Dog.bg Форуми : Търся жена за моя персиец!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Търся жена за моя персиец!

#1 Потребителят е офлайн   Whitewitch Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 28-June 07

Публикувано: 28 June 2007 - 11:53 AM

моля, помогнете да му намеря хубава госпожица! r)

#2 Потребителят е офлайн   Whitewitch Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 28-June 07

Публикувано: 28 June 2007 - 11:54 AM

Това е той!

Прикачени файлове



#3 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 28 June 2007 - 08:56 PM

класик... а за какво му е жена? Класическите персийци... хммм, не са хич на мода, така да се каже.
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

#4 Потребителят е офлайн   Канка Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 20-May 07

Публикувано: 29 June 2007 - 08:33 AM

Госпожо Алекян,

да примаме вашето мнение като шега или като сериозно изказване?
Бих го разгледала в светлината на шега, но никъде не видях съответния емотикон.
тогава остава май наистина да е сериозно. Което впрочем е характерно за собствениците на развъдници, които радеят за чистотата на расата. А всички други да бъдат кастрирани, за да не се зарази чистия арийски ген. Особено такива, които, виждате ли, хич не са на мода. Извинявайте, н оживотните не са чифт обувки или панталони тип "шалвари", които ей така можем да срежем, прекроим или изхвърлим. Простете, ако ви се виждам твърде рязка, но съм учудена от подобно "хуманно" отношение на котколюбител. То не е само ваше, а и на много други хора., за съжаление.
Не пиша от името на пусналия обявата, но не вярвам дейността ви да се чувства застрашена от подобен начин на създаване на котета. Който си търси селектирани животинки, ясно е откъде може да ги намери със съответната гаранция.
BTW, аз не бих си взела от "модерните" чипоноси персийки, плод на американски фантазии, защото не ги смятам за красиви. За всеки влак си има пътници, така че, моля не ограничавайте правото на котките да имат потомство и на другите хора да имат коте, каквото пожелаят.

И не забравяйте, мили читатели, че прекаленото изчистване на гените води до малоформации. Все пак това са живи същества, а не плюшени кукли made in China.

#5 Потребителят е офлайн   Whitewitch Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 28-June 07

Публикувано: 29 June 2007 - 09:06 AM

Може да не е най-прекрасния за другите хора, но за мен е и искам да има дечица. Да, искам да имам коте от развъдник, но те са да една доста сериозна цифра, а едва ли някой от развъдниците ще даде коте само, защото ги обожаваш! Но както и да е... Много благодаря на Канка за подкрепата! :)

#6 Потребителят е офлайн   misheto7 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 845
  • Регистрация: 24-November 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 29 June 2007 - 09:16 AM

Извинявам се че се включвам тук ,но искам да задам само един въпрос-А какво възнамерявате на направите с котенцата които ще се родят?За колко от тях имате сигурни хора които ще ги вземат и ще се грижат за тях ?И тези които не раздадете какво ще ги правите?

На този етап ще се въздържа от рязки изказвания ,но хората с развъдниците поне знаят каква е съдбата на котенцата им и не допринасят за увеличаване на броя на бездомните такива n)

#7 Потребителят е офлайн   Whitewitch Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 28-June 07

Публикувано: 29 June 2007 - 09:45 AM

Първо никога няма да си позволя да искам той да има деца, ако нямам сигурни хора! И второ, ако имах възможността нямаше въобще да има бездомни животни, но както и да е....май въобще не трябваше да искам помощ, вече съжалявам, че го направих , моля ви, все едно не съм го правила...

#8 Потребителят е офлайн   Канка Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 20-May 07

Публикувано: 29 June 2007 - 11:58 AM

Явно подобни молби в този форум не се толерират, съветът ми е да пуснеш информацията и другаде. Има много места, където съм сигурна, че ще намериш адекватен отговор, а не да ти зашлевяват плесници.

Истината, Whitewitch, е, че красавци като твоя котарак създават потомство, което при евентуална продажба подбива цените и ограничава пазара на развъдниците. Ако нямаше котета за продажба като твоето, или от смесени породи, щяха да вървят само чистокръвните. Пък който няма многото пари да гледа картинки по интернет и да сънува, че си има коте.

#9 Потребителят е офлайн   didito Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 24-February 07

Публикувано: 29 June 2007 - 12:11 PM

този красавец заслужава да има поколение...Дано да намерите красива жена какъвто е той.Аз си търся мъжко коте,но не с цел печелене на пари,а за да има моята котка компание..как бих искала да има приятел като този но по-малък до 5месечен,защото тя е малка r)

#10 Потребителят е офлайн   misheto7 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 845
  • Регистрация: 24-November 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 29 June 2007 - 12:15 PM

Канка извинявай много но написаното от теб е повече от безумно.Никой не подбива нищо камо ли пазара на развъдниците.Тук във форума е изписано доста.Наистина повече теми са за кучета но това няма значение-дали е куче или котка е все тая.Когато по някакъв начин ставаш съпричастен към създаването на нов живот ти вече носиш отговорност за него.Според вас тези изхвърлени котета по улиците откъде са .Определено не са дошли от нищото.Така ,че няма защо да подскачате и да се сърдите то е ясно ,че пак ще направите каквото сте си решили.
Никой не ми отговори само на въпроса-Какво ще рече искам да му намеря жена да си имат дечица.Еми хайде и сватба да им вдигнем и после да си плодим котенца по два пъти в годината.Само човек ,който не се е занимавал с такова нещо и не знае за какво става въпрос подхожда като вас.

Ако имате време и желание прочетете това Прочети преди да създадеш живот

#11 Потребителят е офлайн   Jadi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Изгонени
  • Мнения: 389
  • Регистрация: 09-June 05
  • Gender:Female

Публикувано: 29 June 2007 - 12:42 PM

Ето и една много интересна статия за развъждането на персийски котки:
BEFORE YOU BREED A PERSIAN

На английски е, ако някой има време да я преведе, би било чудесно r)

#12 Потребителят е офлайн   misheto7 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 845
  • Регистрация: 24-November 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 29 June 2007 - 01:45 PM

Пролетта витае във въздуха,дните стават все по-дълги,и нашите женски котки се разгонват
"Хм може би само едно коитло ще бъде забавно"
"Трябва да имаме само едно котило заради децата"
"Искам да я заплодя за да може да имам котенца от нея"
"Искам сано едно котило за да мога да си възвърна парите ,които похарчих за опокупката й"
"Е тя е чистокръвна персийка -защо да не я заплодя"
Това са само част от най-често срещаните изявления, които съм чувал през годините от хора искащи да заплодят свойте котки.Повечето котки са били закупени като домашни любимци,и идеята за развъждането им е възниканала в главите на собствениците им едва когато котките са започнали да "се обаждат" през цялата нощ.Други са качествени котки ,които са били закупени с намерението и целта да бъдат заплождани-но тъй като преди закупуването им собствениците им не са направили необходимите проучвания ,и сега се оглеждат за "оправен" мъжкар които да обслужи техните момичета.
Развъждането на котката ви ,или на което и да било домашно животно никога не трябва да бъде внезапно възникано решение .За разлика от кучетата,развъждането на женската котка обикновено не е бързо следобедно пътешествие до дома на мъжкия котарак.Изискава се сериозна развъдна програма- осигуряваща най-добрите ,здрави котенца които да имат отговорни бъдещи собственици които да ги чакат-това е нещо което изисква планиране,проучване и време за осъществяване.
Знаете ли ,че Cat Fansiers'Association само през последната година е регистрирала почти 15.000 персийски котенца/включително Хималайски/.Това не включва хилядите котенца които не са били регистрирани ,но са чистокръвни.Това не включва и персийските котенца от другите асоциации като ACFA и TICA.Тази бройка е по-голяма от всички останали породи взети заедно.Повечето от тези животни не са нито шоу клас ,нито изобщо имат породни качества.
Наистина ли мислите че света има нужда от още животни?Наистина ли искате да произвеждате още животни?Много персийки завървашват в приюти само защото новите им собственици ги закупуват от развъдчици които не са проучили новите им домове.Много хора обичащи котки искат Перскийска котка .Наистина има ли нещо по-сладко?Както и да е много любители на котки не трябва да притежават Персийски котки.Те просто нямат представа с какво се захващат за следвашите 12 до 20 години -продължителността на живота на този домашен любимец

#13 Потребителят е офлайн   misheto7 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 845
  • Регистрация: 24-November 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 29 June 2007 - 02:05 PM

Грууминга е основното изискване.Тези котки са селектирани с изключително тежък и чуплив косъм.Тази космена покривка не се самоподдържа и в повечето случай изискава повече от това с което котката сама може да направи.Това означава ,че през целият и живот или трябва да я обръснете или постоянно да я груумирате,къпете,поддъражете муцунката чиста и здрава.Това не е порода която да се нуждае един път от разресване и четкане за да се подъържа козината и здрава и в добро състояние

п.п довечера ще довърша превода

#14 Потребителят е офлайн   misheto7 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 845
  • Регистрация: 24-November 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 29 June 2007 - 04:14 PM

Когато произвежда котilo уважаваният развъдчик се чувства отговорен за всяко едно котенце от котилото през целият им живот.Ако новите собственици не могат да задържат котенцето поради каквато и да било причина вие наемате ли се да вземете обратно котенцето в дома си независимо на каква възраст е вече то?Персийските котки имат нещастната чест да бъдат на първо място по популярност от чистокръвните котки.От това се получава и прекомерното им развъждане и увееличаването на специфичните за породата здравословни проблеми.Слабoто устройство може да доведе до парализиране на челюстта деформации на бедрото и колянната капачка.Налице е генетично увреждане на бъбреците при някой линии на Персийските котки.Сърдечните проблеми също са доста чести.А и да не забравяме кардиомиопатията.Знаете ли дали някоя от предците на вашата котка не е имала някое от тези заболявания или други генетично предавани увреждания?
Ако сте закупили вашето котенце от зоомагазин тогава вие може дори да нямате коректа информация относно родословието му.Зоомагазините обикновено закупуват техните кученца и котенца от така наречените"ферми".Това са ужасно претъпкани ферми където кучетата и котките са държани натъпкани в клетки със съвсем малко място за движение.Няма загрижени за тяхното здраве,генетиченни изследвания или добруване-и съвсем малко или изобщо никаква социализация.Също така там не разполагат и с коректно попълнение регистри за родословие.

#15 Потребителят е офлайн   svetamops Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1898
  • Регистрация: 26-September 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 June 2007 - 08:25 PM

Цитат

Явно подобни молби в този форум не се толерират, съветът ми е да пуснеш информацията и другаде. Има много места, където съм сигурна, че ще намериш адекватен отговор, а не да ти зашлевяват плесници.

Истината, Whitewitch, е, че красавци като твоя котарак създават потомство, което при евентуална продажба подбива цените и ограничава пазара на развъдниците. Ако нямаше котета за продажба като твоето, или от смесени породи, щяха да вървят само чистокръвните. Пък който няма многото пари да гледа картинки по интернет и да сънува, че си има коте.

Ако това нещо,ще ми подбие цената!!!!!!!!!!!!!!! b) b) b)
Ще падна от смях!!!!!!!!!!!!!!!!!! b) b) b)
User's Signature

Качена снимка

www.bullgary.com
www.kingonaleash.com

#16 Потребителят е офлайн   svetamops Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1898
  • Регистрация: 26-September 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 June 2007 - 08:27 PM

Цитат

Канка извинявай много но написаното от теб е повече от безумно.Никой не подбива нищо камо ли пазара на развъдниците.Тук във форума е изписано доста.Наистина повече теми са за кучета но това няма значение-дали е куче или котка е все тая.Когато по някакъв начин ставаш съпричастен към създаването на нов живот ти вече носиш отговорност за него.Според вас тези изхвърлени котета по улиците откъде са .Определено не са дошли от нищото.Така ,че няма защо да подскачате и да се сърдите то е ясно ,че пак ще направите каквото сте си решили.
Никой не ми отговори само на въпроса-Какво ще рече искам да му намеря жена да си имат дечица.Еми хайде и сватба да им вдигнем и после да си плодим котенца по два пъти в годината.Само човек ,който не се е занимавал с такова нещо и не знае за какво става въпрос подхожда като вас.

Ако имате време и желание прочетете това Прочети преди да създадеш живот

Браво! bgflag
User's Signature

Качена снимка

www.bullgary.com
www.kingonaleash.com

#17 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 June 2007 - 08:55 PM

Цитат

... да примаме вашето мнение като шега или като сериозно изказване?
...

Уважаеми потребител Канка,

Мнението ми е напълно сериозно изказване и не бе адресирано до вас!!!
Прочетох го отново и не видях никъде да съм споменала за кастрация и за "чистотата на расата", "чистия арийски ген"!!!
Ясно е какво съм искала да кажа с това, че не са на мода, защото е крайно време всички и професионалисти и любители да се научат да разграничават какво се има предвид под "персийска котка". Защото такива като вас, именно те, всяват объркване.
Хуманно отношение винаги има, но вината не е моя, че то тълкувате превратно!!!

Принципно, аз не се чувствам застрашена от нищо. Най-малкото от класик персиец.

Щом не сте наясно с породата, не пишете врели-некипели за нея!
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

#18 Потребителят е офлайн   Ofika Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 394
  • Регистрация: 30-December 05

Публикувано: 29 June 2007 - 09:52 PM

Цитат

защото е крайно време всички и професионалисти и любители да се научат да разграничават какво се има предвид под "персийска котка".

А има ли такива "професионалисти", които трябва да се учат? bl)
User's Signature

New concept in the dog world http://www.doginfo.info

#19 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 June 2007 - 07:51 AM

Има, Офика, а пък аз съм пропуснала кавичките - това са т.н. "професионалисти"..., т.е. претендиращи, че са такива.

Аз не се занимавам с пресийски котки, но все пак мога да направя малката разлика, за разлика от много други.
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

#20 Потребителят е офлайн   Канка Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 20-May 07

Публикувано: 30 June 2007 - 09:31 AM

Svetamops,ако ще падаш от нещо, то нека е от смях! :)

Много наясно съм с породата и точно защото съм наясно с практиките, свързани със създаването й, реших да изкажа мнение, засегната от постулата , че pet class нямат право да създават потомство. Има действително много хора, които злоупотребяват с невежеството на други, продавайки котетата като чистокръвни породи и то за доста високи цени. Други сигурно ги изхвърлят на улицата, подобрявайки с това естесвената популация в градовете и селата.
Явно, поради някакви причини, на някои много им пречи да се пускат подобни молби, опитах се да изброя причините без да обвинявам. Всеки има право на мнение и поведение, стига те да не са в разрез със социалната етика и моралните норми. Без да унижава или дискриминира по какъвто и да е показател домашните любимци и техните стопани. А точно това прочетох в многоточието на alekian_yona.
Все пак нормално е у всеки стопанин да виждаме отговорен човек, а не потенциален размножител на бездомни нещастни котета. А и затова съществуват специализираните форуми - за въпроси, отговори, съдействие.
За да се радваме заедно на животните.

Темата се разводни и разшири твърде много, по нея повече няма да пиша. Казах каквото имах да кажа.
Надявам се сивият котарачко да донесе много радост, защото явно е обичан. Животните не са виновни за цвета или формите си, както и хората.

Прегръщам ви, бъдете здрави !

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни