Dog.bg Форуми : Изолатора във ВИДИН

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (8 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Изолатора във ВИДИН

#1 Потребителят е офлайн   vanini71 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 102
  • Регистрация: 26-June 07

Публикувано: 26 June 2007 - 03:45 PM

Здравейте !!

Вчера се сблъсках с нещо ,което ме потресе....
В шок съм и незнам от къде да започна...моля да ме извините ако пиша малко несвързано  s)
От седмица едното от кученцата ни,което гледаме пред входа изчезна.В събота отидох до "кучкарника" ,който се намира на края на града (Видин) ....               Понеже не знаех къде точно се намира,се заоглеждах за табелки....шокирах се....и от двете страни този ГРОЗЕН надпис.
снимка1

Краката ми се подкосиха и недоумявах как е възможно това...но намерих сили и продължих.Имаше портал и пазач,който ми каза,че немога да вляза а да дойда в понеделник-"кучкарника" бил заключен (2 дни) .Бил собственост на ЕКО-ТИТАН.....Какви ли не молби ударих,но той не ме пусна...Незнам с какви сили преживях тези 2 дни.Не ми побираше умът,колко чудовищно е вътре..и не се излъгах...наистина беше потресаващо.

Вчера сутринта отидох-накарах приятелка да дойде с мен,за да не припадна...взех фотоапарата за доказателства                                            
Не ни пуснаха двете -само по един можело да се влиза  bl) (за мен необясними причини) и аз тръгнах..До проклетото място трябваше да се върви около 200 метра.Нямаше никой,оглеждах се ...и нов шок
снимка2

10тина минути никой не дойде и използвах момента да направя няколко снимки
снимка3
В първата клетка видях кученцето,което търсех
снимка4

Не издържах и се разплаках.Дойде някакъв,който не ми се стори много наред и ми отвори.
Не мога да опиша с думи какво видях в клетките  s)  a)
Във всяка клетка (около 1,20 на 2,50 м ) имаше около 15-20 кученца,които гледаха жално и умираха  s)  в страшна мизерия,от глад и от страшната горещина-всички бяха на слънце
Исках да снимам,но не ми разрешиха -било строго забранено  bl)  bl)  bl)
Каза ми,че ако си искам кучето обратно,трябва да отида до центъра на града до офиса им,да платя такса около 28 лева и с тази бележка ми дава кучето.Намерих този офис,от там служителката,крайно нелюбезна и груба,която имах желание да натикам в гадните клетки поне за 20 минути да усети болката на милите животинки, ме изпраща до общината да регистрирам и платя такса на кучето
Отидох там и регистрирах повече кученца,защото ми обясниха ,че с това картонче ,че е регистрирано кучето ,нямали право да ги прибират-ако се случело ,отиваш и само показваш картончето че е регистрирано и са длъжни да ти го върнат.
Да но не....като се върнах при нелюбезната госпожа я попитах и тя ми се изсмя в очите .Каза ми да не я занимавам с тия помияри (кучетата) и при повторно прибиране ги убивали на място  bl)  ouu
Незнам как не я удуших,платих си-даде ми "ценната" бележчица и веднага се върнах за кучето.Около 15 минути писаха нещо и ме пуснаха да отида да си го взема.Казах му на онзи да ми го изкара,защото нямах вече сили и нерви да видя отново тъжната гледка,но той не пожела и аз влязох какво да се прави...
Пореден шок...когато отвори вратата на клетката,всички кученца се разтрепериха и се скриха в подобието на закрито помещение ламаринено такова.Представете си колко са мъчени горкичките........Пиша и плача,защото бях безсилна да направя каквото и да е a) Наложи се да вляза в клетката ,за да го взема на ръце.От най-жизнерадостното и мило куче се беше превърнало в треперещо и унило  (love)
Исках да си тръгнем по-най-бързия начин,но неможех,бях закована на едно място.Всички душички ме гледаха жално и все едно ме молеха да ги спася,виждах ги как умират
Бях безсилна,исках да умра в този момент....
Тръгнахме си
Никога не съм преживявала такава травма като сегашната
ИСКАМ ДА ПОМОГНА ,бих направила всичко за да спра това безобразие...но КАК??????
Много ме е страх да не ги вземат пак-някои комшии грубо се държат със тях.Той миличкия на мойта врата на прага спи.Нямам никаква възможност да го прибера.Имам и котка и куче.Котката роди преди 5 дни и е освирепяла заради котенцата.Бие много брутално кучето.Просто няма как.Питала съм всеки-никой не иска да го прибере  s)
Моля ви помагайте...искам да спра това нещо
Тук във Видин проблема е голям,кмета ни е най-корумпираната ненаяла се твар....безсилна съм а сърцето ми се къса
Ще пиша по медиите,навсякъде
Моля ви -разпространете го това...дайте ми съвети как да постъпя


Зная,че ситуацията с бездомните е много сериозна , но не вярвам на друго място да го има това потресаващо безобразие

Ето ги всичките снимки



Добавен линк. мод

#2 Потребителят е офлайн   Красен Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 316
  • Регистрация: 01-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 26 June 2007 - 03:52 PM

Просто нямам думи... n)

#3 Потребителят е офлайн   СНЕЖАНКА Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1045
  • Регистрация: 22-February 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 26 June 2007 - 03:57 PM

Потресена съм NNN
Пиши до медии, местни, национални, пиши до който се сетиш, не се отказвай!

И какво е това чудовищно разкарване до центъра на града за една хартийка, господи в каква държава живеем bash

#4 Потребителят е офлайн   vanini71 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 102
  • Регистрация: 26-June 07

Публикувано: 26 June 2007 - 04:00 PM

Дайте линкове-където се сетите
Ще пиша до "Господари на ефира" сега

#5 Потребителят е офлайн   vanini71 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 102
  • Регистрация: 26-June 07

Публикувано: 26 June 2007 - 04:33 PM

Ох,забравих да спомена...
Какво ми разказа портиера за хората от" кучкарника"
Отишли и откраднали неговото куче от тях и го прибрали,за да си плати таксата от 27-28 лева ouu n)
Той също беше възмутен от тях

#6 Потребителят е офлайн   Patita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 403
  • Регистрация: 10-October 06
  • Location:София

Публикувано: 26 June 2007 - 05:07 PM

Ужас... не знам какво да кажа... а и се крият гадовете да не се снима вътре какво е защото те по принцип получават пари да "гледат" кучетата поне докато ги убият, но нали се сещате къде потъват тия пари, докато кучетата ги оставят на доизживяване... ouu NNN
User's Signature

............................................BLACKY forever in my heart.............................................[br]Качена снимкаКачена снимка

#7 Потребителят е офлайн   lucy60 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 426
  • Регистрация: 21-March 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Имам 3 кучета,3 котки, 10 дегута и плаващ брой риби :)

Публикувано: 26 June 2007 - 06:09 PM

Едновременно ми се доплака и побеснях. Но не беше ли и в София доскоро същото? Колко пари присвоиха бившия кмет и подобните нему изроди? Ходила съм в изолатора в Лозенец и беше същото...доскоро. Вече не - благодарение на контрола на хората.
Това е- ходете, събирайте се отпред, снимайте, не ги оставяйте да дишат, телевизии, вестници... и ако пак си изберете този кмет - не знам... bash

#8 Потребителят е офлайн   emetic Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 588
  • Регистрация: 06-July 05

Публикувано: 26 June 2007 - 06:23 PM

Защо не се направи/намери организация - наемаща адвокати и занимаваща се да вгорчи живота на тези изроди. Това което правят със сигурност не са го изпипали. При добре организирана проверка няма да ги бъде.

#9 Потребителят е офлайн   Spezial^PiTBuLL Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 115
  • Регистрация: 08-September 06

Публикувано: 26 June 2007 - 06:41 PM

Welcom to Bulgaria!

п.п. Изпратих линк кьм темата на бтв....

#10 Потребителят е офлайн   milenka_123789456 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 840
  • Регистрация: 14-April 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 26 June 2007 - 07:01 PM

ИЗРОДЩИНА!!!!!!!!!!!!Кога ще се спрат тези хора.

#11 Потребителят е офлайн   munk Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 445
  • Регистрация: 17-July 06
  • Gender:Female
  • Location:софия

Публикувано: 26 June 2007 - 07:18 PM

Цитат

Защо не се направи/намери организация - наемаща адвокати и занимаваща се да вгорчи живота на тези изроди. Това което правят със сигурност не са го изпипали. При добре организирана проверка няма да ги бъде.

има такава организация - видинско дружество за защита на животните и са водили много дела. включително имат решение от НВМС за затваряне на кучкарника, но фирма Титан мели много отблизо с кмета и жена му, която, ако не бъркам е някаква в местната прокуратура. Във Видин от години е ад. но това не трябва да те отчайва VIVINI71. Ако се съберете по-млади хора и имате по-добър подход към медиите, може да постигнете много неща. Не ги оставяйте намира. За "Господари на ефира" - страхотна идея!
User's Signature

Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   misheto7 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 845
  • Регистрация: 24-November 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 26 June 2007 - 08:10 PM

Не може ли по този въпрос да се пише и на БТВ Репортерите и Нова телевизия-Темата на Нова.Докога разни изроди ще си развяват коня и ще се правят на богове на гърба на бедните душици.Това с тези изолатори е в цялата страна не само във Видин a)

п.п защо не изпратиш материaла и на пощата на БТВ-"Аз репортерът " reporter@btv.bg сигурна съм ,че ако се разшуми по медиите нещата ще се променят

#13 Потребителят е офлайн   Spezial^PiTBuLL Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 115
  • Регистрация: 08-September 06

Публикувано: 26 June 2007 - 09:24 PM

Цитат

Не може ли по този въпрос да се пише и на БТВ Репортерите и Нова телевизия-Темата на Нова.Докога разни изроди ще си развяват коня и ще се правят на богове на гърба на бедните душици.Това с тези изолатори е в цялата страна не само във Видин a)

п.п защо не изпратиш материaла и на пощата на БТВ-"Аз репортерът " reporter@btv.bg сигурна съм ,че ако се разшуми по медиите нещата ще се променят

Аз им изпратих саобщение точно на този маил да видят темата,дано някои да я забележи мисля че ако повече хора го направят имаме шанс да ни обьрнат някакво внимание защото наистина това с кучкарниците е доста голям вапрос едно че не си варшат работата и не сабират бездомните кучета,едно че като го правят ги мьчат ужасно... (love)

#14 Потребителят е офлайн   vanini71 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 102
  • Регистрация: 26-June 07

Публикувано: 27 June 2007 - 12:33 AM

Много ви благодаря на всички за съветите и помощта !
munk, много си прав(а).Положението тук е точно такова за огромно съжаление NNN
Надявам се поне медиите да откликнат.За повече млади хора....хм...едва ли-засега съм само аз a) ,но не задълго,надявам се

#15 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 27 June 2007 - 01:52 AM

Ако успеете да наемете адвокат, който да докаже че животните там се гледат по особено мъчителен и жесток начин и ако успее да издейства примерно медиатори, както е в София ... не зная. Бих помогнал с някаква част от хонорара на адвоката, ако има възможност да се заведе дело.

Каквото и да правите - Успех !

#16 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 27 June 2007 - 09:46 AM

Писна ми от мръсните гнусляри!!!
ТРЯБВА да им се даде отпор на изоглавените уроди.Яворе, Кристина и всички - да се виждаме и да ги емваме .Просто ме втриса като си помисля -какво е да си сам като това момиче- срещу некви местни дерибеи...Ние тук поне сме повече и се борихме дълго и упорито ...
Значи адвокат и жалби за нарушение на ЗВМД- прокуратура и НВМС.Журналисти също.Имаме ли копие от прокурорското за затваряне на това нещо?
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#17 Потребителят е офлайн   emetic Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 588
  • Регистрация: 06-July 05

Публикувано: 27 June 2007 - 09:58 AM

Ако се наема адвокат и ако се прави нещо - ще помогна с каквото е необходимо. Казвайте с какво мога да помогна.

#18 Потребителят е офлайн   munk Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 445
  • Регистрация: 17-July 06
  • Gender:Female
  • Location:софия

Публикувано: 27 June 2007 - 11:44 AM

не следя съвсем цялата хроника на дружеството от видин, но знам, че имат решение от НВМС за забрана за работа на изолатора, който е проверяван неколкократно от инспектори, дошли специално за това от София, защото на местните ветеринари от РВМС явно не се разчита.. връзка с дружеството: vdzj@abv.bg

а в интернет, намерих следните две неща. бяха спечелили дела на всички инстанции по закона за достъп до информация, въпреки това информацията отново не им бе дадена...
ето линкове
http://www.aip-bg.or...shenie_4717.pdf
http://aip-bg.org/pd...shenie_4716.pdf

търсеше се някакъв вариант за политическо въздействие върху кмета, но май безуспешно. иначе изборите са скоро, дали ще го преизберат, как мислиш?
User's Signature

Качена снимка

#19 Потребителят е офлайн   vanini71 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 102
  • Регистрация: 26-June 07

Публикувано: 27 June 2007 - 12:13 PM

Ще се свържа с хора,които са загрижени за животинките.Познавам една жена,която мисля, ще иска и тя да се включи.Може да ви е чудно,но тук е така a) .Много обичат животните,но не биха се заели с такова нещо ,та камо ли дела...Просто се примиряват.Кмета е....нямам думи...и всеки знае,че ако започне нещо такова, ще удари на камък...
Ще говоря с адвокат....,но не съм много обнадеждена s)
Мислех към Европейския съюз да се жалвам,но нищо не намирам онлайн s)
Много хора са съпричастни за момента-говориш ,те да да да с теб сме.....и до тук.
В другия форум...
ето линк към темата...
http://www.bezdom.in...php?p=2535#2535
Давайте линкове където може да се жалва онлайн
Всичко което се сетите

#20 Потребителят е офлайн   vanini71 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 102
  • Регистрация: 26-June 07

Публикувано: 27 June 2007 - 12:17 PM

munk,опасявам се от най-страшното,че пак ще го изберат.Подкупват възрастните хора и малцинството a) a) a) a)
Единственият шанс ни е Гайдарски ако се кандидатира,но засега не се знае на 100%

  • (8 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни