Dog.bg Форуми : Изолатора във ВИДИН

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (8 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Изолатора във ВИДИН

#21 Потребителят е офлайн   munk Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 445
  • Регистрация: 17-July 06
  • Gender:Female
  • Location:софия

Публикувано: 27 June 2007 - 12:27 PM

Цитат

Писна ми от мръсните гнусляри!!!
ТРЯБВА да им се даде отпор на изоглавените уроди.Яворе, Кристина и всички - да се виждаме и да ги емваме .Просто  ме втриса като си помисля -какво е да си сам като това момиче- срещу некви местни дерибеи...Ние тук поне сме повече и се борихме дълго и упорито ...
Значи адвокат и жалби за нарушение на ЗВМД- прокуратура и НВМС.Журналисти също.Имаме ли копие от прокурорското за затваряне на това нещо?

може да помислим за нещо конкретно от тук, но мисля, че ако там не се ангажира поне един човек, който да им диша във врата нон стоп и да е конструктивен, едновременно с това поне достатъчно гъвкав и дипломатичен (т.е. да познава с кого си има работа), трудно ще стане. иначе с медии, може да помогнем доста, вярвам. но трябва някой да има време да се занимава, да си е от Видин, да ходи като кон по общинските съветници, да им раздава материали, да ходи по вестници, да дава интервюта, да им раздава визитки, да си направи лоби, така да се каже.
и в допълнение - тия работа са много бавни, както знаем повечето. и трябва да се усети и момента, и конюнктурата. щото софия цъфти засега поради много обстоятелства и една малка част са всъщност благодарение на нашите усилия...поне така си мисля.
User's Signature

Качена снимка

#22 Потребителят е офлайн   vanini71 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 102
  • Регистрация: 26-June 07

Публикувано: 27 June 2007 - 12:39 PM

Цитат

може да помислим за нещо конкретно от тук, но мисля, че ако там не се ангажира поне един човек, който да им диша във врата нон стоп и да е  конструктивен, едновременно с това поне достатъчно гъвкав и дипломатичен (т.е. да познава с кого си има работа), трудно ще стане. иначе с медии,  може да помогнем доста, вярвам. но трябва някой да има време да се занимава, да си е от Видин, да ходи като кон по общинските съветници, да им раздава материали, да ходи по вестници, да дава интервюта, да им раздава визитки, да си направи лоби, така да се каже.

Идеята е добра,но аз определено не ставам за тази работа-при такива обстоятелства избухвам доста лесно ouu
Имам една приятелка в предвид,но дали ще се наеме с такова нещо

#23 Потребителят е офлайн   munk Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 445
  • Регистрация: 17-July 06
  • Gender:Female
  • Location:софия

Публикувано: 27 June 2007 - 12:47 PM

за места с огромна корупция, където са се навързали яко, все пак някакъв първоначален вариант може би ще има успех, ако вкарате мониторинг в изолатора и почнете да ги гоните по общинските наредби и все още актуалния ЗВД. постоянно се пускат информации във всички посоки, доклади, оптимизации, предложения. дори и да са гадни текстове в общината, все пак са по-добри от реалната ситуацията при вас. и те да се прилагат ще е нещо. също така, оттук имахме някакъв успех с това, че постоянно има хора, които проверяват жалби срещу кучета и отделно други, които ходят да мрънкат на съветниците. така, ако не друго, става ясно какъв им е проблемът на хората всъщност и какво им тежи на самите съветници. като се събере тази информация е по-лесно да си помислиш какви неща да им предложиш, за да са "сити". в софия медиаторът се задържа по много причини, но и едната беше големият бонус за Софиянски, тогава, че спадна напрежението и намаляха жалбите. отделно поне се следеше за евтаназията..щото преди медиатора, цялата страна се зареждаше с евтаназин и спринцовки от софийския изолатор в лозенец...и естествено, като говоря за гъвкавост, трябва да се знае, че ще има един куп природозащитници, които ще те обвинят, че си "за евтаназията"..ох, дай да не усложнявам. само нещо като опит уж исках.
User's Signature

Качена снимка

#24 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 27 June 2007 - 01:01 PM

Ако трябва да сме честни - откъде тръгна в София медиаторстването - от една моя идея прегърната от точно двама души - и оттам от Студентските съвети движени нещата - пак от същите двама...Не е чак толкова сложно ,но е пак до точното нещо, на точното място ,по точното време.Та там няма как да се говори и стигне до медиатор- нещата са до прокурорското за затваряне и ЗАЩО не е ИЗПЪЛНЕНО РАЗПОРЕЖДАНЕТО.Може да се гонат до дупка.Проблемът е КОЙ иска да го направи.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#25 Потребителят е офлайн   vanini71 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 102
  • Регистрация: 26-June 07

Публикувано: 27 June 2007 - 01:09 PM

Тук проблемът и с кастрациите е голям.Поне аз не знам за нито едно кастрирано животинче,та макър и домашно.Преди време исках да си кастрирам котката и кучката която пак долу гледаме.Ветеринаря (много добър-от 10 години при него си водя животните) постоянно ми предлага инжекции и ме убеждава,че са безвредни и не се наема да ги кастрира-асистент нямал bl) И имам чувството ,че хората приемат кастрацията като нещо лошо и осакатяване на животинката bl)
Незная тази немско-българска фондация как работи -не само за кастрациите,а по проблема за изолатора-те немогат ли да помогнат по някакъв начин?
Как да се свържем с тях-поне за допитване

#26 Потребителят е офлайн   vanini71 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 102
  • Регистрация: 26-June 07

Публикувано: 27 June 2007 - 01:24 PM

Ха.....ами да ето-сега прочетох решенията от съда....
Видинското дружество за защита на животните се представлява от моя лекар oleeee oleeee ouu
Колко неинформирана съм била ouu
Ще говоря с него,даже да ме свърже с рускинята и започваме 1super

munk-мерси много за линковете и на всички вас worthy

#27 Потребителят е офлайн   dessity Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 12-October 05
  • Location:София

Публикувано: 27 June 2007 - 04:06 PM

Ужасно е, че продължават зверствата, както и апатията или по-лошо - озлоблението на обществото ни към бездомните кучета. Не живея във Видин, но със същият кошмар се сблъсках преди около 3г. в София - в прословутия приют в Лозенец. С абсолютно подобни разкарвания успяхме да спасим 3 кученца (и пак сами влизахме в клетките, защото извергите се страхуваха да го направят) . В също толкова малки клетки бяха натъпкани нещастни същества, живи се прескачаха с починали и с умиращи, нито имаха съдове за вода, нито за храна. Имаше вътре прибирани и кастрирани и домашни кучета също. Въпреки, че се говори че този концлагер е затворен (незнам дали е така наистина), едва ли новите места на "ЕКО - каквото е там " се различават много.
Осинових едно от кучетата в последствие, въпреки че имах вече 2 в къщи. Айк (така го кръстих)сега е щастлив, въпреки, че изпитва все още страх от всичко и всички и особено от мъже.
Ако искате вярвайте, след това което видях в Лозенец аз просто не съм същата... Олигофренските, изкривени физиономии на служителите, наглото, подигравателно отношение към мъката на хората, смрадта на мърша, която се носеше километри преди да се мернат стените на концлагера до ден днешен са ясни в съзнанието ми.
Незная какви са тези жалки подобия на хора с болни мозъци, чиято "работа" е да измъчват и убиват животни. Чудила съм се как намират покой със себе си, как създават семейства, в същата омраза ли възпитават децата си.
От тогава изпитвам ужас когато изчезне бездомно куче в квартала, защото зная, че пак ще вляза в подобно място, каквото и да ми струва. Това, което е по силите ми е да кастрирам и храня кученцата около нас...никаква идея нямам как да спрем функционирането на подобни места при положение, че местата ги правят хората...а т не са читави за съжаление.

#28 Потребителят е офлайн   vanini71 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 102
  • Регистрация: 26-June 07

Публикувано: 27 June 2007 - 04:34 PM

Цитат

Незная какви са тези жалки подобия на хора с болни мозъци, чиято "работа" е да измъчват и убиват животни. Чудила съм се как намират покой със себе си, как създават семейства, в същата омраза ли възпитават децата си.

За съжаление да-така ги възпитават децата a)
Винаги съм се възмущавала от "загрижени " майки ,когато детенцето дойде и поиска да се порадва на кучето и майката изкрещява -Не пипай кучето ,ще те ухапе или там подобни простотии bash


Та....разрових се малко и вижте за какво иде реч тук
http://korupciqvidin...st.php?id=79699
http://korupciqvidin.blog.bg/
Как да се боря срещу това s)

#29 Потребителят е офлайн   Vasko07 Икона

  • MadDog
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1101
  • Регистрация: 20-April 07
  • Gender:Male
  • Location:Нова Загора
  • Skype:

Публикувано: 27 June 2007 - 10:22 PM

Аз писах от бтв френдз на Юксел Къдриев и до Грин Пийс ;))) Дано стане нещо!!!

#30 Потребителят е офлайн   munk Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 445
  • Регистрация: 17-July 06
  • Gender:Female
  • Location:софия

Публикувано: 28 June 2007 - 12:10 AM

налагането на медиатора беше доста сложен процес, все пак, да не създаваме излишни илюзии. идеята за медиатора беше вкарана на официална среща между Софиянски и представител на немската организация, която кастрира и сега - Тирехилфе Зюден, чието уважение той крепеше, поради дипломатични(чески) съображения. "Идеолозите" на предложението стояха много назад и само подбутваха. като след срещата със Софиянски, личният му ПР пусна прессъобщения за резултата и медиите им счупиха телефоните да питат за какво иде реч в тази чуждица "медиатор". тогавашният директор на изолатора предусети проблемите и искаше да изкара, че общината си има медиатор и това е омбуцманът. наложиха се още няколко срещи из разните ръководства докато се пусне пилотно за седмица-две човек в изолатора. всичко това продължи повече от 3 месеца преговори, и то преди кметски избори! А тогава, Ванини знаеш как е. И отделно...трябва да знаеш, че в София има активни граждани срещу избиването на кучетата от 1999 година, които заливаха с протести общината и не спряха до края на този ад. Тогава беше неформално обединение от хора - гражданското сдружение за защита на животните, чиито основни лица висяха по дърветата около изолатора, спираха коли да броят трупове, пускаха снимки на камионите с убити кучета, които влизаха в месопреработвателните комбинати в Перник и какво ли още не, като се бореха отчаяно да пускат материали в медиите, защото темата беше цензурирана..
Та, мониторингът проработи, поет през Студентски съвет, защото само независима и неангажирана институция, със сериозно реноме, може да упражнява граждански контрол, особено в случая на такава драматична ситуация, като тази с кучетата (морална и в полза на защита на здравето на хората) - контрол тук не може да упражнява нито природозащитна организация, нито самата община, защото и двете са страни и никой няма да им вярва.

идеята ми Ванини е, че работите су нашата бюрокрация са страшни и тегави, а като има лесни кинти, още по-тегави. но щом вече имаш открита сродна душа!! продължавай и ако има нещо, с което да сме от полза, викай. 1super .

П.С. сори за разточителното писане, но сега се сетих - ние нали вече сме в ЕС, навярно от дружеството са писали, но за всеки случай, питай ги дали са адресирали жалба до DG SANCO, за контрола върху здравето на животните. Би трябвало да има техни представители и в момента у нас, защото правят оценка на ветеранирните служби, а в доклада за България на ЕС, последния, има точка, че куцаме откъм приложение на законодателството за здравето на животните (хуманното отношение е към тях) е тва беше:)
User's Signature

Качена снимка

#31 Потребителят е офлайн   alerfa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 79
  • Регистрация: 28-January 05
  • Gender:Male
  • Interests:pet_lover

Публикувано: 28 June 2007 - 01:45 PM

вижте тука ванини http://www.ntv.bg/ca...k/subscribe.php
попълнете тази форма , все пак още една телевизия , още една възможност , нека да се покаже на пове4е места.
пратих линк от темата към бтв репортерите. bash

#32 Потребителят е офлайн   julie Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 28-June 07
  • Location:софия

Публикувано: 28 June 2007 - 05:48 PM

разплаках се , когаот четох разказа ти:(( аз бих помогнала с всички сили и даже и средства, които имам, но съм от софия. И все пак ако мога от тук да направя нещо- пиши!!!!!!!!!!

#33 Потребителят е офлайн   vanini71 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 102
  • Регистрация: 26-June 07

Публикувано: 28 June 2007 - 06:04 PM

Така......
Много хора ме обезкуражиха като ми казаха каква е системата с кмета,този на екото и прокуратурата - 0% s)
Но....свързах се с рускинята ,която делата е водила и започваме dribble
Утре ще звъня на този от "4 лапи" - започвали нова програма за кучетата в България.
super best

След час имам среща с рускинята,за да ми обясни по-подробно нещата.
Стискайте палци , помагайте с каквото можете и ми вдъхвайте кураж 1super


http://www.vierpfote...1088&language=1

#34 Потребителят е офлайн   vanini71 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 102
  • Регистрация: 26-June 07

Публикувано: 29 June 2007 - 02:07 AM

Нямам думи как да го коментирам това,затова вижте сами bash
справка2003
справка2004
справка2005
справка2006
bl)

Искам само да спомена,че г-жа ******** се е борила с това години наред,винаги е удряла на камък,но не се е предала 1super ...просто един страхотен човек - дано повече хора като нея
Сега тя е председател на Видинското сдружение за защита на животните.
Утре със нея и представител на РВМС отиваме до изолатора-дано да ги сгащим неподготвени...

P.S Планове за приют r)

#35 Потребителят е офлайн   ceasar Икона

  • Лунатик
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4415
  • Регистрация: 18-May 07
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 29 June 2007 - 05:57 AM

Като гледам и чета тези работи извода е само един - никога да не ти се налага да си куче в община Видин. Съдбата ти ще бъде ужасна..Мили хора не се предавайте и дерзайте малките сладури заслужават да получат правото си на живот....
User's Signature

Качена снимка

#36 Потребителят е офлайн   QueenMargo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 186
  • Регистрация: 11-March 07
  • Location:Sofia

Публикувано: 29 June 2007 - 07:13 AM

Цитат

Като гледам и чета тези работи извода е само един - никога да не ти се налага да си куче в община Видин. Съдбата ти ще бъде ужасна..Мили хора не се предавайте и дерзайте малките сладури заслужават да получат правото си на живот....


Аз бих казала ...
... никога да не ти се налага да си куче в България ... !

Здравей, ceasar !

Вчера съвсем случайно разбрах, че си от Пловдив, покрай едни ваши коментари в темата за отровените котета, / Имам нужда от правен и практически съвет / написана от MechoPuh.

Тридесет и две години живях в този град и знам поне от 10-ина години за много от гадостите в изолатора на "4-ти километър". Възмущаваха се хората, вдигаха ръце и нищо ... .

И сага като го има -
PAWS / Plovdiv Animal Welfare Society /
Дружество за защита на животните Пловдив -

http://www.freewebs.com/pawsbg/ -

какво ... пак нищо ... ?!?


Ето наскоро разбрах, че вече почти няма хора на сбирките им, а уж имаше хора сериозни ... !

И, моят апел към Вас е - ако има тук форумци,
на които не им е безразлично и имат възможности,
да подпомогнат Пловдивското дружество - нека го направят!

Защото този град - увисва ... !

Големи благодарности -
на хората, които взеха присърце,
положението в Пловдив и помогнаха !

Моите уважания -
към всички хора, с големи сърца,
готови да помогнат навсякъде - където има нужда!

#37 Потребителят е офлайн   vanini71 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 102
  • Регистрация: 26-June 07

Публикувано: 29 June 2007 - 08:26 AM

Мислех си,че поне в по-големите градове нещата са се подобрили доста s) a)

#38 Потребителят е офлайн   Cveta_Rex Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 514
  • Регистрация: 23-May 06
  • Location:Варна

Публикувано: 29 June 2007 - 11:54 AM

Незнам направо съм потресена от това което видях и прочетох незнам дали може да има такиваа хора ouu !
Пиши на много места дано някпои обърне внимание на този голям проблем но той не е само във Видин има го из цяла България...което е доста тревожно всеки ден в тези "кучкарници" умират стотици животинки и ниокои не пави нищо но дано поне въ вВидин всичко да се оправи. a)
User's Signature

Love animals, because they are the most real cratures on the planet! :)
Качена снимка

#39 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 June 2007 - 10:11 AM

vanini71, спокойно. Не се дразни на пуберчета като горното. Те така или иначе са безопасни игли. Пишат подобни простотии с цел да привлекат внимание, от незнание, лошо възпитание и т.н. Много по-страшни са корумпираните типове дето изкарват пари от нещастието на животните и хората, които ги обичат. Насочи всичките си сили и цялото внимание към затваряне на вашия изолатор. Ние сме с теб!

#40 Потребителят е офлайн   vanini71 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 102
  • Регистрация: 26-June 07

Публикувано: 30 June 2007 - 10:47 AM

MechoPuh...,за затваряне на изолатора едва ли.a) Положението е наистина страшно по отношение на корупция,мутри и т.н. Вчера се сблъсках с поpедната изродия в това отношение .Бяхме при директора в РВМС и поискахме незабавна проверка в изолатора-какъв скандал стана-не е истина...все съм виждала нагли хора,но това не граничеше с нищо bash.Имам информация,че в четвъртък е денят в който ги убивали-ще се опитаме да направим снимки от някъде (ако не ми се пръсне сърцето докато снимам s) )

P.S Обърнете внимание на справката от 2004 за декември bl) bl) bl)

  • (8 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни