Dog.bg Форуми : Тайска Котка

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (8 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Тайска Котка

#61 Потребителят е офлайн   LoveKittens Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 24-July 08

Публикувано: 22 August 2008 - 09:08 AM

Оп забравих да спомена,че има хигиенни навици и си пишка в котешка тоалетна  ;D B)

#62 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 22 August 2008 - 09:31 AM

CO2 e въглероден диоксид, не пероксид. съвсем различни неща са това, и даже не съм сигурен дали изобщо въглерода образува пероксид.

#63 Потребителят е офлайн   xrisi95 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1802
  • Регистрация: 31-May 08
  • Gender:Female
  • Location:пловдив
  • Skype:

Публикувано: 29 August 2008 - 07:56 AM

ООООООООООО то имало форум и за тайските котки езък че си пуснах снимките на Луна и Лео в сиамските :(
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#64 Потребителят е офлайн   bast Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 12
  • Регистрация: 15-September 08

Публикувано: 18 September 2008 - 11:08 AM

Здравейте!
Искам само да попитам как се наричат официално тези "отметки" или и аз не знам какво, абе дето са им по-тъмни ушите, муцунката и лапките на котетата. И на английски как се казва.

И според вас, когато се попълва паспорт на котка без родословие, в която има нещо сиамско-тайско, какво е най-редно да се напише при "порода"? Някои наричат тайската classic siamese, доколкото видях в нета.

#65 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 September 2008 - 12:04 PM

Това не са отметки, това е т.н. маска. Съответно на EN може да се обозначи като siamese mask/ears/tail/feet.

Или е от порода или не е. Съответно се попълва или не. Значи не се попълва. Това, че прилича на дадена порода, не означава, че е представител на породата.
В този ред на мисли, вписва се указание за порода, когато е налице родословие, т.е. документ за произход, доказващ, че принадлежи към съответната порода. Това е.
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

#66 Потребителят е офлайн   bast Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 12
  • Регистрация: 15-September 08

Публикувано: 18 September 2008 - 12:58 PM

Много благодаря за бързия отговор, но .. още малко доуточнение?

Т. е. тайската, щом няма стандарт, не се пише? Ами европейска късокосместа? Да пиша ли европейска късокосместа тогава? Защото в една друга тема беше писано от някой от знаещите, че котка може да бъде причислена от специалист към дадена порода дори без родословие, ако отговаря на стандарта и бъде сметната за подходяща за развъждане. Или да драсна чертичка на порода и да попълня отличителни белези siamese mask, blue eyes, уши, лапки и т.н.? Ама все пак паспортите не са ли за лесно разпознаване на животното? От друга страна си е документ. Ако съм го попълнила неправилно и ми създадт проблем като запътувам нанякъде някой ден и ще е много неприятно. Ветеринарката ми искаше да напише сиамска котка. Все пак тя трябва да се подпише в паспорта. Спрях я с мрънкане, че хайде да изчакаме и мрън-мрън, но паспорта си седи непопълнен и неподписан в момента.

#67 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 September 2008 - 04:30 PM

Това, което се пише по темите няма значение за случая. Вие попълвате документ. А дали на евентуален въпрос защо е така попълнено, ще можете да отговорите ами защото, еди-къде-си, в онзи форум, някой бил казал... т.е. можете да го кажете, но кого интересува това?
Дори и европейска късокосместа не можете да впишете, ако нямате ДОКУМЕНТ Т.Е. РОДОСЛОВИЕ, УДОСТОВЕРЯВАЩ ПРОИЗХОДА НА КОТКАТА (например)
Кой установява, че въпросната котка отговаря на стандарт? В случая изобщо не става въпрос дали отговаря на стандарт. Става въпрос за наличие на документ за произход. Може да се впише породата, само на база на съществуващ документ, доказващ това.
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

#68 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 18 September 2008 - 08:19 PM

мисля че подобни котки се класифицират като Domestic Shorthair DSH, а котките с подобна окраска са pointed cats.

#69 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 September 2008 - 08:26 PM

manus

идеята е (поне така разбирам) не как се класифицират (при положение, че не стана ясно има ли въпросната котка родословие или не), а как е редно да се запишат в паспорт във връзка с евент. пътуване извън БГ.
И поради тази причина смятам, че ако въпросната котка няма документ, то не е редно да се записва по никакъв начин... щото (по някоя си логика) може да реша, че имам PER (що пък не)?!  B)

иначе Pointed cats това са котки, които *are born white and gradually darken with age.* Такъв ли е тайският, а?
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

#70 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 18 September 2008 - 08:48 PM

идеята на паспорта е да се запишат някои отличителни черти на котката, нещо като нашите лични карти където пише цвят очи, ръст, и тн. ДСХ не показва произход и порода, а просто че става дума за Домашна Късокосместа котка. мисля това е неоспорим факт.
Да, тайските котки са точно такива. на друго мнение ли си?

#71 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 September 2008 - 09:01 PM

Не, разбира се, че не съм.

Може би следва да уточня, при положение, че няма документ за произход, че не е редно да се изписват по този начин, т.е. така проф., данните, защото не се знае каква е истината и за какво точно става дума.

Струва ми се, че в момента разсъждаваме само по някакъв си евент. казус, тъй да се каже, защото нито виждаме котката, нито имаме представа за какво точно иде реч.
Иначе твоето предложение за pointed е ок, но при положение, че са налице обстоят. по пар. 2 по-горе.
ти как мислиш?
B)
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

#72 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 18 September 2008 - 09:19 PM

да, съгласен съм  ;)

#73 Потребителят е офлайн   papyy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 803
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Деца, котки, пътешествия, фотография

Публикувано: 18 September 2008 - 09:51 PM

На моят Томи в паспорта пишеше пороса: ТАЙСКА.
Не само нямахме родословие, но и отметите му бяха  ;). Никъде не сме имали проблем, а е обиколил доста свят. Тези паспорти са по-скоро личен ветеринарен документ, а не доказателство за порода. Микрочипирането съдържа сведенията от документа. Сведенията за ваксините са важни, но не зависят от порода.
User's Signature

Обичам всички котки, вашите също.

#74 Потребителят е офлайн   bast Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 12
  • Регистрация: 15-September 08

Публикувано: 19 September 2008 - 08:22 AM

Цитат

Дори и европейска късокосместа не можете да впишете, ако нямате ДОКУМЕНТ Т.Е. РОДОСЛОВИЕ, УДОСТОВЕРЯВАЩ ПРОИЗХОДА НА КОТКАТА (например)


Доколкото знам, всички животинчета от ПЕТ клас нямат родословие - развъдниците нямат право да им издават - (така пише по темите, нито знам какво е развъдник, нито ще разбера в идните 15-тина години, ако даде Господ да ми е живо и здраво котето). Това пречи ли на стопаните им да пишат породата им, при положение, че те НАИСТИНА принадлежат към тази порода и имат изяснен произход.. Смятам да предложа на ветеринарката това, което казва pappy - да напишем тайска котка, а ако ветеринарката продължава да настоява да пише сиамска, да я напише на нейна отговорност - в крайна сметка, тя се подписва в тоя документ.

Не очаквах да стане такъв скандал, в крайна сметка във форума има много собственици на тайци и предполагам, че повечето от тях притежават ветеринарни паспорти. Не знаех, че е такъв проблем това. Просто исках да попитам как най-грамотно да опиша един тайски котарак. Все пак, темата Е за тайските котки. И какво толкова има да се знае за какво става дума - взех си тайско коте от майка-тайска котка и баща-тайски котарак. И да кача снимка - нищо по-различно от другите снимки няма да ви покаже - е, на мен ще ми покаже нааай хубавото, най-доброто и най-послууууушното коте на света, естествено.  ;D 

Каквото и да си говорим, ако си един митничар или наземен персонал на летище, една тайска котка на пръв поглед изглежда съвсееееем различно от по друг начин оцветени домашни котки. Много от тях не четат форуми и не са специалисти по фелинология. Като погледнат документите, те трябва да изглеждат също толкова различно, според мен. Не може нищо да не пиша в паспорта. "Котка". Еми тайската котка не е котка като котка, колкото и генетично изродена да е според някои.

Като помислих още малко, реших да пиша на английски classic siamese, а на българси тайска (ако ветеринарката се навие, ако не - и на български сиамска и толко). И ако ме питат на границата "защо така" - има телефон за връзка, да й се обадят тя да им каже. Както казва senior developer-а в офиса - "добре, взимаме компромисно решение" (след което прави каквото той е казал в самото начало  ;D)

#75 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 19 September 2008 - 08:43 AM

Доколкото знам, всички животинчета от ПЕТ клас нямат родословие - развъдниците нямат право да им издават - това изобщо не е вярно и е тотална заблуда...

Това пречи ли на стопаните им да пишат породата им, при положение, че те НАИСТИНА принадлежат към тази порода и имат изяснен произход.. нищо никога на никого не пречи щом е решил да направи нещо. Друг е въпросът дали е правилно, дали е истина, дали е законно...

Смятам да предложа на ветеринарката това, което казва pappy - да напишем тайска котка, а ако ветеринарката продължава да настоява да пише сиамска, да я напише на нейна отговорност - в крайна сметка, тя се подписва в тоя документ.
Ами ветеринарката прави ли разлика тайска - сиамка?

Всъщност скандал изобщо няма, нито пък е станал; имаше различни мнения, а и доколкото забелязвам, в крайна сметка има пълно единодушие.

Впрочем един митничар или наземен персонал на летище се интересуват единствено от това дали котката има изрядни документи за пътуване (излизане / влизане в съответна страна), дали е микрочипирана и дали е ваксинирана според изискванията (ваксини, дати и т.н.). Изобщо не мисля, че повечето от тях правят разлика между породи котки.

Еми тайската котка не е котка като котка, колкото и генетично изродена да е според някои.
ами да, тя е нещо изключително... пък и изобщо не е генетично изродена (каквото и да означава това)

Хубав ден.
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

#76 Потребителят е офлайн   papyy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 803
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Деца, котки, пътешествия, фотография

Публикувано: 19 September 2008 - 12:13 PM

Не съм водила Томи на изложби по света никога, а се е свижил заедно с мен. Митничарите се интересуваха от паспорта му дотолкова, доколкото да е изряден във ветеринарно-медицинско отношение. Не съм го оставяла в багажното на самолета никога, платих му билет в Русия за да пътува с мен в салона. Не ми е бягал, не ми е правил пакости, а съм го вадила от пътния апартамент за да го милват и гушкат пътниците, дори Кантас ме глоби за това. Това е. Сега живее при моя внук с любов и спи на краката на жена му. :wub: Пази я от досадници.Влюби се в нея от пръв поглед. :blink:
User's Signature

Обичам всички котки, вашите също.

#77 Потребителят е офлайн   bast Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 12
  • Регистрация: 15-September 08

Публикувано: 19 September 2008 - 01:09 PM

Ох колко е хубаааав  :wub: а аз имам същото бебешко одеало като това розовото! С него са ме изнесли от родилния дом! Съвсем сериозно говоря  ;D Виж ти, виж ти!

Абе и аз мисля, че с паспорта ще е като с нашите паспорти по границите - сигурно направо отварят на печатите и друго хич и не гледат. И аз какво съм се втилясала.. Да са ни живи и здрави хубавците!

#78 Потребителят е офлайн   xrisi95 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1802
  • Регистрация: 31-May 08
  • Gender:Female
  • Location:пловдив
  • Skype:

Публикувано: 25 October 2008 - 04:45 PM

Ето малко и от нас с Луна :wub:
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#79 Потребителят е офлайн   xrisi95 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1802
  • Регистрация: 31-May 08
  • Gender:Female
  • Location:пловдив
  • Skype:

Публикувано: 25 October 2008 - 04:47 PM

И една с Лео-котарака и Вики-кучето
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#80 Потребителят е офлайн   charis Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 26
  • Регистрация: 09-December 07

Публикувано: 03 November 2008 - 03:56 PM

ПОМОГНЕТЕ! търся малко сладко бебче, което да зарадва мама!
Имахме коте, но след 17г ни напусна. Искам да намеря спешно коте до 8.11.
Обичам ви!

  • (8 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни