Dog.bg Форуми : общ аквариум с кили рибки

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

общ аквариум с кили рибки

#1 Потребителят е офлайн   aqua Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 29
  • Регистрация: 23-November 04

Публикувано: 09 January 2005 - 02:54 AM

ще ми каже ли някой къде се крие тайната в отглеждането на кили рибки в общ аквариум и как да се предотврати непрекъснатите борби за надмощие между мъжките които понякога доста се нараняват и не са особенно приятна гледка ,а и някой по плахи рибки/род rivulus например/ трудно се добират до храната . и това се случва въпреки многото растения и в един /като за кили рибки/голям аквариум. bl)

#2 Потребителят е офлайн   Vasko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 810
  • Регистрация: 09-November 04
  • Location:София

Публикувано: 09 January 2005 - 09:56 PM

Добре е да го направиш с рибки от един род. Примерно само род Fundulopanchax. Хубаво е също така, да имаш повече от един мъжки от даден вид. Агресия почти винаги ще има, но с по-големият си брой мъжките рибки ще я разделят помежду си. Същото важи и за аквариум с рибки от род Nothobranchius. При тях най-добре е, ако отглеждаш всички мъжки рибки на едно място. А пък ривулусите по принцип са си доста плахи, точно както и Scriptaphyоsemion-ите.

#3 Guest_Guest_aqua_*

  • Група: Гости

Публикувано: 16 January 2005 - 09:21 PM

е точно род Fundulopanchax не ми е много по вкусая красиви са но много се бият с останалите и то не само от техния род.а и ми се иска да имам рибки от още един два рода
надявах се че с времето ще свикнат един с друг и престанат да се бият но не се получава за сега въпреки че скоро не е имало нещо серьозно като разкъсани плавници например.може би изцяло трябва да променя видовия състав с малки изключения разбира се и най вече да се откажа от трите вида от род Fundulopanchax които имам мисля че комбинацията Rivulus и Nothobranchius е подходяща но за сега ще оставя каквото имам не бързам за никъде b)

#4 Потребителят е офлайн   Vasko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 810
  • Регистрация: 09-November 04
  • Location:София

Публикувано: 17 January 2005 - 02:42 PM

Може би имаш проблем с Fundulopanchax gardneri.
Качена снимка

Да, понякога гонят всичко, дори и доста по-големи риби от тях! Аз затова обикновено държа различните видове в отделни аквариуми. Чиста работа. ;)

За идеята да отглеждаш заедно рибки от родовете Rivulus и Nothobranchius. Мисля, че би могло да се получи, но подхождам към нея с известна доза резервираност. Все пак са от различни континенти и изискванията им към водата са различни. Но опитай, след това ще споделяш собствен опит.

#5 Потребителят е офлайн   aqua Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 29
  • Регистрация: 23-November 04

Публикувано: 23 January 2005 - 01:11 AM

е не вярвам да имат чак толкова различия че да не могат да съжителстват . но ще се усведомя по подробно и ще сравня изискванията им . а и не става дума за веднага . за всичко си има време . а това за видовите аквариуми е неприложимо за мен защото означава да имам само два вида b)

#6 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 23 January 2005 - 01:34 AM

Дайте съвет с какво да съчетая дискусите. Мислех с кили, но не зная как ще понесат температурата.

#7 Потребителят е офлайн   aqua Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 29
  • Регистрация: 23-November 04

Публикувано: 23 January 2005 - 02:04 AM

определено няма да стане с кили . Може все пак да питаш Мечков има ли видове кили понасящи температура 28 градуса . По принцип дискусите са мирни рибки и може да се гледат с всички подобни рибки Въпреки че са цихлиди по добре не си купувай други рибки от това семейство. защитават територия и повечето са агресивни . Най добре биха изглеждали с някакви стадни рибки някой видове тетри .Без проблем ще съжителсвтват и с повечето дънни рибки примрно по интресните видове от род коридорас Също ти препоръчвам трихогастер леери , меланотения , пангаси . Васко е по компетентен нека той да каже .

#8 Потребителят е офлайн   Vasko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 810
  • Регистрация: 09-November 04
  • Location:София

Публикувано: 23 January 2005 - 12:53 PM

Цитат

Дайте съвет с какво да съчетая дискусите. Мислех с кили, но не зная как ще понесат температурата.

Вчера стана дума в другия форум за съжителството между дискуси и кили. Мисля, че спокойно с твоите дискуси ще живее и Aplocheilus lineatus. Тази рибка се чувства идеално при температура 26-29 градуса, живее поне 4-5 години. Въобще е много здраво и издръжливо животно. Обитава горните слоеве, яде всичко, на размер достига до 12 см.....направо е идеална за компания на дискусите! Ето и няколко снимки.

Качена снимка
Това е основната, дива форма

Качена снимка
А това е Aplocheilus lineatus "Gold". Много е ефектен, нали?

Dog.bg, кога ще снимаме, аз съм готов!

#9 Guest_Guest_aqua_*

  • Група: Гости

Публикувано: 23 January 2005 - 03:19 PM

не бях я виждал дивата форма . и тя изглежда интересна .

#10 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 24 January 2005 - 10:55 AM

Цитат

Dog.bg, кога ще снимаме, аз съм готов!

Аз също ! Само кажи кога ти е удобно ! Да не е събота или неделя, или поне не тази. Супер ! Обичам да снимам аквариуми ! r)

#11 Потребителят е офлайн   Vasko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 810
  • Регистрация: 09-November 04
  • Location:София

Публикувано: 24 January 2005 - 02:32 PM

За съжаление, освен някоя неделя не виждам как ще стане.... Ще се разберем. Но по вероятно е да снимаш само рибки, отколкото цели аквариуми...

Aqua, аз сега имам от дивата форма на Aplocheilus lineatus. След известно време ще имам и достатъчно малки. Очаквам скоро в стопанството си и "Gold".

#12 Потребителят е офлайн   aqua Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 29
  • Регистрация: 23-November 04

Публикувано: 25 January 2005 - 01:05 AM

аз "Gold" имам но ще ми е интересно да видя и дивата форма . На живо винаги са различни .Ще чакам да порасне поколението и да го изкараш на пазара : )

#13 Потребителят е офлайн   Vasko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 810
  • Регистрация: 09-November 04
  • Location:София

Публикувано: 25 January 2005 - 02:27 PM

Ако искаш мога да ти събера хайверни зърна и ти да си отгледаш малките. Нема никви проблеми! b)

#14 Потребителят е офлайн   aqua Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 29
  • Регистрация: 23-November 04

Публикувано: 15 February 2005 - 10:34 PM

Само да споделя че днес за пръв път наблюдавах битка между рибките ми . Досега бяха само гонки по време на хранене и незначителни битки . Ама като ги гледам рибките ми май често се бият и днес ги "хванах" . Около 10 мин . перчене с яросни схватки даже от време на време се захапваха уста за уста и се дърпаха рязко . Абе холяма битка беше : )
Рибките даже не са от един вид , но явно имаха сметки за уреждане b)

#15 Потребителят е офлайн   Vasko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 810
  • Регистрация: 09-November 04
  • Location:София

Публикувано: 16 February 2005 - 08:04 PM

Като искат да си мерят силите, все ще намерят с кого.....Здравословно е! b)

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни