Dog.bg Форуми : Изолатора във ВИДИН

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (8 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Изолатора във ВИДИН

#61 Потребителят е офлайн   munk Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 445
  • Регистрация: 17-July 06
  • Gender:Female
  • Location:софия

Публикувано: 03 July 2007 - 01:05 AM

България е подписала всички конвенции за защита на животните и те имат по-голяма тежест от вътрешното законодателство. тук са 4 от 5-те, без транспорта (не разполагаме с добър превод) компаньоните ти е важна.
http://www.iwns.org/...ry/3/77/37/lang,bg/

ванини, не ги оставяй да блъфират. отдавна НВМС се чуди как да се отърве от отговорността към бездомните. щото само й се клепа имиджът на тая велика ветеринарна институция. всички животни са под контрола на НВМС, дори и да не им харесва. хуманното се прилага към всички, като общите принципи са посочени в ЗВД. Обратното, спецификата на тези животновъдни обекти (приюти, изолатори) налагат от страна на законодателя да впише много по-сериозни мерки и стандарти, които ще залегнат в посочената наредба. самото наличие на изискване за наредба в закона означава, че на тези животни се оказва законодателно по-детайлна защита. а не е обратното, че законът ги бил отписал и нищо не се прилагало в момента. този бълвоч го забравете и не е нужно да питаме нито Белев, нито Папата, за да го доказват.

Сега, тука с тия проверки има един трик. По принцип, те са направили скандал и са ви изгонили, за да ви покажат къде ви е мястото. разбирай, не ми се появявайте често. обаче, заедно с това, хватката е да ви отнемат оръжието и да ви изкарат - истерични ненормалници, които не могат да се държат "политически коректно", "ние под натиск не работим", а естествено ще си свършим задълженията и ще си направим проверката. те тая проверка ще отчетат пред света. и в нея ще има две предписания - да си почистят двора и да си водят някой дневник. другото ще им е ок. така ще опитат да ви вържат ръцете. тук рвмс се отчиташе с по 11 проверки на година на Лозенец, по този начин, защото ЕС инспекторите хартии четат, рядко се срещат с хората..

И за да не ви прецакат, надявам се ще има ваш представител на проверката и ще бъде юридически подготвен, за да отразят по възможност по-пълно нещата в протокола. след отправените препоръки, по закон след някакъв срок трябва да има следваща проверка, за да установят дали са извършени необходимите корекции. те тази проверка ще я забравят, но вие не трябва w)

за инспекторката по хуманно, не може да е чак толкова зле, но ще видим.
а за хората, чието куче го няма, подкрепям написаното от агалина, те трябва да документират случилото се, като пуснат жалби до общината с копие до РВМС и опие до НВМС. Отговорът по закон е 7 дена. Интересно е как ще мотивират изчезването.
User's Signature

Качена снимка

#62 Потребителят е офлайн   ceasar Икона

  • Лунатик
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4415
  • Регистрация: 18-May 07
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 03 July 2007 - 06:05 AM

Истината е че не бива да се предавате така винаги съществува надежда, а и резултатите няма да закъснеят...като дойдат те ще станете и повече...Не се предавайте дерзайте!!!
User's Signature

Качена снимка

#63 Потребителят е офлайн   yavor50 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1148
  • Регистрация: 02-January 06

Публикувано: 03 July 2007 - 06:56 AM

Цитат

Повярвай,скандалът тук върши работа
И все си мисля ,че на всички в този форум им пука за животинките..нали е затова.
На мен,единствено и само за тях ми пука ,а не за тъпите закони ,които не се спазват и никой не си върши работата..просто ми е писнало
...
Помолих тук за помощ,защото знам ,че в София сте много повече и сте се преборили,защото сте задружни и си помагате
Който неиска-не помага...чисто и просто

Скандалът ще свърши работа, когато отидете подготвени на проверката и следите дали е спазена всяка запетая от закона. Ако ще говорите само и единствено за нещастните душици с тъжен поглед - ще ви схрускат като за закуска.
Докато разсъждавате по тоя начин - пука ми за животните, не за законите - нищо няма да направите. Ще си мине проверката, няма да установи нищо, ще ви обявят за хухавели и с това ще се приключи.
Не знам какъв съвет и помощ очакваш, но е добре да слушаш какво ти казват agalina и munk, защото те знаят и имат опит. А ако очакваш някой от София да дойде и да се бори - няма да стане - трябва вие във Видин да си свъшите работата. Търсете контакти с народни представители от района, с бъдещи кандидати за кметове, с общински съветници - въобще натискайте по всяка линия.
И гледай реалистично на нещата - за животните, които вече са вътре, не може да се направи много, помагайте на онези, които още не са попаднали в изолатора, но може да са там още утре. Ето затова е добре да изкълвете законите...
User's Signature

Качена снимка

#64 Потребителят е офлайн   vanini71 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 102
  • Регистрация: 26-June 07

Публикувано: 03 July 2007 - 08:59 AM

Доколкото разбрах(съвсем пресна информация),кученцето не е било убито,но един дявол знае къде е било когато хората са били там bl)
След това те отишли в офиса на Еко-Титан и вдигнали скандал-на грубата госпожа,за която преди ви бях писала,като им казала какъв е тоя зор за това куче а не си вземели друго bl) ...по-натам какво е станало незнам,но намерили кученцето bl)

munk,естествено ,че няма да ги оставим намира.Аз засега съм възмутена гражданка,която подава сигнал на дружеството за защита на животните,а Гусева си знае работата.Ще видим днес какво са измайсторили на проверката и естествено ще пуснем жалба до НВМС.
Тук хората НЕ искат кучета по улиците-независимо кастрирани или не,затова трябва закон за забрана за избиването им а не кастрация и пускане.В колко градове кастрираха кучета,пуснаха ги и при следващ кмет същите кучета се избиват?
В този смисъл казвам-има с какво да помогнете...касае цяла България,не само Видин-аз разлика не правя от Видинско,Софийско или Варненско куче oleeee
Вчера от 4 лапи се обадиха-искат да докарат телевизии-шум да се вдига.Те най-вече наблягат на това да почнем агитации по осиновяване на кучетата от изолатора,което.....много трудно...най-много 1-2,което не решава проблема.
Преди 4 месеца прибрах 4 бебета на 5 дни без майка-спасихме 3 и едва 2 дадох-3тото е все още в нас..та за какво осиновяване говорим....По малките градове е така s)

Има жалба вече
ДО
РАЙОННА ПРОКУРАТУРА ГРАД ВИДИН

КОПИЕ ДО:
ГЛАВЕН ПРОКУРОР НА РБ Б. ВЕЛЧЕВ
НАРОДНО СЪБРАНИЕ
КОМИСИЯ ПО ЕТИКА КЪМ НВМС
СОФИЙСКА ОБЩИНА Б. БОРИСОВ
БНТ ЧАСТЕН СЛУЧАЙ
СОФИЙСКА АДВОКАТСКА КОЛЕГИЯ
ГЛАВНИТЕ РЕДАКТОРИ НА в. ТРУД,
в. СТАНДАРТ, в. 24 часа
6. ОБЩИНА ВИДИН
7. ФОНДАЦИЯ ЧЕТИРИ ЛАПИ

Ще пиша после какво е станало на проверката

#65 Потребителят е офлайн   ceasar Икона

  • Лунатик
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4415
  • Регистрация: 18-May 07
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 03 July 2007 - 09:09 AM

Ще следим с интерес развитието на въпроса и ще чакаме скорошно разрешаване на проблема...това, което е важно е наистина да има постоянен тормоз върху общинските служби...
User's Signature

Качена снимка

#66 Потребителят е офлайн   munk Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 445
  • Регистрация: 17-July 06
  • Gender:Female
  • Location:софия

Публикувано: 03 July 2007 - 02:00 PM

Цитат

Тук хората НЕ искат кучета по улиците-независимо кастрирани или не,затова трябва закон за забрана за избиването им а не кастрация и пускане.В колко градове кастрираха кучета,пуснаха ги и при следващ кмет същите кучета се избиват?
В този смисъл казвам-има с какво да помогнете...касае цяла България,не само Видин-аз разлика не правя от Видинско,Софийско или Варненско куче  oleeee

не разбрах, тук май има нещо неясно. и аз съм между хората, които не искат да има кучета по улиците. май всички са така, не само тези от Видин.
кастрирането и връщането е нещо съвсем друго..това е метод за решаване на проблема с кучета в свръхпопулация. и той трябва да се разбере от хората. не е въпрос на искане или неискане. ако не се разбира от тях, подкрепа за решаването на този проблем, няма да имате и съответно няма да се и реши...
User's Signature

Качена снимка

#67 Потребителят е офлайн   vanini71 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 102
  • Регистрация: 26-June 07

Публикувано: 03 July 2007 - 03:26 PM

Кастрация и пускане разбира се,че е решение по въпроса с популацията,но колко хора искат да го разберат това?
Най-пресен случай
Пред блока имахме 2 кучета-това,което изкарах от изолатора и прибрах в нас и още една женска,която закарахме на едно място и се грижим за нея.Докато те бяха нямаше чужди кучета...но от 3 дни гледам почват да се навъртат 3-4
Но как да обясниш на глупака,че това е така.Опитвам се говоря,примери давам...и какво? Отвръща ми се-разкарай ми се от главата с тия помияри a)
Мисълта ми в предния пост беше,че докато не се въведе закон за забрана за избиването им-проблема си остава.
Не ги интересува дали кучето е кастрирано или не-прибират го и го убиват a)

Днешната проверка от РМВС:
от РМВС бяха-Гешева,Панков и Савов
Люба Гусева като председател на ЗЖ
като възмутени граждани-аз и още 2 госпожи(от вчерашния случай с кученцето)
Състоянието на кучетата беше ужасно-живи скелети,полуумрели и умрели-общо 70 кучета-имаше и майка с 5 бебета в една клетка с по-големи кученца bl)
Имаше и едно куче с извадено око,което страдаше ужасно-а господата ветеринари не взеха никакви мерки a) ....даже и в клетките не пожелаха да влязат ouu
Само наредиха (устно) да преместят майката с бебетата в отделна клетка,понеже аз се развиках
Състоянието там беше същото от когато аз ходих,с тази разлика,че кучетата бяха по-изстрадали,но поне бяха поизчистили
Написаха протокол
На 5ти ще има 2ра проверка,да се видят договори на фирмата с общината(понеже там нищо не държали,че било влизано с взлом bl) ) и т.н
Управителката Даниела Димитрова заяви,че за кучетата нямало назначен отговорник bl) само този,който уж ги хранел и се грижил за тях
Хранели ги били сутрин с хляб а вечер с кокали bl) ,на което господата ветеринари не обърнаха никакво внимание bash

Емоционално травмирана съм и немога да си подредя мислите

По-късно ще пиша пак

#68 Потребителят е офлайн   Svetoslav Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 259
  • Регистрация: 20-May 07
  • Location:Добрич

Публикувано: 03 July 2007 - 03:57 PM

Германо-Българската фирма Тук В Добрич се е погрижила за един много добър приют. bravoS . Незнам как е, но тук имат си къщички пространството е много голямо, ходят си кадето искат хранят ги сичко е ок bravoS .Само че имаше 2-3 згазени защото са си направили път под мрежите и са излезли на главния път bash

#69 Потребителят е офлайн   vanini71 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 102
  • Регистрация: 26-June 07

Публикувано: 03 July 2007 - 04:13 PM

Чакам да ми се обадят от там

#70 Потребителят е офлайн   ceasar Икона

  • Лунатик
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4415
  • Регистрация: 18-May 07
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 03 July 2007 - 04:34 PM

На това проверка ли му се казва?! Ами че те да бяха почепили Даниела Димитрова с кафе за добре свършената работа...не знам и не претендирам да разбирам всичко но това едва ли е нормална проверка с нормални предписания. vanini71 само от това, което си написала излиза, че има поне няколко нарушения, които си плачат за предписания и от там при неизпълнение за санкции....но както се казва мила BG действителност a) a) a)
User's Signature

Качена снимка

#71 Потребителят е офлайн   vanini71 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 102
  • Регистрация: 26-June 07

Публикувано: 03 July 2007 - 04:56 PM

ceasar-на 100% си прав...ще действаме за затваряне на изолатора,но нали трябва да мине през РМВС...,ще изчакаме и в четвъртък проверката на документации и т.н,за да имаме всичко черно на бяло
Имаме планове,не стоим със скръстени ръце

********

#72 Потребителят е офлайн   ceasar Икона

  • Лунатик
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4415
  • Регистрация: 18-May 07
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 03 July 2007 - 05:15 PM

точно за това трябва да се действа бърза и със замах без да им се дава време да фабрикуват документи, за съжаление до четвъртък има много време и друго, което ми направи впечатление не знам дали съм прав, но не разбрах присъствали ли се от медиите - те са страхотна сила при това пикантерията ги продава, поне у нас де....
User's Signature

Качена снимка

#73 Потребителят е офлайн   Patita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 403
  • Регистрация: 10-October 06
  • Location:София

Публикувано: 03 July 2007 - 05:39 PM

Vanini71, поздравявам те за смелостта да влезеш на това ужасно място и за куража да се бориш с цялата корумпирана сган!! Исках само да ти го кажа, че се възхищавам на постъпките ти и се моля да се увенчаят с успех, за да може положението да стане поне по-малко кошмарно... това е. (love) Емоционално казано. А иначе, сериозната част са ти я написали по-осведомените.
User's Signature

............................................BLACKY forever in my heart.............................................[br]Качена снимкаКачена снимка

#74 Потребителят е офлайн   vanini71 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 102
  • Регистрация: 26-June 07

Публикувано: 05 July 2007 - 11:15 PM

Нямах почти никакво време да пиша
Доколкото знам,втора проверка днес не е имало
Утре ще се внесе това:
снимка1
снимка2
и подписка от граждани

#75 Потребителят е офлайн   munk Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 445
  • Регистрация: 17-July 06
  • Gender:Female
  • Location:софия

Публикувано: 06 July 2007 - 08:55 AM

дочух за среща с областния, какво става? май има някакво движение. също разбрах, че констатациите от проверката на РВМС са доста сериозни, верно ли е това? Какво са писали черно на бяло, знаеш ли....пишииии bravoS
User's Signature

Качена снимка

#76 Потребителят е офлайн   vanini71 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 102
  • Регистрация: 26-June 07

Публикувано: 06 July 2007 - 06:15 PM

Вчера не е имало проверка от РМВС
Днес е внесена петицията в общината ,Еко-Титан и при областния 1super
Всеки може да се подпише тук
петиция

#77 Потребителят е офлайн   ceasar Икона

  • Лунатик
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4415
  • Регистрация: 18-May 07
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 06 July 2007 - 09:13 PM

Какви причини са осуетили извършването на проверката....според мен така нещата са останали някакси във въздуха, никаква робота не е свършена както трабва от компетентните органи bl)
User's Signature

Качена снимка

#78 Потребителят е офлайн   Lagerfeld Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1090
  • Регистрация: 03-July 06
  • Location:София

Публикувано: 07 July 2007 - 12:43 AM

От колко граждани е подписана подписката?

#79 Потребителят е офлайн   ceasar Икона

  • Лунатик
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4415
  • Регистрация: 18-May 07
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 07 July 2007 - 06:00 AM

Аз получих мейла за потвърждение със значително закъснение, но все пак дойде b) b)
Искам обаче да ви покажа какво открих във вестник "24 часа" в броя му от 05.07.2007 г.:

"ВИДИНСКИЯТ КМЕТ ОБЯВЕН ЗА ЧОВЕК НА ХХІ ВЕК"
Кметът на Видин д-р Иван Ценов получи националния приз "Човек на ХХІ век", който му бе присъден от Руския бизнес клуб, програма "Произведено в България" и Национална асоциация на общинските служители за заслугите му за развитието на град Видин. Призът е специално изработена бронзова статуетка."


Както се казва мила родна действителност и без коментар bl) bl) bl) Ако това беше в "белият" свят името му нямаше да се появи в пресата заради золумите а тук дори си го и награждават s) s) s)
User's Signature

Качена снимка

#80 Потребителят е офлайн   ceasar Икона

  • Лунатик
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4415
  • Регистрация: 18-May 07
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 07 July 2007 - 06:03 AM

Исках да кажа, че вие гражданите на Видин спокойно може и да не си харесвате кмета, да протестирате, събирате подписки и каквото и да е там на него не му пука - той е нов човек - "ЧОВЕК НА ХХІ ВЕК"...А и е малко глупаво да очаквате действия от общинските служители срещу него ами, че те си го харесват и си го обичат и приз си му дават специално изработена бронзова статуетка bl) bl) bl) bl) bl)
User's Signature

Качена снимка

  • (8 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни