Dog.bg Форуми : Средноазиатска овчарка

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (305 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

Средноазиатска овчарка

#1 Потребителят е офлайн   daroteka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 226
  • Регистрация: 11-January 05

Публикувано: 05 April 2006 - 10:55 PM

[QUOTE]Защо трябва да има Форум за САО - [/b]
Защо - пак използвам l) Всеки има право на мнение, както и на неговата си аргументирана защита, ЗАащо да не си споделяме сходните проблеми относно отглеждането на "САО". Например : какво е приемливото тегло при определена възраст. При определени движения/ възраст/ каква кондиция трябва да има. Какво е метизацията и как се хваща, колко от производителите имат "картинките за дизплазия" и на кава възраст. Как усвояват песовете командите и др. полезни работи относно възпитанието съчетани с опит и споделен .

#2 Потребителят е офлайн   direwolf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 166
  • Регистрация: 24-February 06
  • Location:razor's edge

Публикувано: 07 April 2006 - 11:36 PM

абе чак форум не знам, а и не ме бърка, обаче не е зле темичка такава да има. наистина мнго интересна за мен лично порода, нека някой да даде стандарт и со он, ако има под ръка. току-що изчетох подробно темата за кавказката овчарка. знае ли някой доколко сходни са тези две породи - като темперамент?
User's Signature

blood tells.

#3 Потребителят е офлайн   direwolf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 166
  • Регистрация: 24-February 06
  • Location:razor's edge

Публикувано: 09 April 2006 - 08:03 PM

наистина ли никой няма преки наблюдения, а и информация за тази забележителна порода? s)
User's Signature

blood tells.

#4 Потребителят е офлайн   Hari Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 368
  • Регистрация: 30-September 04
  • Location:София

Публикувано: 11 April 2006 - 10:18 AM

Цитат

Защо трябва да има Форум за САО
Защо - пак използвам l) Всеки има право на мнение, както и на неговата си аргументирана защита, ЗАащо да не си споделяме сходните проблеми относно отглеждането на "САО". Например : какво е приемливото тегло при определена възраст. При определени движения/ възраст/ каква кондиция трябва да има. Какво е метизацията и как се хваща, колко от производителите имат "картинките за дизплазия" и на кава възраст. Как усвояват песовете командите и др. полезни работи относно възпитанието съчетани с опит и споделен .

Ще ми бъде интересно да прочета мнението ти по въпросите, които си маркирал.

#5 Потребителят е офлайн   daroteka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 226
  • Регистрация: 11-January 05

Публикувано: 12 April 2006 - 04:49 PM

Цитат

Ще ми бъде интересно да прочета мнението ти по въпросите, които си маркирал.


Форума е средство на диалог.....
Привет Hari

колкото и да ти бъде интересно за съжаление не мога да ти дам мнението си по горното, но пък мога да споделя краткия си опит с всеки относно горното.
Няма да обсъждам характерите на никой които притежава кучета от тази порода, както и самите кучета. Достатъчно съм се наслушал.
Трябва всеки който се интересува да има къде да попита ако нещо го сърби.


За себе си мога да кажа че никога не съм бил клакьор на когото и да е било, така че рекламата която е правиш е безмислена "Клуб Мартен БГ Клуб Сириус "
Оправяйте се това са си Ваши работи не занимавайте околните с вътрешните си проблеми, защото може някой да попита защо така или иначе.

Сега относно мене си Притежавам две кучета от породата, почти две години се блъскам с неволите при отглеждането.
Мъжкото ми пес е с 63 кг. лично тегло на ел. кантар и възраст 14 и 1/2 месеца.
Прави преходи по 40 км един път в седмицата по пресечена местност която не е за хора. Не поняся чужди субекти в територията си с размери около неговите както и чужди хора.
Да смятам че в неговата кондиция това е приемливото и идеално тегло.
2 пъти съм хапан от него много здраво, когато съм вадил храната от устата му сега мога да си сложа и главата в нея.
Имам и кучка на 2 години за която мога да кажа само че е кучка следния пример с нея е че я загубих на Витоша и сама си е оцеляля под Черни връх, значи има нещо в тази прекрасна порода, НО.
Според изтъкнатите в този бизнес и двете ми кучета са мелези, мъжкото объркано с кавказка, женската с кавказка, според други със стаф.


Лично аз си харесвам много добермана та за това желая да са мешани с тая порода.
По добре ми звучи Средноазиатскидоберман bravoS
Относно картино Дизплазията досега знам само за Мартен и за моя милост че имат такива, ако има други не дадат инфо.
Относно възпитание мога да давам мнение само според моето разбиране и то по определени ситуаций.
за сега това благодаря за разбирането

B]благодаря за разбирането[/B] това ми харесва за мото, ще го използвам

#6 Потребителят е офлайн   malkia Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 570
  • Регистрация: 09-June 05

Публикувано: 12 April 2006 - 04:57 PM

NONE
User's Signature

I am passenger through the desert.From myself i come - to myself i return.

#7 Потребителят е офлайн   daroteka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 226
  • Регистрация: 11-January 05

Публикувано: 12 April 2006 - 10:02 PM

malkia Публикувано на Apr 12 2006, 04:57 PM
--------------------------------------------------------------------------------
Аз искам да те питам като си Хапан от кучето си как сега можеш да си пъхнеш главата?Как се справи с тая ситуация.Какви методи използва за да постигнете добрия резултат.


благодаря за разбирането

Много просто - установяваш ерархия. А ерархия на синджир не се постига.
Имах молба относно клакьорството дали си я прочел, ако не моляте направи го .

#8 Потребителят е офлайн   malkia Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 570
  • Регистрация: 09-June 05

Публикувано: 12 April 2006 - 10:06 PM

Цитат

malkia Публикувано на Apr 12 2006, 04:57 PM
--------------------------------------------------------------------------------
Аз искам да те питам като си Хапан от кучето си как сега можеш да си пъхнеш главата?Как се справи с тая ситуация.Какви методи използва за да постигнете добрия резултат. 


благодаря за разбирането

Много просто - установяваш ерархия. А ерархия на синджир не се постига.
Имах молба относно клакьорството дали си я прочел, ако не моляте направи го .

Абе престанете с тия клюкарства или там каквито глупости си мислите.

Беше ми интересно как си се справил със ситуацията защото САО е доминантно куче още повече че кучето което ти се е озъбило е било и по-голямо като възраст затова ми беше любопитно как си се справил със ситуацията.И в крайна сметка пак не можах да разбера как точно си я постигнал.Как се справи със ситуацията.Какво направи за да му покажеш че си над него?Така би трябвало да е по ясен въпроса.Аз имам някаква идея но е само идея нямал съм такова куче и затова ми е чудно как се справи с него.Какво толкова има.Аз те питам ти веднага ме набеждаваш че клюкаря ама престане щото просто е дразнещо така.Човек трябва да иска разрешение за да пита ли кво.Ебати до къде стигнахме.
поздрави
User's Signature

I am passenger through the desert.From myself i come - to myself i return.

#9 Потребителят е офлайн   daroteka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 226
  • Регистрация: 11-January 05

Публикувано: 12 April 2006 - 10:07 PM

http://foto.rambler....oklasnik/album/

#10 Потребителят е офлайн   daroteka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 226
  • Регистрация: 11-January 05

Публикувано: 12 April 2006 - 10:09 PM

Опа нещо си в грешка

#11 Потребителят е офлайн   malkia Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 570
  • Регистрация: 09-June 05

Публикувано: 12 April 2006 - 10:09 PM

Цитат


благодаря за снимките
User's Signature

I am passenger through the desert.From myself i come - to myself i return.

#12 Потребителят е офлайн   malkia Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 570
  • Регистрация: 09-June 05

Публикувано: 12 April 2006 - 10:11 PM

Цитат

Опа нещо си в грешка

Добре бе човеко обясни ми по просто му.С какви жестове какви методи използва за да постигнеш този ефект.Явно кучето си е помислило че е над тебе ок как му доказа че не е?Какво направи?
User's Signature

I am passenger through the desert.From myself i come - to myself i return.

#13 Потребителят е офлайн   daroteka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 226
  • Регистрация: 11-January 05

Публикувано: 12 April 2006 - 10:14 PM

Има фаз пубертет която е много важна там се формира реалния характер при мен се получи на 6 и 9 месеца бой за кокала.
Проблема е докъде стопанина може

#14 Потребителят е офлайн   malkia Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 570
  • Регистрация: 09-June 05

Публикувано: 12 April 2006 - 10:18 PM

А ти до къде стигна?Какъв беше твоят начин?
User's Signature

I am passenger through the desert.From myself i come - to myself i return.

#15 Потребителят е офлайн   daroteka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 226
  • Регистрация: 11-January 05

Публикувано: 12 April 2006 - 10:25 PM

Добре бе човеко обясни ми по просто му.С какви жестове какви методи използва за да постигнеш този ефект.Явно кучето си е помислило че е над тебе ок как му доказа че не е?Какво направи?

Е па нали са Доминанти

Разликата между Сао. кк, ко или бок е много малка , тънка като ледена коричка през месец октомври r)
Май проблема е че трябва да се поставиш на тяхно място /поне за мен/ и какво се получава даваш кокал на песа и сам като стопанин избираш начин пои който да бъде твой /кокала/' Аз съм си го взел в битка на два пъти .

#16 Потребителят е офлайн   malkia Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 570
  • Регистрация: 09-June 05

Публикувано: 12 April 2006 - 10:27 PM

Цитат

Добре бе човеко обясни ми по просто му.С какви жестове какви методи използва за да постигнеш този ефект.Явно кучето си е помислило че е над тебе ок как му доказа че не е?Какво направи?

Е па нали са Доминанти

Разликата между Сао. кк, ко или бок е много малка , тънка като ледена коричка през месец октомври r)
Май проблема е че трябва да се поставиш на тяхно място /поне за мен/ и какво се получава даваш кокал на песа и сам като стопанин избираш начин пои който да бъде твой /кокала/' Аз съм си го взел в битка на два пъти .

Това исках да чуя :).Благодаря.
поздрави
User's Signature

I am passenger through the desert.From myself i come - to myself i return.

#17 Потребителят е офлайн   Runcais i Manka Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 11-April 06

Публикувано: 13 April 2006 - 09:30 AM

Пуснато на: Сря Апр 12, 2006 22:29 Заглавие: ПОКАНА за Общо събрание на БРКСАО

ПОКАНА
УС на сдружение с нестопанска цел"Български Републикански клуб Средноазиатска овчарка"-БРКСАО на основание чл.26,ал.3 ЗЮЛНЦ свиква редовно Общо събрание на членовете на 22.04.2006г.на адрес жк.Люлин,бл.549,вх.И-ресторант пицария"Джовани"от 13ч.при следния дневен ред:
1.Финансов отчет за цялата 2005г.
2.Отчет за дейността на клуба
3.Развъждане,проблематика
4.Разглеждане на предложения за клубни изложби
5.Разглеждане на предложения за бюджет 2006г.
6.Разни
При липса на кворум на основание чл.27 ЗЮЛНЦ редовното Общо събрание ще се проведе същия ден в 14ч. на същото място и при същия дневен ред

С уважение:УС на БРКСАО
bash

#18 Потребителят е офлайн   Стефан Попов - председател НКБОК Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3387
  • Регистрация: 03-March 06
  • Gender:Male
  • Location:Пазарджик-София

Публикувано: 15 April 2006 - 09:00 PM

До членовете на БРКСО - належаща информация относно членството на
г-н Николай Събев.
Уважаеми господа,
В качеството си на член на УС на БРКСАО Ви известявам, че с решение на УС е прекратено членството на г-н Събев в Сдружението във връзка със системно нарушаване на приетите норми на поведение и етика в клуба. Г-н Събев многократно, открито и арогатно е отправял нападки към БРКСО и БРФК. Съобщението за това решението е изпратено до УС на БРФК, разгледано и одобрено на заседание.
Съжалявам, че по такъв начин приключва присъстствието си в киноложския живот, член на нашата организация.
User's Signature

Не признавам друго превъзходство пред добротата. [br]Kogito ergo sum - мисля, значи съществувам!

#19 Потребителят е офлайн   sladur Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 728
  • Регистрация: 06-November 05

Публикувано: 15 April 2006 - 10:04 PM

Браво([цоцо)Качи снимки и на малките дзверове.Искам да скивам Джамалката.Ако може разбира се. super best super best super best


Аратката,добре се е налял. 1super Акбай последния път беше 47кг.нямаше 7 мес.
Аша 35.


Дано тук всичко да върви добре!


УСПЕХ! super best victoryVVV


п.с.качи снимки на малките.

#20 Потребителят е офлайн   daroteka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 226
  • Регистрация: 11-January 05

Публикувано: 16 April 2006 - 02:37 PM

Aман бре колеги гледачи
омръзна ми да си задавам въпроса защо имам чувството, че сте много мързеливи, за да си направите труда да прочетете това което съм написал с първия си пост тук, а именно:

[color="red"][QUOTE] ЗАащо да не си споделяме сходните проблеми относно отглеждането на "САО". Например : какво е приемливото тегло при определена възраст. При определени движения/ възраст/ каква кондиция трябва да има. Какво е метизацията и как се хваща, колко от производителите имат "картинките за дизплазия" и на кава възраст. Как усвояват песовете командите и др. полезни работи относно възпитанието съчетани с опит и споделен . [/QUOTE[/color]]

След това имам и отговор към HARI

[QUOTE]За себе си мога да кажа че никога не съм бил клакьор на когото и да е било, така че рекламата която е правиш е безмислена "Клуб Мартен БГ Клуб Сириус "
Оправяйте се това са си Ваши работи не занимавайте околните с вътрешните си проблеми, защото може някой да попита защо така или иначе.[/QUOTE]

Г-н Попов, похвално е това което правите за информация на клуба, но не мисля, че тук му е мястото, ще има събрание там е хубаво да се пита кой какъв е и какво прави, и съответно да се дават отговори при това конкретни....

Тук бих аз лично желал да става въпрос за отглеждане на кучета и тяхното възпитание, НЕ МЕ ИНТЕРЕСУВАТ ЛИЧНОСТНИТЕ ВИ ВЗАИМООТНОШЕНИЯ, НЯМА ДА ВЪЗПИТАВАМЕ ХОРА ТУК.. Я.
Оставявам Ви с пожелания за много празнично настроение

drink

  • (305 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни