Dog.bg Форуми : Черен списък на осиновители, злоупотреби с животни

Към съдържанието

 
 
 
  • (18 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Черен списък на осиновители, злоупотреби с животни

#41 Потребителят е офлайн   alisa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3446
  • Регистрация: 05-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:Фотография, ротвайлери, котки, музика, конна езда и мн. други. :)

Публикувано: 22 April 2009 - 09:58 AM

Вижте на какво попаднах из нета.

Читател на сайта За Перник, съобщи за наличието в града ни на железничар, който убивал кучета, след като ги вземал от обяви подарявам кучета . Читателят помоли да публикуваме информацията, за да бъдат по - предпазливи тези от нас, които подаряват кученца. Ето какво ни написа Владимир Кръстев:
Наскоро чух нещо фрапиращо от баща си и желая да го споделя с Вас, за да може повече перничани да научат. В Перник има някаквъв извратен железничар, който имал кучета за бой. Ровел си човека из обяви и в момента, в който попадне на обява Подарявам се заинтригувал. Нали е железничар и пътува навсякъде по БГ. Свързва се със собстевениците на кучето, убеждава ги да му го подарят, че е много добър, ще се грижи за тях, обича кучета и тн. Уговарял си среща и при 1-ва възможност той отива там, взима невинното създание и всичко е точно, до момента в който не се прибира в къщи! Убива кучето, разфасова месото или направо го хвърля на издивелите си псета и всичко приключва! Така той озлобява кучетата си (пък и ги храни на аванта ), за да бъдат озлобени в боя. Това може би е нещо като бизнес . Хора ВНИМАВАЙТЕ на кой подарявате кучето си и особено ако съвпада с тази история. Жалко на къде отива света!

#42 Потребителят е офлайн   pami Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 326
  • Регистрация: 12-September 08
  • Gender:Female
  • Location:шумен

Публикувано: 22 April 2009 - 10:34 AM

Показване на мнениетоalisa, в Apr 22 2009, 10:58 AM, написа:

Вижте на какво попаднах из нета.

Читател на сайта За Перник, съобщи за наличието в града ни на железничар, който убивал кучета, след като ги вземал от обяви подарявам кучета . Читателят помоли да публикуваме информацията, за да бъдат по - предпазливи тези от нас, които подаряват кученца. Ето какво ни написа Владимир Кръстев:
Наскоро чух нещо фрапиращо от баща си и желая да го споделя с Вас, за да може повече перничани да научат. В Перник има някаквъв извратен железничар, който имал кучета за бой. Ровел си човека из обяви и в момента, в който попадне на обява Подарявам се заинтригувал. Нали е железничар и пътува навсякъде по БГ. Свързва се със собстевениците на кучето, убеждава ги да му го подарят, че е много добър, ще се грижи за тях, обича кучета и тн. Уговарял си среща и при 1-ва възможност той отива там, взима невинното създание и всичко е точно, до момента в който не се прибира в къщи! Убива кучето, разфасова месото или направо го хвърля на издивелите си псета и всичко приключва! Така той озлобява кучетата си (пък и ги храни на аванта ), за да бъдат озлобени в боя. Това може би е нещо като бизнес . Хора ВНИМАВАЙТЕ на кой подарявате кучето си и особено ако съвпада с тази история. Жалко на къде отива света!

http://www.standartn...8F%D0%B2%D0%B8-

#43 Потребителят е офлайн   кикита Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1508
  • Регистрация: 17-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 April 2009 - 07:38 PM

В разтояние на 2 дни от един и същи номер ми се обаждат за две различни кученца...Дете е,но и майката се чува на заден план..Явно не знаеха че аз давам и двете кученца и не ме познаха,кой знае на колко още са се обаждали та не помнеха даже.Когато казах на момичето "Ама ти ми се обажда вчера за друго куче?!?!" ми отговори "За кое?" Сами си правете изводи...ето го тел-а 0899 339 884 .Може и още да не са се спряли на конкретно кученце де,но не ми хареса въобще това изпълнение...

#44 Потребителят е офлайн   кикита Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1508
  • Регистрация: 17-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 17 May 2009 - 02:29 PM

Семейство състоящо се от майка,син и две дъщери.Майката е около 50 годишна,но е младолика,дребна,с къса коса,казва се Антоанета(казват и Тони).Синът-Иван,16 годишен.Дъщерите не се занимават,но ще напиша и тях-Катя-22-23 г.Другата не знам как се казва,на 29г-тя не се занимава със сигурност с животни.Живеят в София,кв.Ботунец 2,бл.10.Случаят е следният.Имам лични наблюдения над тях,тъй като са ми съседи.Взимат си постоянно нови животни и или ги изхвърлят или нещо им се случва.Ето ТУК можете да видите съдбата на последния им любимец.Не са лоши хора,но не са за животни.Това са телефоните които имам 0877 849 872 ; 0885 291 711 Надявам се да не злоупотреби някой с телефоните които пускам.

#45 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 17 May 2009 - 09:48 PM

Показване на мнениетокикита, в Apr 26 2009, 08:38 PM, написа:

В разтояние на 2 дни от един и същи номер ми се обаждат за две различни кученца...Дете е,но и майката се чува на заден план..Явно не знаеха че аз давам и двете кученца и не ме познаха,кой знае на колко още са се обаждали та не помнеха даже.Когато казах на момичето "Ама ти ми се обажда вчера за друго куче?!?!" ми отговори "За кое?" Сами си правете изводи...ето го тел-а 0899 339 884 .Може и още да не са се спряли на конкретно кученце де,но не ми хареса въобще това изпълнение...


Ох, чак сега виждам.... От този телефон ми звъняха за Оги, поне 4-5 пъти. Дете/деца.. Когато накрая казах, че Оги е подарен искаха да знаят на кой сме го дали.... Явно е много несериозна и детска работата... или друго...
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#46 Потребителят е офлайн   amstela Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 26-April 09

Публикувано: 21 May 2009 - 11:13 PM

Днес ми се обади едно момиче/нце и с възможно най-милия тон ме попита дали имам морски свинчета :ab_041: аз се ядосах и казах, че съм пуснала обявата само за кученца и тя ме пита каква порода са; аз казах помиярчета, на което момичето отговори "ми тогава аз искам да си взема"!!! :ud_009: Телефонът е вивателски, не искам да го публикувам, все пак не е етично, но ако ви се обадят от такъв номер, пишете, ще ви кажа дали съвпада с този, от който ми се обади сладкото създание ;)

#47 Потребителят е офлайн   sladko_angel4e Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 114
  • Регистрация: 19-January 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 22 May 2009 - 01:57 PM

Показване на мнениетоamstela, в May 21 2009, 09:13 PM, написа:

Днес ми се обади едно момиче/нце и с възможно най-милия тон ме попита дали имам морски свинчета :ab_041: аз се ядосах и казах, че съм пуснала обявата само за кученца и тя ме пита каква порода са; аз казах помиярчета, на което момичето отговори "ми тогава аз искам да си взема"!!! :ud_009: Телефонът е вивателски, не искам да го публикувам, все пак не е етично, но ако ви се обадят от такъв номер, пишете, ще ви кажа дали съвпада с този, от който ми се обади сладкото създание ;)


Според теб,на когото му звънне вивателски номер,трябва да ти пише лс и т.н. По-добре напиши номера,за да стане по-лесно !!!!!!
User's Signature

Качена снимка

#48 Потребителят е офлайн   PURSY Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3215
  • Регистрация: 12-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 May 2009 - 04:15 PM

Внимавайте хора с питове и полупитове
Димитър Димитров, който искаше за вземе Бъкси- мейл suf_effe@abv.bg, skype suf_effe- родава полупитове за 50 лева.
Мариан Кас (вероятно касабов) от Самоков, тел.0895133990-занимава се с боеве по инфо на мой колега от Самоков.
От тел. 0894767620, от Герман, звъня за Бъкси в 6,30 сутринта, имал уж старо куче стаф, което го дава на приятел и иска Бъкси!

#49 Потребителят е офлайн   Anuk Икона

  • северен вятър
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5391
  • Регистрация: 27-December 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:София

Публикувано: 22 May 2009 - 04:58 PM

Мариан Кас - този нещо се е активирал
и аз имам смс от него - пуснал ми е смс-а от интернет и ми дал телефон на които да му се обадя
това преди няколко дни
а снощи ми е звънял - 089513399

#50 Потребителят е офлайн   amstela Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 26-April 09

Публикувано: 22 May 2009 - 08:34 PM

Показване на мнениетоsladko_angel4e, в May 22 2009, 02:57 PM, написа:

Показване на мнениетоamstela, в May 21 2009, 09:13 PM, написа:

Днес ми се обади едно момиче/нце и с възможно най-милия тон ме попита дали имам морски свинчета :ab_041: аз се ядосах и казах, че съм пуснала обявата само за кученца и тя ме пита каква порода са; аз казах помиярчета, на което момичето отговори "ми тогава аз искам да си взема"!!! :ud_009: Телефонът е вивателски, не искам да го публикувам, все пак не е етично, но ако ви се обадят от такъв номер, пишете, ще ви кажа дали съвпада с този, от който ми се обади сладкото създание ;)


Според теб,на когото му звънне вивателски номер,трябва да ти пише лс и т.н. По-добре напиши номера,за да стане по-лесно !!!!!!

Предполагам, че няма особено много "далавераджии" с глас на момиченце, които се обаждат да те питат за каквото там имаш животно за подаряване :wb_052: Номерът завършва на 38- надявам се да е достатъчно вече!

Все пак това са си лични данни...

#51 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 25 May 2009 - 04:06 PM

Янко от Смядово:

Получавам:

Цитат

Date: Mon, 25 May 2009
From: patokadonaldduck@abv.bg
To: bushkata@hotmail.com
Subject: kuchetata

zdraveite :) kazvam se yanko i iskam kucheta namiram se v Smqdovo no nqmam vuzmojnost da go vzema ot Blagoevgrad zatova turs obqva s dostavka


Аз питам:

Цитат

От: bushkata -
Относно: RE: kuchetata
До:patokadonaldduck@abv.bg

Imate obqvi v neta, 4e podarqvate ku4eta, zastoto sa vi mnogo. Ne razbiram zasto sega otnovo imate nujda ot novi?


Отговаря:

Цитат

Re: RE: kuchetata‏
From: Yanko Parushev (patokadonaldduck@abv.bg)
To: bushkata - (bushkata@hotmail.com)

zashtoto ve4e nqmam imam samo 1-no i to rodi 2 malki oba4e te sa zapazeni za edni hora i zatova pak i te ne satvat za dim.lubimec az ppak tarsq dom.lubimec drugite mi kucheta sa ve4e podareni no tursq neshto s dostavka ako otgovarqte na tezi usloviq pi6ete

pozdravi
qnko:)


Човека не с лошо, но нещо много ги въди, събира, ражда, раздава...
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#52 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 May 2009 - 11:47 PM

Ето поредната поучителна история от друг форум. Прескочете частта с Евгени Аспидов и голото възмущение и безсилие на децата, които пишат там и обърнете внимание на края на темата. По-точно на историята на Iasmina. Надявам се ако все още е имало сред нас някой, който да не е разбрал, че даваш ли животно ТИ го носиш в дома на новите му стопани, а не те да идват да си го отнесат, сега да разбере защо ние държим на тази част от осиновяването.

#53 Потребителят е офлайн   rodegunda Икона

  • планински вир
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7045
  • Регистрация: 30-October 07
  • Gender:Female

Публикувано: 28 May 2009 - 12:36 PM

Показване на мнениетоbushkata, в May 25 2009, 05:06 PM, написа:

Янко от Смядово:
.....................................
Човека не с лошо, но нещо много ги въди, събира, ражда, раздава...


Същият:

Yanko Parushev <patokadonaldduck@abv.bg>
Zak

" ot tri meseca si tarsa kuche no nikoi ne predlaga dostavka molq vi pone vie ne badete kato drygite namiram se v Smqdovo"

#54 Потребителят е офлайн   Anelia Икона

  • опитваща се да помага
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 975
  • Регистрация: 11-May 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:непородисти кучета

Публикувано: 10 June 2009 - 09:47 AM

Oт този номер - 0876 417 374 - ми се обадиха мъж и жена, които искаха да вземат Фея. Звучаха нормално, но като отклоних настояването им веднага да дойдат и започнах по-подробно да ги разпитвам, връзката прекъсна. И след 1 минута получавам съобщение: "Ходи се лекувай някъде".

ОПРЕДЕЛЕНО НЕ СТАВАТ ЗА СТОПАНИ СПОРЕД МЕН!
User's Signature

0897/878 298 Анелия
......
http://spasijivot.dog.bg/

#55 Потребителят е офлайн   annacrumova Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 26
  • Регистрация: 14-June 09

Публикувано: 15 June 2009 - 01:24 PM

Здравейте,
Някъде по-нагоре във изказванията прочетох нещо за цитирам: "Майа - детето, раздаващо кученца наляво, надясно". Думите май са на bushkata.
Дъщерята на моята приятелка си осинови кученце точно от кученцата на Майя. Изобщо не ги раздава наляво и надясно, а много внимава на кого ги дава. И изобщо не е дете, а е момиче на 20 години. Просто прави добро на хората, спасявайки животните, които въобще не са нейни. Понякога се заблуждаваме в другите хора, но не бива да сме и толкова мнителни. Тя - Майя, освен че се грижи прекрасно за сладурите, на които търси дом, води ги на ветеринар и ги обезпаразитява, много внимава на кого ги дава, проверява нещата, поддържа контакт с осиновителите, изисква данни за тях. Така, че, специално за нея съм сигурна, че всичко е наред. Ветеринарят на приятелката ми каза, че кученцето взето от Майа е изключително здраво и добре гледано кученце. ТЯ ПРОСТО ИСКА ДА ПОМОГНЕ!

#56 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 15 June 2009 - 01:57 PM

Показване на мнениетоannacrumova, в Jun 15 2009, 02:24 PM, написа:

Здравейте,
Някъде по-нагоре във изказванията прочетох нещо за цитирам: "Майа - детето, раздаващо кученца наляво, надясно". Думите май са на bushkata.


Спасява и задомява куче, но кучето не е кастрирано и след време ражда.
Задомява бебето й ... отново без да го кастрира, като то ще живее в двор.

От една тема - котило в кашонче:

Цитат

И така неделята до колкото помня една жена ми звънна за останалите писета. Следобеда дойдоха и взеха двенки от мъниците. Бях адски щастлива, че извадиха такъв чуден късмет! Казват се вече Фани и Зизи.
На следващия ден едно момченце, с което се разбрахме по скайп, дойде със сестра си. Аз вече бях взела и двенките сестрички у нас и хората си избраха едното, което вече се казва Сузи. Остана последната сладуранка. Няколко дни по-късно дойде едно много готино момиче за писанката. Оказа се, че дори след месец заминават за Кипър. Малката се казва Лъки.

За мен това е безразборно раздаване.

Пак от нея:

Цитат

Мерси, мерси...аз за един месец, 21 животини спасих егаси...дано късмета ми продължи и за другите кутренца! :) :yahoo

Имате ли идея какво значи 21(!!!!) животни раздадени за месец? То само за срещи и оглеждане на кандидатите няма да ти стигне месеца. Но като не правиш предварителни срещи, нито проучвания, нито нищо - просто даваш на всеки явил се - може и да надхвърлиш тази бройка.

Относно това, че е на 20 години ... :ud_009: Начинът на писане и действие не предполагаше по-голяма възраст от 15. Объркала съм се явно, но ако погледнете нейните теми, ще видите как масово е нарична "детето", явно не само аз я оценявам така.


От тези неща аз съм си изградила мнение. И не мисля, че бъркам.


Чудесно е, че иска да помага. Но нека не е на норма. По-добре по-малко, но отишли при сигурни стопани.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#57 Потребителят е офлайн   annacrumova Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 26
  • Регистрация: 14-June 09

Публикувано: 15 June 2009 - 03:33 PM

съжалявам, никого не искам да обидя. може би сте прави. аз просто споделих. не всеки е опитен, не всеки знае какво да прави, просто се опитва да помогне на някой друг и си го отнася. ние тук в нашия квартал сме кастрирали всички кучета платено, събирайки пари, щото не бяхме наясно, че има безплатни кастрации. една "кучкарка - приятелка" си изпрати кучето на безплатна кастрация и й го върнаха умряло - алергичен шок към упойката. та такива работи. човек се учи докато е жив.

#58 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 15 June 2009 - 03:35 PM

И аз не искам да обиждам никого.
Просто е добре да се помага с разум, не само с емоция.
Че критикуваме грубиянски понякога е факт. Но и има какво да се научи в тези теми.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#59 Потребителят е офлайн   annacrumova Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 26
  • Регистрация: 14-June 09

Публикувано: 15 June 2009 - 09:22 PM

абсолютно е така. това са най-нужните теми, защото колко изроди и безмозъчни същества има сред нас просто не е истина. имам чувството, че едно от нещата, които мразим ние българите е да се замисляме. благодарение на тези форуми, добих толкова знания за животните, колкото нямаше от къде изобщо да ги науча. благодаря, за което. важни сте всички вие, които ги подържате. безценни са.

#60 Потребителят е офлайн   PURSY Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3215
  • Регистрация: 12-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 17 June 2009 - 04:15 PM

Този съм го кръстила "идиотчето"- според мен е около 13-14 годишно хлапе, бащата се чува до него, вече няколко пъти звънят за Бъкси, но бащата не желае да говори той, а все детето обяснява какво и що. 0878679886.

  • (18 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни