Dog.bg Форуми : Има ли "злобни" догове?

Към съдържанието

 
 
 

БНК Немски дог

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Има ли "злобни" догове?

#1 Потребителят е офлайн   ARS Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 56
  • Регистрация: 08-June 07
  • Gender:Male
  • Location:град София

Публикувано: 26 June 2007 - 12:04 PM

Правя тази тема заради случилото се вчера. Имаме приятели, които имат два дога - мъжки и женски. Мъжкият в буквалния смисъл е зъл, той хапе всичко живо, което влезе в къщата, докато женската е пълна противоположност, толкова е кротка и добра. Наложи се да вземем женската в нас, защото приятелите ни заминаха за около седмица, но мъжкият е на хотел, защото просто няма как да го гледаме, трябва да стои непрекъснато затворен в стая, защото иначе ще ни изпохапе. Не знам каква е причината за тази агресия, но той не допуска никого до себе си. n) Хората гледат кучетата си като принц и принцеса, нищо не им липсва, в голяма къща с двор са, но мъжкият се държи така все едно не е социализиран. Обадиха се от мястото, където е в момента, че не могат да влизат при него..., което беше ясно...позволява единствено на сестра ми да се доближава до него и с нея се държи приятелски, с останалите - напротив. Ставали ли сте свидетели на такава агресия при немския дог, защото на мен не ми се е случвало. Женската е у нас и дори има проблем с нашия мъник, защото я гони непрекъснато да си играят,а тя бяга и в жегата става ужас, една луда гонитба.

#2 Потребителят е офлайн   slaviad Икона

  • Working Bee
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2805
  • Регистрация: 09-January 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Секретар на Български национален клуб Немски дог & Модератор на Клубния форум за породата немски дог.

Публикувано: 26 June 2007 - 02:40 PM

Това е много полезна тема според мене - радвам се, че най-сетне се появи  1super

Най-напред трябва да уточним, че понятията "злобен" и "агресивен" са доста относителни и включват широка гама от поведение на кучето...

Проблемът на описаното в горния пост кучешко поведение не произтича от факта, че кучето е немски дог. Това не е типичното поведение на дога....По-скоро става въпрос за недобра социализация на кучето + някакъв друг проблем според мене, който единствено стопаните му биха могли да знаят / или съответно да не знаят/. Не е изключено, догът, живеейки в къща с двор, никога да не е извеждан сред хора и просто агресията да е израз на страх. Тоест това може да се случи на куче от всяка една порода. Бедата е, че догът просто е много голям и по-труден за овладяване в такива ситуации.

Поведението на женската е нормално - всички женски догове са перманентни майки и склонни да осиновяват кое-що им падне - по-малки кучета, котки, играчки, джапанки и дори собствените си стопани...така че нищо чудно да търпи закачките на другото куче  b)

Типичната договска агресия се проявява по-рядко, защото обикновено догът първо предупреждава и след това може да нападне. До това обикновено не се стига, защото едва ли някой би се опитал да противоречи на предупреждаващ дог... n)  l)  l)  l) Това създава грешното впечатление у много хора, че договете са "много добри" кучета....Голямо достойнство на породата е тяхната уравновесеност и способност да преценят правилно заплахата. Според мене догът като порода е идеалният пазач в градски условия.  super best

#3 Потребителят е офлайн   ARS Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 56
  • Регистрация: 08-June 07
  • Gender:Male
  • Location:град София

Публикувано: 26 June 2007 - 03:03 PM

Да, аз също се замислих над това, говорих със стопаните и те казаха, че целта им е била да имат куче пазач, наистина зло куче пазач и са го постигнали за съжаление, но до такава степен, че трудно го овладяват. Той се поддава на команди и ги слуша, по улицата не налита на хора, зависи от ситуацията, ако някой се доближи на два метра, става страшно и ходи само с намордник навън. Имало е само една критична ситуация на улицата, когато са го изпуснали през врата и той просто е излязъл да души навън, но в този момент някаква жена е тръгнала да минава покрай къщата и е станало много лошо положението, докато го издърпа дъщеря им я е нахапал цялата. :( Лошото е, че са го оставили сам с дъщерята, която е на 14 години и трудно би го удържала, тоест не би успяла. ouu Иначе преди малко бяхме с женската навън, водих я без повод, защото забравихме да го вземем oleeee и такива проблеми няма. Тя се разръмжа само на един човек, който се заговори с мен, но аз и казах съответната команда, млъкна и седна, даже я гали човекът.

#4 Потребителят е офлайн   slaviad Икона

  • Working Bee
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2805
  • Регистрация: 09-January 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Секретар на Български национален клуб Немски дог & Модератор на Клубния форум за породата немски дог.

Публикувано: 26 June 2007 - 05:34 PM

Куче-пазач не може да възпита всеки...иска се опит, най-малко опитен треньор. За съжаление не всеки го разбира. Много хора не са наясно с последствията от нарочното озлобяване и в повечето случаи има невинни жертви и пострадва и самото куче, което няма вина - то се подчинява на стопаните си. s)
А какво щяха да правят, ако и в хотела не бяха прибрали кучето? a)

Апропо, направили са голяма грешка - догът няма нужда да бъде озлобяван допълнително, достатъчно добър пазач е и без това. А дали са наясно колко по-големи са пораженията при ухапване от куче с такава челюст и сила??

#5 Потребителят е офлайн   AlEx_TeRiEr Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 130
  • Регистрация: 29-March 07

Публикувано: 26 June 2007 - 06:40 PM

Лелееее аз не мога да си представя злобен ДОГ. Тва ще е чудовище . Силните кучета не трябва да са злобни . Защото трудно се гледат . Пример за това беше моя БУЛТЕРИЕР . Беше чудовище .

#6 Потребителят е офлайн   ARS Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 56
  • Регистрация: 08-June 07
  • Gender:Male
  • Location:град София

Публикувано: 26 June 2007 - 07:54 PM

Цитат

Куче-пазач не може да възпита всеки...иска се опит, най-малко опитен треньор. За съжаление не всеки го разбира. Много хора не са наясно с последствията от нарочното озлобяване и в повечето случаи има невинни жертви и пострадва и самото куче, което няма вина - то се подчинява на стопаните си. s)
А какво щяха да правят, ако и в хотела не бяха прибрали кучето? a)

Апропо, направили са голяма грешка - догът няма нужда да бъде озлобяван допълнително, достатъчно добър пазач е и без това. А дали са наясно колко по-големи са пораженията при ухапване от куче с такава челюст и сила??

Ами за съжаление им стана ясно, хората си поеха отговорността естествено, но аз това им казах..., че е тяхна вината, просто не може като знаеш какво ти е кучето да го пуснеш из двора... a) Те така и бяха направили. Жената не беше толкова зле, слава Богу, беше й раздрал ръката, което пак хич не е малко. Явно са ме заблудили и за характера на женската, към хора всичко е ОК., глезана е, обаче сега като бяхме навън беше някакъв ужас отзад на поляната, защото дойде една сенбернарка, която е супер палава, да й се ненадява човек и тази нашата като заръмжа, като се замята, сигурно е усетила заплаха, защото сенбернарката дойде при мен да си се лигавим и при малкия, защото си играят заедно. Едва я удържах за кожата на врата, утре и каишка трябва да вземам, че тези не оставиха. n)

#7 Потребителят е офлайн   slaviad Икона

  • Working Bee
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2805
  • Регистрация: 09-January 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Секретар на Български национален клуб Немски дог & Модератор на Клубния форум за породата немски дог.

Публикувано: 26 June 2007 - 08:21 PM

ARS, реакцията на женската не е ненормална - по всяка вероятност е решила да ви охранява. l) Да не забравяме, че е и на чуждо място, което предполага, че е поизнервена. С повече търпение може да привикне да приема другите кучета около вас. Успокоявайте я и я хвалете, когато се държи нормално. Поводът и нашийникът са наложителни при тази порода, още повече, че не я познавете добре. Ако се заплесне нанякъде, дали ще се върне при вас...рисковано е . 1super

#8 Потребителят е офлайн   ARS Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 56
  • Регистрация: 08-June 07
  • Gender:Male
  • Location:град София

Публикувано: 26 June 2007 - 08:43 PM

Цитат

ARS, реакцията на женската не е ненормална - по всяка вероятност е решила да ви охранява. l) Да не забравяме, че е и на чуждо място, което предполага, че е поизнервена. С повече търпение може да привикне да приема другите кучета около вас. Успокоявайте я и я хвалете, когато се държи нормално. Поводът и нашийникът са наложителни при тази порода, още повече, че не я познавете добре. Ако се заплесне нанякъде, дали ще се върне при вас...рисковано е . 1super

Тя ни познава от малко кутре, познава и мястото, защото е прекарвала доста време у нас. :) Но просто не очаквах реакцията, затова и се изненадах. :) Иначе да, нормална реакция, вече си имаме каишка. dribble l)

#9 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 28 June 2007 - 10:32 PM

Злобни догове...къде пък я изкопахте тази дума "злобни"...много се дразня от нея.
Значи ,освен общата рецитация ,че силните физически и със склонност към доминатност кучета, имат особено много нужда от социализация ,училище и здрава ръка , искам да споделя моето огромно възхищение от способностите на дога като охранител.Абсолютно сигурна съм ,че това е качество на характера им и няма никаква нужда да се учат на него!
Та немски дог,мъжки ,клубен.Мил ,даже нежен към мен и семейството ми (Боже, обичаше и котката - честно..) .Изключително внимателен с деца .Напълно осъзнаващ силата си.Обаче - за всеки прекрачващ прага на дома ми- моят невероятен фейс контрол - Доги!!Не спеше нощем - нищо не трябваше да шумне около вратата.А преминаващите през нея- хохох- няма сила на света ,която да го накара да не сканира човечеца!!Посрещаше го и ако искате вярвайте - ако аз го харесвах - Доги го пускаше вътре.Ако маалко имах нещо наум - никакво влизане.Аз понеже познавам най-добре кучетата бул ,а те са коренно различни - лелеее- как се изумявах от това куче!!Никога нямa да забравя как залепи до стената една позната, която дойде на гости- сложи си огромната глава на гърдите и ,а очите му- в ръцете и.Пресира я плътно и абсолютно отказа да я пусне вътре.Ма то умно кучееее!! b) Галактически интуитивно .Какво озлобяване и какви глупости ...Ключовата дума е Контрол.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#10 Потребителят е офлайн   Helios of Angel`s Staff Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 342
  • Регистрация: 31-March 07
  • Location:Cambridge,UK vs. Varna,BG

Публикувано: 28 June 2007 - 10:54 PM

КОНТРОЛ...ДА ТАКА Е ...НО ИМА СОБСТВЕНИЦИ НА ДОГОВЕ КОИТО СЕБЕ СИ НЕ УМЕЯТ ДА КОНТРОЛИРАТ,КАМУЛИ КУЧЕТО СИ...ВЪВ ВАРНА ИМА ЕДИН ДОГ ОТ КОЙТО ВСИЧКИ СА ВДИГНАЛИ РЪЦЕ...МНОГО КОФТИ КУЧЕ,А РЕПЛИКАТА НА СОБСТВЕНИКА Е ВИНАГИ "АМИ АЗ КАКВО ДА НАПРАВЯ" ... Е КАКВО БИХТЕ КАЗАЛАЛИ ЗА ТОВА? ? ? ? ?
User's Signature

Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 28 June 2007 - 11:01 PM

Цитат

КОНТРОЛ...ДА ТАКА Е ...НО ИМА СОБСТВЕНИЦИ НА ДОГОВЕ КОИТО СЕБЕ СИ НЕ УМЕЯТ ДА КОНТРОЛИРАТ,КАМУЛИ КУЧЕТО СИ...ВЪВ ВАРНА ИМА ЕДИН ДОГ ОТ КОЙТО ВСИЧКИ СА ВДИГНАЛИ РЪЦЕ...МНОГО КОФТИ КУЧЕ,А РЕПЛИКАТА НА СОБСТВЕНИКА Е ВИНАГИ "АМИ АЗ КАКВО ДА НАПРАВЯ" ... Е КАКВО БИХТЕ КАЗАЛАЛИ ЗА ТОВА? ? ? ? ?

Ми к`во да кажем - поредният олигофpен..- породата можем да сложим каквато ни дойде на ум и да си спамим на воля..
п.п.Добре дошъл/ а в кучкарските неволи... b)
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#12 Потребителят е офлайн   ARS Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 56
  • Регистрация: 08-June 07
  • Gender:Male
  • Location:град София

Публикувано: 29 June 2007 - 12:53 AM

Цитат

Цитат

КОНТРОЛ...ДА ТАКА Е ...НО ИМА СОБСТВЕНИЦИ НА ДОГОВЕ КОИТО СЕБЕ СИ НЕ УМЕЯТ ДА КОНТРОЛИРАТ,КАМУЛИ КУЧЕТО СИ...ВЪВ ВАРНА ИМА ЕДИН ДОГ ОТ КОЙТО ВСИЧКИ СА ВДИГНАЛИ РЪЦЕ...МНОГО КОФТИ КУЧЕ,А РЕПЛИКАТА НА СОБСТВЕНИКА Е ВИНАГИ "АМИ АЗ КАКВО ДА НАПРАВЯ" ... Е КАКВО БИХТЕ КАЗАЛАЛИ ЗА ТОВА? ? ? ? ?

Ми к`во да кажем - поредният олигофpен..- породата можем да сложим каквато ни дойде на ум и да си спамим на воля..
п.п.Добре дошъл/ а в кучкарските неволи... b)

Преди два часа бяхме навън, гонихме едно бездомно куче и аз си изкарах акъла, а то било да го дупи полочин час. l) После се опита да играе, но...онзи побягна като луд. Иначе не допуска хора до мен...

#13 Потребителят е офлайн   AlEx_TeRiEr Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 130
  • Регистрация: 29-March 07

Публикувано: 29 June 2007 - 02:39 PM

Мииии тоя да не си е зимал ДОГА ! Тоя не трябва да притежава никакво КУЧЕ ! a)

#14 Потребителят е офлайн   Miro_BSL Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 248
  • Регистрация: 03-September 06

Публикувано: 14 July 2007 - 08:18 PM

Тази тема се нуждае от едно много силно модериране!!! a)

#15 Потребителят е офлайн   Nadq And Karma Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1634
  • Регистрация: 10-January 07
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 14 July 2007 - 10:39 PM

Във Варна има един дог, който има проблем с поведението.Освен, че е секс-маниак става много агресивен, ако някой доближи моята кучка.И всеки път стопанинът му казва "Аааа, ама тя е разгонена."И така сме си разгонени през 2 месеца... l)
User's Signature

Представете си само каква тишина щеше да настане,
ако хората говореха само това, което знаят.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни