Dog.bg Форуми : Търся жена за моя персиец!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Търся жена за моя персиец!

#61 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 24 October 2008 - 07:35 AM

мисля че сте заблудена. вие говорите за "екстремални" животни, взети от зоомагазини и тн. не мисля че на живо някога сте видели истинско хубаво родословно коте. те много рядко имат тези проблеми.
и защо предпочитате да кажете "има много малко лоялни развъдници"? аз предпочитам да мисля по другия начин. така или иначе няма статистика за тия неща. нека не изпадаме в излишен песимизъм.
и последно-по света има регисприрани развъдници на дол-фейс персийски котки, които издават и родословия, които се борят породата да бъде призната. потърсете в интернет, свържете се с такива хора и може и вие да ги последвате и да работите за любимата си порода в България. един ден нищо чудно двете породи да съществуват заедно :blink:

#62 Потребителят е офлайн   bobika Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 56
  • Регистрация: 05-April 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 October 2008 - 10:41 AM

@ pappy:
Ами и аз се изненадах от тона си, това е защото ми се насъбра да чета само как се карат и обиждат всички в този форум. Не, че моето избухване ще промени някой, но исках да си го кажа (напиша)...
А относно породите не искам да се бъркам, защото признавам не съм особено запозната с персийките и техните особености. Но все пак ги различавам и лично аз харесвам само класиците. Това е което исках да кажа и това е, заради което думите "не е на мода" не ми допаднаха. Тук в случая нямаше значение съдиите какво предпочитат  :huh:
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#63 Потребителят е офлайн   orientexpress Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 31
  • Регистрация: 11-May 08
  • Gender:Male
  • Location:видин

Публикувано: 24 October 2008 - 12:07 PM

Учудиха ме мненията относно развъдници-печалбари,ами да си кажа преди да взема моят котарак и на мен ми мина нещо близо през главата,докато не пристигна  в къщи,а от там грижите и отговорностите по него,и като си помисля за месечната му издръжка,ами представям си какво е да гледаш още 2,3,5 котки, :rolleyes: и колкото повече време минава толкова повече започвам да ценя работата на тези хора и усилията,които полагат.Фелинологията и кинологията са в същинският си вид скъпоструващо хоби(не професия),което не е за всеки,еле пък какво остава за развъждане,че и чак до печеленото на големите пари опряхте.Не съм за арийската раса,но не съм и за обявите тип : "Продавам Кралска персийка",като същевременно за мен това е измама спрямо подвелия се бъдещ стопанин,който в последтвие решава,че кралската му персийка трябва непременно да стане майка,и мисля лесно ще се досетите на къде ще му отиде безкрая.Същото се отнася и за стопаните на родословните котки,това,че притежаваш такова коте,не ти дава автоматично звание развъдчик. Според мен е редно да се уважава работата на развъдчиците,независимо това дали ги харесваме като хора или не,аз силно се съмнявам,че те не обичат котките или животните като цяло,даже по-вероятно ми се струва да реагират така именно от чувството за отговорност към работата си.
Аз не съм коментирал,нито представял с фанфари и конфети котакът си,пък как не усетих дискриминация и отрицателно отношение-на всичкте ми въпроси се е отговаряло подобаващо,в крайна сметка не е нормално да очакваш да ти пишат любовни писма тук присъстващите.Нещо много драматично се заформи тази тема,нека оставим развъждането на хората определени за тази цел,нашата работа е да се грижим добре за домашните си любимци,независимо дали са елитни,модерни,родословни и т.н.
Извинявам се предварително ако сметнете,че съм оспамил темата.

#64 Потребителят е офлайн   Малена Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 33
  • Регистрация: 22-October 08

Публикувано: 24 October 2008 - 06:15 PM

Всичките ми котки са с родословия на FIFE и CFA и в никъктв случаи не подценявам ролята на развъдчиците просто споделйм с вас каква отговорност носят те.За създаването на определена порода и вид се изисква много работа и много познания в тази насока.Що се отнася до съвета ви да се свържа с други асоциации може ди точно това ще направя и ще се боря за запазване на тази прекрасна порода и в БГ. ;)

#65 Потребителят е офлайн   radocats Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 477
  • Регистрация: 25-July 06
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 24 October 2008 - 06:46 PM

Класическите персийски котки в България май нямат много нужда от спасяване.  :blink:
User's Signature

"Success is dependent on effort." ~ Sophocles
www.radocats.com

  • (4 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни