Dog.bg Форуми : Ротвайлер(стара тема)

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (141 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

Ротвайлер(стара тема)

#1 Guest_hrisi/koteto_9000/_*

  • Група: Гости

Публикувано: 07 September 2004 - 06:31 PM

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 07 September 2004 - 11:30 PM

Официален сайт на Национален Клуб Ротвайлер - България
Развъдник Geriat`s Merry Dogs, регистриран към НКР, БРФК, FC, IFR.
На сайта вече има публикуван стандарта на породата, както и линкове към фотогалерия и форум на породата. Ще се радваме да говорим за тези кучета, това е уникална порода. Ако имате снимки, можете да ги добавяте през профила си или да ги пратите на dogbg@abv.bg засега. Ако имате и описание на кучето, неговия собственик или награди - ще е интересно за всички. Трудно ли се възпитава един ротвайлер ? Имам приятел, на когото ратвайлера израсна с детето му, спял до неговото кошче и ставал да ги буди, като се разреве бебето. Наистина великолепно куче.

Ротвайлера е железен боец и за него се иска възпитание. Не бих препоръчал ротвайлер на някой за първо куче. Трябва да знаеш как да го възпиташ, за да достигнеш качествата на породата. Не зная, лично мое мнение, въпреки че прочетох в сайта на НКР, че всички кучета се подлагат на тест за социализация. Как ли става това на практика ?

#3 Потребителят е офлайн   benyb Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 828
  • Регистрация: 22-September 04
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 25 September 2004 - 06:23 PM

Цитат

Да, но ако питаш мен не е за всеки. Ротвайлера е железен боец и за него се иска възпитание. Не бих препоръчал ротвайлер на някой за първо куче. Трябва да знаеш как да го възпиташ, за да достигнеш качествата на породата. Не зная, лично мое мнение, въпреки че прочетох в сайта на НКР, че всички кучета се подлагат на тест за социализация. Как ли става това на практика ?

ами на практика си става точно така-всички клубни кучета,за да се допуснат до разплод се явяват на Изпит за Развъдна Годност,първата част на който е тест за социализация.Трябва да покажеш,че кучето те слуша-изпълняват се поредица от команди-ходене наред с и без повод,сядане и лягане от движение,реакция на изстрел и преминаване през група хора.После има тест на улицата-кучето трябва да реагира нормално на преминаващи хора,колоездачи,други кучета и т.н.Отделя се голямо внимание на това кучето да не е агресивно.И повярвай ми-социализираният ротвайлер е едно много добро куче.Моето страшно обича да си играе и да носи топката на най-различни хора-дори непознати,за да ги подканва към игра:)Малките деца и се качват на врата-но това разбира се не може да стане ако го държиш вързано на верига.
User's Signature

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   nona Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 23-December 04

Публикувано: 03 January 2005 - 10:32 AM

Цитат

Да, но ако питаш мен не е за всеки. Ротвайлера е железен боец и за него се иска възпитание. Не бих препоръчал ротвайлер на някой за първо куче. Трябва да знаеш как да го възпиташ, за да достигнеш качествата на породата. Не зная, лично мое мнение, въпреки че прочетох в сайта на НКР, че всички кучета се подлагат на тест за социализация. Как ли става това на практика ?

Рокси -ротвайлерка на 2,5 месеца ни е първо куче- вие ме плашите!
преди да го купим говорихме с доста стопани на ротвайлери в нашея район[аз съм от Надежда]и те ми обясниха че не е толкова агресивно куче -как си го научиш ,за съжаление никъде няма спец, литература за отглеждане и обочениена кучета
Рокси е при нас от 3 седмици -знае си името, команда седни и на място когато и даваме яденето докато не и кажем яж не пипа- върти се, скимти но не яде
единствено играта и е малко '' хапеща ''-особено с дъщеря ни иначе мебели и обувки не яде но много обича да хапне ръка или краче
казаха че това е нормално защото те друг начин на игра не знаят
чета всичко в този сайт и в к-9.pu ,но за самата порода знам само за какво са я'' използвали ''преди много време - друго почти нищо

#5 Потребителят е офлайн   benyb Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 828
  • Регистрация: 22-September 04
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 03 January 2005 - 01:25 PM

не се притеснявай,не е чак толкова страшно-след като вие сте се заели с обучението и от първия момент още нещата ще са наред.ако родителите на кученцето не са агресивни,значи и то би следвало да е нормално.от там нататък наистина важи правилото "каквото си го направиш".
ротвайлерите са пазачи по природа и ще защитават семейството си и съответно дома,в който живеят,но са и кучета с уравновесена нервна система-не се ядосват лесно и без нищо.още повече вашето е женско-те не са толкова доминантни като мъжките и по-лесно ще се научи,че нейното място в йерархията е след всички хора в семейството.само продължавайте всеки ден да я учите на правилата.те не са своенравни-обичат да слушат,никога не правят нещо "на инат" като някои други кучета.скоро ще трябва да започнете да я социализирате-да се среща с възможно повече хора и кучета.можете да се разходите някоя събота или неделя до поляната зад музея Земята и хората,където се събира клуб Сириус-там има хора с ротвайлери и със сигурност ще ви окажат съдействие и ще отговорят на въпросите ви.
ротвайлерът може да бъде прекрасно куче стига да знаеш какво правиш.ето това е нашата Дива

Качена снимка

а тук можеш да видиш как се държи с деца:)
Качена снимка

Качена снимка
User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   suzi Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 07-January 05

Публикувано: 10 January 2005 - 08:51 AM

моля дайте ми ровече инфо за тази порода

#7 Потребителят е офлайн   benyb Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 828
  • Регистрация: 22-September 04
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 10 January 2005 - 10:16 AM

Цитат

моля дайте ми ровече инфо за тази порода

какво точно те интересува?задай конкретни въпроси,за да е по-лесно да ти отговорим
стандарт,история и т.н. има в сайтовете дадени по-горе.
иначе ротвайлерът е сериозно работно куче,което може да бъде и чудесен придружител.отличен пазач.смел,уравновесен,верен,енергичен,лесно приспособим към условията на живот.може да живее на двора,също така и в апартамент,стига да се погрижиш да го възпиташ и да го разхождаш достатъчно.изисква се много сериозно отношение към дресурата му,както и това да си сигурен,че взимаш здраво кутре,от не агресивни родители.
лесно се поддържа-нямаш грижи за козината му,както при други породи-всекидневно изчеткване и измиване на калта след разходка е достатъчно.
User's Signature

Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   suzi Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 07-January 05

Публикувано: 10 January 2005 - 08:30 PM

на четири месеца сме всеки който го види му се радва
кучето позволява на всички да го пипат да го галат
така ли ще бъде за напред чела съм че тази порода са пазачи но като го гледам какъв е лигльо дали ще стане пазач d)

#9 Потребителят е офлайн   benyb Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 828
  • Регистрация: 22-September 04
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 10 January 2005 - 10:10 PM

Цитат

на четири месеца сме всеки който го види му се радва
кучето позволява на всички да го пипат да го галат
така ли ще бъде за напред чела съм че тази порода са пазачи но като го гледам какъв е лигльо дали ще стане пазач d)

точно така трябва да е на 4 месеца.пазач ще стане след като порасне.и то най-вероятно ще е пазач на територията си-мен ако питаш по-добре да пази в къщи,а на улицата да не живея в непрекъснат страх,че ще се нахвърли върху някого bl)
нашата е супер лигла,плюшена мечка в къщи,детето и се качва на главата,на улицата никога не ми е правила проблеми-а живеем в най-оживената част на града.обаче като дойде някой-да позвъни на вратата или само да влезе в двора ела да видиш как лае n) и това при положение,че никой целенасочено не я е обучавал да пази.моите страхове винаги са били в обратна насока- да не стане опасна.та съветът ми е да се занимавате много с него-да се учи на ред всеки ден.и нека му се радват всички-така ще свикне по принцип да общува с хора.достатъчно ротвайлери са ставали медийни звезди.
User's Signature

Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   suzi Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 07-January 05

Публикувано: 10 January 2005 - 11:01 PM

нормално ли е да хапе като за световно

#11 Потребителят е офлайн   benyb Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 828
  • Регистрация: 22-September 04
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 11 January 2005 - 08:36 AM

Цитат

нормално ли е да хапе като за световно

ами общо взето всяко кученце на тази възраст хапе като за световно:))време е вие да му покажете,че не ви е приятно да го прави.и кое МОЖЕ да хапе-например пръчка,парцалче,хапалка,въженце и т.н.да знае,че едното е играчка и с него може да се играе,а с вашите ръце,обувки и т.н. не може.
User's Signature

Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   zapri Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 04-February 05

Публикувано: 04 February 2005 - 11:50 AM

zdraveite na vsi4ki!! imam si majki rotvailer koeto e na 7 meseca i egolqmo sladyr4e!!! no imam edin problem 4e kato go pysna da si igrae i kato vidi drygo ky4e seiztrelva kato strela kam nego i nemoga dago spra!! i neznam kak dago nay4a dane pravi taka!! Obra6tam se kam vsi4ki za pomo6t ako mojete mi kajete kak da go oty4a da ne se iztrelva!!! d)

#13 Потребителят е офлайн   In4et0 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2722
  • Регистрация: 06-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Белгия
  • Interests:Дого Аржентино

Публикувано: 04 February 2005 - 12:36 PM

Цитат

zdraveite na vsi4ki!! imam si majki rotvailer koeto e na 7 meseca i egolqmo sladyr4e!!! no imam edin problem 4e kato go pysna da si igrae i kato vidi drygo ky4e seiztrelva kato strela kam nego i nemoga dago spra!! i neznam kak dago nay4a dane pravi taka!! Obra6tam se kam vsi4ki za pomo6t ako mojete mi kajete kak da go oty4a da ne se iztrelva!!! d)

Здравей и добре дошъл/дошла във форума!
Ами за изстрелването мисля, че неможеш да го спреш или несъвсем.Той е малък и е нормално да изгаря от енергия и желание за игра.
Иначе ако е на повод е добре да му вземеш някакъв вид строг напийник или тип одушвач докато го възпитаваш.
Аз несъм специалистка де, но всеки има право на мнение и това е моето b)
User's Signature

Бъдете ГЛУХИ когато хората ВИ казват, че ВИЕ не ще можете да осъществите мечтите СИ

#14 Потребителят е офлайн   rottweilerka Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 25-February 05

Публикувано: 04 March 2005 - 11:38 AM

zdraveite na vsi4ki koito haresvat tazi poroda... :) az sam Maya i imam tri rottweilera.Edoto mi ku4e e na okolo 10 godini i ima tumor.Tazi ujasna bolest kakto znaete ne se lekuva i 6te se naloji skoro da q prispim...i tai,ako nqkoi iska da mi pi6e moje da razkaje ne6to za sebe si i svoq doma6en lubimec.

#15 Потребителят е офлайн   benyb Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 828
  • Регистрация: 22-September 04
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 04 March 2005 - 03:53 PM

Здравей,Мая,
Какъв е туморът на кучето-голям ли е?Злокачествен?Има ли метастази?това са все въпроси,на които трябва да си отговориш преди да го приспиш-защото миналата седмица оперирахме тумор на едното ми куче-то е мелез,дребно на ръст,на 11 години.Туморът беше малък и доброкачествен и кучето понесе операцията съвсем добре.Така че зависи от много фактори прогнозата.И от добрия ветеринар също.Успех!
User's Signature

Качена снимка

#16 Потребителят е офлайн   KiokushinKarate Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 20-March 05

Публикувано: 21 March 2005 - 12:04 AM

здр приятели.
наскоро реших да си взема ку4енце и мн ми се ще то да е то4но Ротвайлер.страшно мн сум привързан кум тази порода и от скоро имам възножност каде да си го гледам.
но имам един проблем това е цената!-казаха ми 4е струвало 250 евро.искам да ви питам вярно ли е това?Как може да иска 4овек да си гледа ку4е и да не може защото то е мн скупо.направо са ми разбити ме4тите!!!аз живея във Варна.ако някой продава или подарява такива ку4енца да ми пише каква е цената и как може да се свържа с него за да си взема-стига да не е 4ак толкова скупо!сте се радвам и да ми дадете пове4е сувети при отглеждането им и каквато и да е др важна информация.4ао ще съм ви мн признателен ако ми пишете.чаоо

#17 Потребителят е офлайн   Morti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 894
  • Регистрация: 18-February 05

Публикувано: 23 March 2005 - 10:15 PM

За размера на Ротвайлерите прочетох какъв е стандарта, но за теглото никъде не намерих,накой знае ли, защото много ме инересува:)

#18 Потребителят е офлайн   benyb Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 828
  • Регистрация: 22-September 04
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 23 March 2005 - 10:19 PM

Цитат

За размера на Ротвайлерите прочетох какъв е стандарта, но за теглото никъде не намерих,накой знае ли, защото много ме инересува:)

наистина не е писано в стандарта и е различно-моята женска например е някъде 35-40кг.но тя има много по-едри мъжкари.защо те интересува точно теглото?
User's Signature

Качена снимка

#19 Потребителят е офлайн   Morti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 894
  • Регистрация: 18-February 05

Публикувано: 23 March 2005 - 10:42 PM

Защото още се колебая какво куче да си взема, но мисля, че тази порода е голямка за мен:(((Вече ти писах:(

#20 Потребителят е офлайн   benyb Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 828
  • Регистрация: 22-September 04
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 23 March 2005 - 11:01 PM

Цитат

Защото още се колебая какво куче да си взема, но мисля, че тази порода е голямка за мен:(((Вече ти писах:(

ротвайлерът е силно,набито куче със средни размери-големината не е това,което би следвало да притесни човек-много по-си струва да се замислиш относно това,че подобно куче се нуждае от сериозно възпитание.ние я взехме Дива с намерението да живее навън,но от нея излезе чудесно домашно куче,независимо от размера-не заема чак толкова голямо място и след като се е разходила и си е поиграла се свива в някой ъгъл и си спи все едно я няма-дребното ни куче е много по-изнервящо с шума,който произвежда b)както и за моя изненада не ми е направила до сега нито една беля като изядени чехли или нещо от сорта. но в никакъв случай не препоръчвам ротвайлер на човек,който няма нерви и желание да се занимава с дресурата му
User's Signature

Качена снимка

  • (141 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни