Dog.bg Форуми : Малиноа

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (43 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Малиноа

#41 Потребителят е офлайн   sundy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 523
  • Регистрация: 17-November 04
  • Gender:Female
  • Location:Бургас... again...
  • Skype:

Публикувано: 17 April 2005 - 06:37 AM

Трудно може да се накара Иван да седне пред компютъра - много е зает и даже на мейлите понякога отговаря след повече от месец r) Трудно го хващаме за по-дълго и по телефона - все бърза за тренировка или идва от тренировка... Иначе си прав, че ще бъде полезно да контактува с нас, но... Много се надявам като идва в Европа да има време да се отбие и в Бг, но не се знае r)
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#42 Потребителят е офлайн   Хлебаров Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1531
  • Регистрация: 01-September 04

Публикувано: 17 April 2005 - 07:15 AM

А някой от неговите хора ?

#43 Потребителят е офлайн   alpin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 317
  • Регистрация: 07-May 05
  • Location:Горна Оряховица

Публикувано: 16 May 2005 - 08:20 AM

аз пък още не мога да повярвам, че в я България вече се използва Малиноа като работно куче bl) - говоря основно в системата на МВР... или аз греша, че е от скоро... инъче симпатични кученца са - още помня филмчетата за К9 по Animal Planet....... b)

#44 Потребителят е офлайн   trenertg Икона

  • ветеринарен лекар -етолог
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2307
  • Регистрация: 22-December 04
  • Gender:Female
  • Location:Cофия
  • Interests:обучение на кучето , клинична етология и изследване на поведението при кучето и котката, зоопсихология .
    немско овчарко куче :) , боксер , мин пин
  • Skype:

Публикувано: 16 May 2005 - 06:28 PM

сега навлиза в системата - още нямат доверие на малиноата струва им се нежно куче ,но скоро...
немсите овчарки ще слезат от пиадестала ... ще има конкуренция по отношение на работни качества немското овчарско куче и то сериозна...
r)

#45 Потребителят е офлайн   gogdelb Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 22-April 05
  • Location:Пловдив

Публикувано: 16 May 2005 - 09:35 PM

Цитат

още нямат доверие на малиноата струва им се нежно куче ,но скоро...

...ще разберат за какво става въпрос, нежно ли...хапи като крокодил ,прелива от енергия, неуморен в желанието да угоди на водача си...

#46 Потребителят е офлайн   zhel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1973
  • Регистрация: 22-February 05

Публикувано: 16 May 2005 - 10:03 PM

Цитат

сега навлиза в системата - още нямат доверие на малиноата струва им се нежно куче ,но скоро...
немсите овчарки ще слезат от пиадестала ... ще има конкуренция по отношение на работни качества немското овчарско куче и то сериозна...
r)

Нали знаете ,че в България всичко върви с няколко десетилетия назад.
В последните 10 г. малиноа е над немското овчарско куче на работни изпитания,за което са си виновни само германците.
Наистина е по леко на килограми от НОК,но по важна при задържането е скороста на атаката,нали скорост по маса дава силата.

#47 Потребителят е офлайн   sundy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 523
  • Регистрация: 17-November 04
  • Gender:Female
  • Location:Бургас... again...
  • Skype:

Публикувано: 16 May 2005 - 10:14 PM

Хей, почти два дни нямах нет и сега съм много приятно изненадана от уважението, оказано на любимата ми порода w) w) w) Човек, който веднъж е видял малиноа в действие забравя за друга порода d) Това е съчетание от скорост, красота и мощ, които могат само да събудят възхищение и да накарат човек да пожелае точно това куче w) Вярно е - по-сухи са от НОК, но ги превъзхождат по много критерии r) Даже като екстериор са по-красиви (лично мнение - не скачайте веднага b) ), въпреки че когато за първи път видях малиноа реших, че е кръстоска на вълк и чакал bl)
Не е куче за всеки, особено за хора които нямат опит с доминантни и възбудими кучета, но спечели ли човек любовта на такова куче не би си помислил за нищо друго, освен за ...още едно w) ;) w)
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#48 Потребителят е офлайн   trenertg Икона

  • ветеринарен лекар -етолог
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2307
  • Регистрация: 22-December 04
  • Gender:Female
  • Location:Cофия
  • Interests:обучение на кучето , клинична етология и изследване на поведението при кучето и котката, зоопсихология .
    немско овчарко куче :) , боксер , мин пин
  • Skype:

Публикувано: 17 May 2005 - 08:12 AM

хе хе най после се появи...SUNDY ще има ли скоро бебета малинки , очакват ли се ? дай малко " конспиративна " клубна информация r)

#49 Потребителят е офлайн   Mini Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 528
  • Регистрация: 09-December 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 17 May 2005 - 08:42 AM

Сънди, може ли една молба? r).
Ще ти постна няколко снимки. Ще ми кажеш ли доколко в Таря има нещо от немска овчарка и доколко от белгийска и дали въобще може да се говори за подобни родители. Суетен въпрос е и си в правото да ме насолиш, но .....
Моля w) w) w).

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

#50 Потребителят е офлайн   sundy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 523
  • Регистрация: 17-November 04
  • Gender:Female
  • Location:Бургас... again...
  • Skype:

Публикувано: 17 May 2005 - 07:16 PM

Хей, защо да те "соля" bl) Таря е много красиво кученце - не мога да ти кажа какви гени има в нея, но на външен вид... w) В главата доста го докарва на малинка - структурата на черепа, челюстта, "усмивката" до края на зъбите, изражението..., а косъмът е по-скоро "овчарски", както и костите ми се струват по-тежки от на малинка - наистина не мога да преценя, но явно има нещо овчарско в нея, а защо не и малинско bl) От каквото и да е кръстоска явно е взела най-хубавото от мама и тати ;)
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#51 Потребителят е офлайн   Mini Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 528
  • Регистрация: 09-December 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 17 May 2005 - 11:16 PM

Благодаря, Сънди w).
Имах нужда от твоето мнение.
Най ми хареса "От каквото и да е кръстоска явно е взела най-хубавото от мама и тати" w).
Това което не мога да уловя на снимките s), е нейната пъргавина.
Изтрелва се като ракета и скача високо от място, а със засилка от два метра ми скочи в скута и с четирите крака през облегалката на въртящия се стол - значи на около 75 см височина.
Има голямо желание да учи и да прави нещо с нас. Хич не си пада по галенето - стоически изтрайва 3 секунди, после се изплъзва и ти донася играчка. Развих мускули и мога да участвам в състезание по най-далечно и най-продължително мятане на пръчка bl).
Е, както допълни мъжът ми - първа награда ще спечеля за закачане на пръчки по клоните на околните дървета b).

#52 Потребителят е офлайн   sundy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 523
  • Регистрация: 17-November 04
  • Gender:Female
  • Location:Бургас... again...
  • Skype:

Публикувано: 18 May 2005 - 07:27 PM

Явно Таря е страхотно куче, което притежава ум, бързина и ловкост... d) ;) w) Вместо да печелиш състезания за "закачане на пръчки по клоните" b) вземи и насочи енергията й към нещо интересно за нея и полезно за тебе... Не знам какво обичаш да правиш, но тя ще ти бъде добър партньор във всичко, което изисква движение - тичайте, карайте колело, плувайте заедно... А за галенето и глезенето - научават се с времето (Ран го карах насила да "изтърпява" галене и в замяна получаваше награда r) ...сега е първи лигльо w) )
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#53 Потребителят е офлайн   sundy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 523
  • Регистрация: 17-November 04
  • Gender:Female
  • Location:Бургас... again...
  • Skype:

Публикувано: 29 May 2005 - 11:44 AM

Само тук забравих да публикувам поканата за СЕМИНАР И ИЗПИТ по правилника на IPO-I d) d) d)
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#54 Потребителят е офлайн   sundy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 523
  • Регистрация: 17-November 04
  • Gender:Female
  • Location:Бургас... again...
  • Skype:

Публикувано: 30 June 2005 - 06:56 AM

Важни черти и малки недостатъци

Като имаме впредвид, че Малиноа притежава многобройни качества, не можем да не назовем поне няколко недостатъка. За пример ще посочим постоянната му активност от сутрин до вечер. Ако сте уморени или заети, то непрекъснато ще ви закача или открито или като измисля хиляди пакости, което най-накрая ще привлече вниманието ви. Да извади дрехи или обувки от шкафовете, които ще влачи навсякъде докато вие (най-накрая!) не решите да се позанимавате с него.
Това е така, защото то е роден крадец и лакомник. Все едно крокодил плуващ безшумно по водата, Малиноа няма второ, подобно на себе си животно, което може да мине покрай кухненската маса и да глътне - без да бъде нито видяно, нито чуто - парче месо, което наивно е оставено там. Без да забравяме най-любимия му трик: да остане насаме с 20 кг суха храна и да се гмурне в чувала докато не му прилошее. Андре Ноел, прочут развъдчик на работни кучета, винаги се шегува: «Малиноа са гладували толкова много по време на войната, че от тогава не спират да наваксват!» Възможно е обаче, да се срещнат, особено при екстериорните кучета, индивиди без голям апетит. Но те не са легион.
Внимавайте много повече за агресивния характер на вашето Малиноа, отколкото за кражбите. Ако то е дружелюбно, когато е малко (о, да като отглеждах едновременно котилата на Малиноа и на Немска овчарка, видях как моите малки Белгийци тероризират по-едрите Немските овчарки, и ги държат цял ден пред къщичката!), трябва да знаете, че те много лесно се превръщат в биячи, след като преминат в пубертета. И не мислете, че женските са по-нежни, само защото са женски. Как така ли? Най-жестоките битки, които съм виждала някога през живота си, са точно тези между женските, а най-силното същество, независимо от породите, е едно женско Малиноа, на което бих поверила сигурността си, но не бих му противоречила за нищо на света!
Ако знаете, че кучето ви е агресивно, най-доброто решение е да го водите на повод или - още по-добре - с намордник. Обикновенно стопаните не обичат да слагат намордник, което изобщо не е оправдано. Намордникът няма да пречи на кучето ви, ако сте го избрали подходящ и достатъчно широк, но ще го спира да атакува другите четирикраки. Тази мярка може да изглежда драстична, но който е виждал рани, нанесени от разгневено Малиноа ще разбере, че това е единствената гаранция.
Що се касае до другите животни, Малиноа не се различава от останалите кучета със същите габарити. Бързо, надарено с особено развито чувство за преследване, то е потенциален убиец на котки, зайци, кокошки, агнета, дори и коне. Съжителството на тези животни е напълно възможно, обаче, ако Малиноа е свикнало с тях още от малко, или ако ги познава "персонално" (живее с тях ежедневно). Най-мъдрото решение е да се следи как кучето реагира на животните, поне в първите дни.
Лаенето, което често плаши потенциалните стопани, е само въпрос на навик. Малиноа не лае без причина часове наред само заради удоволствието да се чува. Но пък може да реве като магаре цял ден, ако сте го оставили самичко, докато обикновено винаги го взимате със себе си. Ето защо е важно то да свикне, още от малко, да остава само, тъй като, ако веднъж придобие лошия навик, злото е сторено. Още като кученце, оставете го само в къщи (свободно или в клетка, ако имате такава) и излезте за няколко минути. Слушайте. Ако лае една-две минути, оставете го да се успокои. Ако продължава, бързо влезте, като се преструвате на ядосани, разтърсете го (по кожата на врата, не много силно) като повтаряте: Млъкни! След като се успокои, похвалете го: Добре, млъкни, добре! и веднага излезте пак. Ако не лае в продължение на една-две минути, влезте и го похвалете още повече: Добре, млъкни, добре! За момента е достатъчно. Ако то започне да лае пак, влизайте, карайте му се и излизайте докато то не се измори. Не отстъпвайте, то никога не трябва да печели. Винаги трябва да постигате поне няколко минути тишина преди да влезете, за да не излизате повече. По-нататък може да му улесните задачата, като му оставите кокал, играчка или музика.
Клетката (за транспортиране на кучета в самолета), която мнозина намират шокираща, има големи предимства. След като кученцето е свикнало да стои там без да писука (то може и да спи там), вие можете да го оставяте вътре, когато излизате. Това ограничено и добре познато пространство го успокоява. То ще заспи там, докато ви чака да се върнете (освен, че не лае, то не прави и други пакости, нито пък пикае на пода).
Остават две места, където вашето Малиноа със сигурност ще лае: в хотела за кучета и в колата, която ревниво ще пази, в това число и от най-добронамерени минувачи.
Оставих най-интересното за накрая: белите. Най-явни ще са в колата, ако оставите кучето прекалено дълго време само. И не ви съветвам да използвате намордник, ако не сте предвидили клетка за транпортиране на кучето в колата (наистина най-доброто решение).
Вътре в къщата, младото Малиноа може да направи малки пакости, ако е само. Впрочем, не можем да кажем, че по природа то е разрушител. Това е, по-скоро, един единствено възможен начин за изразяване на естественната му възбудимост, която се превръща в разрушителен инстинкт. Най-ефикасно средство, още веднъж да го предотвратите, е да му осигурите както физически, така и умственни занимания, от които то се нуждае.
Това са недостатъците му. Но за нищо на света не искам да приключа тази глава без да кажа няколко думи за най-важната от всички други черти на Малиноа: огромната му радост, с която изживява всеки отделен момент.
Това куче е един непоправим оптимист! Можете да го заведете навсякъде, да го научите на всичко, то е винаги готово да ви зарадва и да зарадва самия себе си. Естествено, че не всички Малиноа са най-прилежните и всички имат свои собствени недостатъци. Но каквито и да са те при вашия любимец, той ще се старае да превъзмогне самия себе си заради този, когото обича. Ще ви следва навсякъде, заглеждайки всичко с умен и любопитен поглед. А вие винаги ще знаете, че тези тъмни очи с форма на бадем, са очите на един истински приятел.

Клер Дюпои "Малиноа"
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#55 Потребителят е офлайн   Mini Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 528
  • Регистрация: 09-December 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 July 2005 - 12:57 PM

Хъм да...
По характер Таря покрива горе описаното. Слава Богу, че не напълно.
За да ми привлече вниманието наистина ги върши всякакви щуротии, но понеже аз и се карам когато лае, чеше се, подмята насам натам обувките, пуска шумно тежките си играчки на пода, тя се изтарикати и сега ме държи в мат със следното:
Привличане на вниманието
Вариант първи
Прави се, че й се пишка. Върти се около вратата на банята. Аз я пускам, тя капва две капки на пода и ме поглежда тържествуваща. Няма как да й се скарам, като сме решили, че ще може да ползва банята по този начин.
И горе описаната процедура се повтаря пак след около 20 мин.
Това го прилага, когато вън се сипе порой и й прескочим разходката. Или пък й съкратим разходката от час и половина на половин час.
Привличане на вниманието
Вариант втори
Прави се че повръща. Хрипти, хрипти и аз изскачам по-бързо от командос, хващам я за врата и право в банята. Там тя се успокоява, изкарва малко стомашен сок или две три зрънца храна и пак тържествуваш поглед.
Това й е любимо, когато се обличам сутрин за работа, защото тогава не я извеждам аз и не й обръщам внимание, а мъжът още спи (неговата кожа n) ).
Е, най-любимо й е да ги комбинира и то когато закъснявам n).

#56 Потребителят е офлайн   trenertg Икона

  • ветеринарен лекар -етолог
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2307
  • Регистрация: 22-December 04
  • Gender:Female
  • Location:Cофия
  • Interests:обучение на кучето , клинична етология и изследване на поведението при кучето и котката, зоопсихология .
    немско овчарко куче :) , боксер , мин пин
  • Skype:

Публикувано: 13 September 2005 - 03:40 PM

ехооо, още ли сте отпуска ... b) малинките

#57 Потребителят е офлайн   LudmilDo Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 626
  • Регистрация: 11-February 05
  • Gender:Male
  • Location:Плевен

Публикувано: 13 September 2005 - 03:44 PM

Здравейте!
Може ли някой да ми даде линк към каталог с имена за кучета от любимата ви порода
или идея за женско име?!
За което предварително благодаря!
User's Signature

I LOVE THIS ...... BREED[br]Zak vom Yambol[br]Atina von Daron[br]Zhara v. Krasini

#58 Потребителят е офлайн   boxer4eto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 592
  • Регистрация: 06-July 05
  • Location:Гетото

Публикувано: 18 September 2005 - 11:02 PM

Мини как се казва твоят/а сладурана 4е нещо не сам внимавала и нз но е много голяма симпатяга
User's Signature

Ако искаш верен приятел вземи си куче!

#59 Потребителят е офлайн   sundy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 523
  • Регистрация: 17-November 04
  • Gender:Female
  • Location:Бургас... again...
  • Skype:

Публикувано: 19 September 2005 - 06:43 AM

Цитат

ехооо, още ли сте отпуска ... b) малинките

То не бяха точно отпуски, а пътуване насам-натам по неприятни задължения cl) А тука са се натрупали толкова мнения, че даже не съм забелязала темата за малинките ouu ouu ouu Нищо де, вече съм на линия (надявам се да не ме отвее вятъра отново нанякъде bl) ). За компенсация ще пусна линкове за тези, които се интересуват от спорт... първо официалният сайт на 12-тото световно за белгийски овчарки. А ето и световните шампиони по години. (тук може да се открият и "шампионски" имена angel
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#60 Потребителят е офлайн   Tyson Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 197
  • Регистрация: 13-January 05

Публикувано: 19 September 2005 - 07:48 AM

Цитат

Хей, почти два дни нямах нет и сега съм много приятно изненадана от уважението, оказано на любимата ми порода w)  w)  w)  Човек, който веднъж е видял малиноа в действие забравя за друга порода d)  Това е съчетание от скорост, красота и мощ, които могат само да събудят възхищение и да накарат човек да пожелае точно това куче w)  Вярно е - по-сухи са от НОК, но ги превъзхождат по много критерии r)  Даже като екстериор са по-красиви (лично мнение - не скачайте веднага b) ), въпреки че когато за първи път видях малиноа реших, че е кръстоска на вълк и чакал bl) 
Не е куче за всеки, особено за хора които нямат опит с доминантни и възбудими кучета, но спечели ли човек любовта на такова куче не би си помислил за нищо друго, освен за ...още едно  w)  ;)  w)

Уважението към тази порода е напълно заслужено. Това са едни от най-добрите работни кучета и според мен наистина превъзхождат НОК в много отношения.
Поздрави b) !

  • (43 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни