Dog.bg Форуми : Новоизлюпени килита

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Новоизлюпени килита

#21 Потребителят е офлайн   Nikolay Ninchev Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 80
  • Регистрация: 27-November 06
  • Location:Ботевград
  • Interests:Акваристика

Публикувано: 02 August 2007 - 01:54 PM

11. Единадесетия вид е - Fundulopanchax filamentosus " Ijebu Ode ".
От него имам 50 - на подрастващи малки рибки.
Качена снимка

12. Дванадесетия вид е - Fundulopanchax deltaensis.

Прикачени файлове



#22 Потребителят е офлайн   Nikolay Ninchev Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 80
  • Регистрация: 27-November 06
  • Location:Ботевград
  • Interests:Акваристика

Публикувано: 02 August 2007 - 02:11 PM

13. Тринадесетия вид в стопанството ми е - Simpsonichthys papilliferus" Inoa ".
От този вид имам 100 - на подрастващи малки рибки.

Качена снимка

#23 Потребителят е офлайн   Nikolay Ninchev Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 80
  • Регистрация: 27-November 06
  • Location:Ботевград
  • Interests:Акваристика

Публикувано: 02 August 2007 - 02:33 PM

Цитат

Извинявайте но ще ми кажете ли какво е кили рибка ?Много ми харесват тези които видях . w) От къде мога да си купя и виреят ли с други рибки?

На въпросът ти, откъде можеш да си купиш кили - рибки, ще ти отговоря, че трябва да се свържеш с хора отглеждащи и размножаващи кили - рибките.Ако някой вид те интересува от тези, които ти показах във форума, ми пиши тук, на ЛС или на e-mail. GSM - 0886413503.
Някои видове изискват задължително самостоятелен аквариум и е хубаво да си набавиш някаква литература за да се информираш. Нашата асоциация издава бюлетин на всеки 3 месеца, цената му е 2 лв.Освен това нашия председател на КАБ, г-н Тодор Мечков, издаде много хубав справочник със 765 вида кили-рибки и те уверявам, че е безценен.Г-н Мечков има и издадена книжка - Кили рибки, която също можеш да намериш в зоомагазините.
Бюлетините, справочника и книжката можеш да си закупиш всяка събота на " Подуянския " пазар от нашия секретар на КАБ - Васко Гогов.Той е и човекът, който предлага кили рибки на всеки пазар.
Успехи с килитата и съм сигурен, ако се захванеш с тях, че ще имаш много незабравими мигове, които спират дъха.
Поздрави!

#24 Потребителят е офлайн   lusy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 35
  • Регистрация: 29-July 07

Публикувано: 02 August 2007 - 10:46 PM

А ще ми кажеш ли каква е разликата и с какво се различават от другите рибки? Виждам че са много красиви , само в това ли ? И колко струват? Бих им направила и отделен аквариум ако трябва. r)

#25 Потребителят е офлайн   lusy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 35
  • Регистрация: 29-July 07

Публикувано: 02 August 2007 - 10:49 PM

Това кили ли е ?

Прикачени файлове



#26 Потребителят е офлайн   Nikolay Ninchev Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 80
  • Регистрация: 27-November 06
  • Location:Ботевград
  • Interests:Акваристика

Публикувано: 03 August 2007 - 10:05 AM

Цитат

А  ще ми кажеш ли каква е разликата и с какво се различават от другите рибки? Виждам че са много красиви , само в това ли ? И колко струват? Бих им направила и отделен аквариум ако трябва. r)

Здравей отново!
Не съм сигурен, но прочети внимателно статията на 1 стр., която ти публикувах вчера. Накратко разликата е в това, че имат специфичен начин на размножаване, интересно поведение и заемат огромен географски ареал.Това, че са красиви е очевидно.
Хубаво е да им направиш отделни видови аквариумчета.Не е задължително да са големи.При мен имам съдчета от 10 до 45 литра.Някои килита изискват задължително да са в самостоятелен аквариум. Други видове може да ги отглеждаш и съвместно в общ съд.
На въпросът ти колко струват, ще ти кажа, че цената е много различна за всеки вид. Зависи дали видът е рядък по света. Дали е труден като размножаване и какъв е периодът на ембрионалното развитие на зародишите.
Като пример за цена ще ти посоча, че втория вид, който притежавам - Nothobranchius guentheri " Zanzibar " чифта / мъжка и женска / струва 3 лв., а седмия вид, който имам е - Fundulopanchax sjoestedti " Niger Delta " и цената на чифта е 30 лв. Третия вид, който притежавам - Nothobranchius rachovii " Beira 98 " чифта струва 10 лв. Всеки вид е с различна цена.

#27 Потребителят е офлайн   Nikolay Ninchev Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 80
  • Регистрация: 27-November 06
  • Location:Ботевград
  • Interests:Акваристика

Публикувано: 03 August 2007 - 10:13 AM

Цитат

Това кили ли е ?

Да, това е кили и то доста красиво.На снимката е мъжки екземпляр от вида Fundulopanchax sjoestedti . Локацията визуално не мога да я определя. Всъщност този вид го имам при мен и съм ти го показал на снимка вчера. Това е седмия вид, който имам - Fundulopanchax sjoestedti " Niger Delta ". Само, че мъжката рибка от мойта снимка е много млада.

#28 Потребителят е офлайн   airedin Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 24-November 11

Публикувано: 25 November 2011 - 05:14 PM

iskam da kupy ot bsi4kite vidove.0899149985.plamen.mola za br1ska

#29 Потребителят е офлайн   airedin Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 24-November 11

Публикувано: 27 November 2011 - 04:48 AM

zdr Niki iskam da kupia ot 10 desete vida ripki tuva e nomerami 0899149985 ili pi6ete vasiat nomer az da vi zvania

#30 Потребителят е офлайн   airedin Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 24-November 11

Публикувано: 01 December 2011 - 12:48 AM

zdraveite vsi4ki lubiteli na kili.ot nykolko dena 4eta stranisi i se zapalix da kupy tezi ripki no o6te nikoi.osven ilia nemie predlojil no toi ima samo nqkolko vida.koieto men neme zadovolqva da biqa tolkova p1t za tova xora ako naistina imate i prodavate. i nese xvalete as sam kupova4 mi prodaite.0899149985. airedin10@abv.bg po vsqko vreme.

#31 Потребителят е офлайн   Ioana_ts Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 02-January 12

Публикувано: 06 January 2012 - 09:02 AM

Здравейте,

някой не продава ли кили рибки от Казанлък съм и отдавна търсим с един приятел акварист килита.Моля ако някой продава да се свържи с мен на лични съобщения или на мейл gogi_kz21@abv.bg.
Благодаря ви предварително!

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни