Dog.bg Форуми : Одеса, 2007

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Одеса, 2007

#1 Потребителят е офлайн   Vasko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 810
  • Регистрация: 09-November 04
  • Location:София

Публикувано: 13 June 2007 - 05:52 PM

Преди няколко дни завърши международната кили изложба на СКЛИК. Имах удоволствието да я посетя лично. Сега ще нахврълям най-важните неща, след време ще напиша и по-обширен материал.

От българските кили акваристи участвахме двама човека, аз и Ивайло Ганев. Представихме следните видове (по азбучен ред):

Aphyosemion decorsei "Kapou" RCA 91/1 - чифт, Васко Гогов
Callopanchax monroviae Paynesville '97 - Red form - чифт, Ивайло Ганев
Callopanchax occidentsis "Kabak" GM 97/4 - чифт, Васко Гогов
Epiplatys fasciolatus fasciolatus "Coyah Manyah" 97-17 - чифт, Ивайло Ганев
Fundulopanchax deltaensis - чифт, Васко Гогов
Fundulopanchax fallax CI '98 - чифт, Васко Гогов
Fundulopanchax fallax "Fifinda Yellow" - чифт, Васко Гогов
Fundulopanchax gresensi "Takwai" - чифт, Васко Гогов
Fundulopanchax gularis - чифт, Васко Гогов
Fundulopanchax ndianus - чифт, Васко Гогов
Fundulopanchax puerzli - развъдна група, Васко Гогов
Papiliolebias bitteri PYHE 06-11 F1 - чифт, Васко Гогов
Simpsonichthys ghisolfii - чифт, Васко Гогов


От този списък печелившите рибки са (по реда на групите):

Papiliolebias bitteri PYHE 06-11 F1 - първо място в първа група.
Simpsonichthys ghisolfii - трето място в първа група.
Fundulopanchax gresensi "Takwai" - второ място в трета група.
Fundulopanchax fallax CI '98 - трето място в трета група.
Fundulopanchax puerzli - първо място за развъдна група в група №3.
Epiplatys fasciolatus fasciolatus "Coyah Manyah" 97-17 - първо място в осма група.

Общо: три първи места, едно второ и две трети. Отлично представяне на КАБ!

Посетих голямо аквариумно стопанство, местния животински пазар, запознах се с много интересни хора...Въобще - добре си прекарах.

Ето и списък с рибите, които донесох от Украйна.

Кили рибки:

Aphyosemion cognatum "Lake Fwa"
Aphyosemion lamberti "GНН 97/11"
Aphyosemion louessense "RPC 78/33"
Archiaphyosemion petersi "Banko park"
Austrofundulus loehoignei "Sanare" RDB 92/17
Chromaphyosemion bitaeniatum
Fundulopanchax gardneri mamfensis "Nchemba"
Fundulopanchax spoorenbergi
Nothobranchius sp. Kiziko TAN RB
Nothobranchius ugandensis "Butiaba"
Rivulus amphoreus
Rivulus speciosus AQ-174 "Enano red" CI 2006 PERU (wild)
Rivulus sp. "Galactic green" CI 2006 PERU (wild)
Terranatos dolichopterus


Живородки:

Малахитови гупи
Гупи "Панда"
Limia nigrofasciata
Xiphophorus variatus - високоплавна, черна форма


Сомчета:

Corydoras sterbai

Шаранови:

Barbus fasciolatus

Тетри:

Ctenobrycon spilurus - албиносна форма

За сега - толкова. Скоро - подробен материал, придружен със снимки.

#2 Потребителят е офлайн   Vasko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 810
  • Регистрация: 09-November 04
  • Location:София

Публикувано: 29 June 2007 - 07:06 PM

Ето и обещаният разказ с картинки. Ще започна малко по-отдалеч.

Обикновено в началото на лятото посещавам изложбата на Чешката Кили Асоциация (CZKA). Обаче тази година колегите решиха да направят шоуто си през септември. От известно време (2-3 години) килиакваристите от бившия СССР ме канеха много настоятелно и реших, че е време да отида при тях и да се запозная лично с обстановката там. Започнах усилено да търся превоз до Одеса. Намерих автобус и кораб. Платих си отиването с автобус и връщането с кораб. Сложно се оказа изкарването на виза в украинското послоство. Въпросите във визовата анкета са доста сложни и подробни, някои от тях - глупави, а на всичкото отгоре и самият формуляр е на украински език. Успях от третият път. Няколко дни преди заминаването ми звъннах в туристическата агенция за да проверя дали всичко е наред. Успяха да ме сюрпризират. Кораб на заплануваната от мен дата нямало да има. Оправданието: "В тази държава никога нищо не се знае до последно!". Интересно извинение. Не мислих дълго и реших, че каквото и да става - отивам. За връщането ще мисля допълнително и на място.
Понеделник, 4 юни. Следобед започнах пакетирането на рибите. Една част бяха мои, други на Иво Ганев, някои за участие в изложбата, други - за приятели. В 23 и 30 ч. си викнах такси и от автогарата се качих на автобуса за Варна. Тъкмо беше завършил концерта на Iron Maiden и автобусът се напълни до последното място. Във вторник рано сутринта бях във Варна. Успях да се срещна с двама човека - Стас, който работи във "Аквамания" и момче, което не познавах и което искаше да вземе няколко вида кили рибки - Васко. Стас ме разведе из града, разгледах прочутият им магазин, отидохме и до морето, видях се с хората от туристичските агенции. До последно се опитваха да ми върнат парите за билета за кораба. Отказах категорично и им заявих, че ако няма курс на кораба на 11.06 ще поискам да ми заплатят допълнителните разноски, които ще направя в Одеса. Жената, видимо притеснена украинка, се съгласи с половин уста, но до последно се опитваше да ми върне парите и да си вземе билета. В 13:00 автобусът потегли за Одеса. В него имаше 15-20 човека и се пътуваше нормално. За зла участ, двама от пътниците бяха украински моряци, които още със затварянето на вратата на автобуса извадиха бутилките. Изразът "Прост като матрос" в тяхно лице се потвърждаваше на 100%. Не стояха далеч от мен. Чух малко светсни думи от тях, обикновено викаха, а и смърдяха доста. Нямаше какво да направя, трябваше да ги изтрая. Слава Богу, след първата бутилка заспаха. Никакви проблеми на българо-румънската граница. Пътуването през Румъния беше бавно и тягостно. Първите интересни преживявания бяха на молдовската граница. При проверката на багажа съвсем естествено попитаха какво има в този бокс. Изпратиха ме при ветеринарния лекар. В интерес на истината, бях се спекъл малко, но се опитвах да не го показвам. Все пак, за първи път минавах от другата страна на "желязната завеса". С доктора се разбрахме набързо. Само ме попита колко риби нося. Петдесет. Ухили се доволно и ми заяви, че имали такса от 3 USD за транзитно преминаване на един брой домашен любимец. Шофьорът, който ме придружаваше, се ухили и си отиде. Разбрах каква е ситуацията. Олекна ми и се пошегувах с ветеринаря, че такава такса никъде няма. Той явно се досети, че съм разбрал на къде отиват нещата и ме покани в канцеларията. Докато вървяхме натам ме информира, че таксата щяла да бъде 10 USD или 10 евро, каквото съм имал. Естествено, не ми даде никакъв документ за тези пари, само удари един печат. Учудващо е, че никой не провери дали наистина нося риби в тази голяма кутия. По-голям проблем се оказа някакъв обикновен митничар, който беше взел митническата ми декларация и без да се притеснява от другите си 4-5 колеги най-открито и нахално си поиска някакъв сувенир. Имах една метална запалка в мен и му я дадох, само и само всичко да е мирно и тихо. Имах и бутилка "Сливенска перла" в багажа, но нея предпочитах да я изпия с приятелите си в Одеса. Транзитното преминаване през Молдова се оказа с продължителност около 400-500 м. На украинската граница попълних отново митническата декларация, като този път вписах и рибките. Отново при ветеринаря. Човекът изглеждаше интелигентен. Гледа ми документите - ветеринарен сертификат, покана от СКЛИК, командировъчно писмо от КАБ, преснима ги, чете някакви си там разпоредби и каза, че документите не са ми достатъчни. Показа ми в наредбите изискванията им за внос на живи риби, около две страници бяха. Звъня някакви телефони, чешеше се по главата... Започна да ми обяснява как за него било по-добре въобще да не съм вписвал рибките в декларацията, как не искал да ме оставя по нощите сам на границата...И така 20 минути. През това време дойде и един от шофьорите. Започнаха да си говорят нещо, а аз се дръпнах на страни за да не ги слушам. Оказа се, че дължа 5 евро за някакви такси. Естествено, документ отново не получих. Докато му подавах парите ми обясни как правел всичко това защото бил човек, как това можело да се отрази негативно на работата му и друг път да съм си подготвял всички документи. Влязох му в полужението, изказах му безкрайните си благодарности за това, което върши, даже се и ръкувах с него. Все пак, и до момента не съм сигурен дали целият този театър беше заради петте евро или човекът наистина се опитваше да си върши добре работата. Вече бях в Украйна. На 06.06. в 5 ч сутринта, бях на централната автогара в Одеса. С организатора на изложбата, Александър Козлов, се бяхме разбрали за 8:00 ч. По разписание в толкова трябваше да пристигне автобуса. Помолих шофьорът да ми смени 5 евро за местни пари. Слязох с багажа и веднага ме наобиколиха таксиджиите. Успях да се откъсна от тях, разбрах къде човек може да си остави багажа на съхранение, оставих го, написах един SMS на Саша, че вече съм на автогарата, хапнах нещо като хот-дог и зачаках. Наблюдавах обществения живот. Картинкта наподобяваше тази в България отпреди десетина години.
Към 7 и 30 Саша Козлов дойде. Веднага ме откара в хотел "Пасаж", за който имах резервация.

Качена снимка

Качена снимка

Саша само ми отвори вратата и без да му мигне окото отиде до съседната стая и разбуди двама човека, които вече бяха пристигнали в Одеса - Александър Фролов от Хабаровск (този град е в най-източната част на Русия, по-близо до САЩ, отколкото до Москва) и Сергей Торгашев от руската столица. Запознахме се, заговорихме се, а Саша Козлов отиде да вземе 15 аквариумчета за рибите ми. Тогава разбрах, че изграждането на изложбата ще започне едва в петък. Имахме почти два напълно свободни дни. След около час Саша Козлов се върна с аквариумите и вода с необходимите качества. Сергей Торгашев ми помогна да настаня рибите.

Качена снимка

Качена снимка

После отидохме да хапнем в едно заведение за бързо хранене - "Жарю-Парю". Много им хареса българският превод - "Цър-Пър". Прибрахме се в хотела. Бях страшно изморен и отидох да поспя. Следобед ме събуди чукане на вратата. Саша Фролов ми обясняваше, че пристигнал нов човек за изложбата и искаше да ме запознае с него. Оправих се набързо и отидох в тяхната стая. Новият човек беше Олег Николаевич Юнчис! Професор, работещ в океанариума в Санкт-Петербург. Специалист по ихтиопатология. Бях гледал на запис лекцията му от първата изложба в Одеса през 2005 г. Нямам думи за да опиша колко бях възхитен, че се запознах лично с този толкова ерудиран човек. Оказа се, че човекът е подранил с пристигането си в Одеса. Моят съквартирант пристигаше на следващия ден и нямах нищо против да остане в стаята ми. Така и така другото легло беше празно. Хапнахме на бързо и се отправихме към плажа.

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   Vasko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 810
  • Регистрация: 09-November 04
  • Location:София

Публикувано: 29 June 2007 - 07:07 PM

Постояхме няколко часа, върнахме се в хотела, вечеряхме, гледахме евроквалификацията Хърватско - Русия (0:0) и си легнахме. Всички бяхме много изморени.
В четвъртък станахме, подмених част от водата в аквариумите, нахраних рибите, отидохме да закусваме, а после поехме към големият местен пазар "Привоз", известен в целия Съветски съюз. Останах изненадан от огромното разнообразие на риба на този пазар - прясна, замразена, сушена, солена, консервирана, хайвер, раци, скариди...

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   Vasko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 810
  • Регистрация: 09-November 04
  • Location:София

Публикувано: 29 June 2007 - 07:08 PM

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   Vasko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 810
  • Регистрация: 09-November 04
  • Location:София

Публикувано: 29 June 2007 - 07:09 PM

Продаваха се също плодове, зеленчуци, всякави хранителни стоки, а това скрито съкровище продаваше туршия.

Качена снимка

Мернах сергия за стари книги и отидох да погледна. Веднага видях моите две книги - "Аквариумное рыбоводство" на М.Н. Ильин и "Аквариум и водные растения" на М.Б. Цирлинг. Първата струваше 15 гривни, втората - 8. Серьожа Торгашев попита продавачът дали може да вземем двете за 20 гривни и той се съгласи. Две ценни книги за 4 USD. Много добра сделка за мен!
Продължихме да разглеждаме пазара. Останалата част не ми беше интересна. Китайски и турски стоки, каквито си имаме и по нашите пазари в изобилие.
Оказа се, че след пазара ще отидем до ж.п. гарата за да посрещнем малка група кили акваристи, пристигащи от Москва. За радост, "Привоз" и гарата бяха в непосредствена близост. Бяхме там десетина минути преди пристигането на влака. Очаквахме Николай Власов и приятелката му Олга, с които се познавах от Прага, и Максим Аксенов, администраторът на http://www.killi.ru/, с когото бях разменял имейли. Максим беше моя "съквартирант".

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   Vasko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 810
  • Регистрация: 09-November 04
  • Location:София

Публикувано: 29 June 2007 - 07:11 PM

Качена снимка

На гарата бяха дошли да посрещнат хората и трима от местните кили акваристи - Сергей Хренов, Игор Константинов и Константин Каткин.
След като посрещнахме московчаните разбрах защо видях само няколко коли с табела "Такси". Не че няма таксита в Одеса, оказа се, че е пълно. Само че са нелегални. Просто заставаш на улицата и вдигаш ръка. До 3-4 минути някой е спрял при теб. Пазарите се за цената предварително и всичко е наред. Взехме две такива коли и се върнахме в хотела. После обяд и към плажа.
На път към плажа се отбихме в един зоомагазин. Голям, хубав, просторен магазин, на два етажа. За съжаление, от към риби никакъв го нямаше. Стандартните живородки и вносните риби от Югоизточна Азия. Все пак поисках да направя няколко снимки. Попитах една от продавачките дали може да снимам, но тя ми отказа, било забранено. Помолих я да направи изключение, а тя ме насочи към собственичката - 55-60 годишна дама. В първия момент и тя отказа, но успях да я убедя с няколко ласкави думи за магазина и.

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   Vasko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 810
  • Регистрация: 09-November 04
  • Location:София

Публикувано: 29 June 2007 - 07:13 PM

Качена снимка

Продължихме към плажа.

Качена снимка

Взехме шезлонги, а точно пред нас беше тази красива гледка.

Качена снимка

Качена снимка

Имахме време да поговорим с момчетата за някои организационни въпроси относно техния клуб и относно изложбата. Обменихме опит - как е при тях, как е при нас, как е по света. Надявам се, че съм им бил полезен.

Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   Vasko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 810
  • Регистрация: 09-November 04
  • Location:София

Публикувано: 29 June 2007 - 07:14 PM

Докато бяхме на плажа получих SMS от един от чешките си приятели - Владимир Фабри. Той беше пристигнал същия следобед заедно с приятелката си Ангелика и Карел Бруклер. Нямах търпение да ги видя. Това стана същата вечер. Те бяха отседнали в хотел "Централен", на около 200 м от нашия "Пасаж". Първо при нас дойде Карел. По-късно вечерта, в ресторант "Лунна светлина" към нас се присъедини и Владо.

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Вечеряхме в този ресторант. "Лунна светлина" е част от историята на СКЛИК. В него се е провела първата организирана среща на кили акваристи от ОНД. Там ядох най-вкусното си ястие по време на престоя ми в Украйна. Беше някаква местна сладководна риба, от рода на костурите, приготвена много добре. Попрекалихме с водката, поразходихме се из града, поснимахме,

Качена снимка

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   Vasko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 810
  • Регистрация: 09-November 04
  • Location:София

Публикувано: 29 June 2007 - 07:16 PM

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

и завършихме вечерта с перлата от Сливен.

В петък трябваше да се изгради изложбата. Станахме, сменхме част от водата на рибите, пакетирахме ги и към 11:00 бяхме в Двореца на студентите, мястото на изложбата.

Качена снимка

Очаквах почти всичко да е готово вече. Само съм се надявал. Всичко беше струпано в средата на залата и трябваше тепърва да се подрежда. Отне ни цял ден. Изненадах се, че хората, които бяха дошли от цяла Украйна, не поемаха никаква инициатива.

Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   Vasko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 810
  • Регистрация: 09-November 04
  • Location:София

Публикувано: 29 June 2007 - 07:17 PM

Саша Козлов сам не можеше да направи нищо. Карел, московчаните и аз му помогнахме.

Качена снимка

През това време Сергей Торгашев, заедно с незаменимия Игор Хачиров

Качена снимка

започнаха да приемат участващите риби.



Малко по малко напредвахме. Спряхме за момент само в ранния следобед за обяд и чаша бира.

Качена снимка

След 20:00 вече почти всичко беше готово.

Качена снимка

Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   Vasko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 810
  • Регистрация: 09-November 04
  • Location:София

Публикувано: 29 June 2007 - 07:18 PM

Оставаше само да се пуснат рибите и да се оценят. Определено втората задача беше по-приятна. Преди самото оценяване Карел Бруклер запозна хората с критериите, по които се оценяват рибите. Предните години това е било голям проблем и е имало много недоволни хора, точно защото не е имало установен ред за оценяване.

Качена снимка

Интересна беше идеята във всяка група да съдийстват по трима човека - един опитен и двама по-неопитни, за да могат по-неопитните хора да придобият нужните знания, практика и самочувствие от опитните. Попаднах в съдийските комисии на три групи - № 2 Rivulus, № 4 Fundulopanchax gardneri и № 7 Chromaphyosemion.

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   Vasko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 810
  • Регистрация: 09-November 04
  • Location:София

Публикувано: 29 June 2007 - 07:21 PM

Когато приключихме предадохме формулярите на Игор Хачиров, който остана да ги обработва, а ние поехме към хотела. Всички бяхме много уморени, а следващия ден се очакваше да бъде много интересен. На път към хотела си направихме и план за следващия ден. Първа точка от него беше посещението на "Староконый рынок" - тамошният животински пазар. Исках да отидем рано, към 8 ч, но ме изненадаха с твърдението, че по това време все още няма никой на пазара. Пътувахме натам с нелегално такси, разбира се. Интересно се оказа, че шофьорът му беше етнически българин. Опита се да ми заговори на неговият български език, обаче не го разбирах добре. Но все пак се зарадвах да видя сънародник. Разбрах, че в Украйна живеели около 500 000 българи. Пристигнахме на пазара към 10:00 ч.

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   Vasko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 810
  • Регистрация: 09-November 04
  • Location:София

Публикувано: 29 June 2007 - 07:23 PM

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   Vasko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 810
  • Регистрация: 09-November 04
  • Location:София

Публикувано: 29 June 2007 - 07:24 PM

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

#15 Потребителят е офлайн   Vasko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 810
  • Регистрация: 09-November 04
  • Location:София

Публикувано: 29 June 2007 - 07:24 PM

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

#16 Потребителят е офлайн   Vasko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 810
  • Регистрация: 09-November 04
  • Location:София

Публикувано: 29 June 2007 - 07:25 PM

Качена снимка

Качена снимка



За разлика от нашия животински пазар, където основната част е акваристиката, тук имаше и голямо разнообразие от други домашни животни - кучета, котки, птици.

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

#17 Потребителят е офлайн   Vasko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 810
  • Регистрация: 09-November 04
  • Location:София

Публикувано: 29 June 2007 - 07:26 PM

Качена снимка

Като площ акваристичната част е горе-долу колкото нашия подуенски пазар. Разнообразието като че ли е по-малко. Цените са по-ниски, но качеството на самите рибки ми се стори много по-добро.

След пазара се отправихме към изложбата. Следваха лекциите. Но преди това си взехме по един списък с участващите рибки и оценките им. Знаех, че КАБ се е представила добре, че сме спечелили нещо, но не очаквах това. Първо и трето място в група № 1! Второ и трето място за чифтове и първо място за развъдна група в група № 3! Първо място в група № 8! Бях много щастлив!
Първата лекция беше на Владимир Фабри за експедицията му във Френска Гвияна.

Качена снимка

На изложбата имаше диви риби от въпросната експедиция. Определено те бяха фаворити, но организаторите взеха решение дивите риби да не участват в състезанието, заради факта, че не са отгледани в аквариум.

Втората лекция беше на бившия ми съквартирант О.Н. Юнчис. Морска акваристика и специфичните болести в морските аквариуми. Разбира се, с такъв интересен събеседник лекцията надхвърли темата си и се обсъдиха още много въпроси, касаещи и сладководната акваристика.

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

#18 Потребителят е офлайн   Vasko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 810
  • Регистрация: 09-November 04
  • Location:София

Публикувано: 29 June 2007 - 07:26 PM

А отвън изложбата си течеше. Доста хора я посетиха.

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

#19 Потребителят е офлайн   Vasko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 810
  • Регистрация: 09-November 04
  • Location:София

Публикувано: 29 June 2007 - 07:28 PM

Качена снимка

Третата лекция изнесе Сергей Торгашев за тазгодишната им експедиция в Камерун.

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   Vasko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 810
  • Регистрация: 09-November 04
  • Location:София

Публикувано: 29 June 2007 - 07:29 PM

Качена снимка

Много интересна лекция! Сергей се беше постарал с много подробен снимков материал, даже носеше и автентична камерунска риза. На изложбата също присъстваха диви риби от тази експедиция. Лекцията приключи в късния следобед. Следваше официалната вечеря, доста приятна част.

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни