Dog.bg Форуми : Черен списък на осиновители, злоупотреби с животни

Към съдържанието

 
 
 
  • (18 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Черен списък на осиновители, злоупотреби с животни

#21 Guest_navar_*

  • Група: Гости

Публикувано: 12 February 2009 - 06:27 PM

покрай търсене на кучета попаднах на нещо странно...от един имейл бяха пуснати обяви за продажба на няколко различни кучета..сега от същия е пусната обява -търся да ми подарят кученце за домашен любимец..

REGINA.ILIEVA@ABV.BG

#22 Потребителят е офлайн   vaiolina Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 511
  • Регистрация: 03-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 16 February 2009 - 01:45 PM

Някой да е получавал запитвания от този имейл: meriam95@abv.bg (Meriam parjova)? През август месец получих :

Zdraveite as sam ot Plovdiv mn xaresax va6eto ku4ence i iskam da go vzema 6te go darq s mn vnimanie i lubov.
6te napravq vsi4ko koeto e nujno za da go imam. Moje i drug doma6en lubimec as obojavam jivotni samo mi pi6ete kakav ili ako imate nqkoe dr ku4ence .

Като на мен последните 2 изречения хич не ми се харесаха, но й написах имейл, за да й кажа, че кучето е дадено и ако толкова иска да си намери да знае, че "някои от хората, които предлагат животни за осиновяване предпочитат новите стопани да са от техния град, за да поддържат връзка"...и отговор нямаше.
Днес разбрах от wind, че е питала и за кучетата от Сеславци : Zdraveite az mnogo obi4am jovotinkite i iskam da pomogna no sam ot plovdiv i ne moga da doida vav varna imate li nqkakvo predlojenie kak dfa si zqma eno kui4ence 

#23 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 04 March 2009 - 12:35 AM

Показване на мнениетоnavar, в Feb 12 2009, 06:27 PM, написа:

покрай търсене на кучета попаднах на нещо странно...от един имейл бяха пуснати обяви за продажба на няколко различни кучета..сега от същия е пусната обява -търся да ми подарят кученце за домашен любимец..

REGINA.ILIEVA@ABV.BG
Тук, отново виждам, че въпросната продължава да търси куче и то не какво да е.
Ако не бъркам, обявата е пусната от Мая - детето, раздаващо кучета наляво и надясно. Някой от форума контактуваше с нея. Моля, ако е възможно, опитайте поне да обясните на това дете, че не бива да дава кучетата на всеки срещнат. Тук има тема, в която тя явно не поглежда, иначе щеше да види цитираният пост. И изобщо - отново повече вреда, отколко полза.

п.п. Отварям си пощата точно след като написах горното и що да видя:
отговор на моя обява:

Цитат

regina.ilieva@abv.bg е заинтересован от офертата Ви!
Здравейте, bushkata!
regina.ilieva@abv.bg изпратете отговор на вашата реклама Подарявам кучета за пазачи добавена на Dalavera на 2009-03-03
Неговото съобщение е:
"moje li snimki za da gi vidim."


Явно се проверява наред.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#24 Потребителят е офлайн   Anelia Икона

  • опитваща се да помага
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 975
  • Регистрация: 11-May 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:непородисти кучета

Публикувано: 04 March 2009 - 02:12 PM

0895/370154 - от този телефон звъни жена на средна възраст, която се представя като Ева, и търси да осинови по обяви питоподобни кучета! Тя е от ниска, слаба, с червена коса, и е от ромски произход, но в телефонен разговор това не проличава! С нея на оглед на кучето идват още 3-ма роми, около 20-25 годишни, с черен Опел кабриолет, като единия се представя за сина й. Неговия имейл е go6oskinhead@abv.bg
Жената е много любезна и разправя, че още щом видяла кучето, се влюбила в него само по снимката, та дори и каишка му била купила вече, преди да дойде да си го вземе. На въпрос къде ще го гледа, един път отговаря в апартамента, друг път - в къщата.
При проверка на телефона и мейла в гугъл нищо съмнително не излиза!
Данните са от моя лична среща с четиримата, и по мое мнение търсят кучета за битки!
User's Signature

0897/878 298 Анелия
......
http://spasijivot.dog.bg/

#25 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 07 March 2009 - 12:07 AM

Показване на мнениетоsmarfimar, в Jun 15 2008, 11:09 AM, написа:

Някой да е чувал за basler_78@abv.bg? Получих мейл - иска две кученца, ако може да се изпратят по автобуса !?! Казах, че не може, чакам да видя какво ще каже.


От днес:

Цитат

Изпратено от: toni
E-mail: basler_78@abv.bg
Въпрос:
kva poroda sa,dai de edno i na men.otkade ste


Тел: 0899 228808, Скайп: basler_31.
Търси евтини породисти кучета, разменя, пише по обяви...и то вече доста време.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#26 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 13 March 2009 - 02:06 AM

Славея Колева
0889835992
Димитровград
Имейл: sl.koleva@abv.bg (и много други). Никове, скайп: slaveika96


Малко се чудех дали да я сложа тук, отдавна разни хора ме подсещат за това странно...хм, момиченце (?!). Но като цяло подарява, продава, размножава, отглежда много животни, губи "своето" куче, което обаче не си знае името или загубва други две на куп. В момента рекламира ферма за птици, явно и там търговийката тече. Та, нека я има тук, да имате едно на ум.
Още повече, че от известно време имаме "честта" да пише и в този форум, под ник maya_mai4ety.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#27 Потребителят е офлайн   Titka - banditka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 767
  • Регистрация: 26-September 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 13 March 2009 - 02:52 AM

Малко лаишки ...ама да попитам все пак, нали имаше идея да се отсяват новите потребители, именно с идеята да няма спекулации?! Може пак да не съм разбрала... :blush:
User's Signature

Качена снимка

#28 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 13 March 2009 - 08:33 AM

Това е идея на дог.бг. Според мен не можеш да спреш достъпа на някого, според това, което е писал в други форуми или друго, което се намира в Гугъл за него (освен ако не става дума за отявлен тръгаш или подобни злоупотреби). Според мен форума си има права и ако потребителите ги спазват, то те могат да бъдат част от форума. Да не говорим за хилядите начини да се регистрираш, без да е ясно кой си, все пак нета е място-анонимно и това не е трудно.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#29 Потребителят е офлайн   margokk Икона

  • Грънчарско колело
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2756
  • Регистрация: 08-July 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 13 March 2009 - 10:32 AM

Ако не се лъжа става въпрос за дете, което в зоомания "притежаваше" всички породисти Нок, чиито снимки са публикувани в нет-а, а и какво ли още не. :ac_007: Трудно ми е да си представя, че някой може да я вземе насериозно.
User's Signature

"Този, който търси ангел и следи само за крилата, рискува да се прибере вкъщи с гъска." Г.Лихтенберг

Ако се интересувате от някое от предлаганите животинки, пишете на margokk@abv.bg

#30 Потребителят е офлайн   goldroks Икона

  • ● -๑- ●
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5064
  • Регистрация: 04-November 07
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 17 March 2009 - 09:28 PM

Показване на мнениетоmargokk, в Mar 13 2009, 10:32 AM, написа:

Ако не се лъжа става въпрос за дете, което в зоомания "притежаваше" всички породисти Нок, чиито снимки са публикувани в нет-а, а и какво ли още не. :ac_007: Трудно ми е да си представя, че някой може да я вземе насериозно.

Хах, аз сега се поинтересувах и си пиша с нея... поразпитвам я. Изглежда са семейни приятели на развъдник в Димитровград /истински и лицензиран/ и изглежда от там са си взели кучетата /били ОКОЛО 10/. Щели да правят развъдник, водели кучетата по изложби...

П.С. Сега като я питах как като е на 12 има толкова кучета, тя спря да пише... :bo_014:
П.С.2 : Накрая каза, че кучетата били нейни, развъдника също щял да е на нейно име... хм.
User's Signature



#31 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 31 March 2009 - 10:00 AM

В този случай не става дума толкова за злоупотреба, колкото до изключително... некултурно и нахално поведение.

Преди време (преди 20 дни) по повод моя обява за бебета шар-пей с родословие ми беше писал човек на име Любомир Ковачев от мейл junior_maffia@abv.bg. В рамките на 30 минути ми бе изпратил общо четири адски напористи мейла, давайки и телефонния си номер (0885 808 504) аз да го потърся и обвинявайки ме ... видиш ли, как така няма веднага да му отговоря. Търсел куче за подарък на приятелката си, която имала рожден ден. Иска да се разбираме за "po natata4nite ni dela", "da pogovorim za cenata !!!". Излишно е може би да обяснявам, че мейлите бяха с малки букви, на латиница, с много 4 и 6 и без нито един препинателен знак.

Отговорих му, че първо трябва да разберем повече за него, дадох линк към снимки на малките, инфо какви са и кога са родени и т.н. Изпратих му въпроси.

Върна ми отговори, все кратки, общи, почти неразчетими, пак напористо...

Написах му, че търсим точно определени условия за малките и смятаме, че той не може да ги предложи.

Днес, 20 дни по-късно получих следният мейл от него (етика, не етика... копирам го дословно, защото считам за по-етично хората да го видят):

"a be vie ste nqkakvi sociopati be q se fackaite 6te gi 4akam az za edno 6ibano ku4e az si kupix kotka mn po hubava ot tva 6ibano ku4e nabru4kano taka nqma da prosperirate da znaete bokluci mrasni"

Не знам за друг, но аз НИКОГА не бих поверила животинче на такъв човек.
User's Signature

Качена снимка

#32 Потребителят е офлайн   durka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 448
  • Регистрация: 05-December 08

Публикувано: 31 March 2009 - 10:05 AM

Горкото котенце............представете си колко готин стопанин е той.........

#33 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 31 March 2009 - 10:41 AM

Още един от моите случаи... оставям всеки сам да си вади изводите.

Получен мейл от ivon_rossi@abv.bg:
" Здарвейте отново!Поздрави за професионалният подход!!!Изкрено се радвам на толкова отговорни хора.
Извинявам се,че ще пренебрегна въпросникът Ви.Търся родословно бебе за разплод с легитимно родословие.От 1989г. професионално работя с кучета и котки в клиниката в ж.к. Дружба /преди да започна да уча/,а после и в други...13г. имах собствени зоомагазини/ зоокът Ла Росси-също/ и др.и вет.кабинети ,а от една година се отдадох изцяло на кучетата си и трите ми прекрасни деца. Избягах от хората!!!В момента отглеждам над 40кучета ,17 породи и в рамките на три години целя да изградя най-професионалният и голям развъдник за домашни любимци,но до тогава...трябват много финанси/теренът го имам и началото е положено/.
Не ходя по изложби,защото обичам и УВАЖАВАМ животните,а родословието е нещото,което формира цената.
Благодаря за вниманието и успех!
Роси Първина
"

За това име излизат интересни резултати в гугъл, вкл. препоръки.

Допълнитено инфо, намерено от мен:
http://www.zookyt.dir.bg

Бул. Цар Борис ІІІ № 58,
д-р Роси Първина,
управител
Телефон: 0878696997
Намира се в локалното платно срещу "Софарма" на спирка "Петър Берон"
Продажба на кучета - котки - екзотични животни - акваристика - храни - аксесоари - и всичко необходимо за животните ви.
Ветеринарни консултации, лечение и подстригване на домашни любимци...

ЕТ,РОСС-Росица Първина
Адрес: жк,Красно село ул,Хубча 193
гр.София
User's Signature

Качена снимка

#34 Потребителят е офлайн   ceasar Икона

  • Лунатик
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4415
  • Регистрация: 18-May 07
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 31 March 2009 - 10:55 AM

Цитат

....отглеждам над 40кучета ,17 породи...


Това си е наистина ферма за кучета!!! :wacko: :mad: :mad: :mad:
User's Signature

Качена снимка

#35 Потребителят е офлайн   horserider Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 847
  • Регистрация: 16-January 08

Публикувано: 03 April 2009 - 07:42 PM

Дойде време да пусна и тази съмнителна личност. Подвизава се в нета с ник mariana77. Вчера гледам, че ми писала в пощата писмо за малките кученца. Как малкият й син искал страшно много точно такова животинче. Пише, че е от Пазарджик, има голяма къща с двор и е готова да вземе едно от бебетата. Аз й пратих разни разпитващи въпроси. През това време случайно отварям една от старите обяви на голдъните, които вече са осиновени и гледам, че тя през същото време писала и там (защото там не съм посочила мои данни, а тези на човека, който подаряваше ретривърите и не знае, че съм аз). Писала същото - синът й искал куче, ама точно от тази порода. Веднага я попитах дали ги иска все още. Отговорът дойде незабавно и все детето присъства в него (звучеше ми твърде оправдателно туй дете) В същото време ми праща второ писмо как ще дойде в събота, нямало проблем с транспорта, щяла да вземе кученцето и дъръ-бъръ...Дала ми е и телефон, аз да й звънна :bo_014: . Реших да потърся из нета нещо за нея. Като поща нищо не излиза. Тя ми е писала от този мейл: marianabadeva@mail.bg. В обявата за ретривърите е посочила друг мейл: dafiipz@mail.bg и скайп: dafipz. Друго се появи обаче. Същата вечер като активен потребител в един форум за котки и в друга тема за кученца същата жена определено бродеше насам-натам по темите. На номера й - 0889972108 - излизат три неща точно в нета. И трите са обяви за ТЪРСЯ КУЧЕ от Иван пак от Пазарджик, публикувани съвсем наскоро. Не знам как ви с еструва това, но мен лично ме съмнява до известна степен. Може жената просто да не се е спряла още на конкретно кученце, но ме притесни това, че такава убеденост по едно и също време искаше малкото бебе и голдън. Все пак, колкото и да търсиш, се спираш на някакво животно и го взимаш, а не продължаваш да искаш още. Може да е събирачка на кучета, а може би не, но за всеки случай я имайте предвид и я проучвайте щателно, ако пише по някоя от обявите.

#36 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 03 April 2009 - 08:57 PM

Г-жа Марияна от Пазарджик също с малък син ми е писала за Краси днес. От мейл: marianabadeva@mail.bg Считайки, че пазарджик не е париж едва ли има много мариани с малки синове в търсене на куче...
User's Signature

Качена снимка

#37 Потребителят е офлайн   horserider Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 847
  • Регистрация: 16-January 08

Публикувано: 03 April 2009 - 11:19 PM

Сега ми е писала и за Мики. Синът й много я искал... Изкушавам се да я питам кое от трите кучета досега, за които съм пуснала обяви иска най-много...:))) Може да се стресне и да спре да иска куче вече.

#38 Потребителят е офлайн   PURSY Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3215
  • Регистрация: 12-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 07 April 2009 - 03:33 PM

Точно това направи, докато не е излъгала някой!

#39 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 08 April 2009 - 12:41 PM

Показване на мнениетоhorserider, в Apr 3 2009, 05:42 PM, написа:

Дойде време да пусна и тази съмнителна личност. Подвизава се в нета с ник mariana77.
Боже!тая е същата, която ми писа за моя Краси :" zdraveite az pak vi i6a mnogo se zainteguvaxme za krasi plakax me dokato 4etqxme negoviq jivot i sinat mi kaza mamo iskam tova ku4e no ima malak problem nqma sas kakvo da doidem da go vzemem razbirase ako ni go dadete nie sme ot pz "- от dafipz@abv.bg ! А пък първият и мейл:"Здрьвейте пиша ви по повод този красавец ние искаме да го вземем да се грижим и да му дадем любов и дом пишете ми ." е от marianabadeva@abv.bg !
Когато и писах това:"Здравейте.Не мога да повярвам на очите си ,че някой ми е писал за Краси..Това прекрасно момче сякаш е орисано на самота..Щом сте чели негова история вероятно знаете че той имаше проблем и държа да кажа ,че е твърде вероятно поне веднъж в годината да има нужда от лекарства за да не се възобнови (не са скъпи) .Ако приемате това-дайте ми телефон ,за да се чуем и поговорим." -изчезна.Между другото Дени е писала за Краси че прилича на голден..
А един Иван от същия град за когото се сещам...който...бе нищо май не е случайно!!
Мръсни боклуци.


Моля, не цитирай огромни постове.
Цитата е съкратен.
мод

User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#40 Потребителят е офлайн   PURSY Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3215
  • Регистрация: 12-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 14 April 2009 - 10:30 AM

От този номер 0878253186 вече три пъти ми звъни едно дете за Бъкси, като му кажа, че не се дава на деца, той ми казва, че баща му е до него. Последно се обадиха в неделя!! (нали знаете, че тогава са кучешките боеве) в 11,35 вечерта, пак беше детето и пита "кога може да дойдаем да вземем кучето". Бащата се чуваше до него. Мъжът ми побесня като разбра, обади им се и им каза, да не са посмяли повече да звънят. Внимавайте всички с питове, стафове и полу....

  • (18 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

2 потребители четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни