Dog.bg Форуми : Ротвайлер(стара тема)

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (141 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

Ротвайлер(стара тема)

#41 Потребителят е офлайн   Striker Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 30
  • Регистрация: 24-May 05
  • Location:Плевен

Публикувано: 24 May 2005 - 01:45 AM

Здравейте.Много обичам ротвайлерите-просто това е единствената порода, която някога бих могъл да обикна толкова много.Сигурно е така, защото ротвайлер беше първото ми куче,също и второто...Но имам проблеми, за които искам да попитам...Първият ми ротвайлер умря от една често срещата болест при ротвайлерите и затова при второто куче имах такава една загриженост и доста време не беше излизал изобщо от двора(живея в къща-поне един плюс:)) След като почнах да го извеждам си мислех, че няма да има проблем, но явно не е така...той е добре и приятелски настроен към другите кучета, но стават доста фалове и вече ме е страх да го пускам от повода...Нещата не са само до други кучета...деца, които тичат покрай него докато е на повод просто го дразнят и той тръгва към тях - не знам, ако не е на повод дали би им направил нещо или просто би си играл с тях-страх ме е вече да го пусна...Просто той прекарва доста голямо време на портата откъдето минават доста хора и деца,които го дразнят,правят му физиономии,викат по него...и той ги лае какво да направи...Какво да направя, за да съм сигурен, че ако го пусна без повод няма да нападне някое дете...Той е много галантен по принцип, но например когато му дам кокал(истински) не мога да му го взема от устата-ръмжи, лае - чудя се дали би охапал дори мен-стопанинът му...Предполагам, че не е достатъчно социализиран по простата причина, че ме беше страх да не го сполети същата участ като предното ми куче... Сега е вече почти на 4 години, а не знам дали мога да му имам доверие извън пределите на къщата...изпълнява командите ком(ела), зиц(седни), плац(място), фу(не)....но той е много голямо животно-дори и да не иска да направи нещо лошо децата просто от уплаха от големите му размери пищат и тичат и той като ги подгони и тя каква става...Имаше тука един случай едно идиотче както го разхождам и то онова с майка си и скача пред Дрол(кучето ми) и се развиква...ама скача точно пред него и посяга към него и почва да вика .. и Дрол естествено реагира и му остави малко зъбки по раменцето ... вярно беше съвсем леко одраскване, но ... как може да има такива дечица тъпи така да правят ... аз минавам в квартала с него и някакви майки с децата си и казват - "Ела тука, че това е голямо куче, ще те ухапе, ала бала дрън дрън..."Много се дразня на такива нетактични майки ... Да кажа и друг случай и то много пресен - от днес ... Водя си го аз по центъра и съм с към 5-6 приятели... те всичките му се радват галят го и той не прави нищо лошо - не е тръгнал да ги хапе и тн...обаче срещам аз една приятелка, която явно я беше страаах... ама гледа, че другите го галят и тя и тя да го погали... ама тя го гали едно такова едвам едвам и някво бавно и монотонно и само му видях изражението в очите и просто уцелих момента когато да го дръпна , защото в същия момент той отвори уста и щеше да и лапне пръстите ... доста беше неспокоен ... след това докато още сме с същата приятелка един друг приятел , който го е галил стотици пъти го галеше...и на него направи същото нещо .... мисля, че всичко дойде от това момиче,което срещнахме ... просто не му се отрази добре ... Ами горе долу е това...някакви наставления и препоръки ако можете да ми дадете ще съм благодарен ...Също така когато му хвърля пръчка отива-взима я-идва пак при мен-дава ми я-но му остава в устата и не я пуска - иска да си я дърпаме, а не да му я мятам ... това вече е по-малък проблем :)Гадното е, че се страхува от косачката за трева и от ВОДАТА.... не знам защо,ама го е страх от водата и не можем да го изкъпем и голяма гадост така:) Един път е къпан за 4 години и кат го изкъпахме и стана едн лъскав, черен, хубав...пък и яде хубава храна с много витамини в нея много полезна и хранителна ... би трябвало да му е добре:)Не се е оплваквал :P
А... пропуснах да кажа и за най-големия си страх - някой да не отрови или нещо друго да направи на кучето ... все пак до е една порта , всеки може да му даде нещо и не знам дали би го изял или не би го изял ... Или пък да го гръмне някой идиот ненормален..това просто са ми най-големите страхове ....

Ще пускам още постове, интересно ми е да си пиша с хора, които също имат ротвайлери...
Най-добри пожелания... :)
User's Signature

<- Дрол vom Wolfert Turm Hjch е много готин :)[br]<-[br]Баща - Atila Azman[br]Майка - Boni vom Wolfert Turm Hjch

#42 Потребителят е офлайн   rottweilerka Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 25-February 05

Публикувано: 24 May 2005 - 09:57 AM

ami dobre sujelqvam no mrazq nqkoi da mi pravi takiva zabelejki...da zapo4na ot tam 4e ne mojem da izlezem ot ku6ti za6toto tq zapo4va da skimti.ako ima ne6to na masata tq ili go subarq ili go izqjda(ako stava za qdene)ne moje i za edna minuta da ostane ne6to na masata,ne6to koeto prednata Ayra nikoga ne bi napravila!!!Opitahme da q zatvorim v dr stai,no tq prosto razru6ava vsi4ko...da ne govorim 4e predi e jivqla na edna terasa i mnogo rqdko e razhojdana i otna4aloto si vur6e6e rabotata y nas bez nikakvo pritesnenie,no za 6tastie mai se otu4i ot tova.predi da ymre drugoto mi ku4e,tq gleda6e ot neq i gore dolu se prave6e na poslu6na,no sega kato 4e li zabravi vsi4ko.osven tova se opitva da bqga ot nas kato q razhojdame.vurha na vsi4ko be6e predi nqkolko dena,kogato izqde 1kg i polovina pile6ki glavi,osven ve4erqta si,koqto se sustoe6e ot varen oriz,s razni dr ne6ta i polovin kilogram glavi(ob6to okolo 2.kg,a tova e mnogo za neinite 45kg).a osven vsi4ko ne se e razgonila tazi godina,no moje bi za6toto zimata se razgoni 2 puti...po edno vreme kozinata i zapo4na da pada-e opravi se malko no vse o6te nqma kozina na vrata.izob6to vsqkvi ekstri :) a sega mi kajete kak da sloja neina snimka tuk ot abv???

#43 Потребителят е офлайн   gogdelb Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 22-April 05
  • Location:Пловдив

Публикувано: 24 May 2005 - 02:21 PM

Striker

От каква болест ти умря първия ротвайлер?

Нормално е да се държи агресивно към малките деца - възприема ги като плячка, която тича покрай него и той (все пак е хищник) иска да я залови.Това трябва да се поправи - при ротвайлерите става трудно ,а още повече в твоя случай - голямо куче(4 г.), което се мисли за по-силно от теб.В никакъв случай не го пускай без повод(на този етап) защото колкото добронамерен да ти изглежда щом напада деца с повод, ще ги нападне и без (това не се отнася за възрастни хора и други кучета).
Много лошо е това ,че не ти дава кокала - има реална опастност да те ухапе или нападне.С други думи "стъпил ти е на врата" и прави каквото си иска като мисли, че няма по-силни от него или такива, които да го заставят какво да прави.

Децата не са "идиотчета" - родителите им са такива ,защото ги оставят без надзор.Майката, която е извикала детето си е била много права - защо я обвиняваш?

Дрол се е опитал да ухапи момичето, защото е усещал страха й - щом се страхува има нещо нередно. Не трябва да му позволяваш да прави така.Наказва се много строго и на момента(каквото и да кажат приятелите ти - не им обръщай внимание)Лошото е ,че ако се опиташ да му се наложиш може да ти се нахвърли.Не трябва да отстъпваш ,за да разбере кой е по-силен ,но ако те е захапал - никакво мърдане, защото ще стане по-лошо - просто се отпускаш и не се съпротивляваш - той ще те пусне.Трябва да го водиш задължително с намордник докато го подчиниш.Не забравя ,че ти командваш, а не той!!!

От кой град си?
Най-добре е да се посаветваш със специалисти, защото аз така мога да ти говоря много, но трябва да се приложи на практика .

Това, че се страхува от косачката показва, че не е много смел.Има съсвсем малка вероятност да е нападнал момичето от страх, което не е типично за ротвайлерите.Каква е косачката ти - бензинова или електрическа.Аз също имам косачка - електрическа която не е толкова шумна и в началото моя ротвайлер я лаеше , нападаше и хапеше - в последствие го отучиш от това и сега не й обръща внимание.

Аз също съм много притеснен за евентуално отравяне.Трябва да го научиш да не взима храна без твое разрешение.Знаеш ли как става това? За застрелването - едва ли можеш да го предпазиш.

#44 Потребителят е офлайн   Striker Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 30
  • Регистрация: 24-May 05
  • Location:Плевен

Публикувано: 24 May 2005 - 03:04 PM

От Плевен съм.
Мен никога не ме е хапал и даже докато е ядосан съм си слагал ръката в устата му и просто в яростта си уш леко я захапва, но на момента спира и почва да я лиже и да ме гледа с умиление...Косачката е много шумна и доста големичка...е и той я лае ама кат тръгна към него и той бау бау и изтича на няква друга посока :) нене .. много си е забавно даже ама и на него вече не му прави кой знае кво впечетление ... лошото е, че не обича особено много водата и не се дава да го къпя с маркуча...
Другото куче умря от лептоспироза към 5тия 6тия си месец...
Къде в Плевен мога да намеря специалист, с който заедно да оправим проблемите си....
А за това с храната - не знам дали ще се получи... аз като му сипя и той си я яде и не съм и пробвал някой приятелк като му даде нещо дали ще го изяде...
User's Signature

<- Дрол vom Wolfert Turm Hjch е много готин :)[br]<-[br]Баща - Atila Azman[br]Майка - Boni vom Wolfert Turm Hjch

#45 Потребителят е офлайн   Striker Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 30
  • Регистрация: 24-May 05
  • Location:Плевен

Публикувано: 24 May 2005 - 04:48 PM

Ето и малко снимки :) Не е ли сладур просто ми кажете...?! w) w)
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
User's Signature

<- Дрол vom Wolfert Turm Hjch е много готин :)[br]<-[br]Баща - Atila Azman[br]Майка - Boni vom Wolfert Turm Hjch

#46 Потребителят е офлайн   joroassassin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 224
  • Регистрация: 13-September 04
  • Location:Sofia - BG

Публикувано: 24 May 2005 - 06:15 PM

Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка

В www.dogchampions.info/ във форума - стандарти, се разработва тема - всичко за ротвайлера

#47 Потребителят е офлайн   gogdelb Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 22-April 05
  • Location:Пловдив

Публикувано: 24 May 2005 - 06:43 PM

Много лошо се е получило с предишното ти куче, съжалявам.
Честно казано не ми изглеждаш отговорен човек - аз ти говоря сериозни работи - ти пак за къпането.Това ти е най-малкия проблем.Ти усъзнаваш ли ,че до теб седи едно куче,което не можеш да контролираш???

Не знам къде в Плевен има специалисти ,но непременно трябва да се посъветваш възможно най-скоро-за твое добро е.

#48 Потребителят е офлайн   Striker Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 30
  • Регистрация: 24-May 05
  • Location:Плевен

Публикувано: 25 May 2005 - 12:41 AM

Добре продължавам тук - как да не съм отговорен ... аз ти казвам някои конкретни случаи, а не, че не мога да го контролирам ... естествено, че мога да го контролирам - каквото му кажа - това прави ... иначе не му се отразява добре на системата ... много добре се е научил той - както съм го научил да не яде обувки така и ще го науча да не яде друга храна до следващо нареждане... ти си ме разбрал абсолютно погрешно ... аз може да се оплваквам от какви ли не случки, ама те си остават единични... като му кажа да седне ако ще да е на 20 метра пак сяда...като му кажа да дойде ако ще да е на края на улицата и да не го виждам - пак идва ... научил съм го и като свирна да дойде... като му кажа влизай вътре той влиза вкъщи, като му кажа слизай долу той влиза в мазата, като му кажа излизай той излиза ... като му кажа ФУ той просто престава да прави каквото и да е ... имал съм проблеми, но това не значи, че не мога да го контролирам ... той е отлично животно и винаги ми е разбирал като човек ...
User's Signature

<- Дрол vom Wolfert Turm Hjch е много готин :)[br]<-[br]Баща - Atila Azman[br]Майка - Boni vom Wolfert Turm Hjch

#49 Потребителят е офлайн   gogdelb Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 22-April 05
  • Location:Пловдив

Публикувано: 25 May 2005 - 08:21 AM

Може да си го научил на стотици команди, но това не означава, че го контролираш.Можеш ли да го накараш да седне докато се зъби и лае на детето което го дразни от вън на улицата...
или пък е без повод и напада друго куче - можеш ли да го извикаш при теб със свирване...
Конкретните случай, които ти посочи в другата тема (разтегнатата)
много ясно показват, че не можеш да контролираш Дрол.
А това,че не ти дава кокала...бъди готов и ти да имаш зъбки от ротвайлер щом си мислиш ,че кучето ти те слуша.

#50 Потребителят е офлайн   Striker Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 30
  • Регистрация: 24-May 05
  • Location:Плевен

Публикувано: 25 May 2005 - 10:35 AM

Дори докато е в двора където е собствената му територия и се чувства най-сигурен когато лае по някой през портата като съм аз там му трябва едно ФУ и вече почва да си душка и да се оглежда ... Той НИКОГА не е нападал куче ... него са го нападали и той се е сражавал много добре и си е отстоявал достойнството ... вярно, че получи рани, но нали за това съм аз - да го излекувам ... въобще на него му е толкова безоблачно живеенето...
Така имам един въпрос...който може да отговори-да отговори, моля
Къде в Плевен мога да намеря специалист, с който да се консултирам за някои пречки.(основно това с кокала-това вече мен наистина ме притеснява, защото "храни куче да те лае" не ми харесва като опция...), преодоляването на проблемът с водата и да ми каже дали има необходимите качества за явяване на някаква изложба, защото си знам кучилото и знам, че би трябвало да се справи добре l)
Искам да питам също
gogdelb - Съжалявам, но с теб май не се разбираме както трябва...аз исках няколко съвета, а ти ми казваш, че не мога да си контролирам кучето...недей да мислиш, че си прав, защото съм ходил при специалист и развъдник и той ми е казал, че кучето се държи изключително добре за непрофесионално обучено куче ... вярно, че не ми дава кокала и това е нещото, което колкото и време да ми отнеме ще поправя...
User's Signature

<- Дрол vom Wolfert Turm Hjch е много готин :)[br]<-[br]Баща - Atila Azman[br]Майка - Boni vom Wolfert Turm Hjch

#51 Потребителят е офлайн   Striker Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 30
  • Регистрация: 24-May 05
  • Location:Плевен

Публикувано: 25 May 2005 - 01:08 PM

Искам да питам много късно ли е да го обучавам за рингови упражнения(все пак е на 4 години почти) или да изчакам новото кученце, което най-вероятно скоро ще е на път да излезе от тарбуха на майка си ? :)
User's Signature

<- Дрол vom Wolfert Turm Hjch е много готин :)[br]<-[br]Баща - Atila Azman[br]Майка - Boni vom Wolfert Turm Hjch

#52 Потребителят е офлайн   benyb Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 828
  • Регистрация: 22-September 04
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 25 May 2005 - 01:39 PM

Striker-кучето ти има ли родословие?От къде си го взел и кои са родителите му?Ако има документи можеш да го запишеш на изложба.А за ринг дресурата-никога не е късно за нищо,което искаш да го научиш b)
за съжаление не знам кой в Плевен може да ти помогне-дано другите тук имат повече информация за това.
според мен кучето е недостатъчно социализирано щом реагира така на чужди хора и деца.трябва да общува с много хора,да внимаваш как се държи и при всяко нежелано поведение да има сериозна корекция.той трябва да разбере,че ти не одобряваш такова поведение.
за взимането на кокала е същото-ако не ти го дава и ръмжи трябва да го сплашиш така,че да разбере,че ти си по-важния.знам че е много по-лесно да се каже,отколкото да се направи,затова е трябвало да работиш над това докато е бил малък.започни да му даваш храната само като изпълни някаква команда.
User's Signature

Качена снимка

#53 Потребителят е офлайн   Striker Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 30
  • Регистрация: 24-May 05
  • Location:Плевен

Публикувано: 25 May 2005 - 01:52 PM

Ми няма документ за родословие, но имам докуемнт, който е гарантиран от производителя и в него има нещо като родословно дърво до ПРАПРАПРАРОДИТЕЛИ ....Баща му се казва Атила Азман и има 1хВОВ, 1хСАС , 3хR.CAC, 4xОТЛИЧЕН ; Майка му се казва Бони ... Бащата е по-така в родословието... и майка му и баща му са много готини кучета срещали сме се, говорили сме и ми бяха казали да ходя с тях на разни семинари, но аз бях много малък други неща трябваше да правя тогава...Сега ми се отваря време и възможност за дълга работа и знам, че ще е по-трудно, но ще бъда по-упорит от кучето и ще се научи на четмо и писмо, ако трябва :)
Взел съм го от Веселка Цокова Цокова и Ангел Мойнов, като производител се води Ангел...Справката е издадена от клуб "Ротвайлер" гр. Плевен...мисля, че там ще се отбия:)
User's Signature

<- Дрол vom Wolfert Turm Hjch е много готин :)[br]<-[br]Баща - Atila Azman[br]Майка - Boni vom Wolfert Turm Hjch

#54 Потребителят е офлайн   joroassassin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 224
  • Регистрация: 13-September 04
  • Location:Sofia - BG

Публикувано: 25 May 2005 - 06:47 PM

Обади се в Плевен на Атанас Ангелов - 064 800 550 има ротвайлери и се справя добре.Това с кокала го забрави,хем е късно хем ти е не нужно. успех

#55 Потребителят е офлайн   gogdelb Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 22-April 05
  • Location:Пловдив

Публикувано: 25 May 2005 - 09:53 PM

Цитат

Това с кокала го забрави,хем е късно хем ти е не нужно.

Разочарован съм от некомпетентното ти изказване.

Не знам колко кучета имаш ,колко си имал, какъв ти е опита в обучението, а най-малко ме интересува колко награди са спечелили кучетата ти, но не си позволявай да коментираш нещо, което явно не разбираш!!!Не можеш да наречеш "ненужно" коригирането на една объркана психика.Точно тази "безобидна подробност" седи в основата на каквото и да било друго обучение.Куче, което пази храна, топка, пръчка... е така наречения тиранин.Това е много опасно поведение, което трябва да се поправи възможно най-скоро(дано Атанас Ангелов да помогне за това)А също така никога не е късно - може да е по-трудно, но не и невъзможно.

#56 Потребителят е офлайн   Mini Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 528
  • Регистрация: 09-December 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 25 May 2005 - 11:22 PM

Здравей, Страйкър (надявам се съм уцелила как се произнася),
може да не ти харесва тона на gogdelb, но в думите му има само загриженост за теб и за ротвайлера ти. Ако стане "фал" кучето ще отнесе последствията.
Преди да ми се възпротивиш, помисли и си отговори - доколко си сигурен в кучето си не вкъщи, а навън. Сам ти пишеш "но стават доста фалове и вече ме е страх да го пускам от повода...Нещата не са само до други кучета...деца, които тичат покрай него докато е на повод просто го дразнят и той тръгва към тях - не знам, ако не е на повод дали би им направил нещо или просто би си играл с тях-страх ме е вече да го пусна.."
Не можеш да си позволиш да твърдиш "тя с нейния страх ми го разтрои", "дойде му в повече". При кучето не трябва да има оправдания и извинения от вида "той по принцип не прави така" или е овладян или не е.
Съдейки по твоите обяснения - НЕ Е!!!
Уф, и аз започнах много наставническата.... Извинявай.
Ти си на прав път щом питаш и се интересуваш, и си отговорен и явно и теб те гложди - "Какво куче отглеждам?"
Прости ми за емоционалния тон, не се връзвай, а работи за да се разхождаш спокойно из града си - горд и сигурен в твоето куче.
Успех!

#57 Потребителят е офлайн   Striker Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 30
  • Регистрация: 24-May 05
  • Location:Плевен

Публикувано: 25 May 2005 - 11:31 PM

Явно съм по-загрижен и по-притеснен отколкото трябва... днес го пуснах с много кучета и си играха доста радостно и нямаше никакви проблеми докадо не дойде някакъв пичага с някакъв наострен питбул ,дето беше супер злобен ... имаше и деца там и се стреснаха от него докато от Дрол просто им казах спокойно нищо няма да ви направи и си бяха там на катерушката и въобще не ги бъркаше ... Тогава оня питбул к'во се подкефи и тръгна да ги гони и аз извиках Дрол при мене и му казах да седне...Лаеше по оня ама му казвах фу фу няколко пъти и той престана...ама оня хич не престана и викнах на парцалът наречен негов собственик , че само да престане тая работа ще го пречукам и онзи кво се подкефи та го насъска...и понеже видях, че няма кво да се прави пуснах Дрол да си върши работата както си знае най-добре и направо онзи питбул си го получи ... оръфа го оръфа го... аз сритах оня будала дето не си държи кучето после си викнах мойто и си потеглихме към вкъщи... е какво друго можех да направя в подобна ситуация, в която просто няма алтернативен вариант?
User's Signature

<- Дрол vom Wolfert Turm Hjch е много готин :)[br]<-[br]Баща - Atila Azman[br]Майка - Boni vom Wolfert Turm Hjch

#58 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 25 May 2005 - 11:46 PM

не се засягайте...ама като чета само речника и ми става зле.....

Striker
Би могъл да си тръгнеш. За да не стане това което стана. Ако наистина мислиш че пит-бул като наръфана жертва кой знае колко голяма чест прави на теб и кучето ти, жестоко се лъжеш. Имам чау-чау, доста пъти нападван от питбулите - никога не си е тръгвал без да "наръфа" (както ти се изразяваш) противника си. И какво от това? Къде е повода да се гордея? За мен е поважното да избегна едно сбиване, а не да го предизвикам. Ако видя един евентуален побойник, сменям си маршрута, избягвам сбиването, и така правят всички адекватни кучкари които познавам - ако някое куче се прави на ербап, не само че не седя по катерушките, но и не би ми хрумнало да остана в присътствието на деца: то ти си сигурен че кучето ти нищо няма да направи, но децата не са длъжни да ти вярват, още повече че при друг агресивен мъжкар ти няма как да гарантираш сто процента че никой няма да пострада случайно.

При най-малкото съмнение за сбиване ставам и си тръгвам. Това е единствен начин да се намалят тези неприятни инценденти. Не мислите ли?

пояснение - защо се бъркам във вашата порода... имам наблюдения върху няколко адекватни ротвайлера и съм възхитена от тях: жизнени, подвижни, красиви, адекватни, неагресивни без нужда, истинска мощ в случай на заплаха.... прекрасни кучета. При еднатакава ротвайлерка оставям Лео когато пътувам - великолепно куче, любвеобилно на вратата, посрещайки гостите, настръхнало когато мисли че нещо заплашва семейството....
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#59 Потребителят е офлайн   Striker Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 30
  • Регистрация: 24-May 05
  • Location:Плевен

Публикувано: 25 May 2005 - 11:57 PM

А ти защо си мислиш, че не съм искал да си тръгна не разбирам? Онова куче е пуснато и ме гони - какво искаш да направя - да си държа кучето и да бъде наръфано като краставица ли....!?!? А за децата - те не са участвали и не са били близо - те бяха там където Дрол си играеше с другите кучета...аз бях отстрани на пейката...когато го викнах той дойде при мен - това е доста надалеч ... можеше да не съм аз, а някой от другите кучета, но просто на мен се падна честта да трябва да се разправям с някакви кретени ... Ако можех просто да си тръгна - бих го направил, но бях поставен в безизходица - мисля, че бях конкретен, ясен и точен относно този въпрос.
Основното, което исках да кажа е не, че кучето ми се е сбило, а че ме послуша и ми се подчини без повод, от което се зарадвах... именно за това написах последния си пост и именно затова казах, че вероятно пресилвам нещата... Знам, че ми давате съвети, а аз ги търся и приемам, но моля ви - по-кротко - все пак не съм паднал от Марс ...
Мерси за телефона на Атанас Ангелов, но аз май го познавам,тъй като когато си взех кучето мисля, че бяха той и стопаните на майката и бащата ...
User's Signature

<- Дрол vom Wolfert Turm Hjch е много готин :)[br]<-[br]Баща - Atila Azman[br]Майка - Boni vom Wolfert Turm Hjch

#60 Потребителят е офлайн   joroassassin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 224
  • Регистрация: 13-September 04
  • Location:Sofia - BG

Публикувано: 26 May 2005 - 12:10 PM

Цитат

Разочарован съм от некомпетентното ти изказване.

b) Това че приемаш един добронамерен съвет за некомпетентно изказване си е твоя работа.Не смятам да ти обяснявам колко съм напред с тази порода като ринг дресура,социализация, schutzhund и качество на кучета защото няма да ме разбереш.Ти си човека с проблемите,като ти чета постингите ми става ясно че са ти много малки знанията, а и не щеш да приемаш съвети.Кучето ти е на 4 години и вече има изграден характер и навици които ти тепърва искаш да променяш и това което ще направиш е че ще го объркаш още повече и ще го смажеш психически.Никога няма да успееш да научиш кучето си да ти дава с радост и желание нещата които пази,първо ти липсват знания и не знаеш как,нямаш подход и си испуснал времето,някои неща се правят в ранна възраст.Стига си мъчил животното,подсигури му много игра и разходки и нека си живее живота.В момента имам 8 ротвайлера които са обучени прекрасно и идея си нямаш колко.Награди се печелят с хубави кучета,знания и много труд, освен това и съм съдия на тази порода и още 45 породи.Не си прави труда да ми отговаряш защото аз няма да си хабя повече приказките тук. въпреки всичко ти пожелавам успех

  • (141 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни