Dog.bg Форуми : Черен списък на осиновители, злоупотреби с животни

Към съдържанието

 
 
 
  • (18 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Черен списък на осиновители, злоупотреби с животни

#61 Потребителят е офлайн   Anelia Икона

  • опитваща се да помага
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 975
  • Регистрация: 11-May 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:непородисти кучета

Публикувано: 09 July 2009 - 09:48 PM

0884/538974 - в Гугъл нищо не излиза, говоря от свои наблюдения от тази вечер: като Светла се представя жената, но по-скоро прилича на мъж - с къса изрусена коса на канадска ливада, набита, яка, ходи като щангист, и яко вони на цигари. Звъни подред по обяви, търси малки кученца без оглед на порода. Обажда ми се за Фея и за Айк. Когато им откажеш да дадеш кучето на първа среща (на която пристига с приятелката си и казва "Ама много бързаме"), веднага те заплашва "Или вземам кучето сега, или не го искам вече". Мое лично мнение - кученцата ги очаква нещо ужасно, нямам представа какво! Откровено да си призная, на мен и двете ми приличаха на хора, можещи да се кефят на бой с кучета.
User's Signature

0897/878 298 Анелия
......
http://spasijivot.dog.bg/

#62 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 July 2009 - 12:20 PM

Обява 1

Обява 2

Тази девойка или може би дама само преди малко повече от 3 месеца ми писа за трети пореден път по наша обява за пухкаво коте! В началото на месец март тази година пък е писала 2 пъти във връзка с други наши обяви. Тогава ми се представи за 34 годишна жена, когато усъмнена от не особено свързаното и писане и множеството правописни грешки я попитах дали не е дете. От началните и писма разбрах, че котката им била починала от старост на 4 години. Когато изразих съмнение, че млада котка на 4 години може да умре от старост така без време ми беше казано, че нещо аз не съм разбрала и всъщност котката била на 12 години пък тя я била гледала 4 от тях. Не знам каква е истината. Във всеки случай очевидно си е намерила пухкава котка от друго място и сега само има-няма 3 месеца по-късно котката и котенце вероятно родено от нея се подаряват! Имайте я предвид ако ви пише по обяви за котки и котета! Ето мейла и - tedi_115_1991@abv.bg.

#63 Потребителят е офлайн   hoodoohex Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 66
  • Регистрация: 08-July 09
  • Gender:Female
  • Location:софия

Публикувано: 06 August 2009 - 04:54 PM

Здравейте,
аз раздадох наскоро 8 малки кученца. Смятам, че намерихме добри стопани, като с всички имаме връзка, получаваме снимки и кученцата са ваксинирани. Остана само едно женско, което засега е вкъщи.
Искам да ви сигнализирам за един "осиновител", който ми се обади преди седмица и ми е много съмнителен.
Имам само мобилния му телефон : 0896658690, името не знам, тъй като не се представи
Това , което ме смути, е че не го интерсуваше, нито какъв пол е кучето, нито колко е голямо, нито как изглежда. Единственото, което попита е, дали наистина го подаряваме.
Спомена ми нещо за строителен обект, като го попитах дали го иска , за а пази там, той ми смотолеви, че там имало други кучето, които пазели, но според мен ме излъга и го иска точно за това. Във всеки случай не беше особено сърдечен, за него сякаш кучето щеше да му служи за нещо, но не и за домашен любимец.
След няолко дни му написах sms , че съм решила да го гледам вкъщи и няма да мога да му го дам. Той ми се обади на секундата и започна да ме разпитва защо не мога да му го дам и т.н. Най-странното беше като ме попита: " А майката бременна ли е пак?", аз му казах - не. А той: " Значи това един вид ще го ползвате за майка". Това ми се стори учудващо, защото в обявата ми ясно съм написала, че кучетата за родени зад блока и , че са бездомни и " нежелани".
Не знам какво да мисля, но не ми звучеше убедителен. В смисъл, че със сигурност не искаше кученцето, за да го спаси и за да помогне.
Приканвам ви на човек с тоя номер: 0896658690 да не давате кученца.
Доколкото разбрах строителите от обектите имали практиката да взимат кучета, за да пазят докато продължава строежа и след това просто ги изоставят.
Прикачам снимка на останалото вкъщи кученце, което се казва Мила, за да видите колко е сладка

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#64 Потребителят е офлайн   vikiangelova Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 146
  • Регистрация: 01-August 09
  • Gender:Female
  • Location:гр.София

Публикувано: 09 August 2009 - 07:25 PM

Такааа.За съжаление се налага и аз да пиша тук.Получих запитване от момиче, което се интересуваше от кученцето, което подарявам. Искам да подчертая,че не съм сигурна,че момичето е от "черните" но ето как се развиха нещата.След като направих проверка в чичко Гугъл с име и телефон ето какво ми излезе

подарявам куче крастоска между хъски и канадски вълк
Публикувана: 22:00 / 23.06.2009 г.

Допълнителна информация:
здравейте, аз съм от смолян и подарявам моята красавица на грижовни хора с деца ...ара е на 2 годинки гледана е и вътре но може да се гледа и на двор които е заинтересуван нека ми пише на е-майл gerka1989@abv.bg ili skype : gerinka_93 ili telefon 0889793618


На въпроса ми защо преди 1-2 месеца е подарила куче а сега търси ново ми се отговори,че се преместили в апартамент а другото куче било много едро и останало "при баба и дядо на къщата".Всичко ОК,но преди това ми беше казала,че се колебае между мойто и един боксер.................. Аз не знам Балки колко голям ще порасне,но за боксерите си имам представа и определено не бих ги нарекла дребни.
Както и да е. Дано не обидя някого. Силно се надявам да не е от "черните", дори ми се струва, че е дете но все пак си имам едно наум.

#65 Потребителят е офлайн   rodegunda Икона

  • планински вир
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7045
  • Регистрация: 30-October 07
  • Gender:Female

Публикувано: 29 August 2009 - 06:07 PM

Телефон - 0878 535 884
Търси породисти НЕкастрирани кучета.

#66 Потребителят е офлайн   GattaNegra Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 73
  • Регистрация: 02-December 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Котки, linux, компютри, книги, музика

Публикувано: 23 September 2009 - 11:03 PM

Според вас този читав ли е?

Цитат
Котките.com // Обяви // Приемам
Приемам котета

Търся малки котета.Няма значение каква порода, трябва единствено да са здрави!!!

добавено на: 23.09.2009

За връзка с подателя на обявата:
град: ПАЗАРДЖИК
телефон: 0896937278
e-mail: crazy_boy0330@abv.bg
подател: Недялко


http://kotkite.com/obiava_9960.html

User's Signature

Cats walk alone.

#67 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 23 September 2009 - 11:24 PM

Цитат(GattaNegra @ Sep 24 2009, 12:03 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Според вас този читав ли е?

Ти как мислиш? ea_103.gif
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#68 Потребителят е офлайн   GattaNegra Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 73
  • Регистрация: 02-December 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Котки, linux, компютри, книги, музика

Публикувано: 24 September 2009 - 01:23 AM

не е разбира се ! ама нали темата е за да пускаме такива?!тук?!! уж се опитвах да помогна ud_009.gif
User's Signature

Cats walk alone.

#69 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 24 September 2009 - 09:59 AM

Цитат(GattaNegra @ Sep 24 2009, 02:23 AM) <{POST_SNAPBACK}>
не е разбира се ! ама нали темата е за да пускаме такива?!тук?!! уж се опитвах да помогна ud_009.gif

О да! Сарказма ми беше към написалия тази безумна обява, не към теб. Извини ме за недоразумението smile.gif
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#70 Потребителят е офлайн   gamina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 408
  • Регистрация: 06-June 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 September 2009 - 02:56 PM

Попаднах на следното из нета:

http://www.izlugan.c...mp;signalId=963

Вкратце - някой си купува обявено за породисто куче по обява от нета, кучето се оказва само с бегли прилики с породата... и тоя "някой" си е за бой, но както и да е.

За съжаление няма телефон в информацията. Пускам го, за да се има предвид, че лица "Младенов, Стоян Терзиев, Гинка Винчева, Донка Василева, г-жа Канева" явно събират породоподобни кученца и после ги продават на разни заблудени души.

а решението, което е предложил "Терзиев" ме хвърли в шок ud_009.gif
User's Signature

Качена снимка

#71 Потребителят е офлайн   elena07 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1875
  • Регистрация: 08-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 September 2009 - 03:11 PM

Цитат(gamina @ Sep 24 2009, 03:56 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Попаднах на следното из нета:

http://www.izlugan.c...mp;signalId=963

Вкратце - някой си купува обявено за породисто куче по обява от нета, кучето се оказва само с бегли прилики с породата... и тоя "някой" си е за бой, но както и да е.

За съжаление няма телефон в информацията. Пускам го, за да се има предвид, че лица "Младенов, Стоян Терзиев, Гинка Винчева, Донка Василева, г-жа Канева" явно събират породоподобни кученца и после ги продават на разни заблудени души.

а решението, което е предложил "Терзиев" ме хвърли в шок ud_009.gif

Лекичко извън темата:
Моето куче е от там,купи го мой приятел,който след 2 дни реши,че вече не иска куче и ми го подари!
Когато взех кучето,то имаше в паспорта само лепенки за ваксини,без подпис,без печат без нищо,обияснението беше,че сами им слагали ваксините!
Същите тези "хорица" имат 2 магазина в София,развъждат кучета на килограм,във ферма близо до София,тъпчат ги в ужасно малки аквариуми,за по-евтино ги кранят с долнопробно котешки консерви,тъпчат ги с антибиотици,не им чистят с дни!!
Кучетата им рядко са това,което трябва да бъдат и в почто всички случаи са болни!


User's Signature

Качена снимка

#72 Потребителят е офлайн   gamina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 408
  • Регистрация: 06-June 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 September 2009 - 03:14 PM

значи аз съм в грешка, предполагах че "осиновяват" бездомни, приличащи на породата и после ги продават.
Не че и така са цъфнали и вързали eg_033.gif
User's Signature

Качена снимка

#73 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 24 September 2009 - 03:19 PM

Имената водят до виртуална борса за кучета, позната история.
А излъганият господин да беше сложил линк към борсата и телефони, щеше да е по-полезно.
(Аз не слагам линк, едно, защото правилата не позволяват и второ - казано е милион пъти "НЕ купувайте от борса", която и да е тя...)
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#74 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 September 2009 - 03:56 PM

Не помня тези да ги има тук, а току-що прочетох тази ужасяваща история.
Буш, ако ги има по-назад, изтрий мнението ми. Попрелистих, но не намерих.

Наталия и майка й - телефони - 0885084096 ;0876141861
адрес: Суходол, Мало Бучино, Малобучински път 22.



Здравейте,
пиша тази тема за всички хора, които са решили да дадат животинчето си на някой, или да помогнат на улично коте/куче чрез сайта, но ефектът се е оказал обратен. На базата на своя опит, ви призовавам да проверявате хората, на които давате животни, защото целите им често се оказват нехуманни.
На улицата наметих котка, която по всичко личи беше домашна и добре гледана. Реших, че е избягала от стопаните си, но я взех, защото беше в раьон с много кучета. Разлепих обяви навсякъде, с надеждата стопаните й да си я потърсят, но половин месец никой не се обади. Нямах възможност да я задържа и пуснах обява в този сайт. В крайна сметка я дадох за осиновяване в Суходол, Мало Бучино. Поверих я в цветущо здраве, минала ветеринарни прегледи на момиче(13-14 годишно) и майка му. Живеят в къща на улица "Малобучински път", през нея минава много оживен път, с много автомобили. Оставих котката при тях, защото имаха двор и това беше добре за животното, увериха ме, че ще я гледат добре. Когато я оставих те имаха още две малки котета. След време отидох да я видя, за да се уверя, че е добре. За моя изненада котките бяха станали към 8-9, всичките малки котенца. Те твърдяха, че са на други хора, които ще си ги вземат, но също така ми стана ясно, че продължават да търсят в сайта за котки, което беше странно, при положение, че нямат средства да ги изхранват. Следващият път, когато отидох котките вече бяха станали 14, с моята и бяха в плачевно състояние. Лежаха без всякаква сила, омаломощени, гладни, с хлътнали хълбоци, целите в лишеи. За времето на всичките ми посещения неколкократно купих килограми с храна, както за моята котка, така и за останалите. Посъветвах "стопаните" да си намажат котките с мехлем против лишеи, но те ми казаха, че лишеите сами ще си минат. През цялото време те твърдяха, че котките не са техни и някой ще дойде да си ги вземе, но като връщам лентата и разговорите назад ми става ясно, че преди тези котки е имало и други, преди другите трети, накратко, при тези хора има постоянно текучество от котки, които те вземат по всичко личи от този сайт, след като ги уморят от глад, вземат нови, и нови, имам информация, че не са оставали без котки и че всичките им котки са били в такова потресаващо състояние. Разбира се, опитах да взема котката си обратно, но тя беше станала толкова дива и недоверчива, че бягаше и беше невъзможно. Още по-парадоксално е, че въпрсните хора не пожелаха да дадат едно от котенцата на хора, готови да го осиновят, под претекст, че котката не е тяхна....Имам основание да вярвам, че предвид нестабилното им финансово положение тези хора шантажират бившите стопани на животните за храна и пари. Остава въпросът защо хора, които не могат да издържат себе си "гледат" 14 три-четири месечни котки, без всякаква сила и виталност, болни и гладни и не желаят да ги дадат на някой, който може да им осигури нормален живот. Казано ми беше от въпрсните, че моята котка е била толкова гладна, че не е гледала къде върви и я е блъснал камион, също, че виновният за това съм аз, защото не съм им помагала да я гледат, не съм носила храна, не съм давала пари. Дадоха ми да ми стане ясно, че е моя отговорност да нося храна, не добра воля.
Сега, когато тази котка, на която исках да дам шанс е мъртва, се надявам същото да не сполети останалите котки, които майката и дъщеря й отглеждат, както и следващите, които ще вземат. Затова се уверете, че не давате котките си именно на тях - лесно ще ги познаете, живеят в Суходол, в двора си гледат 13 почти умрели от глад котки.



User's Signature

Качена снимка

#75 Потребителят е офлайн   Alexandra80 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 58
  • Регистрация: 11-October 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 14 October 2009 - 02:22 PM

От тел. 0896 65 86 90 ми се обаждат и много настоятелно искат да вземат, първо едно, а сега и две от кученцата, които подарявам. Тук виждам, че са искали и кученца от други хора за строителен обект. Искат ми женското, но задължително да не е кастрирано. Днес пак ми се обади! Тя е от Пловдив. Казах и, че искам да се срещна с нея на мястото, където ще гледа кучето и съм загрижена за него. Мисля, че повече няма да ме потърси! Ако се обади ще и дам да се разбере! Вашите споделени мнения ми помогнаха много! Благодаря!

#76 Потребителят е офлайн   nikita_ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 109
  • Регистрация: 07-July 09

Публикувано: 14 October 2009 - 02:53 PM

Цитат(vikiangelova @ Aug 9 2009, 08:25 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Такааа.За съжаление се налага и аз да пиша тук.Получих запитване от момиче, което се интересуваше от кученцето, което подарявам. Искам да подчертая,че не съм сигурна,че момичето е от "черните" но ето как се развиха нещата.След като направих проверка в чичко Гугъл с име и телефон ето какво ми излезе

подарявам куче крастоска между хъски и канадски вълк
Публикувана: 22:00 / 23.06.2009 г.

Допълнителна информация:
здравейте, аз съм от смолян и подарявам моята красавица на грижовни хора с деца ...ара е на 2 годинки гледана е и вътре но може да се гледа и на двор които е заинтересуван нека ми пише на е-майл gerka1989@abv.bg ili skype : gerinka_93 ili telefon 0889793618


На въпроса ми защо преди 1-2 месеца е подарила куче а сега търси ново ми се отговори,че се преместили в апартамент а другото куче било много едро и останало "при баба и дядо на къщата".Всичко ОК,но преди това ми беше казала,че се колебае между мойто и един боксер.................. Аз не знам Балки колко голям ще порасне,но за боксерите си имам представа и определено не бих ги нарекла дребни.
Както и да е. Дано не обидя някого. Силно се надявам да не е от "черните", дори ми се струва, че е дете но все пак си имам едно наум.

В момента се уговарям със същото момиче да вземе едно куче. Разказа ми за нейното куче Ара, че спи при нея, прати ми снимки, каза че не би го оставила да спи навън никога. Каза че живее в къща с двор, че освен нейното семейство в къщата живеят още баба и и дядо и, вуйчо и с жена си и малкото им дете. Има и сестра но не знам дали живее с тях.Търси превоз да дойде от Смолян до Варна за кучето. Пишем в скайп и ми се стори, че не ме лъже, но след обявата в която си подарява кучето не знам какво да си мисля zz_218.gif
User's Signature

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!!!

Качена снимка

Save-darina.org - Спаси, дари на...

#77 Потребителят е офлайн   yavor50 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1148
  • Регистрация: 02-January 06

Публикувано: 06 November 2009 - 06:39 PM

milica <milica.kmm@gmail.com>

vzemam ku4eta kuito se podarqvat porodi karaka4anki samoedi dobermani gon4eta
nameri me na skupe milica.dqnkova1


Душичка...
User's Signature

Качена снимка

#78 Потребителят е офлайн   Teodora_G Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 23
  • Регистрация: 16-November 09
  • Gender:Female
  • Location:Костинброд

Публикувано: 29 November 2009 - 10:53 AM

Ето аз след малко преглед на обявите какво открих. Не твърдя нищо със сигурност, но....

http://www.bezdom.in...o...=6&Itemid=0

http://www.bezdom.in...o...=6&Itemid=0

Телефона е един и същ. Търси се кученце "каквато и да е порода, дори улично". Е-mail-ите и имената и в двете обяви са различни.



#79 Потребителят е офлайн   Teodora_G Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 23
  • Регистрация: 16-November 09
  • Gender:Female
  • Location:Костинброд

Публикувано: 29 November 2009 - 11:37 AM

Тук вече ми се струва сигурно:

http://obiavi.grad.b...%BB%D0%BA%D0%B0

http://kotkite.com/obiava_12062.html

http://obiavi.grad.b...%85%D1%83%D0%B0

http://www.bezplatno...ka_bolonka.html

http://www.bezplatno...ta_bolonka.html

http://obiavi.bansko...%BD%D0%BA%D0%B0

Така, както виждате тук със сигурност става нещо нередно. Телефоните съвпадат, но имената са различни. В две от обявите Skype съвпада. Градът е Пловдив, но има една обява от Разград и една от Граф Игнатиево. Първо се търси приятелка за пинчер, след това сиамско коте, после "има нужда" от чихуахуа. Последните две са за една и съща болонка според мен. Първо Джесика я продава, а след това Моника я разменя за куче от малка порода.

Имената са Рангел Котев, Мария, Яна, Джесика, Моника.

Телефони: 0895 60 29 90 и 0894 95 19 15

Skype : yana_rk



Моля, не пускайте поредни постове, ползвайте бутона "редактор", за да допълвате мненията си.
мод


#80 Потребителят е офлайн   gngpaint Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 652
  • Регистрация: 29-September 08
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:Рисуване
  • Skype:

Публикувано: 29 November 2009 - 12:11 PM

Котките.com // Обяви // Приемам
priemam persii4e ili siam4e do 140 lv

ako nqkoi iska moje da mi dade persiikata si za 140 lv.ne mi e problem ako sa i malko po eftini.emaila mi e cigan4e_s_kolelo2@abv.bg

BLAGODARQ VI PREDVARITELNO!:)




добавено на: 10.12.2007

За връзка с подателя на обявата:
град: Berkovitsa
телефон: 0888137772
e-mail: cigan4e_s_kolelo2@abv.bg
подател: karla

cigan4e_s_kolelo2@abv.bg отново търси животни. dry.gif


User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

  • (18 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

5 потребители четат тази тема
0 потребители, 5 гости, 0 анонимни