Dog.bg Форуми : Белгийски Тегличен Кон

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Белгийски Тегличен Кон

#1 Потребителят е офлайн   Eli i Droopy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1751
  • Регистрация: 25-July 04
  • Location:София the CITY :-)

Публикувано: 07 January 2005 - 05:30 PM

Малко за тази порода коне
Описание
Това е кон,който по често има кестеняв на цвят на козината, но може да бъде и черен и тъмно-кафяв.На много от тях им се скъсяват гривата и опашката.Белгийският Тегличен Кон е най-масивният, широкият и компактен вид сред Тегличните породи.Този кон първоначално е бил развъжан да тегли бойни карети с тежко въоръжени рицари, но когато се развива земеделието са ползвани да дърпат каруци с въглени и др.Все още се полват за такива цели от омишите и са популярни шоу животни.
Качена снимка
Височина и тегло
Достигат до 76 инча(?)височина и от 1700 до 2000 паунда(?) тегло.
Колко години живеят?
20-25 години(сравнително малко)
Размножаване
Женската ражда едно малко около 11 месеца и половина след оплождането. То може да стои право кратко след раждането.Малкото е напълно самостоятелно сле около 6 месеца.
Специални приспособления
Имат широки ноздри, с които дишат по-добре.Силните им широки тела се ползват за теглене на тежък товар.
Характер
Белгийският тегличен кон е може би най-силният и добронамерен вид сред Тегличните коне.
Качена снимка
User's Signature

Качена снимка[br]BG Басет сайт изцяло за породата басет хаунд.[br]Кога ми се преработи сядам и чeкaм да ми мине.

#2 Потребителят е офлайн   Eli i Droopy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1751
  • Регистрация: 25-July 04
  • Location:София the CITY :-)

Публикувано: 21 January 2005 - 07:13 PM

Инчее, ша та бия.Що не публикуваш историята за произхода на кончето?Бай ти Брадър ще се сърди. bl) b)
Ако не, аз ще я свърша тази работа cl) ;)
User's Signature

Качена снимка[br]BG Басет сайт изцяло за породата басет хаунд.[br]Кога ми се преработи сядам и чeкaм да ми мине.

#3 Потребителят е офлайн   In4et0 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2722
  • Регистрация: 06-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Белгия
  • Interests:Дого Аржентино

Публикувано: 21 January 2005 - 07:35 PM

Сори,ама сега имам три срочни работи по скулптура,рисуване и Детски играчки и имам много проекти и глупости...отделно се бавих зарди класните...ако искаш ти го направи,че при мене да не повярваш стана напечено;)
User's Signature

Бъдете ГЛУХИ когато хората ВИ казват, че ВИЕ не ще можете да осъществите мечтите СИ

#4 Потребителят е офлайн   In4et0 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2722
  • Регистрация: 06-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Белгия
  • Interests:Дого Аржентино

Публикувано: 22 January 2005 - 11:23 PM

[FONT=Arial][SIZE=14]История


Индустриалната революция е отговорна за издигането и падането на тежкия кон в Америка.Търсенето на теглични животни било заради нуждите от транспорт,строежи и селско стопански нужди на нацията.Последната половина на 19ти век развъждането на теглични коне станало основно и полезно.Масовото внасяне от Европа заело място.Периода също разпоредил развитието на тежките коне за в бъдещите дни.Броят на конете и мулетата в САЩ отслабнал през 1920г на 26 милиона.

Конете загубили битката на улиците от автомобилната индустрия бързо.Колкото за битките за земеделските полета, те се борели много твърдо, но евентуално донасяне в повечето случаи на много усъвършенствана тракторска сила...През 1950 било действително тънък лед.Вземи голямо или се разкарай! било чуто направо от нацията и много направили точно това.Това показало на много, че впрегатните коне са в музея, останката от дните изчезнала.

От това време впрегатните породи нямали само стабилизация на техните номера, но още и добре развиващ се занаят.Фактът за старото нареждане Амиш несъмнено в 20те години отхвърля тракторската сила в полетата било значителен фактор, и за развъждачите, които са направили тези великолепни породи.

Настоящия занаят за тежките коне е търговса сол.Тяхната сила и красота трябва повече от малко да направят с това съживяване.Многочислената спънка, веднъж исползвана да дърпа рала, сега се намира дръпнато към вагон за бира в парад или вагон на голямо пето колело при панаир.Конските състезания са достигнали исключителни нива невидяни към 1930те години.В малките ферми от Амиш то играе неговата традиционна роля като тракторът, който гори домашните отглеждания собствено производство.В западни скотовъдни ферми, екипите са все още исползвани за да хранят добитък, и в някои случаи лосове. В промишлеността за дърводобив, нарастващи грижи на околната среда поддържаха коне и мулета към машината на избор където селективният дърводобив, вместо открито режещ се, е нареждането на денят.Цветущата промишленост за туризъм подтикна връщането на рисувани вагонетки на кон и карети. Те отново са общоприети в исторически области и включени на много големи улици на града.Те правели удивителен номер от неща...някои традицйонни, други не толкова. Ползите за тежкотоварни животни са ограничени главно от въображението на хора.То е още повече растяща и жизненоспособна работа.

(превода не е добър, но горе долу, колкото да се има представа става..има още малко за бъдещето,което ще преведа)
User's Signature

Бъдете ГЛУХИ когато хората ВИ казват, че ВИЕ не ще можете да осъществите мечтите СИ

#5 Потребителят е офлайн   In4et0 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2722
  • Регистрация: 06-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Белгия
  • Interests:Дого Аржентино

Публикувано: 22 January 2005 - 11:42 PM

Обещаващо бъдеще

Романтика (и история) имат всички от нашите теглични породи коне, произлезли в годините на рицарите в броня.Те се нуждаели от тежест,силна испъкналост и Великият кон на Фландерите (общ предшественик за няколко породи) само генетичния материал.Рицарите в тежки ризници на конския гръб стават благодарни на тяхното време.

Било то за произволна причина,публична жалба, многостранност, практичност или икономия - това, което беше веднъж разгледано като артифакт от историята подходи днес на инструмент на избор за много.Регистрите на тази порода в държавата потвърждават нейния израстък.Който и да е геном, който надживя първия барут и след това индустриализация може да закърпи оцеляване близо до всичко.И оцеляването е каквото е направила индустрията на тегличния кон.
User's Signature

Бъдете ГЛУХИ когато хората ВИ казват, че ВИЕ не ще можете да осъществите мечтите СИ

#6 Потребителят е офлайн   Eli i Droopy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1751
  • Регистрация: 25-July 04
  • Location:София the CITY :-)

Публикувано: 23 January 2005 - 07:37 PM

Браво браво! b) b) b)

Цитат

Било то за произволна причина,публична жалба, многостранност, практичност или икономия - това, което беше веднъж разгледано като артифакт от историята подходи днес на инструмент на избор за много.Регистрите на тази порода в държавата потвърждават нейния израстък.Който и да е геном, който надживя първия барут и след това индустриализация може да закърпи оцеляване близо до всичко.И оцеляването е каквото е направила индустрията на тегличния кон.

Само този пасаж затрудни мозъчната ми клетка... bl) l)
Утре ще тръгна да търся снимки за галерия...Абе хора, на никой ли не му харесва тази порода коне??
Като общо сте млъкнали в този форум.. bl)
User's Signature

Качена снимка[br]BG Басет сайт изцяло за породата басет хаунд.[br]Кога ми се преработи сядам и чeкaм да ми мине.

#7 Потребителят е офлайн   nori Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 713
  • Регистрация: 10-July 04

Публикувано: 23 January 2005 - 08:24 PM

Харесват ми,ама ме мързи да пиша много bl) n)

#8 Потребителят е офлайн   Eli i Droopy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1751
  • Регистрация: 25-July 04
  • Location:София the CITY :-)

Публикувано: 24 January 2005 - 02:21 PM

Докато си ровех попаднах на порода Клайдсдейл....Нищо не разбирам..това конче е същото като Белгйския кон...??
Качена снимка
User's Signature

Качена снимка[br]BG Басет сайт изцяло за породата басет хаунд.[br]Кога ми се преработи сядам и чeкaм да ми мине.

#9 Потребителят е офлайн   nori Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 713
  • Регистрация: 10-July 04

Публикувано: 24 January 2005 - 03:07 PM

Цитат

Докато си ровех попаднах на порода Клайдсдейл....Нищо не разбирам..това конче е същото като Белгйския кон...??

Може да има няколко наименования.

#10 Потребителят е офлайн   Eli i Droopy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1751
  • Регистрация: 25-July 04
  • Location:София the CITY :-)

Публикувано: 24 January 2005 - 03:58 PM

Да, може сигурно..Но този повече ми харесва b) Ааа Нори.. r) Можеше да не ми слагаш мнението като цитат защото така или иначе голямата картинка се зарежда два пъти r)
User's Signature

Качена снимка[br]BG Басет сайт изцяло за породата басет хаунд.[br]Кога ми се преработи сядам и чeкaм да ми мине.

#11 Потребителят е офлайн   nori Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 713
  • Регистрация: 10-July 04

Публикувано: 24 January 2005 - 04:41 PM

ОК,ама наистина е по-хубав
А къде му е опашката на тоя кон? bl)

#12 Потребителят е офлайн   Eli i Droopy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1751
  • Регистрация: 25-July 04
  • Location:София the CITY :-)

Публикувано: 24 January 2005 - 07:16 PM

Ахем НОРИ!
Скъсяването на опашката е по стандарт, а също е по стандарт да не цитираш дълги пасажи или грамадни картинки l) bl)
User's Signature

Качена снимка[br]BG Басет сайт изцяло за породата басет хаунд.[br]Кога ми се преработи сядам и чeкaм да ми мине.

#13 Потребителят е офлайн   nori Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 713
  • Регистрация: 10-July 04

Публикувано: 24 January 2005 - 07:28 PM

Цитат

а също е по стандарт да не цитираш дълги пасажи или грамадни картинки l) bl)

ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ стига бе! bl)

#14 Потребителят е офлайн   tedi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1599
  • Регистрация: 18-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 January 2005 - 07:48 PM

Цитат

Скъсяването на опашката е по стандарт...

А защо всищност?Чарът на коня е красивата свилена опашка w)
User's Signature

Качена снимка

#15 Потребителят е офлайн   Hari Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 368
  • Регистрация: 30-September 04
  • Location:София

Публикувано: 25 January 2005 - 09:36 AM

Цитат

Цитат

Скъсяването на опашката е по стандарт...

А защо всищност?Чарът на коня е красивата свилена опашка w)

Отговори си на въпроса - за какво служи опашката на коня bl)?
b) b) b)

#16 Потребителят е офлайн   nori Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 713
  • Регистрация: 10-July 04

Публикувано: 25 January 2005 - 01:28 PM

Цитат

Цитат

Цитат

Скъсяването на опашката е по стандарт...

А защо всищност?Чарът на коня е красивата свилена опашка w)

Отговори си на въпроса - за какво служи опашката на коня bl)?
b) b) b)

За да си гони мухите b)

#17 Потребителят е офлайн   GORSKI Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 645
  • Регистрация: 21-December 07
  • Location:ихтиман

Публикувано: 13 January 2008 - 11:34 AM

:angry:

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни