Dog.bg Форуми : Търся жена за моя персиец!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Търся жена за моя персиец!

#41 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 12 July 2007 - 01:14 PM

Цитат

MechoPuh, а пълна автобиография на родата до 9-то коляно не искаш ли? ;)

Миии ... да, може. Ако и те ще дадат безценния си принос точно като теб, давай.

ПС: Или не ме разбра нещо преди или просто не желаеш, защото не ти е удобно ;)

#42 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 12 July 2007 - 02:48 PM

Йона, защо просто не го изхвърлите sorcererals и да се приключи с въпроса. Очевидно е тук само за да спори и да създава шум около себе си. Взимали сте се били насериозно, какво ви влиза в работата какво ще ги правим нашите котета, аз си знам за какво съм тук... Само дето този форум не е бащиния. И хората, които са се събрали тук са го направили защото споделят общи ценности и разбирания за отглеждането, развъждането и обичането на животните. Айде, нема нужда от разбирачи като sorcererals да ни светят. А и Канка не е бебе, което да не може да говори от свое име.
User's Signature

Качена снимка

#43 Потребителят е офлайн   sorcererals Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 44
  • Регистрация: 05-April 07

Публикувано: 13 July 2007 - 11:53 PM

Ей го още един радетел за комунизъм и свобода. b)
Не защитавам Канка или когото и да било, а се опитвам да

Цитат

...............споделят общи ценности и разбирания за отглеждането, развъждането и обичането на животните.........
. Само не мога да разбера, защо когато вижданията на някой не съвпадат с вашите тръгвате да го нападате. А, че сте оперирани от чувство за хумор, вече го разбрах.
MechoPuh, разбрах те много добре, надявам се и ти мен.
alekian_yona, за намесата ви , трябва да сте много заслепени от самите себе си, за да не ме разбирате, или както каза по-горе MechoPuh, не ви изнася може би?!
Относно правописа, като преглеждам форума, при това повърхностно, стигам до извода, че трябва да изтриете поне половината постове ;)



П.С. Вече си набавих нужната информация, за което сърдечно благодаря.
Дали ще ме изтриете или не, също ми е все тая. Такак и така , обстановка тип "като не си с нас си против нас", някак си не ми допада. Както и да е. Останете си със здраве.

П.П.С. alekian_yona, успех в начинанието ти с поданиците на кралицата. Донякъде съжалявам, че не намерих сайта по-рано, да се сдобия с пухкав мечок като твоите. Но и моето диване си ме радва достатъчно. Някой ден , ако реша да си взимам още едно коте, определено знам къде и какво да търся. Засега , предпочитам да се подготвя за реално бащинство.

#44 Потребителят е офлайн   lusi_ta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 434
  • Регистрация: 28-September 07
  • Location:LUBIMETZ

Публикувано: 29 September 2007 - 10:30 AM

nie si imame angorka i skoro pak shte se razgoni ako jelaete da si napravite pokolenie saglasni sme ;) pishete mi na mail ceci_angelova@abv.bg

#45 Потребителят е офлайн   Vesela_5 Икона

  • Afrodita of Angel's staff
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2664
  • Регистрация: 28-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:American Staffordshire Terrier
  • Skype:

Публикувано: 29 September 2007 - 11:09 AM

Във връзка с предишния пост искам специално да се обърна към alekian_yona и да я поздравя за решението й да дава само кастрирани британчета на нови собственици (имам предвид мраморните таби). Та добре ще е всички развъдници в БГ да се светнат и те да въведат тази практика, понеже както виждате страшно много зачестиха случаите на "комшийско" заплождане на котките тип "дай да видим какво ще излезе от твоя и мойта..." И от една страна се получава, че селекционерите се опитват да развиват породите и да осигуряват качествен живот на котките, а от друга страна такива като lusi_ta спомагат за увеличаване на популацията на бездомните котки.  :-

#46 Потребителят е офлайн   radocats Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 477
  • Регистрация: 25-July 06
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 29 September 2007 - 02:26 PM

Vesela_5 малко са хората които биха постъпили като alekian_yona по една много проста и ясна на всички причина
User's Signature

"Success is dependent on effort." ~ Sophocles
www.radocats.com

#47 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 September 2007 - 03:58 PM

Radocats

Във връзка с последното съобщение, в което е цитиран моят ник, моля на ЛС да ми поясниш какво точно имаш предвид. Притеснявам се, че май го тълкувам "превратно" и това ми е неприятно...
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

#48 Потребителят е офлайн   Vesela_5 Икона

  • Afrodita of Angel's staff
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2664
  • Регистрация: 28-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:American Staffordshire Terrier
  • Skype:

Публикувано: 30 September 2007 - 04:43 PM

Цитат

Vesela_5 малко са хората които биха постъпили като alekian_yona по една много проста и ясна на всички причина

Radocats, може ли наистина да ни обясниш на всички каква е тази причина?  :-* Искаме инфо, искаме инфо!

#49 Потребителят е офлайн   radocats Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 477
  • Регистрация: 25-July 06
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 05 October 2007 - 07:59 PM

Пояснявам веднага!

Малко са хората в България които вземат решението да кастрират дадена котка с цел опазване на животното от търговски и комерсиални цели. Малко са тези, за които фелинологията е любов към котките, а развъждането им хоби. До колкото познавам alekian_yona, тя е една от малкото такива хора и това не са хвалебствия
User's Signature

"Success is dependent on effort." ~ Sophocles
www.radocats.com

#50 Потребителят е офлайн   princess_lea Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 30-October 07

Публикувано: 30 October 2007 - 03:04 PM

Вижда ми се много странно да има "мода" при породите котки... Все едно да кажем че този сезон са "модерни хората със сини очи". Слава Богу, че повечето нормални хора не са запознати с тези моди. Аз имам малко коте, което няма порода. Имам го не защото не съм имала пари да си купя накое от вашите "модерни" и много специано селектирани котенца, а защото исках да дам добри условия на живот на някое коте което е нежелано от "много специалните" сноби. По тази причина подарих на приятеля си не някое "модерно" коте, а един макък бандит, който улових от съседния двор... Вместо да укорявате хората, за това че искат да намерят партныор за нечистопородните си котараци, направете така че да има повече информация (и то не само в специализираните сайтове) за това колко некоректни са хората в зоомагазините. Там е първото място на което отиват хората, които искат да имат домашен любимец и ако не са си изпатили като мен, или някой не ги е предупредил, попадат в ръцете на големи спекуланти, които им взимат много пари за псевдопородисти, и още по-лошото за болни животинки.

#51 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 30 October 2007 - 10:00 PM

нещо не разбирам....
1. ако сега в този момент всички решат да си взимат котета от улицата, там ще отидат породистите. и тогава какво става?
2. ако всеки който си вземе коте от улицата го пусне да си има малки веднъж, то това увеличава броя на котките средно 2 пъти и задомяването на тези котета отнема шанса на котета родени на улицата да си намерят дом
3. какво значи "мода"?

#52 Потребителят е офлайн   princess_lea Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 30-October 07

Публикувано: 02 November 2007 - 04:51 PM

1. Хората, занимаващи се с развъдна дейност също трябва да преценяват дали предлагането на породисти животни не надхвърля търсенето. Ако е така неизбежно някои от тях ще се окажат нежелани/бездомни.
(Има и друго - дали фактът че накой е дал 600-800 лева за домашен любимец гарантира, че той ще е съвестен и грижовен стопанин и няма да се откаже да гледа дадено животно?)
2. Уви, както и хората - не всички имат еднакъв късмет. Въпреки това, според мен за всяка котка може да се намери човек.
3.

Цитат

класик... а за какво му е жена? Класическите персийци... хммм, не са хич на мода, така да се каже.


#53 Потребителят е офлайн   radocats Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 477
  • Регистрация: 25-July 06
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 02 November 2007 - 08:32 PM

Проблемите на фелинологията ли си се заел(а) да решаваш princess_lea ? Жалък е този развъдчик чиято развъдна програма се базира на "предлагане"
User's Signature

"Success is dependent on effort." ~ Sophocles
www.radocats.com

#54 Потребителят е офлайн   Малена Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 33
  • Регистрация: 22-October 08

Публикувано: 23 October 2008 - 12:03 AM

Чета всичко, което сте написали по темата и направо се ужасих. Аз имам 4 чистокръвни персийски  котки, от които само една е от модерниат тип и с нея имам наи-много проблеми. Защо е тая мания да се саздават нещастни болни животни с течащи очи, които дишат трудно и грижите зя тях са 2 пати повече. Егати стандартите измислени от някои който е ненавиждал тази порода и от Дол феис (куклите)е саздал грозните Пиг феис(прасетата), които са много модерни!!! Както знаете добри ми развъдчици всичко е на базата на мутирал ген нали. Ако и с хората започнем да си правим същтите опити и развъждаме само определени какво ще стане? Утре можем да селектираме и котки колкото кибритени кутийки или без нокти за да не ни сасипват мебелите.Можем да си поиграем на дядо господ но на каква цвна!! Колко са развъдниците в света които продават болни животни и ги пробутват за пет клас само и само да изкарат пари. Аз съм на мнение, че трябва да се върне старият тип персийска котка която няма здравословни проблеми свързани с прекалено скасените и изкривени слъзни канали,които могат да тичат без да се задъхват и да живеят нормално.Съгласна съм, че за да се създаде живот не е достатачно да си кажем хаиде да имаме малки котенца. Лично аз се зблъсках с това да ми се роди коте с малформация и знам колко е тежко, защото не всички котета оцеляват.Но не оцеляват точно заради тези лицеви деформации.Маиката котка с толкова сплескана муцунка трудно се справя с оправянето на малките и те се нагълтват с околоплодна течност.
Също така незнам кои развъдник ще ви каже за здравословните проблеми назад в родословното дърво на вашиат любимец. Единствено може да го вземете да е ПКД негативен,което много малко развъдници в БГ ще ви гарантират. Или щте ви кажат какво е това ПКД, котките живеят и с това заболяване. Но все пак е по-добре да се вземе коте от човек или от развъдник от колкото от Зоо магазин.Аз казвам да на персиеца класик ;)Ако някои има такъв с родословие да ми се обади .За съжеление хора, които имат такива животнито ги кастрирани ,защото не са модерни и не бива да имат потомство или поради други съображения:( Имам 3 женски персийски хималайски котки и ще се боря против стандартите наложени от модата ще развъждам прекрасни хималаиски кукли

#55 Потребителят е офлайн   fantik Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 397
  • Регистрация: 16-February 05
  • Location:София

Публикувано: 23 October 2008 - 07:51 AM

Здравей Малена,
не мога да се съглася с теб, че всички екстремални персийски котки са с течащи очи и се задъхват, когато тичат. Работата на развъдчика е да получи такива, които са здрави, имат оптимален тип и чиито очи не текат. Това обаче не е лесен процес  :blink:, докато това се постигне, неминуемо много котета трябва да се кастрират, за да се подбират само тези, които отговарят на горните условия. При всяка порода има котки, които могат да родят котета с малформации, повярвай, че проблемите с твоите хималайки в голяма степен идват от сиамските, които са участвали в създавнето на персийски котки с тази окраска. Относно ПКД мога да ти кажа, че от множествена кистоза на бъбреците ежегодно умират повече котки от други породи, отколкото персийски или екзотични. Разбирам, че сега е много модерно да се говори за това заболяване, защото хората знаят малко за него и затова смятам, че работа на развъдчика е да се справи с него, тоест да провежда селекция, която да цели отстраняването на този ген от генома на котките, същото се отнася за глухотата и други наследствени заболявания, но уви това са тези, за които знаем, а всички останали?? Аз не искам да говоря за мода при котките, защото това е глупост, но всеки човек е устроен различно и има собствен вкус, едни се обличат като хипита, други носят смокинг и докато ние не се научим да се отнасяме с респект към всеки вкус, ще има за какво да пишем в този и много други форуми  ;)
User's Signature

Развъдник за персийски котки Star Night (CFA & FIFe registered)[br]www.starnightpersians.com

#56 Потребителят е офлайн   bobika Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 56
  • Регистрация: 05-April 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 23 October 2008 - 03:22 PM

Цитат

класик... а за какво му е жена? Класическите персийци... хммм, не са хич на мода, така да се каже.


Е не можах да се сдържа!
Разбирам много добре целта на кастрирането, идеята на развъждането и неразвъждането...
Обаче да обиждате по този начин котката, че не е модерна, защото е класическа?!?!???!??!
С това изречение едва ли ще спрете потомството й, може само да засегнете подателя на мнението.
Ако това е целта - ОК.
Писна ми да чета подобни мнения, пълни с някаква ирония и подигравка!
Повечето тук, имащи котки с родословие се държат ужасно с останалите потребители...
И това беше първото впечатление, което ми направи този форум, когато се регистрирах..
Да, сега сигурно ще ме изядете с парцалите, очаквам го, но нямам намерение да спамя повече.
Просто исках да защитя "старомодното" коте.

П.П. Съжалявам, не погледнах датите, че е толквоа стара темата, но все пак това си ми е мнението  :blink:
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#57 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 23 October 2008 - 03:32 PM

Извън контекста - не съм искала никого да засегна. "Четете ме" в контекста, моля.  :blink:
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

#58 Потребителят е офлайн   svetamops Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1898
  • Регистрация: 26-September 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 23 October 2008 - 03:54 PM

На тази котка нито и текат очите ,нито има проблеми с дишането.Тича си и нищо и няма.Бърша и очите само един път дневно и то профилактично.
User's Signature

Качена снимка

www.bullgary.com
www.kingonaleash.com

#59 Потребителят е офлайн   papyy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 803
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Деца, котки, пътешествия, фотография

Публикувано: 23 October 2008 - 10:22 PM

bobika !
Много съм изненадана от резкия ви тон. Да, това е така, класиците при персийците не са на мода в смисъл, че вече не се ценят толкова от хората, харесващи персийци. На изложбите съдиите предпочитат екстремалите.
И това не е срамно. Нито е сегрегация или дискриминация. Просто да го наречем съвременен вкус.
Що се отнася до течащи очи, задъхване и какво ли още не в което се обвиняват екстремалите мммм... Ами не е съвсем така. Елате на изложбата и вижте изложбените екземпляри. Ще са качествено гледани котки, генетично необременени. Затова хората, когато имат възможност и претенции предпочитат чистопородни животинки от развъдник, за да са сигурни в тяхното генетично здраве. Важно е и как се гледа, условията, храненето, психоклиматът. Животните много се стряскат от лоши отношения между собствениците, скрити отрицателни емоции, омраза, злоба.  :o
Така да се каже: Имам Смарт на 3 години, но искам Мазерати. Сега какво, да обвинявам собствениците на Мазерати, че имат лош вкус, или производителите, че Мазератито има недостатъци? Кисело е гнусното му Мазерати, има си недостатъци, гори бензин за 5 Смарта, ама си е Мазерати. ;D
User's Signature

Обичам всички котки, вашите също.

#60 Потребителят е офлайн   Малена Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 33
  • Регистрация: 22-October 08

Публикувано: 23 October 2008 - 10:39 PM

За да се създаде определениат тип коте ще се родят доста с физиологични проблеми,които ще бадат продадени пре скъпо като пет нали.Тъи като не всички развъдчици в света са лоялни а някои от тях се интересуват само от печалбата. А хората които са си взели такова болно коте какво да го правят да се жертват в името на каузата да се създаде коте което в нормални условия няма да оцелее.Защо просто да няма признати 2 типа персииски котки а от там хората да имат избор да гледат такова каквото им харесва!!!!Аз обожавам тези котки и предпочитам тези с нос, но те са на изчезване вече нали? Няма такива с родословия. :(Работата на ръзвъдчика не е ли да подобрява вида на породата не да я разваля а според мен те точно това направиха.Е да, може на 3 процента от перс.котки да не им текат очите и да дишат нормално,но какво ще кажем за останалите?Несме ли се събрали тук в този форум от любов кам тези животни не сме ли ния хората които можем да променим стореното и да върнем стариат тип, защо е всичката тази суета на гърба на тези невинни животни? Кажете ми моля :kotence:  

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни