LEPTO - лептоспироза (двувалентна)
RABIES - бяс

ето тази схема ползваме.

#14 Потребителят е офлайн   trenertg Икона

  • ветеринарен лекар -етолог
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2307
  • Регистрация: 22-December 04
  • Gender:Female
  • Location:Cофия
  • Interests:обучение на кучето , клинична етология и изследване на поведението при кучето и котката, зоопсихология .
    немско овчарко куче :) , боксер , мин пин
  • Skype:

Публикувано: 06 January 2005 - 03:38 PM

моите кучета по прицип се ваксинират на 50 , 70 , 90 , 120 ден и на 6 месец през първата година - следвам една американска схема на ваксинация . Защо?

по принцип са правени изследвания на кученца при ваксинация с ваксина с определен титър на вируса в нея- този титър при повечето ваксини е еднакъв независимо от фирмата производител и вирусният щам е точно определен.

така - установено е , че кученца родени от неваксинирани майки към 35-45 ден вече нямат необходимата защита от майчини антитела - и ваксинацията в този период ще създаде първоначален макар и частичен имунитет / имунната сестема още не е развита напълно и срещата с нов агент изисква време за реакция и настройка/

кученца родени от ваксинирани майки- титъра на майчините антитела е достатъчно висок да ги защити някъде до 50 - 55 ден като непрекъснато намалява - стръмно на долу - 1 ваксина която пак ще създаде частичен имунитет

уточнение - съществува тока наречения прозорец на имунитета - това е момента когато титъра на антителата е достатъчно висок за да "неутрализира" поставената ваксина ,но недостатъчен за да защити кучето при евентуална инфекция

ВАЖНО поради горните изброени причини и поради това че изследването на титъра на антителата преди ваксинация е доста скъпо дори и за западняците се въвеждат схеми на ваксинация
схемите са различни и всеки ветеринарен лекар преценява кога и колкократно да ваксинира.
първоначалните реваксинации създават имунитета който е нужен за оцеляването на кучето в най рисковия период бебе,младо куче когато е все още неукрепнало

годишните реваксинации стимулират имунната система и я поддържат "готова за бой"

вече има ваксини които са създадени ,когато има ранен риск от заразяване или има опасност от пренос на такава и се поставят на 28-35 ден те са с много по- висок титър на вируса от предполагаемия титър на майчини антитела

повече инфо - по -нататък

#15 Потребителят е офлайн   Хлебаров Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1531
  • Регистрация: 01-September 04

Публикувано: 06 January 2005 - 06:22 PM

Благодаря за професионалното мнение !

И един въпрос - пишете за неваксинирани майки. До колкото знам лекарите не препоръчват майките да се ваксинират по време на бременността. Или греша ?

#16 Потребителят е офлайн   trenertg Икона

  • ветеринарен лекар -етолог
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2307
  • Регистрация: 22-December 04
  • Gender:Female
  • Location:Cофия
  • Interests:обучение на кучето , клинична етология и изследване на поведението при кучето и котката, зоопсихология .
    немско овчарко куче :) , боксер , мин пин
  • Skype:

Публикувано: 06 January 2005 - 07:26 PM

заплождането на кучката е планирано мероприятие което предполага чесе знае +,-, един месец предварително , ваксинирането на кучката преди заплождане ако е ваксинирана същата година ипериода от предната ваксина е над 6 месеца гарантира висок титър на майчини антитела при бебетата някъде до 55- 60 ден откоето следва 1 ваксина при липса на рискови фактори
когато кучката е бременна и се налага ваксинация- рискова обстановка-се прави до 25 ден от бременноста с убита бебешка ваксина ,като трябва да се отчете фактора да алергична реакция
най добрият вариант е да се изчака кучето да роди и да се ваксинира заедно с бебетат или месец след като са отбити

сори ако има правописни или синтактични грешки в написаното ,но нета ми спира когато си иска........

#17 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 06 January 2005 - 07:32 PM

Привет на всички !
Темата става много хубава и полезна, но мисля че цялото това инфо просто не е за тук. Горе пише измамници. Ще се радвам да открием тема за съвети при ваксинации и други такива полезни неща, дори ветеринарен форум - няма проблем. Но тук жената просто иска да разбере какво може да направи в случея.

Г-жо !
Не бих в ипосъветвал да търсите помощ от фондация за защита на животните - може и да се намери такава, но в случея на вас ви трябва адвокат. Единствения начин да докажете правотата на твърденията си и "изманика" да пълучи наказание според делата си е да заведете дело с граждански иск съгласно Граждански процесуален кодекс. Вие ще се явявате ищец, а ответник ще бъде въпросното лице. Консултирайте се с адвокат относно исковата молба, която ще подадете в съда. Съгласно чл. 88 (1) Иск срещу лице с неизвестно местожителство се предявява в съда по местожителството на неговия пълномощник или представител, а ако такъв няма - по местожителството на ищеца. И отново съгласно чл. 92. (1) Всеки съд сам решава дали започнатото пред него дело му е подсъдно - в разумен срок вие ще получите от компетентния съд отговор дали може да бъде започнато дело срещу ответника или евентуален отговор заще не може да бъде започнато.

глава XI от Граждански процесуален кодекс
ХI. Предявяване на иск
97. (1) Всеки може да предяви иск, за да възстанови правото си, когато то е нарушено, или за да установи съществуването или несъществуването на едно правно отношение или на едно право, когато има интерес от това.
(2) Може да се предяви иск и за осъждане на ответника да изпълни повтарящи се задължения, макар и тяхната изискуемост да настъпва след постановяване на решението.
(3) Може да се предяви иск и за установяване истинността или неистинността на един документ. Иск за установяване съществуването или несъществуването на други факти с правно значение се допуска само в случаите, изрично предвидени в закона.

За исковата молба
98. (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1983 г.) (1) Исковата молба трябва да бъде написана на български език и да съдържа:
а) посочване на съда;

б) (Изм.-ДВ, бр. 124 от 1997 г., в сила от 1 април 1998 г.) името и адреса на ищеца и ответника, на техните законни представители или пълномощници, ако имат такива, както и единния граждански номер на ищеца и номера на факса и телекса, ако има такива;

в) цената на иска, когато той е оценяем;

г) (Изм.-ДВ, бр. 28 от 1983 г.) изложение на обстоятелствата, на които се основава искът;

д) в какво се състои искането и

е) подпис на лицето, което подава молбата.

В (2) (Нова-ДВ, бр. 28 от 1983 г.) исковата молба ищецът е длъжен да посочи всички доказателства и да представи писмените доказателства за обстоятелствата, на които се основава искът.

Надявам се да имате подписан договор за покупко продажбата. Ако нямате, съжалявам, вината ще е изцяло ваша и доказването на вашите твърдения ще бъде по трудно. За писмени доказателства могат да послужат експертизите на ветеринарните лекари, но това е само при обстоятелството, че докажете че сте купили именно това куче от този човек - както ви пиша, това става само с договор или при наличието на преки свидетели на покупко продажбата, които да пътвърдят в съдебната зала истинноста на сделката. Ако господина ви беше предоставил "родословие" също можехте да заведете дело за доказванне на истинността на документа.

#18 Потребителят е офлайн   Marten BG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 582
  • Регистрация: 16-October 04

Публикувано: 06 January 2005 - 08:01 PM

Отлично.Всъщност това е и на практика едно действуващо гражданско общество.
Страхувам се,обаче че поради липсата на ясна уговорка,всички експертизи да имат условен резултат.Понеже те ще са в областта на ветеринарната медицина.
По скоро- след проверка на данните в клуба на породата- да се информира действително обществото за налични факти,а не предположения.Факти,потвърдени от клуба биха могли да бъдат:
1.Регистриран ли е като развъдчик
2.Реугистрирано ли е кучилото
3.Има ли право на родословие и ако да,кога биха били издадени и на кого?

Един съвет:
тъй като вече има сделка,то по пътя на преговорите може да се удоволетворят исканията на двете страни.Най добрия начин е този.
Съдебното дирене не би могло да го лиши от правото да развъжда а единствено да постанови размер на вредите,които той да плати,ако някога това се докаже.Тоест и в двата случая говорим за парично обезщетение.

Уверявам ви че не познавам този господин,просто абстрактно разглеждаме ситуацията- каква е целта и какви са средствата за постигането и.
Независимо от тоновете мастило които се изписаха за някои господа,светът не е свършил и те си карат както си знаят.Още повече че тяхната гледна точка досега не е публикувана.Не съм сигурен че общественото мнение вече е такъв регулатор тук.В кинологията е обичайна гледка да се сипят взаимни обиди,лични и към кучетата.Същото е и в църквата и в държавата.
По повод родословия- в някои клубове този процес трае повече и от шест месеца.Трябва да им стоиш на килимчето мачкайки каскета и да чакаш благоволението като на висш бюрократ.
За това,разбира се ще следват нови съдебни искове.
Но какво от това?
Все пак,тук говорим за кинология.
User's Signature

Marten BG

#19 Guest_eli dogs_*

  • Група: Гости

Публикувано: 07 January 2005 - 07:19 PM

Цитат

Всеки е невинен до доказване на противното (принцип от римското право)

Не защитавам никого, само напомням, де ...

А и двата постинга са от нерегистрирани гости.

tarsete kucheta samo ot proizvoditel.

#20 Guest_РУМЯНА АНДРЕЕВА_*

  • Група: Гости

Публикувано: 11 January 2005 - 11:57 AM

НЕ МЕ РАЗБИРАЙТЕ ГРЕШНО.АЗ НЕ ТЪРСЯ ПАРИ.ИСКАМ ДА БЪДЕ НАКАЗАН ГЕОРГИ СЕРАФИМОВ. АКО Е ВЪЗМОЖНО ДА СЕ ЗАКРИЕ РАЗВЪДНИКЪТ МУ.

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни