Dog.bg Форуми : Ротвайлер(стара тема)

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (141 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

Ротвайлер(стара тема)

#21 Потребителят е офлайн   benyb Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 828
  • Регистрация: 22-September 04
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 27 March 2005 - 12:02 PM

ето малко снимки на бебетата на Дива
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
User's Signature

Качена снимка

#22 Потребителят е офлайн   rottweilerka Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 25-February 05

Публикувано: 29 March 2005 - 05:18 PM

zdraveite otnovo:)mnogo sa hubavi malkite ku4enca.Sigurno se gordeete s tqh i s tqhnata maika:))))))))Otnosno predlojenieto ti...blagodarq ti,no az si imam o6t e 2 rottweilera za koito da se grija.merci vse pak...da vi popitam ne6to-ednoto mi ku4e e na godina i 4 meseca,no ima obratna zahapka.tova normalno li e za rottweilerite?4ela sum mnogo knigi,no navsqkade pi6e razli4no...znam 4e tezi ku4eta trqbva da imat noji4na zahapka,no kakva vsu6nost e tq-gornite zubi pred dolnite ili obratoto???e 4ao zasega ot men.

#23 Потребителят е офлайн   benyb Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 828
  • Регистрация: 22-September 04
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 29 March 2005 - 07:04 PM

Здравей,
Не,обратната захапка не е нормална за ротвайлерите.А как изглеждат различните видове захапка можеш да видиш много добре в този сайт

вече сме големи r) имаме си татуировки и
сайт даже w)
User's Signature

Качена снимка

#24 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 05 April 2005 - 09:46 PM

benyb
сигурно ще ти е мъчно да се разделиш с "децата", но пък те ще отидат в добри ръце))))))А снимките са чудесни)
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#25 Потребителят е офлайн   benyb Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 828
  • Регистрация: 22-September 04
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 05 April 2005 - 10:37 PM

Фурия,наистина ще ми е мъчно s) може би защото са ми първите кутрета страшно сме се привързали в къщи към тях.хубавото е,че за сега всички отиват при свестни хора,които ще ги обичат.повечето заминават за София,така че може да идвам да ги виждам на поляната колко са пораснали b)
иначе днес решиха да си направят пролетно чистене-извадили чаршафа,найлона и възглавничка от кошарата си и ги изнесли на терасата.после трудно можеше да се познае кое какво е било l) но сигурно са били страхотна гледка като са мъкнели заедно,жалко че съм я пропуснала b) d)
User's Signature

Качена снимка

#26 Потребителят е офлайн   Morti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 894
  • Регистрация: 18-February 05

Публикувано: 13 April 2005 - 12:26 PM

Хайде който е по-запознат, да напише какъв е хранителния режим на бебе Ротвайлерче:)Колко пъти на ден се храни, по колко грама и т.н.Мисля, че ще е полезна информация и за други "новобранци" като мен

#27 Потребителят е офлайн   benyb Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 828
  • Регистрация: 22-September 04
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 13 April 2005 - 06:32 PM

Аз ще кажа как е хранителният режим за сега при нас в глутницата d)
Давам ядене 5 пъти на ден -мисля че за деня се събира около 300гр суха храна Даймънд Пъпи.Разбира се като сме много всеки яде колкото му се иска и колкото докопа,въпреки че си има отделна паничка всяко кутре.Но мисля че не са гладни след като наддават по около 200гр дневно.Мама почти не дава мляко вече,въпреки че отвреме на време се нареждат,но то си е само за кеф и припомняне на бебешката възраст b) w)
User's Signature

Качена снимка

#28 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 13 April 2005 - 08:12 PM

Спецове по ротвайлери, отбийте се моля ви в темата "Препоръчайте ми..." авторът kuche nceto иска ротвайлер, ще живеят в къща с двор, разкажете какво мислите, може ли ротвайлера да живее зимата навън?
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#29 Потребителят е офлайн   benyb Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 828
  • Регистрация: 22-September 04
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 13 April 2005 - 09:17 PM

може да живее навън ако има добро място,където да се прибира-да няма течение или влага и да е добре изолирано мястото за почивка.
ротвайлерът е много непретенциозно куче и свиква на какво ли не-но определено най-страшното за него е безотговорен стопанин.
User's Signature

Качена снимка

#30 Потребителят е офлайн   Morti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 894
  • Регистрация: 18-February 05

Публикувано: 14 April 2005 - 08:06 AM

300 гр.:))Ако се хранят по 5 пъти то тогава(момент за елката:) се дава по 60 гр. на порция:)))И на какъв интервал от време им се "сервира":).
Бени, мерси много за ценните съвети:))Надявам се са полезни и за други,не само за мен:)

#31 Потребителят е офлайн   Morti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 894
  • Регистрация: 18-February 05

Публикувано: 26 April 2005 - 10:10 AM

Качена снимкаНие с Алма растем и щуреем:))Поздрави на всички любители на тази порода от нас:)

#32 Потребителят е офлайн   rottweilerka Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 25-February 05

Публикувано: 15 May 2005 - 04:17 PM

zdraveite kakvo si pravite?az pak 6te vi zanimavam s moite ku4eta...da popitam ku4eto mi e na 1 i 6 meseca,no predi6nite i stopani ne sa q gledali mn dobre i e mnogo slabi4ka s maluk gruden ko6 i glava.kajete mi kakvo moga da napravq?

#33 Потребителят е офлайн   benyb Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 828
  • Регистрация: 22-September 04
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 15 May 2005 - 06:28 PM

от колко време е кучето при вас?главата няма как да промениш b) гръдния кош ако генетично не е заложено да е дълбок също трудно ще го направиш такъв.при всички положения започнете да храните кучето с качествена суха храна,ако е слабо-нека храната да е с по-висок процент мазнини.същевременно с това за физическото и развитие е добре да тренира-супер ще бъде ако може да я водиш да плува-това ще отвори гръдния кош без да натоварва костите.може също да бягате заедно-в умерено темпо,както и да бяга до велосипед,но без да се пренатоварва.
можеш ли да сложиш тук снимки да я видим?

тези дни открих в нета снимки на един брат на моето куче-2 г по-голям,но от същите родители
Kondor von haus Zizakov
User's Signature

Качена снимка

#34 Потребителят е офлайн   In4et0 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2722
  • Регистрация: 06-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Белгия
  • Interests:Дого Аржентино

Публикувано: 15 May 2005 - 07:18 PM

Има ли при ротвайлерите изискване колко "изпънати" трябва да бъдат и колко ниско да е задинцата?
User's Signature

Бъдете ГЛУХИ когато хората ВИ казват, че ВИЕ не ще можете да осъществите мечтите СИ

#35 Потребителят е офлайн   benyb Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 828
  • Регистрация: 22-September 04
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 15 May 2005 - 07:47 PM

При ротвайлерите гърбът трябва да е прав-и да остава такъв при движение-задницата не е добре да е нито по-ниска,нито по-висока.а за "изпънатостта" не знам какво точно искаш да кажеш
User's Signature

Качена снимка

#36 Потребителят е офлайн   rottweilerka Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 25-February 05

Публикувано: 22 May 2005 - 05:26 PM

HORA,IMAM SERLOZEN PROBLEM.MOLQ VI POMOGNETE MI!!!KU4ETO MI PRAVI MNOGO BELI V KU6TI I MAIKA MI ISKA DA Q MAHNE!OPITVAME VSI4KO VE4E BLIZO 4 MESECA,NO TQ SI ZNAE SVOETO!NE MOJEM DA IZLEZEM OT KU6TI,ZA6TOTO TQ OPUSTO6AVA VSI4KO.DALI E OT VUZRASTTA,ILI OT TOVA 4E NE E VUZPITANA OT PREDNITE SI STOPANI?NE MOGA TO4NO V MOMENTA DA Q ZAVEDA NA Y4ILI6TE,ZA6TOTO SIGURNO E MN SKUPO!!!KAKVO DA NAPRAVQ,POMOGNETE MI-DO 1 SEDMICA TRQBVA DA Q NAPRAVQ KU4E,4E INA4E 6TE SE SBOGUVAM S NEQ!!!!!!!MOLQ VI,OTGOVORETE MI SKORO.... s)

#37 Потребителят е офлайн   gogdelb Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 22-April 05
  • Location:Пловдив

Публикувано: 22 May 2005 - 07:54 PM

Така става като взимаш ротвайлер и не разбираш от обучение.
Какъв е по-точно проблема?Какво прави?

#38 Потребителят е офлайн   benyb Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 828
  • Регистрация: 22-September 04
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 22 May 2005 - 08:12 PM

няма да стане без помощта на специалист-не казвам да я пратиш на някакво училище,а да отидеш да се консултираш с човек,който ще учи теб и нея едновременно-ако си в софия-вариантите са много-и тук има хора,които ще ти препоръчат подходящ човек.със сигурност няма да е много скъпо.
но за 1 седмица няма как да стане.защо се захващате да гледате кучета като след това ги "махате от къщи".що за безотговорен народ a)
това,че прави бели като е оставена сама не е от възрастта-вероятно има сериозен проблем-страхува се да стои сама.може да е стресирана от смяната на стопаните...а може и никога да не е можела да стои сама и затова да не са я искали предишните стопани...вероятно кучето не е много психически стабилно-не е лесно да те подхвърлят наляво-надясно-това не е плюшена играчка,а живо същество,което много се привързва към стопаните си
опитайте докато сте в къщи да я оставяте сама в друга стая-на опитите да плаче не резгирате,ако прави бели се карате В МОМЕНТА,в който прави белята-след това е вече безпредметно.ако стои кротко сама-после много се радвате и я награждавате.
преди да излезете от къщи я разхождаш достатъчно дълго,за да потича и поиграе-да си изразходи енергията и после да стои по- кротко в къщи.оставяш и играчки,с които може да се забавлява и да си дъвче.и я оставяш някъде,където да не може да направи особено големи поразии...общо взето това са вариантите...
и ако се наложи да я "махнете от къщи" да не вземете да я зарежете на улицата-потърсете и стопани,но такива,които РАЗБИРАТ какво правят като взимат отраснало куче с проблем.
ужасно ме е яд на подобни неща,честно a) n)
User's Signature

Качена снимка

#39 Потребителят е офлайн   rottweilerka Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 25-February 05

Публикувано: 23 May 2005 - 01:42 PM

ZA KAKVA ME MISLITE,4E 6TE SI IZHVURLQ KU4ETO NA YLICATA LI???E MNOGO GRE6ITE,NE BIH GO NAPRAVILA.ZA TOVA POISKAH SUVET OT VAS,A NE DA MI KAZVATE 4E NE SUM SI OBU4ILA KU4ETO-VSE PAK TQ DOIDE Y NAS VE4E DOSTA GOLQMA ZA TOVA TEPURVA DA Q OBU4AVAME.A I AZ NE JIVEQ V SOFIA, AV RUSE NQMA MNOGO U4ILI6TA A I DORI AZ NE ZNAM NIKAKVI,MAKAR 4E SUM SE KONSULTIRALA S VETERINARI.NE ZNAETE KOLKO DOBRE OBU4ENO BE6E PREDNOTO MI KY4E... 4E DA KAJETE KAKVI STOPANI SME.AZ TOLKOVA OBI4AM KU4ETATA SI I AKO MOJE NE MI GOVORETE TAKA MOLQ...''MN. VI BLAGODARQ''

#40 Потребителят е офлайн   benyb Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 828
  • Регистрация: 22-September 04
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 23 May 2005 - 01:48 PM

виж какво-не се обиждай.просто ме хвана яд за това,че хора взимат куче,а след това при първият проблем решават,че то не е за тях-човек трябва да мисли добре преди да вземе животното.
ясно ми е,че в подобна ситуация родителите са тези,от които зависи.
тук във форума влизат и опитни хора от Русе-попитай Мартен не би ли могъл да ти помогне.с възпитанието на кучето трябва да се занимавате-всеки ден,по малко,с търпение и обич...
напиши все пак какви бели точно прави...
User's Signature

Качена снимка

  • (141 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни