Dog.bg Форуми : Черен списък на осиновители, злоупотреби с животни

Към съдържанието

 
 
 
  • (18 Страници) +
  • « Първа
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Черен списък на осиновители, злоупотреби с животни

#301 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 June 2012 - 12:56 AM

Jurko - има такъв потребител тук. Но не знам дали има нещо общо с посочения от теб.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#302 Потребителят е офлайн   1995 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 31-May 12

Публикувано: 01 June 2012 - 12:21 PM

Мисля, че е същия...

#303 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 June 2012 - 01:10 PM

Обърни се към организацията, към която е доброволец. Имам такива спомени, че е доброволец. Потърси с търсачката и разпитай :ba_025:
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#304 Потребителят е офлайн   1995 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 31-May 12

Публикувано: 01 June 2012 - 07:12 PM

Знам аз, че е доброволец в една организация, изглежда ми добър човек, но все пак разпитвам навсякъде все пак живота и здравето на мъника зависят от моя избор.
Благодаря, че ме насочихте:))

kali_riki@abv.bg Ме потърси за кученцето, изключително несериозна и невъзпитана личност, казах и че трябва да ми попълни договор за осиновяване,и да ме информира за състоянието на кученцето(все пак нося отговорност за живота му), а тя ми каза, че много съм искала...никой нямал да ми го вземе(и така да е).Имайте я в предвид, може и да не е много читав осиновител.

#305 Потребителят е офлайн   cvetikapi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 105
  • Регистрация: 27-January 12
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 06 June 2012 - 06:03 PM

Исках да подаря едно кученце на жена и тя разпитваше за него и уж й хареса и искаше ВЕДНАГА да го вземе.Даже го е изкъпала и напудрила с пудра за бълхи.И след 2 дни го видях на улицата изхвърлено на дъжда.
Номерът на жената е 0878691182 другите адреси не й знам.

#306 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 07 June 2012 - 06:13 AM

Показване на мнението1995, в 31 May 2012 - 05:58 PM, написа:


Tа аз искам да питам знаете ли нещо за jurko@abv.bg / facebook: Plamen Zenginov..не го намерих тук, като некоректен осиновител, а иска да осинови едно дребно маймунче (приличащо на пинчерче).

Пламен го познавам лично и гарантирам, че не е за списъка тук.Което куче да осинови, то хайванът ще попадне на човек с голям опит и сърце.
User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

#307 Потребителят е офлайн   PURSY Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3215
  • Регистрация: 12-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 August 2012 - 11:42 AM

Подавам сигнал за това момиче, за да не му се доверявате да й давате животинка за приемен дом или за осиновяване.
Беше предложила приемен дом за намерено от нас хъски-Голди.
Поиска да си го взема още след два дни, с обяснението, че хазяйката й се била скарала, след като аз изрично попитах дали няма да има проблем с хазяйката.
Голди беше със силно разстройство и трябваше да бъде на лекарства, тя не му беше дала нито едно от хапчетата!!!!!!!!!!!!!!!!!-по нейна преценка му давала ориз!
Въпреки изричната ми забрана да бъде пускан без повод, го е пускала зад блока, похвали ми се.
След като ми го върна, той беше още по-зле със стомаха, поради това, че не беше лекуван.
Моля ви, не й доверявайте никакви животинки.
Те я вироглава и безотговорна.
http://www.facebook.com/petya.vslv

#308 Потребителят е офлайн   maya_t Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 26-September 12

Публикувано: 02 October 2012 - 03:33 PM

Тази мома се самопредложи да стане приемен на две котета за 4 месеца. Взе ги, и след един месец ми каза, че гаджето и бил алергичен. Аз я помолих да ми даде малко време да намеря нов приемен за малките. След два дни ми каза, че щяла да пътува за три седмици и нямало кой да ги гледа. След това ме осведоми, че с гаджето и се скарали и че имам една седмица, за да ги взема, и днес, в началото на едната седмица ми каза, че гаджето й щял да ги изхвърли още довечера, ако не си ги взема веднага. Бил казал, че това са глупости и че котките не били за апартамент, и той щял да ги пусне на свобода.
Когато взех котките , посъветвах девойката да не поема повече такива ангажименти. тя ми кресна: "няма нужда да ми благодариш за грижите". аз извиках в отговор: "благодаря, че все пак се обади!". след това получих този sms ( превеждам, щото е на небългарски) : " животните не са благодарни, но и няма как да го очаквам от тях. не се сърдя, че давах пари за да имат колкото им се яде, нито за това, че не сме спали защото мяукат нощем, нито че ще трябва да сменям первазите на пода и да пребоядисвам стаята, или за тоалетната им, която сменях на 3 дена или за смрадта в къщата ми, счупените чаши и мръсотията. обидата идва от хора като теб, които не оценяват макар и малкото..." казва се Цвети. Живее в студентски град. В блоковете над хотел Вега. Ако някой се забърка с нея и нещо го усъмни, мога да споделя телефона и на лични.

#309 Потребителят е офлайн   кикита Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1508
  • Регистрация: 17-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 October 2012 - 01:49 PM

Пацо Буч ( http://www.facebook.com/paco.butch ) от Търговище, който лично познавам, иска да осинови питбул с цел да го развъжда и да продава бебета. Приятелката му е много свястна и гледа двете им кучета, които той вече не иска. Освен, че иска кучето с цел да го развъжда за пари, е безкрайно безотговорен като човек и няма да се грижи за него.

#310 Потребителят е офлайн   Attera Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 225
  • Регистрация: 21-May 12
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 17 October 2012 - 10:23 PM

Показване на мнението1995, в 01 June 2012 - 07:12 PM, написа:

kali_riki@abv.bg Ме потърси за кученцето, изключително несериозна и невъзпитана личност, казах и че трябва да ми попълни договор за осиновяване,и да ме информира за състоянието на кученцето(все пак нося отговорност за живота му), а тя ми каза, че много съм искала...никой нямал да ми го вземе(и така да е).Имайте я в предвид, може и да не е много читав осиновител.

Това е дете, което на своя глава звъни по обяви за подаряване на животни. Може да се представи за по-голяма, но ако получите запитване от нея, изрично поискайте да говорите с родителите й. Вероятно такава връзка ще ви бъде моментално отказана. Убедена съм, че те не знаят за намеренията й да си вземе домашен любимец.
User's Signature

When the ignorant punish the innocent... it`s called BSL!

#311 Потребителят е офлайн   Vileto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 81
  • Регистрация: 11-May 11
  • Gender:Female

Публикувано: 22 October 2012 - 08:51 PM

Върти ми се в главата нещо, но самата главичка тази вечер адски ме боли и нито мога да търся инфо, нито да мисля... Някой да си спомня за майка от този черен списък (от София), търсеща котенце за дъщеря си? Просто искам да проверя...

#312 Потребителят е офлайн   Kamunyak Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 748
  • Регистрация: 31-March 10
  • Gender:Female
  • Location:Burgas
  • Interests:Animals

Публикувано: 31 October 2012 - 11:37 AM

Вероника Казакова, живее в Бургас. Осинови коте от едно момиче, което ни помоли за съдействие. Снощи го завела на някакъв вет, който за секунди поставил диагноза гъби, ама от тея едва ли не смъртоносните, че и за хора, и за животни. Не искала да има нищо повече с котето. Звъни на попечителката му и й казва - или го взимай, или го пускам. Докато тя звъни на мен и търсим начин, онази решава да го изхвърли просто. Не си вдига тел, нищо... Накарах момичето да й пусне един СМС поне да каже къде е животното. И тя върна СМС все пак, гласящ - пред вас. Котето го намерихме, ама не е там работата. Въпросната госпожица е бивш студент по ветеринарна медицина...
User's Signature

Качена снимка

#313 Потребителят е офлайн   1995 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 31-May 12

Публикувано: 01 November 2012 - 10:49 AM

Още две жени, които не знам как да се изкажа даже. Просто не им давайте животно в никакъв случай. Едната е тази https://www.facebook...sitsag3?fref=ts , а тази е другата https://www.facebook...ref=ts&fref=ts. Искат, разменят, не се грижат за животните, които взимат, кучето се разболява и се връща обратно на спасителя си. И двете са от Хасково, постват си животинки на стената във фейсбук.
Моя случай с тези двете (по различно време) е че търся дом на едно пинчероподобно кученце женско. Едната го искаше, много я харесали децата и, а малката (кученцето) се страхува от децата и аз ги оставих като последен вариант, Теодора май си взе друг пинчер и весели и щастливи, не съм и писала повече. След месец-два ми пише Росица, и тя естествено много харесала кученцето. До тук добре, аз пращам въпросник по принцип, какво ли не изказа, за да не попълва нищо ( аз куче без документ не давам ). През това време гледам постват се разни животинки м/у двете, но добре имат възможност гледат.Въобще не съм си давала сметка. Гледат ама как гледат. Днес една жена ( моя фб приятелка ) поства отново албумче на осиновено кученце, че отново търси дом, под поста линк на профила на тази въпросната Росица Георгиева. Кученцето е с демодекоза и без последвали ваксинации, взета обратно. И продължават да искат животни и то породисти или поне приличащи. Моя съвет е просто да не давате кучета или котки на тези жени. МОЛЯ ВИ!

#314 Потребителят е офлайн   Attera Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 225
  • Регистрация: 21-May 12
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 06 November 2012 - 04:50 PM

Показване на мнението1995, в 01 November 2012 - 10:49 AM, написа:

а тази е другата https://www.facebook...ref=ts&fref=ts. Искат, разменят, не се грижат за животните, които взимат, кучето се разболява и се връща обратно на спасителя си. И двете са от Хасково, постват си животинки на стената във фейсбук.

Чакайте малко. Не знам нищо за Росица, но познавам Теодора Петева. Жената осинови коте от Let`s Adopt!, 2 кучета от мен и намери дом на трето от "моите". Познаваме се лично, ходила съм у тях и мога да гарантирам колко добри грижи се полагат за животните, които отглежда семейството й. Вече повече от година не спира да ме държи в течение за осиновените "мои" кучета, аз също се убеждавам с очите си, че не съм сбъркала в избора на осиновител. Невероятно добронамерена жена е. Да не би да е станало недоразумение в конкретния случай? Не мога да свържа Теди с несериозно отношение към животни, точно обратното е.
User's Signature

When the ignorant punish the innocent... it`s called BSL!

#315 Потребителят е офлайн   Грахче Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 796
  • Регистрация: 26-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 07 November 2012 - 02:04 PM

Важно! В Продавалника започнах да получавам съобщения от абонат с име 94453. Ще цитирам в какъв вид са съобщенията му: kakvi samneniq 6temigo podariteli tova prekrasno ku4e.

Въпреки молбите ми да ми даде някаква информация за себе си нищо не излизаше, той отговаряше в този стил и вид. Тогава се разтърсих из мрежата и го намерих като баннат в дога http://forum.dog.bg/...age__tab__posts Оказа се, че отглежда питбул.

Тъй като ми бе ясно от самото начало, че той не търси безпородно куче за домашен любимец стигнах до логични извод, че най-вероятно ги ползва за "стръв".

Сигнализирам ви за това, тъй като той най-вероятно убеждава да му бъдат дадени и други кучета. Надявам се хората, които търсят дом за куче да видят това и да имат едно на ум.
User's Signature

Must Love Dogs. Must Care. Must Share.
Качена снимка

#316 Потребителят е офлайн   Грахче Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 796
  • Регистрация: 26-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 November 2012 - 02:31 PM

mimswy
Област: Монтана
Град: гр. Лом
Skype: marinka_658

малко момиче, което събира кучета. какво ги прави, не знам.
User's Signature

Must Love Dogs. Must Care. Must Share.
Качена снимка

#317 Потребителят е офлайн   missi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1232
  • Регистрация: 29-January 09
  • Gender:Female

Публикувано: 05 January 2013 - 11:20 PM

Здравейте. Искам да добавя това момиче. От София е, от квартал Надежда - Симона Симеонова. Прибира всякакви кучета от всякъде, взима приемни, осиновява а после се оказват на улицата, изгубени или не знам къде.

http://www.facebook....?ref=ts&fref=ts

#318 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 06 January 2013 - 12:54 AM

Мисля, че е по-правилно когато пускате сигнал да пишете поне основните неща тук - име, мейл, телефони, снимка, каквото решите, че е важно. Утре нещо ще стане с линковете, които поствате (както в случая този към Фб) и поста ще е безпредметен.
Освен това ако някой търси информация в Гугъл за даден човек, ако името и данните му не фигурират в тази тема - то търсачката няма да направи връзката между темата тук и профила на човека във Фб.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#319 Потребителят е офлайн   janny Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 209
  • Регистрация: 27-October 09
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 14 January 2013 - 06:17 PM

Тази жена е Поли Станева (http://www.facebook....eorgievastaneva), тя изхвърли без да й мигне окото двете си котки на улицата на 30.12.2012г. телефонът на "стопанката" е 0896198709.
Качена снимка

#320 Потребителят е офлайн   Bastet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 110
  • Регистрация: 29-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 20 January 2013 - 04:13 PM

Искам да сигнализирам за кандидат осиновител, който според мен никак не е подходящ. И предварително се извинявам за дългия пост.

Казва се Милен Станков от Плевен - https://www.facebook...ilen.stankov.77

Първото нещо което не ми хареса беше, че отказа да попълни въпросника , който му бях пратила -не му се бил отварял.
След като го помолих да каже в какъв формат да му го пратя той ми прати някакъв разговор от skype където бил отговарял на въпроси относно осиновяване.

Второто нещо което не ми хареса бяха следните отговори:

"Осиновеното ще бъде ли оставяно само редовно през деня (Ако „да” за колко часа)? - da"

"Какво мислите за Кастрацията и ролята й при овладяване на популацията на бездомните животни? - mi zavisi az ne obi4am da osakatqvam jivotni no po princip za ku4etata e ok 6tot mn se razmnojavat no za kotkite ne mislq "

И след като си поговорихме малко, ще си позволя да копирам част от разговора и сами да прецените дали бихте дали животно на този човек...аз лично му отказах.

"Tedi Blagoeva Мога ли да попитам за какво животно сте кандидатствал и от коя организация?

Milen Stankov vskaipa otgovarqx 4e ne mojex da go otvorq i 6te vi kaja s koi sum razgovarql za osinovqvane samo 4e trebva6e da subera 80 kinta 4e az imax 50 i trebva6e az da xodq do Varna 4e da si go vzemam i za tova se otkazax

Tedi Blagoeva Ясно, а защо е трябвало да давате 80лв. ?

Milen Stankov samo adresa mi e dr poneje sum pod naem mi za6toto jivotnoto e bilo v klinika i tam sa go durjali i xorata tam si iskat vseki den po 5 ili 10 kinta za prestoq mu tam i za kastraciq i pregledi i za kletka da kupq 4e ne moje da go donesa ot Varna do Pleven na race i samo bileta v ednata posoka mi e 16.80
vli4ko ob6to 80 kinta izliza6e

Tedi Blagoeva
Добре ако недай боже животното се разболее и изисква много повече пари за лечението, как бихте го осигурили ?И не разбрах относно кастрацията какво ви е мнението?

Milen Stankov Zna4i sega 6te vi kaja za6to sum bez Kotka
imax kotarak na okolo 1.5-2 zabolq ne6to s 4erniq drob i edna sedmica sum go nosil na race po taksita do vetirinarnata klinika na sistemi go durjaxa xap4eta injekcii no ne moja da se opravi i sled edna sedmica po4ina i za tova sum bez kotarak poxar4ix nekade kum 100 kinta togava i faidata be6e nikakva
mojete da se obadite na Doktora dal sum vi tela pitaite za beliq kotarak s dulgata kozina koito e bil bolen ot 4eren drob


Tedi Blagoeva Сега бихте ли дали толкова пари за лечението на животно, ако не е сигурно че ще се излекува?

Milen Stankov ako si e moe i az si go gledam da za6toto sum si sviknal s nego no da se govori 4e se podarqva ne6to i posle da mi sa suob6tava ama tuka trebva edi kvo si da se pati taka ne stava tva e e korektnos zna4i kato kazva6 podarqva se zna4i dava6 jivotnoto i kvoto ima da se pla6ta si go pla6ta6 a ako ve4e stane ne6to s jivotnoto pri mene az 6te izvadq parite za6toto e moe

Tedi Blagoeva Да, но нали осъзнавате че хората спасили котето, не ви искат парите за да си ги сложат в техния джоб или да извършват продажба.... това са хора с мноооого подопечни животни, които много малко от тях са напълно здрави. Тези хора дават луди пари за лечението на животните. А реално ако са искали само 80лв. за всичките манипулации в които е включвало и кастрация, значи много малко са поискали, защото мога да ви кажа, че само кастрацията ще ви струва 80лв.

Milen Stankov Tuk stava vupros 4e taq rabota izliza kato na reklamata za bankite s drebniq 6rift se6tate li se??? Zna4i ne moje da kazva6 4e podarqva6 i posle da kaje6 ama tuka trebva se plati ne6to si nestava taka razbirate li vseki si pravi smetkata na dne6to vreme za6toto vijdate do kade ni dokaraxa na6ite politici da ra4kame kat ludi za edin xlqb

Tedi Blagoeva В такъв случай (макар че не ми отговаряте на всички въпроси) ще попитам защо не избрахте друго животно за което няма да се налага да давате толкова пари?И отново да попитам, какво ви е мнението за кастрацията?

Milen Stankov Za6toto bqx xaresal tova jivotno az daje se bqx otkazal vulb6te da raspitvam pove4e za jivotnite koito se podarqvat tuk za6toto sega na skoro govorix s edno momi4e podarqvala edno kote ok razbraxmese 4e 6te go vzema i q popitax kakto vas za transporta tq mi kaza 4e nqmalko problem vikam ok proveri kovlo 6te mi struva da doide jivotnoto do tuk tq kaza ok 6te vidq i az i kaza pi6eteme ili tuuka ili v skaipa ili mi zvunnete tq mi kaza ok i q 4akax 2 dena i nakraq sled 2 dena 4akane q pitam kvo stava proveri li a tq mi otvru6ta ne sum za6totot neska go dadox na edni xora 4e sinuim mn go bil xaresali i az i kazvam taka zna4i tova ne e korektna rabota kazva6 mi ok nema problemi i az te 4akam 2 dena da mi kaje6 i ti nakraq mi zaqvava6 4e si dala jivotnoto na dr.Po taq pri4ina se bqx otkazal i sno6ti adna averka me navi da vi pi6a ta za tova sum vi pisal zna4i az ne sum sednal tuka da se molq ili da prosq ne6to az sum 4ovek na to4nosta i sum direkten o4akvam su6toto i ot vas ne da me motaete tuka


Tedi Blagoeva Вижте какво ще ви кажа и то без да мислите че се заяждам или нещо подобно. Аз и мъжа ми лично сме спасила котарака, полагам грижи за него, лекувам го, храня го и всичко останало. Аз нося отговорност за него и държа да намеря точните хора които да го вземат. Искам да съм сигурна, ще го дам на хора които ще се грижат така за него, както аз, а дай боже дори по добре. За това аз съм длъжна да проверявам хората преди да предприема мерки.
Вас не ви познавам и няма как на доверие да ви го дам, затова и разпитвам. Ако исках да разкарам котката и не ми пукаше кой ще я вземе веднага щях да ви одобря.
Никой не ви кара да се молите за каквото и да било, а би трябвало да проявите разбиране спрямо отговорността на хората спасили животно.
И откровено да ви кажа не ми отговаряте на важни за мен въпроси и това не говори добре за вас и за това, че сте наясно с моралната и финансова отговорност, която трябва да имате за да вземете бездомно животно

Milen Stankov S dve dumi ne davate jivotnoto taka li da vi razbiram.

Tedi Blagoeva Ами като цяло предпочитам котето да остане в София за да го наглеждам, но бях склонна да го дам и в друг град ако намеря подходящи кандидати.Но наистина вас не ви намирам за такъв. Съжалявам не ми се обиждайте, но може би е най добре да изчакате още време преди да си вземете друго. А може би е най- добре да не си причинявате излишни разходи и разправии взимайки си домашен любимец. Ще направите услуга и на себе си и на животните.
Желая ви всичко хубаво. "
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

  • (18 Страници) +
  • « Първа
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни