Dog.bg Форуми : Търся жена за моя персиец!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Търся жена за моя персиец!

#21 Потребителят е офлайн   papyy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 803
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Деца, котки, пътешествия, фотография

Публикувано: 30 June 2007 - 10:22 AM

Привет котколюбители! c)
Какво значи това, че искате да размножавате пет клас? Наясно ли сте, че да се дисквалифицира едно животно и да му се даде пет клас от развъдника се изискват определени несъответствия спрямо стандарта на породата? Това е почтеност спрямо бъдещите собственици и предупреждение. Покойният ми котарак Добриня Никитич беше пет клас и беше определен така от развъдника заради поведенчески отклонения от стандарта на породата! И е купен със задължение от моя страна за задължителна кастрация/ беше кастриран/. Още повече когато го поръчахме и капарирахме не се знаеше за поведенческата девиация.
И накрая колко дългокосмести котенца ще можете да настаните при добри стопани? Моето семейство сме обожатели на котките, но нямаме сили за отглеждане на персийка. Изисква повече грижи отколкото можем със сигурност отговорно да полагаме ден след ден в продължение на години. И сега моят мъж иска екзот вместо хималаец. А допреди 2 години искаше хималайка. Помислете преди да искате котенца. И на мен ми се искат котенца, да се радвам на малки същества, да идват при мен сутрин да ми мяукат, мъркат и се умилкват с малки главички, нежни лапички с меки ноктенца и гласчета на ангелчета. Не съм сигурна, ако имаме един ден котенца дали моят мъж ще е съгласен да се раздели с тях доброволно.
Не съм подредена, само емоционална. Моля ви помислете и ако искате малко котенце си вземете ново животинче.
"Все пак нормално е у всеки стопанин да виждаме отговорен човек, а не потенциален размножител на бездомни нещастни котета" -- Да да, Да ама не. Точно това са всички, които плодят без да обмислят всичко. После се чудят къде да ги денат за да се отърват от тях. Много нежелани котенца имат ужасни съдби. И най-накрая Канка вие лично колко котенца сте отгледали, задомили успешно и проследили в продължение на години техният живот? Децата не са стабилен собственик на трудни за гледане породи.
User's Signature

Обичам всички котки, вашите също.

#22 Потребителят е офлайн   svetamops Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1898
  • Регистрация: 26-September 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 June 2007 - 09:46 PM

Преди три дена при тежко раждане, роди котката ми.Тя ражда в клиника.Роди четири котета,две от които загинаха още при раждане.От самото раждане до днес аз не знам какво е това сън.Днес след прегледи по лекари и т.н. почина още едно от моите бебета.Майката има проблеми и се наложи да и бъде включен антибиотик,което означава,че тя не може да кърми , бях в ужас от това как да намеря майка която да приеме и да ми отгледа бебето.Добре че на един от моите приятели му роди котката и той се съгласи да приеме моето.Когато докарах при него котето,с голям страх сме наблюдавали как женската ще се отнесе с него.Добре че тя се оказа много щедра на ласки и взе моето бебе.Искам да искажа голяма благодарност на Мартин Попов за това че ми осинови временно малкото.През тези дни преживях голям стрес от всичко това.

И ИСКАМ ДА ПОПИТАМ Г-ЖАТА, КОЯТО МНОГО ИСКА ДА ЗАПЛОДИ СВОЯ КОТАРАК, А КАКВО ЩЕ СТАНЕ С ЖЕНСКАТА АКО ИЗПАДНЕ В МОЯТА СИТУАЦИЯ?????
При това че не съм делитант, а развъдчик и не губя лесно самобладание,не се предавам и се боря до последно.
User's Signature

Качена снимка

www.bullgary.com
www.kingonaleash.com

#23 Потребителят е офлайн   sorcererals Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 44
  • Регистрация: 05-April 07

Публикувано: 30 June 2007 - 10:28 PM

Ама много сте загрижени всички. Какво ви интерисува вас, какво ще стане , ако си намери жена котарака?! Щом търсят, сигурно са си преценили хората.Имат си глави на раменете. И тази ви намеса е меко казано смешна и не на място. Аз също търся мъж на моята котка. Сега нали не очаквате да ви поискам разрешение и да ви дам отчет какво ще става след това?! ;)
Айде със здраве и не се взимайте толкова насериозно cheers

#24 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 30 June 2007 - 11:00 PM

"не питай старило, а патило"
тук повечето са от вторите и дават съвети, които преди това са изстрадали на собствен гръб. никой по добре от един развъдчик не познава опасностите от една бременост, защото тези неща се случват. по често от колкото на някой би му се искало. и когато котката ти започне да ражда и не можеш да намериш ветеринар послед нощ тук ще пишеш (може да потърсиш колко пъти това се е случвало вече). и тогава същите тези "взели се на сериозно хора" ще ти дават съвети и ще се надяват с теб котката ти да оживее.
не искам да съм лош пророк, но си помисли хубаво. никой тук не се притеснява "да не му вземат хляба" (най малкото защото никой не си го изкарва от котките), а говорят тези неща точно от любов към котките. ако толкова си обичате домашните любимци им се радвайте и толкова. най важното е те да са живи и здрави.

и понеже знам веднага в кой "лагер" ще ме начислиш ще ти кажа че и аз имам женска неродословна котка на която търсих мъжки. тогава не вярвах на същите тези хора, които ме разубеждаваха. трябваха ми около 3 години за да разбера колко са били прави.

#25 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 July 2007 - 06:30 AM

А съвместимостта на кръвните групи (при определени породи) ?? А когато всички бебета умират?
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

#26 Потребителят е офлайн   svetamops Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1898
  • Регистрация: 26-September 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 July 2007 - 08:32 AM

Цитат

Ама много сте загрижени всички. Какво ви интерисува вас, какво ще стане , ако си намери жена котарака?! Щом търсят, сигурно са си преценили хората.Имат си глави на раменете. И тази ви намеса е меко казано смешна и не на място. Аз също търся мъж на моята котка. Сега нали не очаквате да ви поискам разрешение и да ви дам отчет какво ще става след това?! ;)
Айде със здраве и не се взимайте толкова насериозно cheers

Моята цел не да откажа някой, а да Ви предпазя от някои тежки страни на развъждането.Моята котка е на две години и това е първото и раждане,не съм си и представяла че мога да имам такива проблеми с нея, а ето че факт.Ужасявам се от това,че ако не беше котката на Мартин, моето бебе нямаше шанс да оцелее.
Пожелавам Ви успех.
User's Signature

Качена снимка

www.bullgary.com
www.kingonaleash.com

#27 Потребителят е офлайн   misheto7 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 845
  • Регистрация: 24-November 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 01 July 2007 - 08:39 AM

Цитат

Ама много сте загрижени всички. Какво ви интерисува вас, какво ще стане , ако си намери жена котарака?! Щом търсят, сигурно са си преценили хората.Имат си глави на раменете. И тази ви намеса е меко казано смешна и не на място. Аз също търся мъж на моята котка. Сега нали не очаквате да ви поискам разрешение и да ви дам отчет какво ще става след това?! ;)
Айде със здраве и не се взимайте толкова насериозно cheers

Интересува ни едно защото пишете тук,второ защото утре ако стане някакъв проблем пак ще дойдете тук за да ревете и трето за ради хора като вас които правят нещо преди да премислят добре/още повече ,че никога не са се сбъсквали с подобно нещо/ е пълно с бездомни котки за които една шепа народ пишещи тук се чудат как да се погрижат и как да им помогнат.Ето заради това ни интересува.Хайде със здраве.То на хора като вас колкото и да им говориш е все тая.

п.п не съм довършила превода на статията защото не виждам смисъл да го правя-тези които трябва да го прочетат нямат желание и си правят каквото са си решили а другите са до болка запознати с проблема и нямат нужда да го четат

#28 Потребителят е офлайн   sorcererals Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 44
  • Регистрация: 05-April 07

Публикувано: 01 July 2007 - 09:24 AM

МОД: Изметено...


Ама верно се взимате много на сериозно. Всичките ви писаници, какво би могло да се случи ми напомнят на един готин лаф: "Да ти се случи това , което ти мисли жена ти, а не това, което ти мисли майка ти." Всички тук ми звучите като "майки". По принцип не е лошо да се знае какво може да се случи, но не и да си натрапвате мнението на човека, както процедирате вие. Въпроса на misheto7 мисля , че няма нужда от коментар. Той е просто допълнение към начина ви на действие.
Сега да ви задам един въпрос, а ако нищо не се случи на котето и всичко си мине нормално, тогава опита ви за намеса дали наистина се пада, не на място?! ;)

П.С. Само питам b)


МОД: Изметено...

#29 Потребителят е офлайн   misheto7 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 845
  • Регистрация: 24-November 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 01 July 2007 - 09:32 AM

sorcererals нито знам кой/коя сте ,нито ме интересува.Предвид възрастта ми другарка не мога да ви бъда ,по които и начин да го тълкувам.Нито съм ви била леличка в детската градина,нито пък сме ходили заедно по партиийни събрания така ,че ако обича те не с тези неуважителни обръщения.Специално към вас нямам никакви спомени нито да съм задавала въпрос ,нито да съм ви искала отговор ,така че....
Ако не сте запознати това е форум ,респективно всеки има право да изложи мнението си ,а ако не ви харесват мненията това е ваш проблем, не наш .Както каза manus хората тук пишат от личен опит и се опитват да бъдат полезни по един или друг начин. А ако не искате съвети,а просто публикувате обява ,то в сайта си има определено място за това.
Хайде със здраве!

#30 Потребителят е офлайн   sorcererals Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 44
  • Регистрация: 05-April 07

Публикувано: 01 July 2007 - 09:38 AM

Цитат

Интересува ни едно защото пишете тук,второ защото утре ако стане някакъв проблем пак ще дойдете тук за да ревете и трето за ради хора като вас които правят нещо преди да премислят добре/още повече ,че никога не са се сбъсквали с подобно нещо/ е пълно с бездомни котки за които една шепа народ пишещи тук се чудат как да се погрижат и как да им помогнат.Ето заради това ни интересува.Хайде със здраве.То на хора като вас колкото и да им говориш е все тая.

п.п не съм довършила превода на статията защото не виждам смисъл да го правя-тези които трябва да го прочетат нямат желание и си правят каквото са си решили а другите са до болка запознати с проблема и нямат нужда да го четат

Ъъъъъъъъъъъ, това какво казваш е?
Или като е изтървана въпросителната и не е въпрос? b)
И айде опитайте се малко чувство за хумор да вложите, ако не сте го изрязали като сте си кастрирали животинките де. b) cheers

#31 Потребителят е офлайн   misheto7 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 845
  • Регистрация: 24-November 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 01 July 2007 - 09:46 AM

офф топик "Ъъъъъъ това казвам не е въпрос и нищо не е "изтървано" ".Това е констатация и отговор на поста ,които съм цитирала. oleeee oleeee oleeee Спирам да пиша ,защото последният ти пост направо ме кара да искам да си скъсам дипломите дето ги имам. ouu

#32 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 July 2007 - 12:15 PM

Цитат

Ама много сте загрижени всички. Какво ви интерисува вас, какво ще стане , ако си намери жена котарака?! Щом търсят, сигурно са си преценили хората.Имат си глави на раменете. И тази ви намеса е меко казано смешна и не на място. Аз също търся мъж на моята котка. Сега нали не очаквате да ви поискам разрешение и да ви дам отчет какво ще става след това?! ;)
Айде със здраве и не се взимайте толкова насериозно cheers

А ти нали нямаш нищо напротив да си дадеш координатите и да те викнем на някой от десетките адреси, къде искат да тровят, стрелят и газят котки, че им пречели?! Щото от ей такива разбирачи с "глави на раменете" сме пропищели тези дето се чудим къде да огреем по-напред! Искаш да гледаш малки котенца?! Веднагически ще те снабдя с няколко, които спешно си търсят дом, защото ако останат на мястото, където са ще бъдат убити! А и ти не се взимай много насериозно, защото само след три месеца ще редиш сълзи и сополи, че имаш чудни домашни котенца ма никой не ги иска, а ти мнооооооого спешно ги подаряваш щото еди какво си ...

#33 Потребителят е офлайн   Jadi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Изгонени
  • Мнения: 389
  • Регистрация: 09-June 05
  • Gender:Female

Публикувано: 01 July 2007 - 01:44 PM

Съветвам ви да се разровите назад из форумите и да видите колко ужасяващи истории има. Персийки които са оставяни да раждат сами, без никoй да им помогне, едната си родила бебетата в котешката тоалетна и ги заровила, а собственичката обяснява колко е лоша котката, че си убила бебетата.. bl)
Друг собственик оставил новородените котета непочистени, умотани в пъпната си връв, горката котка се опитала да ги почисти и освободи, и прегризала крачето на едно от котетата. А собственика обяснява колко "тъпа" била котката му!!! n)
Съжалявам, но побеснявам като чета подобни истории! Да не говоря какви случаи съм виждала с очите си! Персийки не виждали гребен от както са се родили, сплъстени до такава степен, все едно че имат втора кожа.. Или такива с никога непочиствани очи, на които лицето им мирише ужасно от възпалението което се е получило..И собствениците им чак имат амбиции да развъждат, вместо първо да се погрижат за котката си! Пуснали обява "плачеща персийка си търси мъжки" !!! ouu ouu ouu

#34 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 July 2007 - 08:05 PM

Хайде, sorcererals, нямаш работа тук! Не разбираш това, което пишеш, а то звучи просто отчайващо глуповато и наивничко!
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

#35 Потребителят е офлайн   papyy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 803
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Деца, котки, пътешествия, фотография

Публикувано: 01 July 2007 - 10:21 PM

Току-що се върнах от Каварна, от рокфеста. По пътя прибрахме 3 /ТРИ!/ изхвърлени пухести бебенца котета от крайпътната канавка. Спряхме да починем и пием вода и чухме мяумяу. Прибрахме ги и ги докарахме гладни, жадни, ядаха пастет и хляб това имахме, пиха вода. Боже , отделихме ги , къпахме и обезпаразитявахме с пастичка и Фронтлайн. Нахранихме ги с котешка храна вече. Утре при чичо вет веднага. Ще ги настаня, няма да останат бездомни. У комшиите на етажа ще отидат женски 2, а другата мацинка все ще настаним някъде.
Човече така ли ще направиш и ти един ден? Кой се взема насериозно? Пухльо!
Решаваш да се иза.аш вербално във форум за обмен на мисли между развъдчици, и то не в частта "С котка в леглото" и какво много ли си готин, дразниш свестни хора, те се връзват и си ужасно щастлив. Не мисля, че засужаваш вниманието на svetamops,alekian_yona,misheto7,MechoPuh, Жади и други. Моето време е на твое разположение, да знаеш забавлявам се и събирам материал професионално.
User's Signature

Обичам всички котки, вашите също.

#36 Потребителят е офлайн   Канка Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 20-May 07

Публикувано: 02 July 2007 - 08:52 AM

"И най-накрая Канка вие лично колко котенца сте отгледали, задомили успешно и проследили в продължение на години техният живот? Децата не са стабилен собственик на трудни за гледане породи."

pappy,

от известно време не съм дете, въпреки детския си ник, който си избрах умишлено. Бях на 12, когато помагах на котката си да роди. Винаги съм имала котка или котарак, но те живееха на двора. Какво по-хубаво от в естествена среда, като същевременно получаваха грижи и внимание. И не съм създавала колонии, ако някой реши да ме нападне в това отношение. Всяко животинче намираше собствения си път. Вадила съм коте от зазидана улична шахта..., но да не се впускам в подробности - ако опиша всичката радост и мъка, която съм преживяла покрай тях, ще стане цяла книга.
Тъй като темата продължава да набъбва и надхвърли конкретата си цел, с която е била пусната, моля модераторите да преместят мненията в тема със заглавие на... примерно: За и против развъждането.
Не мисля, че е редно да се намесваме повече в личния апел на автора на настоящата - започна се дискусия по принцип, а не конкретно по случая, за който не знаем почти нищо. Без да сме запознати със ситуацията при собственичката на сивия класик не би трябвало да се нахвърляме срещу когото и да било, да обвиняваме, назидаваме и поучаваме. Ето затова един линк, поместен тук ще е повече от адекватен.

Благодаря c)

#37 Потребителят е офлайн   papyy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 803
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Деца, котки, пътешествия, фотография

Публикувано: 02 July 2007 - 09:29 AM

Не съм мислила, че Вие сте дете, далече съм от тази мисъл. Казах това, което мислех. Децата, на които обикновено се дават котенца не са надежден собственик на полуперсийци, защото искат много грижи, а децата нямат достатъчно устойчиви интереси и мотивация за нещо не съвсем приятно, рутинно и ежедневно. Няма повече да спамя темата. r)
User's Signature

Обичам всички котки, вашите също.

#38 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 July 2007 - 10:09 AM

Не става въпрос за спамене... Целта на форума е именно да се обсъждат разни въпроси, а различни мнения винаги ще има.
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

#39 Потребителят е офлайн   sorcererals Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 44
  • Регистрация: 05-April 07

Публикувано: 11 July 2007 - 10:28 PM

MechoPuh, а пълна автобиография на родата до 9-то коляно не искаш ли? ;)

Цитат

Хайде, sorcererals, нямаш работа тук! Не разбираш това, което пишеш, а то звучи просто отчайващо глуповато и наивничко!

alekian_yona, е за такава ваша намеса в личните въпроси на други хора говоря. Ама вие пак няма да ме разберете. Щом съм тук, значи съм преценил, че имам работа. Намерил съм си информация каквато ми трябва, извадил съм си необходимите изводи.
Надявам се факта, че се падаш директор на водопад, не те е главозамаял прекалено много, че да решаваш кой, къде и кога има място. n)


П.С. Гледам, че някой ми е редактирал пост, има ли основателна причина или просто ви липсва чувство за хумор? ;)

#40 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 12 July 2007 - 09:05 AM

Е, как точно се намесвам в личните въпроси на другите???

А относно директора на водопада, намирам з подходящо да уточня, че следващото подобно умотворение, че бъде последвано от незабавно изтриване.

Постовете се редактират понякога и поради отчайващия правопис ...
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни