Dog.bg Форуми : Изолатора във ВИДИН

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (8 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Изолатора във ВИДИН

#41 Потребителят е офлайн   Patita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 403
  • Регистрация: 10-October 06
  • Location:София

Публикувано: 30 June 2007 - 11:32 AM

Какво точно стана вчера в РВМС?

П.П. А от справката предполагам, че злонрави/агресивни означава също убити... бе как всичките са такива bl) те много хора са къде къде по-злонрави/агресивни и си щъкат по земята с единствената цел да тровят живота на останалите живи същества!
User's Signature

............................................BLACKY forever in my heart.............................................[br]Качена снимкаКачена снимка

#42 Потребителят е офлайн   munk Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 445
  • Регистрация: 17-July 06
  • Gender:Female
  • Location:софия

Публикувано: 30 June 2007 - 11:46 AM

Цитат

MechoPuh...,за затваряне на изолатора едва ли.a)  Положението е наистина страшно по отношение на корупция,мутри и т.н. Вчера се сблъсках с поpедната изродия в това отношение .Бяхме при директора в РВМС и поискахме незабавна проверка в изолатора-какъв скандал стана-не е истина...все съм виждала нагли хора,но това не граничеше с нищо bash.Имам информация,че в четвъртък е денят в който ги убивали-ще се опитаме да направим снимки от някъде (ако не ми се пръсне сърцето докато снимам  s) )

P.S Обърнете внимание на справката от 2004 за декември  bl)  bl)  bl)

защо стана скандалът в РВМС?
Аз такова чудо като спонтанна проверка не съм срещала у нас n) спонтанно става, като дойде някоя ЕУ-клечка, и съвсем спонтанно, докторчето-подлизурко отива в съседната стая за 5 миниту, звъни на своите хора в изолатора и после предлага на клечката да го закара до изолатора, който се оказва на поне 45 минути път от РВМС-то. 45 минути са достатъчни на ония да излижат и замажат положението и така.

гледах статистиките, имаш ли идея приблизително колко кучета има средно във Видин? Явно избиват по около 2000 на година, а колко са на улицата, нещо има ли като инфо?
User's Signature

Качена снимка

#43 Потребителят е офлайн   munk Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 445
  • Регистрация: 17-July 06
  • Gender:Female
  • Location:софия

Публикувано: 30 June 2007 - 12:03 PM

пускам ти този линк http://www.iwns.org/...view/91/43/lang,bg/
информацията е от 2005 година, но по принцип трябва да има назначен инспектор по хуманно отношение към животните във Видин. трябва да си станете близки с този инспектор, без него ще ви е много трудно. angelpik
дори и да не е доктор Данков вече, някой друг трябва да е.
User's Signature

Качена снимка

#44 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 01 July 2007 - 07:52 AM

Цитат

Нямам думи как да го коментирам това,затова вижте сами bash
справка2003
справка2004
справка2005
справка2006
bl)

Такааа.Вземете калкулатор и направете просто събиране и изваждане.
И ми кажете ,моля ,аз ли не мога да смятам или повредата не е в моят телевизор??
Значи имаме общ брой заловени кучета и данни за евтаназирани ,умряли без да са евтаназирани и задомени.Отделно има цифра наречена "злонравни", за които не се казва какво се случва (значи да разбираме ,че си живеят, тоест не са умрели, не са евтаназирани ,нито задомени)......И пак като събера цифрите от странно озаглавените графи - злонравни (с неизвестна съдба), евтаназирани и умрели -значи мъртви и задомени - ми пак не отговаря броят на тези, които са заловени .
Това някаква лудница ли е или тез хора са така нагли и недосегаеми, че даже в отчетите си не са се постарали да замажат ...
Мисля ,че ако имаме копие от прокурорското нареждане за затваряне на тоз обект на шизофренията и като приложим тез "перфектни" отчети ...ми то няма как да не лъснат тез местни дерибеи как са се разпищолили!!Просто да съберем всичко това и пресконференция.А прокуратурата ще трябва да каже к`во е това .Ако тя не може - да се пише до европейските органи .
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#45 Guest_YORDAN_*

  • Група: Гости

Публикувано: 01 July 2007 - 10:07 AM

[COLOR=blue]Здравеите просто това е нещо не4увано.

#46 Guest_YORDAN_*

  • Група: Гости

Публикувано: 01 July 2007 - 10:16 AM

Така ще ви кажа разговаряах сас приятел които е живял вав Германиа ,как е там вземаш си ку4е регистрирваш го вав дана4но 90 евро на година ако покриеш изпит сас него ипо или каквото и да е друго цената ти пада на 45 евро на година имаш право да си навсякаде сас него влак супер маркет и т.к ако го изгубиш се обаждаш в полициата ако го изгубиш 2 пьт ти го намират и вращат а при 3 ти го вземат закарват го в ку4карник и плащаш всеки ден докато се намри нов стопанин .Така п този на4ин никога няма да си изхвьрлиш ку4ето.Сега кам темата това е направо неописуемо просто трябва да се пише вав весниците ако може някои да ми прати тези снимки на този адрес за да ги побликувам и изпратя кадето трябва .www.rilaplanina.com

#47 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 July 2007 - 12:41 PM

Цитат

Такааа.Вземете калкулатор и направете просто събиране и изваждане.
И ми кажете ,моля ,аз ли не мога да смятам или повредата не е в моят телевизор??

Мне, не са криви твоите изчисления. И аз се загледах по-подробно още вчера в отчетите и го забелязах това несъответствие още на първия ред. Е, малко по-надолу май намерих един ред с верни данни, но като цяло преобладаваха грешките.

#48 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 01 July 2007 - 02:52 PM

Хм.Като се има предвид ,че този халваджийски тефтер , наречен отчет на дейността, дето няма 1 с 1 да се вързва в сметките ,служи за получаване на пари на частна фирма от общината т.е. от данъкоплатците - ми ако не ги интересува господата в прокуратурата първобитното избиване на животните ,то не ги ли интересува финансова ревизия ??
А кой беше адреса за сигнали за корупция??

Спомням си преди години ,когато в София си вилнееше усмихнатия човек и неговите лакеи.Общинското предприятие за трепане на бездомни кучета се наричаше "Зоомилосърдие" .То, освен, че имаше свой изолатор в Лозенец (сега приют "Надежда" на немска природозащитна организация) където трепеха по над 300 кучета седмично и камионите хвърчаха пълни с връх към екарисажа , беше сключило и договор със старозагорската фирма "Вигоми", собственост на Иван Тотев Иванов , за обработване на бездомни кучета на територията на СО в обекта на Ветеринарния институт по имунология с директор д-р Стефанов в с.Мировяне.Тез хора събираха главно кастрирани кучета в София и те изчезваха - обикновено ги нямаше в Мировяне ,аko изобщо можеше да се влезе там - охраняваха го като военен обект некви роми с овчарки ,а бележки за достъп издаваше докторът Стефанов един път седмично ...Та като се вдигна олелия и започнаха едни пресконференции с едни документи - ма то пълна лудница се оказа.Та точно там в отчетите имаше същите безумни сборове - примерно трупове преброени в екарисажа да кажем 1000 ,а събрани животни 1500 ,осиновени - 10 - не цитирам точно ,а по принцип (имам ги някъде ,мога да потърся).Значи липсваха кучета.А кожарския бизнес беше добре запознат с името на Иванов.Съответно се намеси Икономическа полиция и "Вигоми" и Институтът на Стефанов даваха показания за тез липси на животни и пари .За оправяне на настроението ще кажа ,че на въпроса защо точно със старозагорската фирма е сключен договор за трепане на софийски кучета, д-р Стефанов беше отговорил- защото персоналът бил от млади мъже ,с работно облекло и ваксинирани против бяс...(.и т`ва го имам някъде из архива) ..После от немай къде СО прекрати договора си с тях.Разказвам го не за друго, а за пример, че щом даже в онези вълчи времена можело да ги разкараме , защо сега да не може....
За целта обаче ни трябва всичко - прокурорскатa заповед за затваряне, отчети и всякакви финансови документи ,запитване до обслужващият екарисаж за приетите брой трупове през тези години от този изолатор ,имената на жената ,която била прокурор в града и съпруга на изолаторжията ,свидетелcки показания за условията, копия на жалбите до общината и до РМВС ,и дали и какво е отговорено и т.н.Всичко да бъде проверено от наш юрист и финасист и да ги емваме.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#49 Потребителят е офлайн   vanini71 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 102
  • Регистрация: 26-June 07

Публикувано: 02 July 2007 - 12:30 AM

http://www.bezdom.in...&id=1&Itemid=26


munk-изобщо няма как да се сближим с инспектора по хуманно отношение към животните.Сега е някаква Сибила едикоя си и мрази себе си ,а какво остава за животинките.
Всички до един-без никакво изключение са много,ама много корумпирани.
Ми какво да е станало в РВМС...скандал...аз като възмутен гражданин подавам сигнал на тях,Люба като защитник на животните иска от тях да назначат проверка-и то моментална,за да немогат ония гадове да се подготвят и да почистят...
А онзи идиот директора -наричат го Валери ефенди -и вдигна луд скандал,че си имал много по-важни неща от това да ходи по кучкарниците bl) А тя понеже хич не се дава,го оплюва сериозно,той побесня,изгони я и такива работи...
Утре ще звъня до НВМС от името на възмутен гражданин-ще им обясня всичко и ще ги предупредя,че ако и те не вземат мерки-отивам по-нагоре.

На този етап сме безсилни и освен ние да помогнем-макар на една част от животинките,друг начин няма s) ......,но затова ще отворя друга тема,за да не се смесят двете

#50 Потребителят е офлайн   vanini71 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 102
  • Регистрация: 26-June 07

Публикувано: 02 July 2007 - 12:33 AM

agalina , как ще ги интересува в прокуратурата,като всички са вързани.То прокуратурата ако си вършеше работата,няма да сме на този хал a)

#51 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 02 July 2007 - 06:52 AM

Виж сега vanini71, изхабих си времето да напиша поста по-горе,не защото много ми се спомня през какво минахме в София ,а за да кажа ,че не може да не може.И понеже ти поиска съвет ето моят - няма да стане с емоции.Тях ги запазваме за приятелските разговори.Насреща си имаме администрация ,чиновници и то хлъзгави.Значи трябва да се работи като с администрация- по реда.С факти .Написани и оформени изрядно и подадени по съответният ред.Жалби .Сигнали.Има ЗВМД и Има закон за местното управление.Има и право на достъп до информация. Входящи номера на всичко .Чакане на отговор по реда и с посочения от закона срок.Ако не се случи това - подаване да нови и питане защо тез чиновници не отговарят на гражданите .Междувременно работа с журналисти и информиране на обществеността.Коята в огромната си част не си интересува от нещастието на животните ,но се интересува от бъркането в джоба и.И лобиране.
Ето още какво си спомням.Когато през далечната 1997 година попаднах случайно (заради едно улично куче, което живееше пред блока ми) в тази история, аз я наричам Месомелачката ,бях първо бясна.Станах свидетелка на грозни истории и заедно с няколко свидетели се срещнахме с най-важният човек.Който като си изплакахме мъката каза "Не ме интересува дали ги дерат или ги ядат ,важното е да ги няма по улиците".Тогава бесът ми мина в потрес .Срещнахме с един човек ,който беше врял и кипял в чиновничество и той ни каза "Не става с емоции".Прегледа жалбите ни и като зачеркна всичките ни лирически отклонения ,написа кое и как е нарушено.И започнахме да засипваме с с това инстанциите.Издирвахме всяка подписана хартийка.Имаше скрити камери и снимки.Имаше такива грозни истории ,че понякога си мислехме, че няма да издържим.Много от тези които започнаха - не издържаха.Имаше заплахи.Имаше всемогъщ кмет и всекидневни атаки срещу от най-авторитетни журналисти.Имаше зомбиране на народеца и настройване до лудост на лагери- половината нородец срещу другия.Удобната омраза.Предателите-приятели...Едно писмо от СЗО , едно запитване от ЕС и две крехки девойки обърнаха нещата.Като си спомня през какво минахме и се обърна назад ..просто не е вярване.
Казваш ,че всички са навързани и в провинцията е трудно.И съм сигурна, че е така.Но ти просто не познаваш Софиянcки ,Спиров ,Тошев и прочее.....дааам.
И така - забравяте емоциите, личните разгори и телефонните възмущения.И действате .Спасяването на десетина кучета няма да оправи нищо.И тук много ми се иска да кажа ,че ми е дошло до гуша да чувам ,че няма какво да се направи, че то убийци на хора били недосегаеми ,че всички били в кюпа ,и че животните не интересували никого.Не е така.Трябва да се започне от някъде.Трябва да ги научим ,че законите ще се спазват.И тези за децата и тези за животните .Ако всеки, на когото му пука го разбере и действа разумно и целенасочено - ще потръгне.Но чиновниците трябва да се натискат.Защото и в Америка те не си умират да бачкат и там им бутат подкупчета , и единствено гражданското общество е нещото, което може да ги размърда.
Конкретно - писмена жалба до НВМС ,подписана от свидетели ,че директорат на РВМС отказва проверка по ваш сигнал за нарушения в изолатора ,с копия до природозащитните организации- има 2-3 читави..И прати на мейла, който munk ти даде всичко, което имаш- особено яките отчети ....Прати го и на журналисти ,които си сигурна ,че ще се заинтересуват.Не са много ,но има такива.Помоли munk да ти прати всички подписани от Бг международни конвенции за животните.Запознай се отлично с ЗВМД.Ще помагаме всички.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#52 Потребителят е офлайн   yavor50 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1148
  • Регистрация: 02-January 06

Публикувано: 02 July 2007 - 07:35 AM

Ето какво ***получих**** вчера:

Цитат

Направих проучвания за собственика на фирмата Еко Титан - Видин ЕООД. Оказа се адвокат от Софийската адвокатска колегия. Същия е собственик или съдружник в поне още няколко фирми. Фирмата Еко Титан ЕООД за последните 2 години е увеличила капитала си над 4 пъти, от които 2 пъти само за последната 1 година - повече от 100 %. В същото време да си адвокат и собстевник на фирма е нарушение на Закона за адвокатурата.

Мисля, че е важно
User's Signature

Качена снимка

#53 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 02 July 2007 - 08:05 AM

Voila!! b)И още ще излезе... 1super
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#54 Потребителят е офлайн   ceasar Икона

  • Лунатик
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4415
  • Регистрация: 18-May 07
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 02 July 2007 - 08:41 AM

Цитат

Цитат

Направих проучвания за собственика на фирмата Еко Титан - Видин ЕООД. Оказа се адвокат от Софийската адвокатска колегия. Същия е собственик или съдружник в поне още няколко фирми. Фирмата Еко Титан ЕООД за последните 2 години е увеличила капитала си над 4 пъти, от които 2 пъти само за последната 1 година - повече от 100 %. В същото време да си адвокат и собстевник на фирма е нарушение на Закона за адвокатурата.

Мисля, че е важно

Доколкото и за съм запознат е така, но той вероятно не се води собственик по документи или пък за да избегне законова забрана си е назначил прокурист и нормалното обяснение в случая е че не участва пряко в управление на фирмата... ;)
User's Signature

Качена снимка

#55 Потребителят е офлайн   vanini71 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 102
  • Регистрация: 26-June 07

Публикувано: 02 July 2007 - 10:00 AM

Далеч съм от мисълта,че ще оставим всичко до етап емоции и празни приказки.Не съм юрист и много неща не са ми ясни,но с ваша помощ знам ,че ще успеем r)

Моля ви,съберете се по възможност повече хора и потърсете Тома Белев-Вицепрезидент на Световната организация за здравето на животните за Европа
бул"Васил Левски"110 тел 9805688
Настоявайте и изискайте проверка,кой отговаря за Бездомните животни в България,затова,че Валери Велков от РВМС ни заяви (когато отидохме да поискаме проверка в изолатора ) ,че бездомните кучета не фигурират в закона за защита на животните
Затова ,че няма наредба по Чл.176. (1) Собствениците на обекти, в които се отглеждат, развъждат и/или предлагат животни компаньони с цел търговия, на пансиони, изолатори и приюти за животни ги регистрират по реда на чл.137, като към заявлението прилагат и удостоверение за завършен курс по защита и хуманно отношение към животните.
(2) Изискванията към обектите по ал.1 се уреждат с наредба на министъра на земеделието и горите.

Натиснете го,задушавайте го,не го оставяйте на мира.
Повдигнете въпроса за цяла България-Видин,Пловдив,Враца,Велико Търново...

Също така си мисля,че Маргарита Михнева може да помогне-който може да се свърже с нея.
От "господари на ефира"никакъв отговор.те преди време са идвали в изолатора-вдигнаха малко шум,но са ги сплашили да си затварят устата и до тук a)
Местните медии не искат и да чуят a)

Днес ще пуснем жалба.
Говорила е с 4 лапи-чакам да ми се обадят
Отишли са да вземат кученцето,за което е платила в петък и хората немогат да го познаят колко е отслабнало и изнемощяло a) a) a) , а другите кученца ,които са били в петък вече ги няма s) NNN
Грижим се за други 11 кученца-извън града,така че нямам много време.Довечера ще пиша пак

#56 Потребителят е офлайн   yavor50 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1148
  • Регистрация: 02-January 06

Публикувано: 02 July 2007 - 11:06 AM

Въпросният господин Белев доколкото знам е в доста близки отншошения с Жеко Байчев - сегашният генерален директор на НВМС. Имайте го това предвид.

Между другото - тълкуването на ЗВМД и по-точно частта, че хуманното отношение не се отнася за бездомните животни явно е спуснато на РВМС-тата от НВМС, защото и в Русе са излязли със същото тълкуване и са казали, че така им били казали устно отгоре. Т.е. - НВМС сама си тълкува закона и си го прилага както й дойде.
В закона определението за животно е:

Цитат

33. "Животни" са бозайници, птици, земноводни, влечуги, риби, молюски, ракообразни, други гръбначни и безгръбначни животни, отглеждани от човека със стопанска и нестопанска цел или обитаващи дивата природа.


Има отделни определения за безстопанствени животни, животни-компаньони и т.н.
Обърнете внимание, че раздела за хуманно отношение се говори за животни, а не за бездомни, компаньони и т.н.

Цитат

Чл. 2. Ветеринарномедицинската дейност обхваща:

1. прилагането на ветеринарномедицинските изисквания за:

а) опазване здравето на животните и хуманното отношение към тях;

...

Чл. 7. (1) Националната ветеринарномедицинска служба осъществява:

4. контрол за спазване на правилата за защита и хуманно отношение към животните;

...

ЗАЩИТА И ХУМАННО ОТНОШЕНИЕ КЪМ ЖИВОТНИТЕ

Раздел I.

Изисквания за защита и хуманно отношение към животните

Чл. 149. (1) Животните се отглеждат и използват по начин, който съответства на тяхното развитие и предназначение и е съобразен с физиологичните им нужди и етологични особености.

(2) Манипулации или хирургически интервенции, които причиняват или могат да причинят значителни болки на животните, се извършват с прилагане на упойка.

(3) Минималните изисквания за защита и хуманно отношение при отглеждане, използване, продажба, клане и умъртвяване на различни видове животни се уреждат с наредби на министъра на земеделието и горите.

Чл. 150. (1) Собствениците и гледачите на животни, както и управителите на животновъдни обекти са длъжни да:

1. се грижат за животните и да не ги изоставят;

2. осигуряват на всяко животно в зависимост от вида, възрастта и породата му:

а) място за обитаване и условия, съобразени с нуждите му;

б) необходимото пространство и свобода на движение;

в) достатъчно количество храна и вода;

г) свободен достъп до местата за хранене и поене;

д) подходящ микроклимат;

е) редовно профилактично ветеринарномедицинско обслужване и незабавно лечение при заболяване или нараняване;

ж) подходящи съдове за хранене и поене, поставени по начин, който не позволява замърсяването им и намалява до минимум агресивната конкуренция между животните;

3. предприемат всички мерки за предотвратяване на бягството на животните.

(2) Гледачите на животни проверяват най-малко един път дневно състоянието им.

Чл. 151. Забранява се:

1. причиняването на страх, нараняване, болка, страдание, стрес или смърт на животни, освен в случаите, посочени в чл. 159, ал. 3, чл. 160, ал. 2 и чл. 179, ал. 3, или при самозащита;

2. използването на животни за боеве или представления, водещи до болка, наранявания, увреждания или смърт на животното;

3. насъскването на животни едно срещу друго;

4. дресурата на животни по начин, който им причинява болка или страдание;

5. подлагането на животни на натоварвания, които не са съобразени с анатомичните и физиологичните им възможности;

6. връзването на животни по начин, който им причинява болка, страдание или нараняване;

7. отглеждането на животни при постоянна тъмнина или постоянно вързани;

8. разхождането по улиците на диви животни с цел представления или търговия;

9. извършването на ветеринарномедицински манипулации и прилагането на ВМП от лица без необходимата квалификация;

10. прилагането на упойващи вещества или вещества, които увреждат здравето на животните, с изключение на случаите, които са медицински оправдани, или на манипулации в рамките на разрешен опит;

11. употребата на стимулиращи средства за животни с цел повишаване на спортните резултати;

12. естественото или изкуственото осеменяване, което води до или създава опасност за увреждане здравето на животните;

13. намесата в процеса на раждане чрез прилагане на манипулации, които са несъвместими с ветеринарномедицинската наука и практика;

14. храненето на животни с храни, които съдържат вредни субстанции, или храни, неподходящи за вида, възрастта и здравословното им състояние;

15. настаняването на едно и също място на несъвместими видове животни или на животни от един вид, когато това може да породи агресивност;

16. ампутацията на опашката на едри преживни и еднокопитни животни;

17. извършването на следните манипулации без упойка:

а) ампутация на опашката на агнета, ярета, прасета, телета и кучета над 7-дневна възраст;

б) отстраняване на допълнителните пръсти на кучета над 8-дневна възраст;

в) обезроговяване на телета под 8-седмична възраст при каутеризация или екстирпация по оперативен начин;

г) обезроговяване на телета над 8-седмична възраст;

д) кастриране на прасета над двуседмична възраст;

е) кастриране на телета над 4-седмична възраст;

ж) кастриране на агнета и зайци над 8-седмична възраст.

...

Чл. 161. (1) Животните се транспортират при условия, гарантиращи здравето, физиологичните и поведенческите им нужди, в специално оборудвани превозни средства.

...

Чл. 169. Забранява се:

1. транспортирането на животни в нерегистрирани превозни средства и при условия, причиняващи им болка, наранявания и страдания;

2. по време на товарене, разтоварване и придвижване:

а) животните да бъдат удряни, блъскани и ритани;

б) да се притискат чувствителни части на тялото на животното;

в) да се мачкат, усукват или чупят опашките на животните;

г) да се използват приспособления, които причиняват болка на животните;

д) животните да се преместват с механични устройства, както и да се повдигат или влачат за главата, рогата, ушите, краката, опашката или космената покривка.

...

Чл. 170. (1) Организациите за защита на животните и асоциациите на животновъдите съдействат на НВМС за осъществяване на контрола по чл. 7, ал. 1, т. 4.

(2) Представител на организация за защита на животните има право да присъства при извършване на проверката, когато сигналът за нарушение на изискванията за защита и хуманно отношение към животните е подаден от тази организация.

(3) В случаите по ал. 2 НВМС уведомява организацията за времето на извършване на проверката.

Чл. 171. Собствениците или управителите на зоопаркове, зоомагазини и други животновъдни обекти и организаторите на дейности с участието на животни са длъжни да осигурят условия за спазване на правилата за защита и хуманно отношение към тях.

...

Чл. 176. (1) Собствениците на обекти, в които се отглеждат, развъждат и/или предлагат животни компаньони с цел търговия, на пансиони, изолатори и приюти за животни ги регистрират по реда на чл. 137, като към заявлението прилагат и удостоверение за завършен курс по защита и хуманно отношение към животните.

...

Чл. 180. (1) Подготовката и провеждането на евтаназия се организира по начин, който намалява до минимум стреса на животното.

(2) Евтаназията се провежда в отделно помещение, което не позволява на останалите животни да наблюдават извършването й.

(3) Евтаназията се извършва с продукти, които предизвикват пълна загуба на съзнание и чувствителност към болка, последвана от сигурна смърт.

(4) След извършването на евтаназия ветеринарният лекар констатира настъпването на смъртта.

Чл. 181. Забранява се при евтаназия:

1. самостоятелното прилагане на ВМП, които парализират мускулите, без да предизвикват загуба на чувствителност към болка;

2. използването на ВМП, които не водят до загуба на чувствителност.

User's Signature

Качена снимка

#57 Потребителят е офлайн   yavor50 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1148
  • Регистрация: 02-January 06

Публикувано: 02 July 2007 - 11:10 AM

Законът можете да разгледате тук:
http://www.iwns.org/...iew/148/37/lang,bg/

Според мен инициативата на НВМС с едностранчивото тълкуване на закона си е направо скандална би трябвало да се иска оставката на Жеко Байчев.
User's Signature

Качена снимка

#58 Потребителят е офлайн   vanini71 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 102
  • Регистрация: 26-June 07

Публикувано: 02 July 2007 - 08:27 PM

Има заповед от РМВС за проверка в изолатора утре в 11 часа
Но...палтено е за 1 кученце-убито е s) a) .Днес като са отишли хората да го вземат не е било там.Разчистили са заради проверката.Сигурно всички кученца са убити a) .Писах и да се обади на тези хора и да дойдат утре и пред Данов да вдигнат скандал

Думи нямам bash

#59 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 02 July 2007 - 09:36 PM

Цитат

Думи нямам bash

Скандалът няма да свърши работа.Предлагам ви свидетелите, които знаят кога са взети кучетата и предвид 14-дневният срок по ЗВМД да подадат жалби до НВМС за неспазване на срока по задържане в изолатора на разположение на собствениците си.
По писанато от теб.За бездомните и домните кучета не 'отговаря' ,а контролира НВМС и съответно РВМС.И кажи на д-р Велков ,че бездомните ,както и другите животни не фигурират в ЗЖЖ не за друго ,а защото такъв в Бг още нямаме.Обаче фигурират в Проектозаконът ЖЖ ....а той идва...
И друго - казваш "Съберете се, натиснете ,направете,задушавайте ги .."....Не че ще ни е сефте ,но да напомня ,че спасяването на давещите се е дело на самите давещи се.Останалите, ако помогнат е екстра.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#60 Потребителят е офлайн   vanini71 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 102
  • Регистрация: 26-June 07

Публикувано: 02 July 2007 - 10:13 PM

Повярвай,скандалът тук върши работа
И все си мисля ,че на всички в този форум им пука за животинките..нали е затова.
На мен,единствено и само за тях ми пука ,а не за тъпите закони ,които не се спазват и никой не си върши работата..просто ми е писнало
А тук сме само 2,които тичаме...отделно аз(моето семейство имаме 11 кучета,от които 4 каракачанки-другите прибрани от улицата ) и си искат грижи.Всеки ден пътуваме на 30 км да нахраним,изчистим и т.н ..на още 11 кучета (3ма) ..пак спасени от улицата и от изолатора..
От къде подяволите да намерим време,да ходим и да се молим на някакви идиоти,за да си вършат работата
Помолих тук за помощ,защото знам ,че в София сте много повече и сте се преборили,защото сте задружни и си помагате
Който неиска-не помага...чисто и просто

  • (8 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни